Mavi galaça 411k

Join the forum, it's quick and easy

Mavi galaça 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BG_Tanerço
BG_Tanerço
Ad Soyad : Taner Şen
Doğum Tarihi : 10/07/80
Forum Kayıt : 13/10/10

Mavi galaça Empty Mavi galaça

30/10/2010, 8:20 pm
Yaklaşık 20 yıl önce 10 yaşındayım Dedem Allah Rahmet Eylesin ozamanın izmir in meşhur kuşçularından Arnavut Fikret sadece Mavi Galaça Yetiştirirdi .Her sabah erkenden ve akşam 3 veya 4 hava uçururdu Türkiyenin her yerinden kuşçu ağır abiler gelirdi Çay semaveri devamlı yanardı mçatıda hep kuş muhabbeti Bir gün yakın arkadaşı Karşıyakalı Cumali İstanbullu zengin adamları getirdi çatıya -Dayı sende meşhur mavi dişi varmış bi hava ver bakalım dediler-Bakarız dedi Dedmem sonra Girdi Kümesi Kara kanat 1 tek mısırlı attı Yanında da Meşhur Üç Kesik Dedikleri dişi galaçayı attı havaya hayvanlar olabildiğince yükseldi dedem kümesten bir kuş daha aldı eline o sırada adamlarr pür dikkat bakıyolar kuşlar biraz alçaldıktan sonra mısırlı resmen şahin gibi askıda kaldı ''sonrada öğrendiğime göre o döneği döndüren tek kuş o kara kanat mısırlı imiş ''dönekte yanında dedm elindeki kuşu salmasılyla mavi dişi öyle bir kapandı ki tam burgu hiç aralıksız dedem 10-15 mtr dönuyo diyodu kuşu gören adamlar aya kalktı işte bu bismillah diyorlardı adamar kuş bahçeye tavuk kümeslerinin telinde askıda kaldı geldiğinde boğazçevrsindeki tüğleri paramparça olmuş tu bu kuşu adamlar almak istedi fakat vermedi Rahmetli yavrularından gönderdi .Tamam dedim kuşçu oluyorum dönek bakcam fakat dedeme pek layık olamadım eski odamardan çok az kaldı elimde..BANA BU GÜZEL HASTALIĞI AŞILAYAN DEDEMİN TOPRAĞI BOL OLSUN MEKANI CENNETTİR İNŞALLAHH.
KuşcuCengiz
KuşcuCengiz
Ad Soyad : cengizhangül
Doğum Tarihi : 24/09/94
Forum Kayıt : 23/08/10

Mavi galaça Empty Geri: Mavi galaça

31/10/2010, 8:04 am
Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun Sanada Hayırlı Olsun Kuşçuluga Başlamışsın