yavru kuş elle besleme 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavru kuş elle besleme 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

esatdogan
Ad Soyad : esatdogan
Forum Kayıt : 14/12/08

yavru kuş elle besleme Empty yavru kuş elle besleme

28/8/2010, 8:58 pm
yavru kuşu kendim nasıl büyütebilirim? yada takviye olarak nasıl desteklerim?
cCc ANIL
cCc ANIL
Ad Soyad : anıl
Forum Kayıt : 27/03/08

yavru kuş elle besleme Empty Geri: yavru kuş elle besleme

29/8/2010, 12:35 pm
Mısır unu + irmik suyla karıştır 10 daka beklet. ben denedim iyi sonuç veriyo
esatdogan

29/8/2010, 10:32 pm
tşk ilgilendiğin için saol
cCc ANIL
cCc ANIL

31/8/2010, 1:18 pm
Deneyince bana haber ver
esatdogan

16/9/2010, 7:56 am
Anıl yavruların rengi belli oldu daha sonra öldüler.daha öncede mamayla büyütmeye çalışmıştım onlarda ölmüştü.hayırlısı bakalım
cCc ANIL
cCc ANIL

28/9/2010, 10:49 am
:/ Bende de ölenler olmuştu. ama yaşayanlar daha fazla. mamayı bende denedim. 2 yavrudan biri ölmüştü. az ve sık beslemek gerekiyo. bi yerlerde eksik bişeyler var. üni ye başladım. nete pek giremiorum. ondan geç cevap attım. kusura bakma
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

29/9/2010, 5:41 pm
Peki beslemeyi yaptıktan sonra suda verdiniz mi yazdığınız yorumlarda göremedim de o yüzden sorma gereği duydum.
esatdogan

29/9/2010, 6:09 pm
cCc ANIL demiş ki::/ Bende de ölenler olmuştu. ama yaşayanlar daha fazla. mamayı bende denedim. 2 yavrudan biri ölmüştü. az ve sık beslemek gerekiyo. bi yerlerde eksik bişeyler var. üni ye başladım. nete pek giremiorum. ondan geç cevap attım. kusura bakma

ben yavruyu baya bi büyütmüştüm.ama sonra hayvan birden gitti.zaten yabaninin altından aldığım bir yavru.ana baba dışarı atınca mecbur bakmak zorunda kaldım.
esatdogan

29/9/2010, 6:10 pm
denigo20 demiş ki:Peki beslemeyi yaptıktan sonra suda verdiniz mi yazdığınız yorumlarda göremedim de o yüzden sorma gereği duydum.

mamayı suyla karıştıryoruz.o yüzden gerek yok
denigo20
denigo20

30/9/2010, 1:59 pm
Siz çorba içtikten ya da herhangi bir sulu yemek yedikten sonra su içmezmisin esat söyler misin bana...
cCc ANIL
cCc ANIL

30/9/2010, 5:57 pm
Bol su ile yapıosun mamayı. 1/3 oranında katı madde 2/3 oranında da su. Mamayı verdikten sonra suya gerek yok. daha sonraki saatlerde su verilebilir
esatdogan

30/9/2010, 7:12 pm
denigo20 demiş ki:Siz çorba içtikten ya da herhangi bir sulu yemek yedikten sonra su içmezmisin esat söyler misin bana...
hiç alakası olmayan bişey yazmışsın.
senin kuşlar yavruya kustuktan sonra bide ayrıyetten sumu kusuyolar.yemle suyu karışık kusuyolar.bizde mamayla suyu karıştırıyrouz işte.
security
security
Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

30/9/2010, 8:57 pm
esatdogan demiş ki:hiç alakası olmayan bişey yazmışsın.
senin kuşlar yavruya kustuktan sonra bide ayrıyetten sumu kusuyolar.yemle suyu karışık kusuyolar.bizde mamayla suyu karıştırıyrouz işte.

kuş yavruya sulu kustuğu zaman yem henüz erimemiş vaziyette oluyor bu yüzden ayrıyetten su vermesine gerek kalmıyor.

fakat sizin önerdiğiniz mama hamur halinden biraz daha cıvık olduğu için ekstradan su verilmesi şart bence.
denigo20
denigo20

1/10/2010, 2:07 pm
Ben sana şimdi ne kadar söylesemde dediğim dedik tarzınla benim önerdiğim fikirleri eleyeceksin. O yüzden başarılar sana ne diyeyim...
kuscuozgur
kuscuozgur
Ad Soyad : özgür delice
Doğum Tarihi : 04/08/80
Forum Kayıt : 13/09/08

6/10/2010, 3:32 pm
atlanılan çok önemli bir durum var hzırlanan mamanın ılık olması soğumadan verilmesi yoksa kursağı bozacaktır

birde mamadediğimiz eğer palat yemse suyla karıştırdığınızda tekrardan suya ihtiyaç yok belli bir boya gelene kadar
esatdogan

10/10/2010, 7:13 am
yavru kuş elle besleme 3167858558
Kp1skopaT
Kp1skopaT
Ad Soyad : Kubilay
Doğum Tarihi : 01/01/92
Forum Kayıt : 12/09/10

10/10/2010, 12:45 pm
Sa kardeş kendı tecrubemide söleyim hatta şuandada bakıyorum 1 haftalık yavruyu aldım tuylerı yenı yenı cıkıo kanat tuylerı felan vardı ama cok kucuktu 2 gun ıcınde yeme düşürdüm nasıl dersen Küspe var kuzu yemıydı sanırım onu aldım ezdim toz halıne getırdım en büyük şırıngalar var bılırsın onların ağızı buyuk onlara doldurdum tozu sonrada tam kıvama gelicek kadar su koydum yanı ne cok sulu olsun nede cok koyu orta derece 2 gun hatta 1,5 gun oyle besledım sonra 2-3 saat aç bıraktım ağzını gasteye vurmaya başladı içerde bakıyorum sıcakta onune yem attım yemı gordu yeme vurdu ama hemen ağızına almaz 3 kere vurur 1 isini doluya vurur yem yerse suda koy suda içer
KARAHANLI_81
KARAHANLI_81
Doğum Tarihi : 23/02/80
Forum Kayıt : 04/08/09

26/10/2010, 1:16 pm
anne - babanın bıraktığı yavrular genellikle yaşamıyor. en az yedi tane yavru baktım hepsi öldü. ben aşurelik buğdayı suda kanatıp blender dan geçirip verdim, ılık olarak ve evin içinde sıcak ortamda olmasına rağmen yaşamıyorlar. ilk zamanlar çok güzel yiyor, kursağını sonuna kadar dolduruyor, ama bir kaç gün sonra aniden iştahı kesilip ölüyor. sanki annesi babası öleceğini anlayıp bırakıyor gibi.
miskicireis
miskicireis
Ad Soyad : fatih köteneci
Forum Kayıt : 01/09/10

26/10/2010, 2:38 pm
Arkadaşlar,piliç toz besi yemi mama kabına koyulur,üzerine ılık su,bir tatlı kaşığı bira mayası,güzelce çalkalanır.Anne babanın terkettiği yavruya Sabah,öğlen,akşam ve gece olmak üzere 4 kere uygulanır.Bira mayası sindirim sistemini düzenlerve protein kaynağıdır.Elle yavru büyütmeye çalışanlar bilir,yavru çabuk ishal olur.Bira mayası bunu bir nebze önler.İlk bir haftadan sonra,mama kabının ağzı biraz daha genişletilir.Toz piliç besi yeminin yanında mama kabına muhabbet kuşu yemide her gün arttırılarak azar azar ilave edilir.Taneli yem vermek çok önemlidir.Kuşun dışkısı devamlı kontrol edilir.Kuşun büyüme hızı kümesteki anne altındaki yavrularla devamlı mukayese edilir.Bu duruma göre yem basma olayı günde 3 e indirilir.Piliç besi yemi kesilip mama kabının içinden geçebilecek taneli yemler pompalanmaya başlar.Burda dikkat edilmesi gereken husus ki bu çok önemlidir:mama kabının içine taneli yemle birlikte abartmadan ince mineral ve topaksız tutam kırmızı toprak ilave etmektir.Gursakta taş yoksa taneli yem öğütülemez.Unutmadan kuşun altı hergün düzenli temizlenir.Her yem verdikten sonra yavru ıslanırsa kurulanır.Tüğleri temizlenir.Kuru zemine bırakılır.Yavruya bir gün temiz su basarsanız,bir gün elektrolit yada vitaminli su basmaya dikkat edin.Kuş yeme düşecek boyuta geldiği zaman UNUTMAYIN YEM YEMEYİ bilmiyor olacaktır.Yavrunun hergün önüne bir avuç yem koyup parmağınızla eşeleyip,parmağınızı gaga şekline getirip yemin üzerine vurun o sizi taklit edecektir.Yem aldığından emin olun.Bunu birkaç gün uyguladıktan sonra kafasını suluğun içine sokun.Belli bir süre sonra kümeste yavrular bölümüne aktarabilirsiniz.Hadi kolay gelsin.Görüldüğü gibi öksüz ve yetim yavru bakmak biraz zor ve sabır isteyen iştir.Fırça tüğünde yavruyu iki haftada yeme düşürürseniz büyük başarıdır.Kolay gelsin.
Similar topics