takla atmayan taklacı 411k

Join the forum, it's quick and easy

takla atmayan taklacı 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

belek
belek
Ad Soyad : arzu kaymaz
Forum Kayıt : 27/07/10

takla atmayan taklacı Empty takla atmayan taklacı

5/1/2011, 2:56 am
arkadaşlar anne baba taklacı yavru 4 aylık oldu çok dolaşıyor ama taklaya girmedi sebebini bilen varmı
Ali3547
Ali3547
Ad Soyad : Ali Demir
Doğum Tarihi : 21/11/94
Forum Kayıt : 13/07/10

takla atmayan taklacı Empty Geri: takla atmayan taklacı

5/1/2011, 2:48 pm
uçur devamlı her gun ucur annesı babası oyulumu birde izmirin neresindensiniz
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

6/1/2011, 10:26 am
Biraz daha ucur ve bekle, kusculuk sabir isi, taklasini cevirende olur, cevirmiyende olur, anne ve baba doktor ise cocugu illaki doktor cikacak diye birsey yok, af buyur, soytari bile olur, ... takla atmayan taklacı 4245286173

Allah sabir versin insallah

Saygilar
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

30/1/2011, 3:37 pm
Taklacı güvercinler çok sabır isteyen türlerdir ve uçurdukça bir anda performans yaratan kuşlardır.Ben kendi kuşlarımdan bir örnek vereyim.Bir sabuni yavru bel kırmasına kırıyor ama bir süre sonra uçmayı da bıraktı.Ama ben emindim bir şeyler yapacağına.Birgün bir baktım ki kuş taklayı çevirmiş :) Aaa bir de ne göreyim fişek çekiyor ve en son gördüğüm fotoğraftada kümesin en kral kuşu olmuş hali var :D Gerisini siz daha iyi anlamışsınızdır. :)
Not: Ve bir şey dikkatimi çekti isminiz arzu.Bayan arkadaşlarında bu işte uğraşmasına gerçekten seviniyorum. :)
HeLL3
HeLL3
Ad Soyad : ali yurukcu
Forum Kayıt : 03/06/10

30/1/2011, 9:00 pm
öncelikle merhaba bnde 100 110 civarı taklacı vardı az çok anlarım ilk önemli olan kuyruk oturuyolarmı ayrıca murat abininde dediği gbi anne yada babaya benzicek diye bir şey yok güvercinin kanına bağlı 1 hafta kuşları sıkıştır hep uçur aç uçur ama yine kuyruk oturmassa o güvercinden takla bekleme
denigo20
denigo20

31/1/2011, 5:14 am
Evet söylediğiniz bel kırmayı yeni uçmaya başlayan çoğu kuş yapıyor.Yalnız bence bir şey beklemeyin tarzındaki bir söylem yanlış.Her kuşun belli bir performansı vardır ve bunu bir şekilde belli edecektir.Ama geç ama erken. Hee yine söylüyorum,kuş güzel bir performans yakalar demiyorum çünkü yanlış olur,ama bel kırmayan kuştanda hayır beklememek olmaz diyorum :) Bol bol uçurun bakalım neler yapacak,haberlerinizi bekliyoruz :)
HeLL3
HeLL3
Ad Soyad : ali yurukcu
Forum Kayıt : 03/06/10

31/1/2011, 10:34 pm
mardinlerde bel kırma bi taklanın başıdır eger bi eğer bir takla 4 5 aylıkken bi belirti yapmassa o takladan hayır gelmez dediğin gbi ilerde belki oynar ama anca 4 5 oyun görebilirsn bnim 1 çift sabunime butün ilçe hasta nerdeyse yumurtadan çıktı ilk uçurdugmda güvercin kndini belli etti 1 ay oldu uçumaya başlaması basit takla ama sinek oluyodu takla atarkn takla güvercin dediğin 2 ay içinde kendini belli eder
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

1/2/2011, 2:13 am
Kimi erken oyun söken kusu sever över ve tutar, kimi gec sökeni, ... her ikisininde artisi ve eksigi vardir, sartlar uygun olur kus ona yine gelmez veya istemez, kus bu, akilmi erir, ... bu is sans isi oldugu gibi yinede sabir isi biraz, ...

Saygilar
denigo20
denigo20

1/2/2011, 12:59 pm
Mesela ben kuşların geç sökülmesini daha çok istiyorum.Bana göre geç sökülen kuşlar zamanla daha iyi oyun yaparlar.Tabi ki aksini düşünen vardır ama bu senenin bir cücüğü arap yavru uçurduğumuz gün nerdeyse taklayı söktü inanamadık ama böyle oldu.Sonra uçurduk,uçurduk ve kuş artık takladan uçamaz hale geldi.Şuan havaya attığında takladan başka yaptığı hareket yok.Onu aşağıya nasıl indiriyoruz diye sorarsanız,atmaca bize bu konuda gerekli yardımı yapıyor.İnemeyen kuş atmacayı görünce jet gibi dalıyor :D .Sonucunu böyle gördük erken uçan kuşun :) Diğer yorumları da görmek isterim....
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

2/2/2011, 12:30 am
Dogrudur, sende haklisin, tecrübelerin neyse öyledir, ... takla atmayan taklacı 243385