ATMACA - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

ATMACA - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATMACA

+58
rednose
Kuscu-Murat
SEFA
ihsan_69_
kahraman karaca
Batuhan
hewalist
4ultima
muygun
abdullah kara
esatdogan
Sipikopat
serseri5050
Sp33dy
baddal555
Buğra
Deli Asker
05bariş
denigo20
berkty
karabe1a
caca425
alkorsuha
redginseng
RaFFleck
hasan barış
KüçükPostacı
takla
asparaside
karaseytan
iktibas
roxette
mfatihbodur
TUNCAYYY
gokhantok
turan o.ç
mamakli
LaZKoPaT
dgunduz
asigenc019
Teyo Pehlivan
lajansgm
DarkLion
şahin_-55
eyüphan
e.f.s.i_texas
nedimarik
galaca _foca
cucu
Rauf
Talha
gürkan
minarekentli13
xxx
MECHUL35
workshop
arda9292
Forum Admin
62 posters
dgunduz
dgunduz
Ad Soyad : gündüz
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 08/03/09

ATMACA - Sayfa 2 Empty Geri: ATMACA

30/3/2009, 2:46 pm
kargalar ıle aranızı ıyı tutun :) onlar bıle atmaca vb yırtıcıları caydırıyor.. bence yırtıcı kuscuların havadakı tek polisleridir...
LaZKoPaT
LaZKoPaT
Ad Soyad : Fatih Yıldız
Doğum Tarihi : 20/11/84
Forum Kayıt : 07/02/09

20/4/2009, 1:26 pm
Evet yorumları okudumda anlaşılan herkes çok dertli bu hayvandan ama üzülmeyin benim kadar yara kimseye vermiyordur her sezon hiç abartısız en az 50-60 arası güvercin kaptırıyorum bu azraile ya ben ne yapayım ömrümü yedin be ömrümü.Allah inşallah soyunu sopunu kurutur bu hayvanında bizde rahat rahat kuş uçururuz.Şehir merkezinde olmasam her gün 2-3 tane şahini tüfekle vururum ama maalesef ki Şehir merkezinde oturuyoruz 1 kere silah sıktım 2 dakka geçmedi polisler geldi kapıya.Üzücü bir durum ama başan gelen çekilir.
mamakli
mamakli
Ad Soyad : ilhan bölükbaşı
Doğum Tarihi : 19/06/81
Forum Kayıt : 28/04/09

5/5/2009, 8:40 am
cümleten selamın aleyküm bas belası deıl cenabı allah onunda rıskını onlar ıle verıyorr fakat keske baska yerden rıskını verseydi :d ama genede helali hoş olsun kanatsız atmaca alacagina kanatli atmaca alması daha ıyı bol sohbetler..
turan o.ç
Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

5/5/2009, 5:57 pm
BESİN ZİNCİRİNDE BİR HALKA ÖNEMSİZ GÖRÜNÜR BİZLERE AMA BİR HALKA YOK OLURSA TÜM ZİNCİRİN YOK OLMASINA SEBEP OLABİLİR:?? OLAYA YAV BENİM GÜVERCİNİMİ YEDİ DİYE BAKMAMAK LAZIM BENCE:??ODA BİR HALKA VE DOĞANIN SIRRINA VARILMAZ DÜZENİNİN BİR PARÇASI NORMAL OLARAK YEMEK ZORUNDA:)) YESİN TABİKİ ÇÜNKÜ ÇOĞUMUZ BİLMESEDE BESİN ZİNCİRİNİN SON HALKASI İNSANLARDIR ARKADAŞLAR:)) ATMACAYIDA YİYEN VAR:))DOĞA DOĞA DOĞA:)) BİZ SON HALKA OLDUĞUMUZA DUA EDELİM BENCE GÜVERCİN SORUN DEĞİL:?? YA BİZİDE YİYEN BİZDEN SONRAKİ BİR HALKA OLSA NE OLACAKTI:??
gokhantok
gokhantok
Ad Soyad : gokhan tok
Doğum Tarihi : 26/07/84
Forum Kayıt : 15/06/09

18/6/2009, 12:44 am
kuscu 3344 tamam atmaca guvercinleri yesin doganin kanunu diyorsun ama insan yinede uzuluyor yetistirdigi besledigi emek verdigi bir kusun baska bir kus tarafindan olduruldugune
sen hic bir kusunun oynarken atmaca tarafindan kapildigini gordunmu (BEN GORDUM)
TUNCAYYY
TUNCAYYY
Ad Soyad : tuncay
Doğum Tarihi : 01/01/82
Forum Kayıt : 19/06/09

21/6/2009, 12:04 am
sırf bunun için gidip tüfek almıştım ben..az canımı yakmadı
mfatihbodur
mfatihbodur
Doğum Tarihi : 15/05/90
Forum Kayıt : 26/06/09

26/6/2009, 9:26 am
selam beyler foruma ilk girişim. Kırıkkale de oturuyorum. taklacı güvercin besliyorum. 1 hafta önce hava da bi kuşum uçuyordu. kümesimin en güzel oyunlu kuşu. kuş birden kayboldu ve baktım gökyüzünde bi atmaca. sanırım onu görünce saklandı bi yere. sonra evimin üzerinden bi atmaca daha geçti çok yakından. ve benim kuş yok piyasada. tam 3 saat sonra pat diye düştü bahçeye. göğsünden darbe almış dersi ve etinden bi parça yırtılmış. kendi imkanlarımla uyusturucu yaparak yarayı diktim ve 1 haftadır pansuman yapıyorum. kuş yaşıyor ama uçamaz artık. Engüzel güvercinim telef oldu.
turan o.ç
Ad Soyad : turan O.Ç
Doğum Tarihi : 14/08/77
Forum Kayıt : 31/05/08

26/6/2009, 7:46 pm
gokhantok demiş ki:kuscu 3344 tamam atmaca guvercinleri yesin doganin kanunu diyorsun ama insan yinede uzuluyor yetistirdigi besledigi emek verdigi bir kusun baska bir kus tarafindan olduruldugune
sen hic bir kusunun oynarken atmaca tarafindan kapildigini gordunmu (BEN GORDUM)

dostum sizi anlıyorum bende çok yedirdim atmacaya kuş ama ibiz atmaca kuşumuzu yerse kuş gitti seviyorduk diye üzülüyoruz:?? peki o atmaca o kuşa dalıp alamazsa neye üzülüyor sence yavruların ın aç kalmasınamı yoksa kendisinin aç kalmasınamı sizce hangimiz daha fazla üzülmekteyiz atmacamı bizmi:?? tabiki hiç kimse benim düşüncemi desteklemek yada katılmak durumunda değil ama burası forum ben kendi açımdan olayın şeklini yazdım:??ben atmacanın yediği kaç kuşum varsa üzülmedim helal ettim gitti, afiyet olsun dedim çıktım öte yandan kuşada yazık ama doğanın kanunu:??
roxette
roxette
Doğum Tarihi : 10/06/88
Forum Kayıt : 01/06/09

20/7/2009, 9:20 pm
MECHUL35 demiş ki:hayır arkadaşlar kerkenez farklı bir yırtıcı kerkenezin kendine has erkek ve dişisi varr.

Kerkenezler Güvercinlere Zarar Vermezz, Serçe Sığırcık gİBİ Ufak Kuşlarla Beslenirler

Güvercinlerin Korkulu Rüyası Atmaca ve Şahinler

evt kerkenez farklıdır atmacadan kücük oluyorlar fakat ac kaldıklarında güvercinlerede saldırabiliyor güvercini yakalayıp götüremez fakat yaralayabiliyor
iktibas
iktibas
Ad Soyad : gemici
Doğum Tarihi : 01/07/65
Forum Kayıt : 09/10/08

21/7/2009, 1:07 pm
kerkenezler güvercine fazla dokunmuyor evet ama atmacalar bizim için en tehlikeli olanlardır..bizim yörede il ve ilçe tarım müdürlükleri özellikle tarla fareleri için getirip salıyorlar doğaya fakat bizlere çok zarar veriyorlar .. fare den çok güvercinleri topluyor onlarda..:(
karaseytan
karaseytan
Ad Soyad : KARAŞEYTAN
Doğum Tarihi : 06/03/95
Forum Kayıt : 30/08/09

30/8/2009, 9:51 am
benim korkum yok :D buralarda öyle yırtıcı kuşlar yok:D
asparaside
asparaside
Ad Soyad : Mehmet
Doğum Tarihi : 11/02/93
Forum Kayıt : 23/08/09

10/9/2009, 9:00 pm
bir yakalasam satn ben bilirim ona yapacağımı
takla
takla
Ad Soyad : HÜSEYİN
Forum Kayıt : 04/09/09

13/9/2009, 4:41 am
eeeee arkadaşlar başa gelen çekilir ..valla dönekte öle sorun yok yerden bi pırıltı 10 saniyeye kalmıyo zaten dönek uçuruyosan illa bir tane pırıltı vermek için makaslı bir beyaz güvercin lzm...atmaca olayı falen çooook nadir oluyor atmacayı gördümmü kuşlar yere dökülüyo zaten
KüçükPostacı
KüçükPostacı
Ad Soyad : Hakan aktürk
Forum Kayıt : 12/09/09

19/9/2009, 3:16 am
Cok yazık Kardesım Gecmıs oLsun ben Daha yenı basLadım ve yasımda uFak hıc basıma geLmedı anLattınız ülperdim Ben Cok sewıorum Güvercinlerimi inşaLLah Basıma geLmez aLLah hepımıze koLayLık wersın
hasan barış
hasan barış
Ad Soyad : hasan barış
Forum Kayıt : 12/10/09

12/10/2009, 10:19 am
arkadasın dedıği doğru kerkenezle atmaca ayrı cinsler kerkenezde guvercınlere dalar ama alması nadırdır yaralar yada dusurur
RaFFleck
RaFFleck
Ad Soyad : Ali Ozgur
Doğum Tarihi : 03/05/87
Forum Kayıt : 31/08/09

25/10/2009, 3:58 am
Mechul35 dogru bilgi vermis Kerkenezler güvercinlerden bıraz ufak olan kusları ve fareleri alır kanatucları oldukca sivri gözükür boyut olarak atamcadan ufak olur Atmacalar güvercin avlar ama cok vahim durumda oldukları zaman aclıktan yoksa guvercinlerde atmacalar icin büyükve zor avdır yanlız halk dilinde atmaca ve sahin denilen bir kus türü war adı Gok Dogan bu kus dünyanın en hızlı ucucusudur menüsünün en basında da güvercinler yer alir Lakın gokdogan havada ucan her seyi avlar bunlara karga ördek martı kaz ve hatta leylek flamingo gibi kuslar da dahil havada Kısa kuyruklu uzun ve sivri kanatli gözükürler kafası yokmus gibi gözükür boyuda güvercinden en az 3 kat büyüktür muhakkak karsınıza cıkmıstır Türkiyenin her yerinde yasıyor sanırsam google veya youtube gibi sitelere gokdogan yazarak bu hayvanı izleyebilirsiniz..
redginseng
Ad Soyad : izmirli erdem
Doğum Tarihi : 01/01/69
Forum Kayıt : 30/05/08

25/10/2009, 8:17 am
3-4 dalişta alamadıysa geri dönüp gidiyor..Ya enerjisi tukeniyor yada kuşlar iyice ürktü diye geri dönüyor..
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

25/10/2009, 9:13 am
redginseng demiş ki:3-4 dalişta alamadıysa geri dönüp gidiyor..Ya enerjisi tukeniyor yada kuşlar iyice ürktü diye geri dönüyor..

gurur yapıyodur ... :)
alkorsuha
alkorsuha
Ad Soyad : Suha Alkor
Doğum Tarihi : 01/01/75
Forum Kayıt : 30/01/09

30/10/2009, 7:39 am
İstanbul Bağcılar'da uzun minareli bir Ulucami vardır.Bu caminin uzun minaresinin külahında atmaca yuvası vardır.90'lı yılların başlarında ne zaman kuşları havalandırsam hemen saldırıya geçiyordu.Bir defasında üç güvericnime zarar verdmişti.Bir Arap kelebeğimin kanadını kırmıştı,karabaşkarakuyruk kelebeğimin bacağı kırılmıştı.Beyaz bir kelebeğimi kaptmıştı.Kapma anı hâlâ gözlerimin önündedir:"Beyaz tüyleri mavi gökyüzünde sağa sola saçılmıştı...
Bu atmaca ki gözü dönmüş olmalı ki kümesimin önündeki kuşlara bile saldrımıştı. Tuhaf bir ses çıkarıyordu. "üjjj üjjjj " gibi.Hafif temas etmişti ama ben olduğum için korkmuş olsa gerek miskinin birkaç tüyünü uçurmuştu...
Hakikaetn baş belasıdır.Fakat tabiatın kanunu.O da böyle geçimini sağlıyor.Yuvasında ondan yemek bekleyenler var...
caca425
caca425
Ad Soyad : çağan yapici
Doğum Tarihi : 27/05/95
Forum Kayıt : 09/08/09

8/12/2009, 1:40 pm
la bu hayvandan nasil koruncaz yaw islik işe yaramiyo napmaliyiz tam ürkütçek?
karabe1a
karabe1a
Ad Soyad : baris karabela
Forum Kayıt : 13/09/09

13/12/2009, 12:52 pm
baş belasının sonu :) tüfekle vurduk:D
ATMACA - Sayfa 2 6405Goruntu0243
berkty
berkty
Ad Soyad : berk kök
Forum Kayıt : 13/10/09

13/12/2009, 4:51 pm
helal barış kardeşim
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

13/12/2009, 5:35 pm
bu güvercin saldırmaz sanki kuşları alan gök doğan bu hayvan serçe ile beslenir
karabe1a
karabe1a

15/12/2009, 3:43 pm
yok dalıodu kuşlara.
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

25/12/2009, 7:45 pm
Merhabalar.Ben atmacaların vurulmasını doğru bulmuyorum.Her canlı besinini sağlamak için bir şekilde bir canlıyı yemek zorundadır.Gerek beslediğimiz kuşlar,gerekse yabani ortamdaki canlılar hiç farketmez.Benimde iki güvercinime saldırdı ama alamadı üstelik kuş fişeklerken daldı demek ki nasip değilmiş ona.Vurulmasını tekrar yanlış bulduğumu belirteyim.Selamlar
karabe1a
karabe1a

1/1/2010, 10:07 pm
kuşlarıma dalıncada dayanamıyorum:))
05bariş
05bariş
Ad Soyad : barış incekulak
Doğum Tarihi : 24/11/76
Forum Kayıt : 14/12/09

24/1/2010, 8:59 pm
en 10-15 kuşumu aldı vurulmasına karşıyım kendimce herkes nasibini yer arkadaşlar doğa dengesi nası oyun kuşu takla atıyorsa av köpeği av yapıyorsa bu da yaşamını ve yavrusunu doyurmak zorunda ve avlanmak zorunda taklacı şebab diye ayırmaz onun için yaşamını devam ettirmek zorunda olduğu için avalanıyor bunlar kendi düşüncelerim saygılar
Deli Asker
Deli Asker
Ad Soyad : Tuhran Sezer
Doğum Tarihi : 29/09/86
Forum Kayıt : 05/12/09

24/1/2010, 10:54 pm
Slm arkadaslar, bende baya bi arastirdim bu atmaca olayini, çogu kisiye sordum kuslarimizi korumanin yöntemleri varmi diye ve enteresan cevaplar aldim... Atmacalari korkutmak veya ürkütmek için bazi yöntemler var arastirdigima göre kimin isine yaramis kiminin isine yaramamis.. Asil konuya gelelim, atmacayi ürkütmek için 1- (süs baykus maketleri) var onlardan alipta çatiniza koyabilirsiniz, 2- elinizde (eski CD'ler) bulunmaktaysa onlari 30cmlik holta ipine baglayip kümesin etrafindaki tellere, çatiya, agaçlardan sarkitin, CD'lere günes vurdugunda lazer gibi yansimalardan atmaca ürkermis ve bu CD'ler 6ayda bir degistirilmeli, veya yansimali yapiskanlarda ise yarayabilir, 3- Atmaca daldiginda (havali düdük) bulunmaktaysa onunla ürkütebilirsiniz, yüksek sesten ürkecektir. Bu saydiklarimin hiç biri ise yaramazssa bölgenizdeki cift atmacayi öldürmekten baska bir sey kalmamistir:) saygilar...
Buğra
Buğra
Ad Soyad : Buğra Şen
Forum Kayıt : 26/01/10

5/2/2010, 7:42 am
arkadaşlar ben ne ıslıkla ne tenekyle ne beslemeyle falan olmuyo başıma çok geldi aç kaldıgı zaman gördüğü yerden gidip almaya meğilli bi hayvan bu atmaca yeterki aç kalsın şimdi kendiniz gibi düşünün mesela sen aç kalsan yiyecek bulmak almak için başka yollar denemezmisin bu hayvanıda öle görelim nasip neyse o olur
baddal555
baddal555
Ad Soyad : ufuk varlı
Doğum Tarihi : 22/11/92
Forum Kayıt : 11/03/09

9/2/2010, 10:55 am
allah belasını versin bu atmacanın şahinin kümesimin en iyi kuşunu aldı havada