Sizce? 411k

Join the forum, it's quick and easy

Sizce? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cemal girasun
cemal girasun
Ad Soyad : cemaL baş
Doğum Tarihi : 01/01/86
Forum Kayıt : 12/03/10

Sizce? Empty Sizce?

9/12/2010, 5:26 pm
arkadaslar kış başladığından beri yawruyu 1 haftalık olarak görmüyorum bütün kuslarım 3 gun besleyim 4. gün yawrusunu altından ölü olarak buluorum sizce bi nedeni var mı ?
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

Sizce? Empty Geri: Sizce?

9/12/2010, 6:32 pm
gece kenesi olabilir kuşlarında.
HeLL3
HeLL3
Ad Soyad : ali yurukcu
Forum Kayıt : 03/06/10

9/12/2010, 8:55 pm
yok bizimde çoğu yavru ölüyor en fazla 1 hafta yaşıo kış açısından yavruları beslemiolar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

10/12/2010, 12:42 am
Sizce? 1668118718 gecmis olsun
cemal girasun
cemal girasun

10/12/2010, 9:07 pm
sağol murat.. peki siz ne diyorsunuz sizde böyle sorunlar oluormu yada bi bilgin var mı ? diğe arkdsslara yazdıkları ıcın tşkk edıorumm
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

10/12/2010, 11:35 pm
Yavrunun yuvada öldügünü her kuscu yasamistir, kusu ve kümesi görmeden birsey denilemez, yani bu ilk sendede olmadi, son olanda sen olmiyacaksin, tabiatin kanunu bu, vardir illaki bir hikmet bundada, ...

Iki`ser tane yavru var degilmi genelde tabaklarda ?

Adminin dedigi olabilir, okumustum buna benzer bir olayi, ama yine diyorum, ilk degil, ve yemi önünde bulundurursan öyle durum olabilir diyorlar, ben mesela yemligi yavruya bakan kusun önünden hic almiyorum, daima var, olmayinca basinda bekliyor, hele su daha mühim, belkide soguklardan olabilir, yani sebep aradiktan sonra binbir cesit ihtimal cikartiriz, ondan diyorumki, kümesin resmi olur ise iyi olur, yere yaptiysa yuvayi rahat birakmazlarda o kusu, hem temizlik acisindan iyi degil, kac kusun varki, hepsi bir aradami, ... görüyorsun, soru üstüne soru, ...

Saygilar güzel kardesim
cemal girasun
cemal girasun

18/12/2010, 9:27 pm
murat kardes benim 30 tane kusum vardı . ama şimdi 20 tane bıraktım diğerlerini hediye olarak verdımm resım nasıll yuklendını bılmıorum yoksa sımdı resımlerı eklemıştımm şırnakta kus dıyarındayım ellımde gzl kuslrar var ama nasıl yuklenır bılmıorum .. murat krds bişi daha sorcam ya sıkıldın cvplamaktan ama napım :S iki tane kusum bi yawruluktan cıkmış dieride daha yawru kaldırdımm iki tur döndüler sonrada karsı bınaya kondular aksamı orda gecirdiler yawru gelmiş ama diğeri 3 gundur yok o kus yukselınce çekişli oldu için inemiyordu acaba atmacamı aldı dersin birimi aldı biri alsa ddğerinide almazmıydı :S**
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

19/12/2010, 12:33 am
Estagfurullah, can sikan soru olmaz, olsa olsa aptal 1 cevap olur, ...

Belki kardesim, belkide korkudan atti biryere, iyi kus diyelim, seninkiler daha yavru ise daha ne oldugu bilinmezde, iyi kus gelir, kafali kus dedikleri bu iste, ama yavru ve ilk ucmasi diyorsan kaybolmusda olabilir, dua etki ölmüs degilde, birinin kümesine düsmüs olsun, tekrar sana dönermi dönmezmi orasini bilemem, ...

Hadi sen ucsun diye kaldirdin, ben 3 aydir kus ucurtmuyorum, ucurtanda atmacaya kaptiriyor, atmacanin ugramadigi bölgede artik cift cift geziyorlar, malum, yem yok, fare yok, tavsan yok, kime dalacaklar, tabiki bizim kuslara, ... birde birseyde yapamiyorsun, ...

Posta Güvercini besliyenler mesela yogun bir antreman ile o namli kuslara sahip oluyorlar, yani risk olmadan birsey olmuyor, elde edilmiyor, ucacak, ucacak, herseferinde evine dönencek, önce dönmesi mühim, sonra vakit devreye giriyor, ne kadar cabuk o kadar iyidir, ...

Kaybolanda oluyor, yem olanda, yolda ölende, yok yok senin anliyacagin, üzülme, birdahakine ders olsun sana, gelirmi gelir, gelmez isede üzülme, bunlara alisman gerek, CANIN SAG OLSUN SENIN, ... Sizce? 4245286173

Sahininde, atmacaninda acemisi olur, beceriksizi olur, bugün belki elden kacirir, yarin af etmez, dikkat etmek gerek, nerden ne zaman karsina cikacagi belli olmuyor bu belanin, ...

Saygilarimla güzel kardesim
cemal girasun
cemal girasun

19/12/2010, 9:32 pm
Murat kardeş bu sitede 4 * 4 lük admamsın cevabın için çok tşkk ederim ama ben kusum kayboldu canım cok sıkkın diyince kımse anlamıor ya gülüp geciorlar .. ama bu derdi kus besleyenden baska kımse bılmezz öz yawrumm cocuğum kaybolsa belki bu kadar üzülürdümm kuş sevgisi işte adamı cocuğa döndürü veriorr Herşey için tşkler İyi geceler Kardes
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

20/12/2010, 1:59 am
Sizce? 582302429

Eksik olma insallah, sag ol var ol Cemal kardesim !

Daha nice güzel kuslar cikartirsin kümesinden, sende bu istek olduktan sonra, bundan hic süphem yok, Allah o güzel gönlüne göre verir insallah

Üzülme ! Sizce? 4245286173

Olur böyle seyler, alisman gerek, ... malesef !

Saygilar güzel kardesim
Similar topics