iyi kuş odada oynayan kuşmudur 411k

Join the forum, it's quick and easy

iyi kuş odada oynayan kuşmudur 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

iyi kuş odada oynayan kuşmudur

+16
kara_snek
murat yılmaz
necati
yaşar
minarekentli13
ONRCLK86
deli_fisek03
tolga40
cemal kara
kadox
ademyavuz
Forum Uzman
sponqe
Forum Admin
KaraCakmaklı
balamir
20 posters
balamir
balamir
Ad Soyad : hakan balamir
Doğum Tarihi : 27/10/87
Forum Kayıt : 27/05/08

iyi kuş odada oynayan kuşmudur Empty iyi kuş odada oynayan kuşmudur

25/6/2008, 11:28 am
s.a öncelikle odada atan havada atar mı acaba yoksa odada oynamayan havada dahamı iyi bir oyun yapar
KaraCakmaklı
KaraCakmaklı
Ad Soyad : Özgür
Doğum Tarihi : 02/05/80
Forum Kayıt : 02/06/08

iyi kuş odada oynayan kuşmudur Empty Geri: iyi kuş odada oynayan kuşmudur

25/6/2008, 11:43 am
valla bu zok tartısılacak bı knu aslında. Gördüğüm kadarıyla odada oynayan her kus havaada oynar dıye bırsey yok ama havada oynıcak kus da ılla odada oynamaz de dıyemeyız. bence oyun kusu havada bellı olur yerde oynasada oynamasada bırsey dıyemeyız....
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

25/6/2008, 12:01 pm
KuCuKaFaCaN demiş ki:valla bu zok tartısılacak bı knu aslında. Gördüğüm kadarıyla odada oynayan her kus havaada oynar dıye bırsey yok ama havada oynıcak kus da ılla odada oynamaz de dıyemeyız. bence oyun kusu havada bellı olur yerde oynasada oynamasada bırsey dıyemeyız....
lol! lol! lol!
sponqe
sponqe
Ad Soyad : sponge
Forum Kayıt : 05/06/08

4/7/2008, 8:43 pm
Balamir kardeş öncelikle selamlar.Aslında bence güzel bir soru sormuşsun tartışmaya açık bir konu.Benim elimden geçen iyi kuşlar genelde dediğin gibi odada yada kümeste oynayan kuşlardı.Zaten çok iyi kuşlar ayağını yerden kestimi oyunla beraber uçmaya başlayandır.Ama odada yada kümeste yada ipte oynamasıda onun iyi bir kuş olduğunu göstermez.Ancak uçuşunu takip etmek gerekir.Bide şöyle bi durum var kuşun oyunu deyince bizler ne anlıyoruz bunun havacısı var damcısı var.Kimi havada oynıyanı sever kimi damda oynıyanı bana sorarsan damda oynıyanı ve gezeni severim.Zor elde edilen iyi bir oyunlu damcı kuştur zaman meselesi bunlarla uğraşmak. onun oyununu görebilmek için uzun bir uğraş takip ister.Benim sana tavsiyem damcı oyun kuşu almak istiyorsan seğredipte al derim.Önemli bişey daha benim için oyun kuşunda renk aranmaz öncelikle oyun sonra renk ikisi bi arada olursa tabiki dahaiyi. Şimdilik hoşçakal Tekirdağdan saygılar.
Forum Uzman
Forum Uzman
Ad Soyad : ALİ TEMURTAŞ
Doğum Tarihi : 29/03/81
Forum Kayıt : 31/03/08

5/7/2008, 10:32 am
odada oynayan kuş kendini belli eder ayak harekketleri sanki bir merdiven cıkıyormuş gibi ayak hareketleri yapar ama her odada oynayan kuş iyi diye bir sonuc cıkartılamaz kimi hayvan odada oynamıyor ama bıraktıgın zaman catır catır oynuyor dama gelip kuyruguyla damı süpürüyor adı üstünde kuş bu ne yapacagı belli olmaz sen genede seyretmeden oyun kuşu alma derim sponqe dedigi gibi oyun kuşunda renk aranmaz sadece oyuna bakılır adem arkadaşımın bir sözü vardı bir kuş bir senede meydana geliyor diye bende diyorumki bir kuşcu 10 sende kuşculugu ögreniyor tabi bu benim icin gecerli yanlışım varsa düzelt adem arkadaşım :) saygılar
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

7/7/2008, 8:23 am
KuCuKaFaCaN demiş ki:valla bu zok tartısılacak bı knu aslında. Gördüğüm kadarıyla odada oynayan her kus havaada oynar dıye bırsey yok ama havada oynıcak kus da ılla odada oynamaz de dıyemeyız. bence oyun kusu havada bellı olur yerde oynasada oynamasada bırsey dıyemeyız....
inanın diyecek baska laf bulamıyorum:)
KaraCakmaklı
KaraCakmaklı

7/7/2008, 9:17 am
ademyavuz demiş ki:
inanın diyecek baska laf bulamıyorum:)

Adem hayırdır yahu neden bulamıyorsun ;)
ademyavuz
ademyavuz

8/7/2008, 5:07 pm
benim sıloganım > en iyi kuş ucan kuş>> yerde demişin ya oyanasa ne oynamasa havada oynıcak daha bişe diyemedim:D
KaraCakmaklı
KaraCakmaklı

9/7/2008, 6:44 am
:D EE ama yalanmı kus ucmak ıcın:D o kanatlar bosamı:D havada yapıcak kus oyununu oyun kusu gormek ısteyende havada bakacak. İpe bagla kusu oo super oyunlu de... Bana biraz zor gibi gelio :P
Forum Admin
Forum Admin

9/7/2008, 10:13 am
BENCE İYİ KUŞ ODADA VURSUN VURMASIN SALINCAKİ HAREKETLERİNDEN KUYRUK AÇMASINDAN AYAK PERDAHLARINDAN KENDİNİ ÇEKMESİNDEN AZ ÖOK ANLAŞILIR
KaraCakmaklı
KaraCakmaklı

9/7/2008, 10:39 am
Sayın admin odada hıc bır sekılde kendını cekmeyen aynı yoz gıbı ucan ama 15 20 seferden az ınmeyen bır cakmaklım vardı. ben sadece havada gorme taraftarıyım.
Anonymous
Misafir
Misafir

9/7/2008, 11:01 am
s.a aranıza yani katıldım öncelikle herkese slm ben 12 yıldır beslıyorum ve bu zaman içerisinde elime 1 tane sağlam damarlı oyun kuşu geçti onun dışında daha bulamadım bendekı oda da oynuyodu havda da oynuyodu bu demek diğildirki oda da oynıyan havda da güzel oynar.benim sloganımda ET MANGALDA KUŞ HAVADA BELLİ OLUR
Forum Admin
Forum Admin

9/7/2008, 11:15 am
yok öle degil o laf :) balık tavada kuş havada :)
kadox
kadox
Ad Soyad : Kamil Şenyurt
Forum Kayıt : 16/01/08

10/7/2008, 5:06 am
yerde azman havada panter olsa bence fıs kuşda yerdede bi karizma olucak onun üstüne oyun olacak
cemal kara
cemal kara
Ad Soyad : cemal kara
Doğum Tarihi : 08/08/80
Forum Kayıt : 08/07/08

10/7/2008, 11:39 am
arkadaşım kuşu salacan yere ayağınla şöyle bir dokunacan başlayacak uçmaya o kuşun nasıl oynadığınada o zaman karar vereceksin tavana geldiği zaman anlarsın kuşun nasıl olduğunu birde inmesine dikkat etmelisin tabiki en önemli konu bence budur kuş inerken bol taklalı ve kendini göstere göstere inmeli
cemal kara
cemal kara
Ad Soyad : cemal kara
Doğum Tarihi : 08/08/80
Forum Kayıt : 08/07/08

10/7/2008, 11:41 am
birde şu konu var tabiki senin kümesin yerdemi yoksa samsunlu kuşcuların ki gibi tavandamı yerde oynayan kuşla tavanda oynayan kuşun arasında büyük fark vardır oyun bakımından yere oynayan kuş tavana oynamaya kalkarsa aynı zevki vermez
ademyavuz
ademyavuz

10/7/2008, 7:37 pm
miro demiş ki:s.a aranıza yani katıldım öncelikle herkese slm ben 12 yıldır beslıyorum ve bu zaman içerisinde elime 1 tane sağlam damarlı oyun kuşu geçti onun dışında daha bulamadım bendekı oda da oynuyodu havda da oynuyodu bu demek diğildirki oda da oynıyan havda da güzel oynar.benim sloganımda ET MANGALDA KUŞ HAVADA BELLİ OLUR
sloganını tutum salmam dahada:)
ademyavuz
ademyavuz

10/7/2008, 7:38 pm
cemal kara demiş ki:birde şu konu var tabiki senin kümesin yerdemi yoksa samsunlu kuşcuların ki gibi tavandamı yerde oynayan kuşla tavanda oynayan kuşun arasında büyük fark vardır oyun bakımından yere oynayan kuş tavana oynamaya kalkarsa aynı zevki vermez
ben buna katılmıyom kuş oyun oynadımı oyununu aynı takla ile her yerde bitirir ama yumulmasında belki değişiklik olur...
sponqe
sponqe

14/7/2008, 8:58 pm
Selam arkadaşlar odada oynıyan kuş konusundan yerde mi yoksa damdamı daha iyi oynara gelmişiz.Ben sizlere bi şey deyimmi bir kuşun ineceği yer ne kadar zor olursa kuş o kadar kendini güzel gösterir.uçuş saati 1 se 2 ye çıkar 10 sefer yapıyo sa 20 yapar.Tabi kuşun kanında da bi şeyler olcak biraz.Şimdi kuş dama mı daha zor iner yoksa yere mi karar sizin.İyilerini besledim.Sağlıcakla kalın güzel muhabbetler.

En son sponqe tarafından 13/10/2008, 5:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sponqe
sponqe

14/7/2008, 9:01 pm
Unutmuşum...........GERÇEK OLAN. En iyi kuş uçan kuştur.

En son sponqe tarafından 13/10/2008, 5:53 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

2/8/2008, 5:08 pm
ARKADAŞLAR BENDE Bİ SABUNİ VARDI İÇERDE TAVANA YAPIŞIR 3,4 TAKLA VURURDU HAVAYA ATTIMMI SEFER YAPAR HİÇ TAKLA VURMADAN İNERDİ İNANAMAZDIM ,BU KUŞ OYUN KUŞU KIRMASI OLDUĞUNU ANLADIM KENDİMCE
deli_fisek03
deli_fisek03
Ad Soyad : salih anbanazli
Forum Kayıt : 06/07/08

4/8/2008, 9:42 am
arkadaslar bu odada oynayan kus konusunbda atladiginiz birsey var sanirim elinizde perdahli ama ucurdugunuz zaman seferden kacan kus sahibi varsa denesin kus icerde yapiuyor diye disarda yapacak kaidesi yoktur kus yatiktir sikilasir iperdahli bir kustur ki icerde yapar ama bu kus disarda yapmaz catida ucurulan kusla yerde ucurululan kusun arasinda daglar kadar fark vardir dar yere cok kus oynar 3/5 neyse biseyler yapar dar yere zorlu yere oynayan her kus acik alana geldiyi zaman oynamaz acik alanda oynicak kusta mangal gibi yurek olmasi gerekir diye dusunuyorum saygilar
ONRCLK86
ONRCLK86
Ad Soyad : Onur ÇELİK
Forum Kayıt : 04/08/08

5/8/2008, 8:41 am
MARDINCI DEĞİLİM FAKAT

BENIM IÇIN MARDIN KUŞU SADECE KENDİ DAMINA ÇEKİP GELIP GİDEN HAVA DEĞİL DAM KUŞUDUR.RENGİ ALA BULA OLSA BİLE ÇATIDA OTURDUGUNDA TEK BASINA DAM OYUNU YAPAN KUŞLAR.
minarekentli13
minarekentli13
Ad Soyad : mahir dermanoğlu
Forum Kayıt : 07/08/08

12/8/2008, 6:59 pm
abi herşey hoş gusel ama kuşun ayağı damdan kesildiği gibi kuş inmeyecek eğer oynuyorsa tabi oynayan kuşların çoğu uçan kuştur tabii herkuşu bu kavramın içine alamayız ama uçar iiiiiiiii kuştur oynayan kuş içerde oynar ama havada uçar o şekilde olabilir bitlisten sevgiler :d
minarekentli13
minarekentli13
Ad Soyad : mahir dermanoğlu
Forum Kayıt : 07/08/08

12/8/2008, 7:01 pm
mardin kuşu gökte asla uçmas dam üzerine geldiğinde sfer yapar oynar rengi bozuk kuşlardır fazlasını istemek zarar zate seferlik kuşlar iiidir minarekent
yaşar
yaşar
Ad Soyad : yaşar köksel
Forum Kayıt : 29/09/08

30/9/2008, 7:17 pm
Selamlar .Öncelikle size bir örnek vericem : posta güvercini besleyen birini tanıyorum
bu adam yılda en azından 2 kes yurt dışına cıkar .Bana 2 dosya kuşları hakkında bilgi veriyor.Araştırıyor gittiği ülkedeki postacılardan bilgi alıyor.
Size soruyorum hangi taklacı besleyen arkadaşımız türkiyede hangi illere gidiyor.
Ben size bir gercek söyleyeyim.Kuşçuların coğu araştırmayan . dinlemeyen .bu işi
ciddiye almayan kişlerin ellerinde ucurulmaya calışılmaktadır.Gerci gezsenizde hayatınız boyunca cok az sayıda güzel ucan hayvan seyredeceksiniz.
İçerde oynayan kuştanda cıkar. Oynamayandanda cıkar. Bizim ülkemizde güvercin besleyenlerin ortak sorunu araştırma yapmaya çalışmayan bir grubuz bu ülkede.
Teşekkürler.
necati
necati
Ad Soyad : necati kırbıyık
Forum Kayıt : 02/10/08

3/10/2008, 1:07 pm
Sevgili Adem,bende samsunluyum.Ne zamandan beri samsunun kuşlarını sıfıra gelipde oynayanını görmedin.zaten o şekil oynamayan kuşu kuştan saymazlardı.Ya sen görmedin yada ben yanlış biliyorum
Ben 33 yaşındayım kuşculuğa 18 yaşında samsunda başladım.Çok sıfıra gelipte oynayan kuşlar gördüm.Hastane başı mahallesinde,cezaevi mahallesinde eski kuşcular vardı birhayli yaşlı usta kuşculardı onlar.Onların yanında da bu işi öğrendim kuşculuğu daha çok sevdim.kuyruğunu dama sürtüp çeken kuşlar çoktu o zamanlar.ama şimdi üstünüze sakın alınmayın lütfen iş bilmiyenlerin elinde tabiri caizse çoluk çocuğun elinde. Hepinize selamlar.Ben bursadan Necati.
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

4/10/2008, 6:27 am
arkadaslar merhaba kusun odada oynayıp oynamasından performansını cıkaramazsınız bende yuvada oynamayan kus havada seferını bol cekıp taklasını vuran bı kus oldu cıktı ve en sonunda benım yuva catıda altıncı katta ve catıoya atamadı kendını yuvada oynayan kus kımı zaman ıyı kımı zaman kotu cıkıyo bellı olmuyo ama kus yuvada saldıgında takla atması onemlı degıl askıda kalıp bacak gosterıyosa kafa dık duruyosa temız oyun kusudur bu zaman kadar benı yanıltmadı bu yontem
kara_snek
kara_snek
Ad Soyad : Caner Şenol
Forum Kayıt : 12/07/08

27/11/2008, 2:41 pm
bence en iyi oyunlu kuş kesinlikle odada takla vurmaması gerekir belini tavana vursun o bana yeter veya belni tavana vurduktan sonra 2-3 takla sonunda yere kendini salmalıdır.
Anonymous
Misafir
Misafir

27/11/2008, 3:14 pm
balamir kardeş kuşu oda damı uçurucaksın? lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Similar topics