İlk Yardım Konum :D 411k

Join the forum, it's quick and easy

İlk Yardım Konum :D 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

comando07
comando07
Ad Soyad : semih avcı
Doğum Tarihi : 13/01/92
Forum Kayıt : 02/08/10

İlk Yardım Konum :D Empty İlk Yardım Konum :D

23/8/2010, 9:34 pm
ÖncelikLe Cümleten Selamn Aleykümm

Benm 5 adet güvercinim var bunlar yaklasık 15 gündür catıya ve kümese Alısma Süreci İçersindeydi.. güvercinlerim ise 1 i arap erkek 1 tatlı cil 1 tane çapar dişi 1 tane erkek dumanlı 1 tanede dişi dumanlı..

bu kuşlarımı son 1 hafta içinde sadece arabı kaldırıyordm ucuyor taklaya gelior ve yan taraftaki catının gün ısısına konuyordu.. Diğerlerinn kanatları bantlı idi. Bgn dedim artık yavas yavas ucuriyim , kusları hepsini birden kaldırdım tatlı cil ve capar yan tarafın catıya gittiler direk ucmadan erkek dumnlı olan yarım saat uctu takla felan attı catıya incek gibiyken bel kırıyodu felan Sonra bunların hepsi yan catıda toplandılar :D king Sonra biraz bekledim inerler diye İftar Yemeğinede davetliydik cünkü , inmediler ..
sonra gitmek zorunda kaldım kümesin kapağı acıktı Kedi fare ıvır zıvır derdi yoktu catıda onn için acık bıraktım.

biraz önce geldiğimde kümese Baktım arap , tatlı çil ve capar kümesteydi.

Dumanlı Olan Anne ve cocuğu erkek yoktu kümeste onlar bn giderken en son diğer yan catıya atmıslardı kendilerini..

Konu Biraz uzun oldu ama 2 kuş sabah gelir mi tekrar catıya yoksa o catıdan ucuşlara devam mı eder :D ve ilk ucurmalarımda nelere Dikkat etmeliyim ? yan catılara kuşların inmemesi için ?

Şimdiden teŞekkür ederim..
security
security
Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

İlk Yardım Konum :D Empty Geri: İlk Yardım Konum :D

24/8/2010, 12:19 am
sen bu msjı okurken kuşların kümeste kahve keyfi yapıyo olurlar endişelenecek bişi yok İlk Yardım Konum :D Lol
fuatbc
fuatbc
Ad Soyad : xyz xyz
Forum Kayıt : 06/02/10

24/8/2010, 1:10 am
catıya konduysa bence gelır ama bazı kuslar vardırkı yerınde 1 hafta ucar 1 hafta sonra kacar :) boylelerınıde gorduk atmaca felan alması degıl bazılarıda getırgun koyarsın kaldırırsın ucar gelır senın kumesıne boyle enteresanlıklarda vardır ılk gun ucup kumesıne donen kuslar :) bekle kusları buyuk ıhtımalle onlar geleceklerdır.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

24/8/2010, 1:11 am
Ac olan kus yanindan ayrilmaz, yeterki yemledigin yer kümesin ici veya önü olsun, veya catida olsa bile, ama ac olmaliki sen istedigin vakit insin, hele önden biri iniyor ise, bak bakim catida kus kalacakmi, aninda inerler, ...

comando07
comando07

24/8/2010, 8:05 am
biraz Önce cıktım arabı salmıstım Ac diğer iki kusu cili ve caparı yere bıraktım bırazcıkta yem verdim arap her zmnki gibi yan catınn gün ısıya gitti sonra dumanLınn Biri gözüktü :D Sanırım benden biraz korkuyolar bnde aşağı indim Dumanlının Diğerini Göremedim İnş Gelir :)
comando07
comando07

24/8/2010, 8:32 am
DumanLı hiç bir Catıda Gözükmüyor Üstüne Bir Soğuk su iyi Gider :D diğer dumanlı ise yan catıda bir kere yeme inmek için kalktı ama Takladan gene aynı yere kondu Arapta Hiiç kıpırtı yokyan tarafın Catıda Günısıda :D diğer tatlı çil ve çapar yem yiyip kümese Geri DöndüLer :)
comando07
comando07

24/8/2010, 8:52 am
sanırım FOrumda kimse Yok :( İlk Yardım Konum :D 3419840488
comando07
comando07

24/8/2010, 9:42 am
KusLar suan kümeste 1 tanesi Hariç DumanLı Yok :/ diğer 4 ü kümeste BunLarı Kendi Damıma yani kümesin bulundu dama indirebilmem için ne tür kolaylıklar Yapmalıyım.. eziyet resmen tekrar mı BantLasam arapla dumanlıyı.. ? bana yapılması gerekenLeri SöyLerseniz cok iyi olr :(

şimdiden teşekkür ederim .

saygıLar
security
security
Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

24/8/2010, 10:57 am
kuşların eski kümesi yakın bi yerdemi gelmeyen kuşun eski kümesine gitmiş olabilir.diğer güneş enerjisinin ordaki kuş da akşam üzeri yem verdiğin satte diğerleri yem yerken gelicektir şimdi karnını doyurmuş güzelce güneşleniyodur
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

24/8/2010, 1:19 pm
:223:
comando07
comando07

24/8/2010, 1:21 pm
valla Abi eski kümesleri baya bi uzakta gidicek olsa hepsi gider. Bu arada Giden Kus dişi Olanms geriye kalan 4 kusu kümese Kapattım anlayan bir abim vardı toprağım onun yanına gittim sıkıstırmıssındır kuşları dedi .. Bende Pek sıkıstırmamıstım aslında ama genede Dedi doğru olaiblr cnkü baska bir alternatif yok Yan catıya atlamarında Artık yarın sabah salarım bgn doymuslardır Sabah yediler yemi :)
Similar topics