Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)  411k

Join the forum, it's quick and easy

Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)  411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mccarthy
Ad Soyad : Mustafa SAĞLAM
Forum Kayıt : 04/08/10
http://www.mustafasaglam.net

Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)  Empty Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)

18/10/2010, 3:15 pm
Degerli türkiye güvercin formu üyeleri merhaba,

Arkadaşlar sıkılmadan sonuna kadar okuyun.

Öncelikle uzun uzun sohbet ediyorlar sonra güven kazanıp kuş isteyip dolandırıcılık yapıyorlar.

Başımdan geçen bir olayı anlatıyorum.

Olay benim ile bu foruma üye olduğunu düşündüğüm bir kişi tarafından geçiyor. sanal olarak bir görüşme veya yazışma ortada yok. Malum şahışla bir ay önce telefonda tanıştık. "Yegeninin düğünü olduğu ve ona hediye olarak kuş götürecegini söyledi. düğününde yarın olduğunu kuşlarında acil ulaşması gerektiğini söyledi." başlarda çok saçma geldi. bir bakımada kuş sevgisi olan iki kişinin birbirine kuş hediye etmesi gayet doğal.

para konusuna geldigimizde 4 adet kuş için ufak bir mebla konusunda anlaştık. kuşları gönderme konusunda da çanakkale ili olarak seçti. para konusuna gelince de ertesi güne sallama işi olunca ben vazgeçtim. Ardı ardına telefonlar geliyor maddi durumunun iyi olduğunu, 42 yaşında olduğunu çoluk çocugunun oldugunu, market işlettiğinden falan bahsediyor. bunun gibi bir çok konuşma geçti aramızda.

para konusu bu şekilde oldugundan ben seni hafta içi paranı yatırıp arıyacagım deyerek son konusmamızı gerçekleştirdik. aramadı :)

sonra 1 ay geçti yine aynı şahıs. tekrardan maddi durumunun iyi oldugunu,42 yaşında olduğunu, 2010 model 2 tane araba aldıklarını, çanakkale otogarında Market işlettiklerini, namazında niyazında, içki sigara içmeyen kumar oynamayan, şebapları, miroları vs bir sürü kuşları olduğundan bahsetti. bu konusmada yaklasık olarak bir 15-20 dak sürdü.

En sonunda kabul etmek zorunda kaldık. 2 adet damızlık kus gönderecegimi söyledim. rakam olarakta 150 tl gibi kücük bir mebla. sonrasında ardı ardına telefonlar şöyle yapacaz böyle yapacaz. ziyaret edicem seni. istersen sende gel evimde kal, sanada kuş gönderiyorum yarın sabah, gibi gibi konusmalar.

neyse ertesi sabah oldu kuşları gönderecem sabah 8:30 telefonum çalıyor. arıyor :) Dedim gönderecem tamam.
ben sana kuşları gönderiyordum ama 9 da otobüs yokmus. "bana kuş göndereceksen eğer erken gönder" dedim ona. sefer saatlerine bahtım. her saat izmire otobüs var. :)

Neyse parayıda öğlende yatıracam dedi. iyi dedim olur. ( Hiç bir beklentim yok. )

kuşları gönderdim. öğleden sonra aldı. aradı beyenmiş, cinsiyetlerini sordu, birkaç bilgi aldı kapattık. kapatış o kapatış arıyorum açmıyor :)

göndermesem üzülürdüm o kadar yalvarışlara. şimdi içim çok rahat. benim yaşadığım ve burada sizlerle paylaştığım konu sayesinde bu tür kişi yada kişilerden birçok kişi korunur ve emekleri boşa çıkmaz.

işte arkadaşlar bu şekilde başımdan bir olay geçti. sizlerle paylaşmak istedim.

Kişi ile ilgili bir kaç bilgide ekliyorum.
isim : ?Volkan Esen?
Tel : 0541 788 60 40
İş : Marketci
İş adr : Çanakkale Otogarı
ev adr : Çanakkale Otogarının karşısındaki 3 katlı ev :)

Teşekkürler, Kalın sağlıcakla.

En son Mccarthy tarafından 19/10/2010, 11:42 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Karabasan
Karabasan
Ad Soyad : karabasan
Doğum Tarihi : 31/12/80
Forum Kayıt : 22/09/10

Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)  Empty Geri: Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)

18/10/2010, 3:19 pm
Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)  3149687655
08defineci
08defineci
Ad Soyad : Nurtaç Durmuş
Doğum Tarihi : 12/11/82
Forum Kayıt : 31/08/10

Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)  Empty Geri: Dolandırıcılara Dikkat-Kod Adı Volkan :)

19/10/2010, 12:20 am
kardeşim geçmiş olsun öncelikle yaşadığın şey gerçekten site aracılığıyla kuş almak ve satmak isteyen insanlara ibretlik bi durum.tamamen iyi niyet insana olan güven ve senpatiye karşı karşı yapılmış bir suistimal.dilerim başka bi arkadaşımın başına gelmez
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

21/10/2010, 3:07 am
insallah

gecmis olsun
SEFA
SEFA
Ad Soyad : SEFA ERSOY
Forum Kayıt : 05/09/08

23/10/2010, 12:04 pm
gecmiş olsun arkadasım
metoo19
Ad Soyad : mmm
Doğum Tarihi : 30/08/77
Forum Kayıt : 08/02/09

23/10/2010, 1:41 pm
doğrudur inanırım dostum çakal o kadar çok kki doğru insanları tanıyamıyoruz çakallların yüzünden ama çakallar arkadaşın bahsettiği gibi aza kanaat ediyorlar tenezür ettikleri rakam 500 geçmiyor değerleri o kadar onun için bu içler acısı mahluklara bu şekilde kısa günü kar sayan iii aile çoçuklarına kızmamak gerek onlarda adamlığı insanlığı hayatı bu şekilde sanıyorlar kazanıyor gibi dursalarda hayatın her evresinde eminim kaybederler allaha emanet olun ....
takla17
takla17
Ad Soyad : UMUT ERTEN
Forum Kayıt : 19/06/08

24/10/2010, 9:54 pm
arkadaşim gecmiş olsun ben ilçesinde oturuyorum ama bu konuyu canakkaledeki dostlarıma taşıyacagım belki tanıyan cıkar arada böyle cürükler de oluyor ne diyelim ALLAH A havale edelim cok yanlış bi şey kınıyorum emege saygı iyi geceler
vahapps
vahapps
Ad Soyad : vahap yücel
Doğum Tarihi : 08/06/68
Forum Kayıt : 24/10/10

24/10/2010, 11:53 pm
geçmiş olsun kardeşim
Mccarthy
Ad Soyad : Mustafa SAĞLAM
Forum Kayıt : 04/08/10
http://www.mustafasaglam.net

25/10/2010, 1:49 pm
teşekkrler arkadaşlar. Beni sevindirren bir olay gercekleşti. bu şahıs bir arkadaşı daha arayıp aynı kelimelerle talepte bulunmuş. O da bu yazıyı okuyup olayın farkına varmış. umarım bir çok kişi bu ve benzeri kişiler hakkında bilinçlenir ve aramızdan bu kişileri ayıklarız.
vedat savci
vedat savci
Ad Soyad : vedat savci
Forum Kayıt : 22/10/09

27/10/2010, 7:28 am
geçmiş olsun kardeşim canın savulsun ...
anka35
anka35
Ad Soyad : volkan KARATOY
Doğum Tarihi : 26/11/80
Forum Kayıt : 11/11/09
http://volkankaratoy@mynet.com

27/10/2010, 11:21 pm
komik ya 2 kuş için düştüğü duruma bak geçmiş olsun birader.Malesef ki bu piyasada o kadar çok basit adam varki insana zevk dahi yaptırmıyor bütün hevesini kırıyorlar.altıda kuş üstüde nedir yani yazık tekrar geçmiş olsun.
Anonymous
Misafir
Misafir

28/10/2010, 10:58 pm
dert etme kards benim yedigim kazigin yaninda seninkisi mih bile degil saglik olsun diyelim niyeti kotu olanin akibeti kotu olur yada bokla yapilan sidikle yikilir cikar kardesim hemde aheste ahaste dert etme bu tipleri aksam bicsek sabaha gene buyurler
Similar topics