yavru bakımı 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavru bakımı 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sdtsword
sdtsword
Ad Soyad : Sedat Kılıç
Doğum Tarihi : 14/03/78
Forum Kayıt : 08/07/08

yavru bakımı Empty yavru bakımı

17/8/2010, 7:47 am
yumurtadan çıkan iki yavrudan biri diğerinden 2 gün sonra çıktı haliyle önce çıkan diğerinden çok daha iri.2-3 kümese uğramadım küçük olan yavruyu ölmek üzereyken buldum önce çıkan yavru öyle büyümüşki diğrene hiç yem yedirmemiş küçük olan yavrunun iki katı olmuş kümese girdiğimde küçük olan yavruyu göremedim büyük olan o kadar irileşmişki diğreinin yarısını altına almış hayvan kımıldayamadığından bacağı ve ve vücudunun yarısı ezilmiş hareketsizlikten kursağı bomboştu aralarındaki orantı o kadar farklıki aynı yuva kardeşi demez gören kesinlikle.anne babasıda terk etti küçük olan yavruyu napsam bakmıyolar önce ona kussunlar die büyük olanı yuvadan alıyorum ama yinede bakmıyolar yuvada ikisini ayırdım aynı yuva içinde ama farklı yumurtalığa koydum yinde kusmadılar.anne baba büyük olana bakıyo ama küçüğü terk etmiş.onu artık ben besliyorum 5 gündür ben yediriyorum kuş canlandı kendine geldi.tüylenmeye başladı.ben kuşu ağazımla besliyorum yemi çiğneyip bi miktar suyla karıştırıyorum ve ağazımdan veriyorum çok güzel yiyo ama miktarı ayarlayamıyoruz yavru bakımı 691241
bi kere fazla yedirmişim baktım hayvan gagayı açıp kapatıyo nefes alamıyo geri kusturdum biraz rahatladı.gursağının durumuna göre beslemeye çalışıyorum eğer gursak boşalmışsa yediriyorum yoksa vermiyorum genelde günde bi kere besliyorum.ağazda çiğnediğim yemin kıvamı nasıl olmalı su miktarı ne olmalı ve yemi kırmadan direk vermeye ne zman başlamalıyım.kuş yaklaşık 2 haftalık tüylenmeye başladı.birde ağazdan vermekten başka bi yolu yokmu bunun mamalık die bişey aldım kuşcudan ama onla olmuyo.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

yavru bakımı Empty Geri: yavru bakımı

17/8/2010, 9:44 am
yavru bakımı Art-35-1
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

17/8/2010, 9:49 am
tabiki ignesiz, ama isin zor, kus iki haftalik ise ve durumu sana göre iyi ise bakicin var ise onlara kaydirmaya bak, gözünü üstünden ayirmada, o kusun sana olan baglantisi baska olur, helal olsun onu kus olarak yuvadan cikartabilirsen eger, herkes yapamiyor, o cik cik ledikce yedir, zaten tam bir kusa dönse bile o yine dilenir ilk baslarda, bir an önce kendisinin yeme düsmesini saglamalisin, surda 3 hafta daha bak, ve önüne Muhabbet kusu veya Kanarya yemide koy, ufak oldugu icin gagasi ile yem yemeyi ögrenir, ben öyle yapiyorum, 4 haftalik kusum kendi yeme bakiyor, annesi babasi kussa bile, bos durmuyor, merak degilmi, ondan sonra rahat olabilirsin, ...

Hayrini görürsün insallah ve kolay gelsin

Saygilar
sdtsword
sdtsword

17/8/2010, 12:01 pm
ben çok eskiden 15 yıl kadar önce aynı böyle bi yavru büyütmüştüm ana babası öldü yavruyu ben büyüttüm kuşa yem vermeden önce ıslık çalardım her seferinde bu şekilde besledim.kuşu uçururdum ıslık çalınca nerde olsa uçar gelir omzuma konardı gagasını azıma sokmaya çalışırdı yavru bakımı Lol
bu yavruyuda inşallah büyüteceğim hemde ana babasına inat diğer kardeşini geçcek inş. yavrunun cinsi lahore işin garip tarafı büyük olan ana babasının baktığı yavrunun kanat uçlarında beyazlık var yani istenmeyen bi özellik bu küçük yavruda tertemiz 10 numara bi kuş zaten hep ii olan kuşa bişeyler olur nedense ama inş. bişey olmadan büyütcem bunu.birde çok sevimli kereta beni görünce kafayı yiyo hayvan aramızla çok güzel bi bağ oluştu inş. ölmez yavru bakımı 524318
karaseytan
karaseytan
Ad Soyad : KARAŞEYTAN
Doğum Tarihi : 06/03/95
Forum Kayıt : 30/08/09

17/8/2010, 12:33 pm
yavru bakımı 3167858558 işte kuşculuk budur herkes sizin gibi yapsa
sdtsword
sdtsword

17/8/2010, 1:00 pm
bizim bu hayvanlara gönül bağımız var kim kuşu ölsün isterki tabiki onları yaşatmak için elimizden geleni yapcaz
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

17/8/2010, 6:01 pm
yavru bakımı 745452271
karaseytan
karaseytan
Ad Soyad : KARAŞEYTAN
Doğum Tarihi : 06/03/95
Forum Kayıt : 30/08/09

17/8/2010, 7:42 pm
yavru bakımı 3167858558
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

18/8/2010, 6:55 am
Benimde canımdan çok sevdiğim ve bir daha asla başka kuşta bulamadığım sevgiyi bulduğum tek bir yavrum olmuştuki onuda zaten elimde büyüttüm.Canım benim beni gördüğü zaman ağzıma yapışırdı resmen.Omuzuma konardı ve hatta belki inanmazsınız ama fişeklerken bile kendini bana doğru ayarlardı.Belki inandırıcı gelmeyecektir ama gerçekten böyleydi ama bastıramadım kuşu ve balkonda beslemenin hezimetine uğradım.Şuan kendime ait kuşlarım yok yani beslemiyorum ama hala ilgim hat safhada.Dayımın kuşlarıyla idare ediyorum ama o kuştan aldığım zevki hiç bir kuştan alamadım :(
sdtsword
sdtsword

18/8/2010, 7:03 am
yavru bakımı 89498
alper bosna
alper bosna
Ad Soyad : alper bosna
Forum Kayıt : 02/04/10

18/8/2010, 8:29 am
ilk başta helal olsun insanın içinde biraz hayvan sevgisi olucak birazda güvercin tabi....
senin azmin ve güvercin sevgisi olduğu sürece o kuş büyücek inşallah
benimde başımadün akşam mezata gittim adamın biri 23 tane güvercini sattı aralarındada 3 tane 2 haftalık yavrular vardı okadar kuşçunun içinde kimse almadı vicdanım el vermedi mardin güvercin beslemediğim halde aldım inşallah bede büğütücem onları..?
50-60 tane kuşçu içinde bi benmi adammışım acaba aralarında bu işi 15 - 20 sene yapanlar var çok ayıp ya ......
sadık bayar
sadık bayar
Ad Soyad : sadık
Forum Kayıt : 08/08/10

18/8/2010, 10:03 am
sdtsword demiş ki:yumurtadan çıkan iki yavrudan biri diğerinden 2 gün sonra çıktı haliyle önce çıkan diğerinden çok daha iri.2-3 kümese uğramadım küçük olan yavruyu ölmek üzereyken buldum önce çıkan yavru öyle büyümüşki diğrene hiç yem yedirmemiş küçük olan yavrunun iki katı olmuş kümese girdiğimde küçük olan yavruyu göremedim büyük olan o kadar irileşmişki diğreinin yarısını altına almış hayvan kımıldayamadığından bacağı ve ve vücudunun yarısı ezilmiş hareketsizlikten kursağı bomboştu aralarındaki orantı o kadar farklıki aynı yuva kardeşi demez gören kesinlikle.anne babasıda terk etti küçük olan yavruyu napsam bakmıyolar önce ona kussunlar die büyük olanı yuvadan alıyorum ama yinede bakmıyolar yuvada ikisini ayırdım aynı yuva içinde ama farklı yumurtalığa koydum yinde kusmadılar.anne baba büyük olana bakıyo ama küçüğü terk etmiş.onu artık ben besliyorum 5 gündür ben yediriyorum kuş canlandı kendine geldi.tüylenmeye başladı.ben kuşu ağazımla besliyorum yemi çiğneyip bi miktar suyla karıştırıyorum ve ağazımdan veriyorum çok güzel yiyo ama miktarı ayarlayamıyoruz yavru bakımı 691241
bi kere fazla yedirmişim baktım hayvan gagayı açıp kapatıyo nefes alamıyo geri kusturdum biraz rahatladı.gursağının durumuna göre beslemeye çalışıyorum eğer gursak boşalmışsa yediriyorum yoksa vermiyorum genelde günde bi kere besliyorum.ağazda çiğnediğim yemin kıvamı nasıl olmalı su miktarı ne olmalı ve yemi kırmadan direk vermeye ne zman başlamalıyım.kuş yaklaşık 2 haftalık tüylenmeye başladı.birde ağazdan vermekten başka bi yolu yokmu bunun mamalık die bişey aldım kuşcudan ama onla olmuyo.

selam kardeşim pompalar var kuşcularda satılır mamalık dersen verirler yagdanlık gibi 1 kılo besı yemı al pomapanın 2 parmak kalınlıgına kadar sıcak su koy bıraz içine besi yemi iyce çalkala yem erıdıkden sonra üzerıne soguk su ilave et hem su kaybını hemde yem kaybını onlemiş olursun ve çok cabuk gelişiyor kuşlar saygılar Sadık BAYAR

Çakalların hükmü kurtları görene kadar sürer...
Similar topics