kuşcuahmetim 411k

Join the forum, it's quick and easy

kuşcuahmetim 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kuşcuahmetim

+3
Forum Uzman
sponqe
kuscuahmetim
7 posters
kuscuahmetim
kuscuahmetim
Ad Soyad : ahmet beyatlı
Doğum Tarihi : 04/04/91
Forum Kayıt : 17/06/08

kuşcuahmetim Empty kuşcuahmetim

1/7/2008, 6:00 pm
kuşcuahmetim

En son kuscuahmetim tarafından 8/8/2008, 5:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
sponqe
sponqe
Ad Soyad : sponge
Forum Kayıt : 05/06/08

kuşcuahmetim Empty Geri: kuşcuahmetim

4/7/2008, 9:17 pm
KuşçuAhmedim meraba bu kuşçuluk aleminde kimse kuşum kötü demez sen-ben buna dahil.D... Şimdi benim sana diyebilcem şu. İlk önce kuşlarını fazla ellemiceksin yada elletmicen kuşları kendi haline bırakacan insandan kaçar hale gelecekler yani yabanlaşçaklar. İyicene alışsınlar sabah-akşam birer kere uçurmaya bak bu arada kendinide fazla zorlama kuş uçurcam diye uçmadımı uçmaz bu iş böyle.Başka ne yaparız dersen biraz yemle az bi şey.sonra kutuya koy evine yakın bir yerlerden sal. Oda olmaz ise tekrar kutuya koy doğru pazara...D. İnşallah istediğin gibi kuşlarını uçurursun. hoşçakal
Forum Uzman
Forum Uzman
Ad Soyad : ALİ TEMURTAŞ
Doğum Tarihi : 29/03/81
Forum Kayıt : 31/03/08

5/7/2008, 10:38 am
sponqe son cumleni begindim koy kutuya dogru pazara biraz emek ver sin öyle hademeyle kuş ucmaz kuş işi sabır işidir sabırsızlıgım yuzunden ben bile cok kuş kacırdım ama o eskidendi şimdi işin ustası oldum kuştan bir cift yavru almadan kanat vermem gidersede ondan sonra gitsin gideceginide pek sanmıyorum ya cünkü kuş cücüge kusdugu zaman yerini bilir tabi bu posta icin gecerli degil 2 sene damda yem yedi cücügünü aldım bide kanat verdim yallah gidiş o gidiş bidaha görmedim :)
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

7/7/2008, 8:22 am
ahmet bey bir kere oyun yaspmışkuş yavrularla beraber ucmaz eyer kuşoyun yapmasını istiyosanız birde kuş eğer yeni oyun yapmaya basamıs ise kuşunuzun saatini doldurmasını beklemelisiniz ve ilgilenmelisiniz takla kuşu bakmak bütün ırkların içinde en zoru ve sabır isteyenidir. eğer kuşunuzda güzel yanları varsa 1 ay devamlı sabah ve akşamları ucurulduğunda meydana cıkar yanlız unutulmamalıdırki telekte ve tüy zamanında kuşlarımızın performans göstermeleri baya bir zordur . sizin ilk yapacanız sey bana göre yavruları devamlı kovalamak oyuna sokmaya calışmak ikicisi ise oyun yapan kuşunuzu yavruya kusturmadan saatini dolduracak sekilde düzenli ucurmaktır unuttulmamalıdırki belirli aralıklarla evinizin üstüne gelip oynamayan ve saatini doldurmamış kuşlar damızlık yapılmamalıdır. ve tekrarda söylüyom <<en iyi kuş ucan kuş tur...>> bu benim imzamdır saygılar...

not: pazara giden herkuş iyi değil demek değildir. ben çok güzel kuşlar aldığımı bilirim mezatlardan saygılar...
kuscuahmetim
kuscuahmetim

7/7/2008, 5:30 pm
kuşcuahmetim

En son kuscuahmetim tarafından 8/8/2008, 5:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ademyavuz
ademyavuz

8/7/2008, 10:53 am
Rica ederim ne demek işimiz bu bizim:)
cemal kara
cemal kara
Ad Soyad : cemal kara
Doğum Tarihi : 08/08/80
Forum Kayıt : 08/07/08

10/7/2008, 11:45 am
abi seni kandırmışlar
kuscuahmetim
kuscuahmetim

11/7/2008, 5:45 pm
kandırsınlar be kardeş ama haram olsun derim benden bu kadar ama bi sorum daha olacak kuşumun kart olanı yarım oyunlu yani yerde maşallah güzel oynuyor havada düz ucuyor oyun yok ne yapmam lazım onu yavrularla beraber ucurayımmı arkadaşlar saygılar
ademyavuz
ademyavuz

13/7/2008, 7:01 am
aga oyun yapmıyosa yavru ucur onla bol bol belki ilerde birşeyler yapar kuş bu bazen belli olmuyor oyun oynar dediğin oynamıyor oynamaz dediğin seni yanıltıyor ve oyun oynuyor yane yanılada biliyosun bazen .... kısacası oyun kuşu bakan kişide ssabır olacak ve bilgi saygılar....
rakun69
rakun69
Ad Soyad : onur güven
Doğum Tarihi : 08/08/79
Forum Kayıt : 16/06/08

13/7/2008, 9:33 am
kuş meragı olan ve beslemeye yeri olan tüm güvercin severlere selamlar. bak güzel kardeşim kuşun kanında varsa ne kadar kaparsan kapa dama çıktımı içinden geldigi gibi uçmak ister ben bu mardin kuşunu yıllarca baktım elime geçen cinsler güzelligine kapıldım kuşların kırılmış ırklar oldugunu ikinci plana attım .ne mi oldu aynı vakkaları yaşadım yavruda olsa karşı dama attımı maluk kendini o bana bakardı bende ona bu fazla uzun sürmedi. kırılmamış bir çift bizim tabirimizle yerli miski aldim.sıvamaymış,balgögüsmüş hepsine yol verdim. makinalar saatlik oldu bu seferde damdan toplar oldum yani problemler bitmez kardeşim. bir çift yavrularından bıraktım bir buçuk yaşına kadar bahçeden kaldırmadım tavuk gibi oldular sizin tabirinizle.iki üç dama çıktı şimdi uçtukça uçası geliyor ben kendim bile kaldırmadan kendileri kalkıp uçuyor yani biraz içinden gelecek kuşun oyunun ne oldugunu bilmezken şimdi dama çekerken kendinden geçiyor tabi izlerken bende . demem o ki kuşun içinden gelecek kan meselesi kırılmamış ırklar problemsiz olur. saatlerce izlersin ve doyamazsın. saygılarımla HAVSA 'LI ONUR.
kuscuahmetim
kuscuahmetim

13/7/2008, 11:08 am
saolasın onur kardeşim
kadox
kadox
Ad Soyad : Kamil Şenyurt
Forum Kayıt : 16/01/08