PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ  411k

Join the forum, it's quick and easy

PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ  411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bykalfa
bykalfa
Ad Soyad : Ercan
Doğum Tarihi : 13/05/80
Forum Kayıt : 23/11/08

PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ  Empty PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ

12/8/2010, 10:09 am
selamlar sizlerle kendi denemelerimde basarılı oldugum bi mama tarifi paylaşmak istiyorum içerik hususunda kendi eklemelerinizi yapabilirsiniz.

bir miktar ıspanak ( bol kullanın )
bir miktar havuç ( 1 tane )
mısır unu ( yemi kurutana kadar )
bugday unu ( yarım su bardağı )
haşlanmış yumurta sarısı ( 1 tane )
yumurta kabuğu
haşlanmış patates ( 1 patates kabuguyla )
haşlanmış yeşil ve sarı mercimek ikisinden biride olur ( 1 su bardağı )

yukarıdaki tarif ortalama bi karardır güvercin sayınıza göre kendiniz değerlendirin.

Mama:Malzemelerimizi blendere koyalım tabii hepsini birden değil blenderinize göre karar sizin,burda püf nokta unda,kullandığımız buğday unu ile kurutma ve nem alma olayını dengelenmemiz lazım yani mama yaş olmayacak nemli ferah ama kuru denebilecek şekilde olacak sakın su katmayın haşlanan sebze ve meyvelerin suyu yeterli olacaktır arkadaşlar.Sonrasında yaptığımız bu karışımı bozulmaması için kapalı bi kutuda serin bi ortamda saklamamız gerekecek,bu mamayı yemle beraber vermeyin haftada 2 gün verin misal p.tesi-çarşamba gibi bunu kendiniz ayarlayın sabah erkenden vermenizi öneririm güvercinlerinizi saat 4-5 gibi güneş açısını kaybedince uçurunki ne siz o kuslar sıcakta kalmasın bu mama uçum performanslarını çok iyi etkileyecektir.

Püf nokta: Arkadaşlar güvercinler için "1 numaralı kalsiyum kaynağı emin olun yanmış odun kömürüdür.Eğer yeriniz müsaitse çatınızda mangalınız felan varsa iyice yanmış odun kömürü olacak ancak sadece odun kömürü kasablarda satılan en kalitelilerinde alınız.Yumurta döneminde kuşlarınıza tam bi takviyedir ve sökülen sinekde uçan kuşlarınızın kanat ve kemik yapıları içinde birebir dir.

Püf nokta: Güvercinler için bi diğer antioksidan kaynağı duvar diplerinde biten yosunlardır bunlardan toplama imkanınız varsa iyi olur yoksa sadece ıspanak rendeside iyi gelir.
security
security
Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ  Empty Geri: PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ

22/8/2010, 10:26 pm
bu yanmış odun kömürünü duymuştum fakat hiç denemedim
bykalfa
bykalfa

PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ  Empty Geri: PERFORMANS ARTTIRICI MAMA TAKVİYESİ

23/8/2010, 7:06 am
security demiş ki:bu yanmış odun kömürünü duymuştum fakat hiç denemedim

yemlerine katmana felan gerek yok ortalıkta bırak onları kendileri zaten tırtıklaya tırtıklaya yiyorlar.
security
security
Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

23/8/2010, 1:30 pm
ok teşekkürler
fuatbc
fuatbc
Ad Soyad : xyz xyz
Forum Kayıt : 06/02/10

25/8/2010, 12:45 am
bykalfa demiş ki:selamlar sizlerle kendi denemelerimde basarılı oldugum bi mama tarifi paylaşmak istiyorum içerik hususunda kendi eklemelerinizi yapabilirsiniz.

bir miktar ıspanak ( bol kullanın )
bir miktar havuç ( 1 tane )
mısır unu ( yemi kurutana kadar )
bugday unu ( yarım su bardağı )
haşlanmış yumurta sarısı ( 1 tane )
yumurta kabuğu
haşlanmış patates ( 1 patates kabuguyla )
haşlanmış yeşil ve sarı mercimek ikisinden biride olur ( 1 su bardağı )

yukarıdaki tarif ortalama bi karardır güvercin sayınıza göre kendiniz değerlendirin.

Mama:Malzemelerimizi blendere koyalım tabii hepsini birden değil blenderinize göre karar sizin,burda püf nokta unda,kullandığımız buğday unu ile kurutma ve nem alma olayını dengelenmemiz lazım yani mama yaş olmayacak nemli ferah ama kuru denebilecek şekilde olacak sakın su katmayın haşlanan sebze ve meyvelerin suyu yeterli olacaktır arkadaşlar.Sonrasında yaptığımız bu karışımı bozulmaması için kapalı bi kutuda serin bi ortamda saklamamız gerekecek,bu mamayı yemle beraber vermeyin haftada 2 gün verin misal p.tesi-çarşamba gibi bunu kendiniz ayarlayın sabah erkenden vermenizi öneririm güvercinlerinizi saat 4-5 gibi güneş açısını kaybedince uçurunki ne siz o kuslar sıcakta kalmasın bu mama uçum performanslarını çok iyi etkileyecektir.

Püf nokta: Arkadaşlar güvercinler için "1 numaralı kalsiyum kaynağı emin olun yanmış odun kömürüdür.Eğer yeriniz müsaitse çatınızda mangalınız felan varsa iyice yanmış odun kömürü olacak ancak sadece odun kömürü kasablarda satılan en kalitelilerinde alınız.Yumurta döneminde kuşlarınıza tam bi takviyedir ve sökülen sinekde uçan kuşlarınızın kanat ve kemik yapıları içinde birebir dir.

Püf nokta: Güvercinler için bi diğer antioksidan kaynağı duvar diplerinde biten yosunlardır bunlardan toplama imkanınız varsa iyi olur yoksa sadece ıspanak rendeside iyi gelir.

ercan sormak ıstedıgım bırsey var suana kadar bu sekılde hazırlayıp kac kus ucurdun yarısmaya ve normalden ustunmulerdı yarısmalarda performanla bu kadar ılgılendıgıne gore elbet yarısmalarada kus kaldırıyordursun saygılar.
bykalfa
bykalfa

25/8/2010, 7:32 am
fuat yarışmalara katılmadım ancak 12 güvercini 4 saat havada tutuyordu bi sinekde bi alçaktalar en azından her ucurumda böyleydile,yavru bakımınada faydası oluyor tüyleri parlak ve çabuk uzayan yavrular alıyor ve tüy dökümünde 50 günde çıkan tüy daha kısa sürede ve saglıklı geliyordu bunun yanındada daima kaliteli karışık yem verdim.zararını görmedim güvercinlerim inan yavrular daha yeme düşmeden tekrar yumurtluyorlardı.
bykalfa
bykalfa

25/8/2010, 7:34 am
ve şuan elimde güvercinde yok ancak iyi damar bulayım en azından kırıgını bulayım bi soy takibi yapıcam geri doğru kısmet o zaman fotografları vs paylaşırımda.