Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek 411k

Join the forum, it's quick and easy

Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kp1skopaT
Kp1skopaT
Ad Soyad : Kubilay
Doğum Tarihi : 01/01/92
Forum Kayıt : 12/09/10

Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek Empty Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek

18/9/2010, 2:35 pm
Abiler kardeşler kuşlarıma birtane kuş inmiş ben aşşadayken benimkiler kuş getirmiş ama yabani değil genç canlı sapasağlam bişey ayağındada künye var ben bu kuşu elıme aldım bantladım felan sahibi gelmedi yarın sabah bi kalktım kuşlar kaşınıo o kuşta bit varmış diğerlerinede bulaştırmış bitleri bi baktım kanatlarına
tüm kanatlarında bir sürü bit var büyükleri elle aldım ama küçükler kaldı işte ama küçükte çok var 2 kanadınıda tamamen çektim tüylerine kadar çektim yani tüyleri ellemedim tüm kanatlarını çektim günah mı sevap mı anlamadım ama kuşu kaşınmaktan kurtardım yıkadım.

Soruya gelirsek kuşun 2 kanadını çekersek nolur 1 ?
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN
Ad Soyad : Hasan Olgun
Doğum Tarihi : 24/01/73
Forum Kayıt : 05/01/09

Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek Empty Geri: Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek

18/9/2010, 10:30 pm
Güzel kardeşim kanatlarını çekmene gerek yoktu. Eczanelerde bitleri öldüren ilaçlar var. Onlardan alıp kullanabilirsin. Örnegin NEGUVAN adlı ilacı bir legen suya dök ve kuşların kendılerı banyo yapsın. Hiçbir bit kalmaz. Neyse olan olmus. 45 gün içinde kanatları yenıden eski halıne gelir. Gecmiş olsun. Bır daha kanat falan cekme.
Kp1skopaT
Kp1skopaT
Ad Soyad : Kubilay
Doğum Tarihi : 01/01/92
Forum Kayıt : 12/09/10

Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek Empty Geri: Güvercinin 2 kanadınında tüm sazlıklarını çekmek

19/9/2010, 6:27 am
Birader hafta sonundayız kuş 2 gün yansın mı bitten aşırı var dıom
KuşcuCengiz
KuşcuCengiz
Ad Soyad : cengizhangül
Doğum Tarihi : 24/09/94
Forum Kayıt : 23/08/10

19/9/2010, 2:13 pm
Arkadaşlar Bm Kuşlarımda Bit Varmı Bilmiyorum Çok Az Kaşınıyolar Bit İlacı Alsam Suya Döksem Kendileri Yıkansa Olurmu Bit Varmı Bilmiyorum Bit Yoksa Yine Yıkansalar Bişi Olurmu
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

19/9/2010, 4:47 pm
baksana kanat altranina, ...
KuşcuCengiz
KuşcuCengiz
Ad Soyad : cengizhangül
Doğum Tarihi : 24/09/94
Forum Kayıt : 23/08/10

19/9/2010, 5:54 pm
NASIL BİŞİ OLUYO BİLMİYOMKİ YENİ KUŞCUYUM YAW
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN

19/9/2010, 9:09 pm
Kp1skopaT demiş ki:Birader hafta sonundayız kuş 2 gün yansın mı bitten aşırı var dıom

Haftasonunda eczanelerin hepsi kapalı mı oluyor?
Hasan OLGUN
Hasan OLGUN

19/9/2010, 9:10 pm
KuşcuCengiz demiş ki:Arkadaşlar Bm Kuşlarımda Bit Varmı Bilmiyorum Çok Az Kaşınıyolar Bit İlacı Alsam Suya Döksem Kendileri Yıkansa Olurmu Bit Varmı Bilmiyorum Bit Yoksa Yine Yıkansalar Bişi Olurmu

Hiçbişey olmaz. Bırak kendileri yıkansın. Neguvan adlı toz ilacı alıp büyük legenın içine boşalt. Onlar yıkanır.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

19/9/2010, 9:17 pm
uzun ince ve kahverengi olur genelde kanatlardaki kus biti, google`den bir bak, ...
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

21/9/2010, 1:27 pm
Kuşlar 2 günde bitlerden yanmazlar merak etmeyin.Ama kanatlarını çekmişsiniz o daha çok canını yakıyordur şuan kuşun emin olabilirsiniz.Blotic denen bir ilaç var,çok etkili bir ilaç.Yarım litre kovaya,yarım kapak koyup su beyaz rengini alacaktır.İşte o suya kuşları kafaları girmeyecek şekilde batırıp,tüylerinin arasınada parmaklarınızla masaj yapar gibi tüylerinde içine girmesine yardımcı olabilirsiniz.SELAMLAR...
sdtsword
sdtsword
Ad Soyad : Sedat Kılıç
Doğum Tarihi : 14/03/78
Forum Kayıt : 08/07/08

23/9/2010, 3:38 pm
bit için kanat çekildiğinide ilk defa duydum güya hayvana yardım etmek istemişsin ama hayvana yardım etceğine dahada büyük eziyet etmişsin. bilmiyosan sor. bak yukarda arkadaş sana yöntemi anlatmış teşekkür edeceğine saçmasapan bi bahane sunmuşsun hafta sonu 2 gün ilaç bulamıyosan koysaydın kuşu ayrı bi yere, orda tek başına 2 gün bitli durması senin ona yaptığından çok daha az canını yakardı.hem kanatla bit arasında nasıl bi bağlantı kurdunda çekmeye karar verdin onuda anlayamadım. bit hayvanın heryerinde olur sadece kanatlarında olmazki kanatları çekip atıp bu sorunu çözesin. biz bu hayvanları sevdiğimiz için besliyoruz onlara eziyet etmek için değil lütfen biraz daha özen gösterelim. saygılar...
Similar topics