evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) 411k

Join the forum, it's quick and easy

evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL)

+7
security
alimansur
Kuscu-Murat
BlackJack
şenol
zeybek
enes sert
11 posters
enes sert
enes sert
Forum Kayıt : 26/11/10

evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) Empty evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL)

26/11/2010, 8:41 pm
ben 25 tane dönekj güvercin besliyorumm güvercinleri yerde besliyorumm evimin üstü yüksek olduğu için kuşlarım yerden hemen evin üstüne çıkıyolar bu sefer uçuracvaklarımı elime alıyorum bahçenin içinden havaya atıyorum yine evin üstüne konuyolar bana bir yo gösterin ben kuşlarıma sabah ve akşam yem veriyorumm.Birde ben kuşlarımı kümesin içine yem atmadan sokamıyorum kümesin içine yem atmadım kuşlarımı içeri nasıl sokabilirim?
zeybek
zeybek
Ad Soyad : serkan kandemir
Doğum Tarihi : 28/06/84
Forum Kayıt : 20/10/10

evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) Empty Geri: evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL)

27/11/2010, 12:25 pm
kuşları akşam az yemle sabah yemleme kondukları yere poşet gibi bişey bagla ürkerler konmazlar birde hala konuyolarsa ya uçurma yada degiştir
enes sert
enes sert

evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) Empty Geri: evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL)

27/11/2010, 2:46 pm
poşet bağlayak bir yer yok evin üstünde sen diyosun kuşları sabah yemleme akşam az yemle yavrular ne olacak
enes sert
enes sert

27/11/2010, 2:46 pm
arkadaşlar birde ben kuşları kümesimin içine yem atmadan sokamıyorum yem atmadan sopayla sokmaya nasıl alıştıracağım?
enes sert
enes sert

27/11/2010, 4:17 pm
murat kardeşim senden yardım istiyorum
şenol
şenol
Ad Soyad : Şenol YALÇIN
Forum Kayıt : 20/05/10

27/11/2010, 6:37 pm
kuşları kümese sopayla sokmak istiyorsan koşullu refleks denilen yöntemi yapman gerekiyor. ceza yöntemini yapamayacağımıza göre geriye ödül kaldı. kuşlarını herzamanki gibi sal. ama aç olsunlar. daha sonra eline bi sopa al ve kuşları kümese kovala girenlere içerde yem ver. sırayla hepsini içeri al yemle. içeri gireni az az yemle. bi kaç gün bunu yaptıktan sonra artık sopayı kaldırdığında kuşlar içeri girecektir. ama ne den sopa onuda sormadan edememedim. daha rahat yollarda var ben yem kabını sallarım. bu sese alıştıkları için. hemen kümese doluşurlar.ıslık yada düdükde kullanabilirsin. tercih senin.
enes sert
enes sert

27/11/2010, 7:40 pm
yem kabını sallayınca nası gircekler
enes sert
enes sert

27/11/2010, 7:41 pm
peki nasıl uçuracağım kuşları ben evin üstüne konuyolar çözümmm?
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

27/11/2010, 9:22 pm
şenol demiş ki:kuşları kümese sopayla sokmak istiyorsan koşullu refleks denilen yöntemi yapman gerekiyor. ceza yöntemini yapamayacağımıza göre geriye ödül kaldı. kuşlarını herzamanki gibi sal. ama aç olsunlar. daha sonra eline bi sopa al ve kuşları kümese kovala girenlere içerde yem ver. sırayla hepsini içeri al yemle. içeri gireni az az yemle. bi kaç gün bunu yaptıktan sonra artık sopayı kaldırdığında kuşlar içeri girecektir. ama ne den sopa onuda sormadan edememedim. daha rahat yollarda var ben yem kabını sallarım. bu sese alıştıkları için. hemen kümese doluşurlar.ıslık yada düdükde kullanabilirsin. tercih senin.
evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) 3167858558
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

28/11/2010, 3:21 am
Kuslarina 2 gün yem verme, sadece su, ve Kuslari elden at, bak nasil ucuyorlar, ... fazla ucmazlar ama baslangic icin böyle dene, ...

Ama, simdi dikkat et, kis geldi, sen en iyisi bu ara kusu ucurim diye ugrasma, tügleri, kanatlari ne halde bilmiyorum, ilk bahari bekle ondan sonra bu dedigimi bir dene, alistirmaya göre diyorlar ama, karni tok olan kus bence zor ucar, biz nasil yemekten sonra agirlasiyoruz, kuslarda öyle, canlari ucmakmi ister yemden sonra, ...

Kuslarin Kümesin icinde yem yemesi iyi, ya icinde yesinler yada Kümesin önünde, bu onlari yuvalarina sadik kilar, kolay kolay kaybolmazlar, ...

Bence bu ara kovalama, hatda yavrulari ucurtmaya bak sen, kart kusu zor egitirsin, yavrusunu al ve onu egit, onlar ucar iste, yaslilar zor, ...

Kolay gelsin insallah

Sayg
enes sert
enes sert

28/11/2010, 8:16 am
saoll saygılarr
enes sert
enes sert

28/11/2010, 5:48 pm
bende yavrular var ve 10 gün sonrada 6 tane yavru olcak nası 2 gün aç bırakayım
enes sert
enes sert

28/11/2010, 5:48 pm
arkadaşlar benim bir kuşumun gözünün üst tarafında bir şişlik var ve sulanıyor ne yapmam lazım
alimansur
alimansur
Ad Soyad : ali mansurgüler
Doğum Tarihi : 20/01/95
Forum Kayıt : 09/10/10

28/11/2010, 6:37 pm
abicim yavruları kendiliğinden yemek yiyemeyen kuşları uçurma onları kümeste bırak ve yumurta varsa yumurtaya yatmayan güvercinleri çıkar dişi yatmışsa erkeği erkek yatmışsa dişiyi çıkar aç olsunlar uçur yavaş yavaş alışırlar ben alıştırana kadar canım çıktı :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

28/11/2010, 9:23 pm
Yavruya kusan kuslari tabi degil, ben ucmaya hazir olanlari diyorum, sende hep ucmaya hazir kus var sandim, yavruya kusan acta birakilmaz, bana göre ilk haftalarda`da ucurtulmaz, kursak sütü yüzünden, ...

Hangi kus ucurtulur ?

Ucmaya hazir, yani tügünü dizmis veya ilk 3 Bas kanadini atana kadar ucabilecek kuslar, tabiki diger yönlerden sagligida ucmayi kaldirabilir ise, kus saglikli, cita gibi olmali, ...

Onlari ac birakabilirsin, anac kuslari kesinlikle degil !!!

Kolay gelsin

Bak Ali`de ucurdu kuslari, bi sen kaldin, hadi ama king

Kusculuk sabir isi, yavas yavas insallah

Saygilar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

28/11/2010, 9:25 pm
Yumurtaya yakin veya yumurtaya yatan kusuda ucurtma, onlari iyi besle, gücleri yerinde olur ise yavrularinada iyi bakarlar insallah, gerisini ucurt !!!

Hele hele yavrulari, ...
şenol
şenol
Ad Soyad : Şenol YALÇIN
Forum Kayıt : 20/05/10

28/11/2010, 9:56 pm
enes sert demiş ki:peki nasıl uçuracağım kuşları ben evin üstüne konuyolar çözümmm?

merhaba anladığım kadarıyla senin kuşların yatık. kuşlarını uçurmak için arkadaşların dediği gibi yavruda yada yumurtada olmayanları elinle biraz uzağa götür sal. kuşları hergün bu şekilde uçur. mesafeyi yavaş yavaş arttır. bu arada kuşlarını düzensiz salma hergün aynı saatlerde sal. kuşların kanat açmaya başladıklarında yetişen yeni yavrularla çift çift salmaya başla zira yeni yavrular uçmayı daha fazla sever. daha sonra kuş sayısını arttır. kuşlar turlamaya başladıklarında sabah akşam yada vaktin nasıl müsaitse kuşlarını beraber uçur. baştata dediğim gibi kuşlarını hep aynı saatlerde uçur. kuş dışarı çıktığında uçması gerektiğini bilsin. kuşlar indikten sonra hemen kümese al. avare alışmasınlar. 2. yol şuan elindeki kuşlarla uğraşma sadece yavruları uçur. elindeki kuşları yavaş yavaş elinden çıkar. sadece uçanları bırak. 3 yol elindeki kuşları çıkart iyi uçtuğunu bildiğin kuşlardan edin.( bu biraz zor insan alıştığı kuşlardan kolay kopamıyor.) hadi kolay gelsin.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

28/11/2010, 10:13 pm
evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) 1437731403 evin üstüne konuyolar uçmuyolar (ACİLLLLLLL) 3167858558
enes sert
enes sert

29/11/2010, 4:21 pm
saalunnn murat arkdaşım bide benim bir kuşumda gözünün üst tarafında şişlik var hemde gözü sulanıyor ne yapacağım
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

29/11/2010, 6:22 pm
Eczanede bulunan Göz damlasi ile birkere gözünü rahatlatirsan iyi edersin, bunu kullanmakta bir sakinca yoktur, gözü hatda dinlendirmis ve gereken besinler ile beslemis olursun, ...

Siskinligi "ur" olma ihtimali olabilir, yasli kuslarda cok olur bu durum benim bildigime göre, cogu zamanda iyi kuslari bulur böyle durumlar, damizlik kus ile kullanabilirsin "bana" göre !

Gözünün sulanmasi iltihaptandir, sen kendi gözünü bir düsün, kirpik girdigini düsün, cikarim derken gözünü iyice ufaladigini düsün, o göz tabiki sulanir ve kizarir, ...

Söyle yaparsin, kusun kanat tügleri varsa eger elinde, onu alirsin, tüg kismi ile gözünü bir temizlersin, sanki pamuk ile temizler gibi, yumusak oldugu icin kusun canida yanmaz böylelikle, o siskinligi sikmak gibi birseyi sakin aklina sokma, ur ise eger ameliyat ile alinabilir, geri gelirmi ama onu kimse bilemez, ...

Kusun gözünü temizledikten sonra ilk basta bahsettigim Göz damlasini göze damlat, iki gözüne damlatsanda olur, günde iki kez, gündüzleri birer damla, ve aksam olmadan, kusun gözünü kapattiginda dahada ise yarar ve sabaha kadar güzelce dinlenmis olur gözü, o temizlemeyide bir kere yapsan yeter, aceba birseymi var gözünde, bazen Ön gülü olan Kuslarin gülünden olan tügler göze deydigi vakit gözü rahatsiz edebilir, böyle seylere dikkat etmek gerek, gül güzel görünebilir, ama dikkat edilmez isede kusa zarar verir veya verebilir, ...

Vetrener veya yillarin kuscusu varsa etrafinda o siskinligi bir göster öyle birine, cek kafasini derlerse ama cektirme sakin, yaziktir günahtir, ... yardimci olmak icin yazsam bile bunu üzerine alma, ortaya yaziyorum bunuda, ...

Umarim kusun tez düzelir ve acil sifalar dilerim

Gecmis olsun ve kolay gelsin insallah

Saygilar
security
security
Ad Soyad : E.Çağatay ÇÖL
Doğum Tarihi : 30/11/83
Forum Kayıt : 12/05/10

29/11/2010, 6:35 pm
murat beyin söylediklerine sonuna kadar katılıyorum kuşun rahatsız olan gözünü bir fotoğraf çekip ilk yardım bölümünde paylaşırsanız daha çok yardımcı olan çıkacaktır. göz damlası olarak eczanede satılan genta göz damlasını öneririm ben kullandım hiç bir yan etkisi yoktur.
geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
enes sert
enes sert

1/12/2010, 3:26 pm
arkadaşlar bir kuşum var pozisyonuna girdiği zaman iyi dönüyor ama pozissyonuna girmediği zaman çevirip geliyor sizce bu kuş iyi mi ustalr
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

1/12/2010, 8:09 pm
Ucan kus aniden dönüs yapar ise ya assagidan pirilti veya baska kus görüp iner, yada ucacagi o kadar, yaslimi degilmi, yasli kuslar yorulmaya gelmiyor, cünkü yatik olur cogu, nerden aldin kusu bilemem, kus göze hos gelebilir ama ici bos gibi olabilir, Kus var Kus`cuk var, ... biraz daha ucur bakim, hatda dönek ucurtanin yazilarina bir göz at !

Saygilar ve kolay gelsin
yasinarslan
yasinarslan
Forum Kayıt : 11/12/10

11/12/2010, 7:37 am
arkadaşlar bende iki tane yumurta var 20 gün oldu hala çıkmadı bunun sebebi sizce ne olabilir
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

11/12/2010, 8:50 am
Havalar soguk, 3 gün daha bekle, ...

Ya bostur icleri yada icinde ölmüste olabilirler, bilemiyecegim, kuslarini ucurtuyormusun, yumurtalar o ara cokmu sogudu, ... sebep cok olabilir, 3 gün daha bekle ve gör, cogu 18 gün diyor, ben 21 gün en azindan diyorum, herseferindede sasirabiliyor insan kuslar konusunda, hersey olabiliyor, Allah gönlüne göre verir insallah, ...

Allah sabir versin
yasinarslan
yasinarslan
Forum Kayıt : 11/12/10

11/12/2010, 9:59 am
güvercini hiç uçurmadım sadece yemlemek için 10 dakika saldım sonra yine yattı en fazla 15 dakika
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/12/2010, 4:49 am
o halde iki üc gün daha bekle, ...

Allah sabir versin
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

12/12/2010, 7:06 am
Havaların soğuması ile hayvanlar 2.yumurtayı normalden daha geç yapabiliyor.
Yaz dönemi gibi yumurta kış aylarında tam zamanında randıman vermeye bilir.
ayrıca hayvan 2,. yumurtadan sonra ısıtmaya başlayacağı için sanırım siz ilk yumurtadan itibaren günleri sayıyorsunuz.
21 gün yatarsa %100 boş yada %100 ölmüş olması gerek
Saygılarla
Müdür.

enes sert
enes sert

14/12/2010, 3:19 pm
arkadaşlar hepinizden allah raszı olsun kuşlarım ucuyo
enes sert
enes sert

17/12/2010, 3:03 pm
arkdaşlar benim bir çift kuşum yavrularına bakmıyolar ben onlara nasıl bakacağım acill yardımmmm
Similar topics