yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KARAHANLI_81
KARAHANLI_81
Doğum Tarihi : 23/02/80
Forum Kayıt : 04/08/09

yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır Empty yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır

26/10/2010, 12:32 pm
arkadaşlar ben bu sene çok yavru aldım, hatta bazıları şuan eş aldı bile ama bir türlü yumurtlamıyorlar, bende altlarına başka kuşun yumurtalarını koydum yattılar ve hatta yavrular bile çıktı. kısır falan demeyin, 4 çift yavrumun tamamı kısır olamaz heralde. bu arada kuşlar yaklaşık 4-5 aylıklar.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır Empty Geri: yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır

26/10/2010, 10:05 pm
yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır 1668118718 Yumurta fabrikasimi kuruyon ? ? ?

Yavuruyu hemen yumurtaya mecbur tutmak nicin ? ? ?

Saglikli olmasini istiyorsan kus 6 aylik omasi gerek, ve en dogrusu 1 yasina girdikten sonra en güzeli olur, kus kendini toparlar, tügünü degistirip dizmis olur, ...

Cocuktan cocuk düsün, olacak sey degil, pek hayirli birseyin cikacagini sanmiyorum böyle aceleci girisimlerden, ...

Allah gönlüne göre verir insallah, ... aceleye gelmez kusculuk, isin güzel yani sabir isi olmasi, sakin sakin elde edilenin nesi varki acele acele sonuc isteniliyor, ... yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır 3419840488
KARAHANLI_81
KARAHANLI_81
Doğum Tarihi : 23/02/80
Forum Kayıt : 04/08/09

yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır Empty Geri: yavrular kaç ayda erişkinliğe ulaşır

27/10/2010, 6:54 am
Yavruları ben eşe atmadım kendileri eş almışlar, ayrıca altlarına yumurta koymamın sebebi, erkek dişiyi sürekli kovalıyor folluğa yatsın diye, dişiyi hiç rahat bırakmıyor, zavallı boşu boşuna follukta yatıp duruyor. Bende erkek dişiyi rahat bıraksın diye altına yumurta koydum. Ne kadar zamanda yumurtlarlar diye sormamın sebebi ise meraktan. Sorum çok basit : Dişi bir kuş kaç aylık olduğu zaman yumurtlamaya başlar?
alimansur
alimansur
Ad Soyad : ali mansurgüler
Doğum Tarihi : 20/01/95
Forum Kayıt : 09/10/10

28/10/2010, 11:00 am
4 aylıkken başlıyorlar yumurtlamaya bildiğim kadarıyla yalnışmı biliyorum acaba ?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

28/10/2010, 9:50 pm
Baslar, ama 6 ay beklemekte Fayda var, hizli Produksiyona gerek yok, kus bir otursun, yavas yavas, ...
şenol
şenol
Ad Soyad : Şenol YALÇIN
Forum Kayıt : 20/05/10

29/10/2010, 3:54 pm
4 aylıkken yumurtlayan dişi kuşumun ilk iki ağız boş çıktı. 3 ağız yavruları çıktı ancak. yeriniz müsaitse kuşlarınızı ayırıp dişileri 7 8 aydan önce eşe vurmayın. (benim fikrim tabiki)
mesut16
mesut16
Ad Soyad : mesut uzerker
Doğum Tarihi : 31/03/76
Forum Kayıt : 13/12/09

29/10/2010, 4:40 pm
kanat teleklerini son üc feyin de ese gelir erkeklere kur yumurlrada ama tüyünü tamamladiktan sonra ese atarsan daha iyi olur kimileri de bekletir tüyünü tamamlasa bile sal yapsin diye sana kalmis bisey yani hayirli saglikli yavrular sunu da belirteyim genc disi anac kusa güre biraz daha gec yumurlar sonra her anac kus gibi normalle döner saygilar....