KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 411k

Join the forum, it's quick and easy

KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR

+17
akrepibo
seleray 51
emreert
FCchelsea
thommy01
ŞEBAPÇI MÜDÜR
gokkuş
Kuscu-Murat
lovest42
taner0755
vedat savci
kuscugsgs
f_1
ASGYB
mert turan
lookinq_21
mardinlisamet
21 posters
mardinlisamet
mardinlisamet
Ad Soyad : A.SAMET
Forum Kayıt : 13/08/09
http://www.safkanmusulkusu.tr.gg/

KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR Empty KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR

25/1/2011, 12:44 pm

MERAKÇI NEDİR?
TÜCCAR NEDİR ?
KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR

En son mardinlisamet tarafından 27/1/2011, 11:51 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
lookinq_21
lookinq_21
Ad Soyad : feyzullah aslan
Doğum Tarihi : 30/08/84
Forum Kayıt : 13/07/10

KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR Empty Geri: KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR

26/1/2011, 11:01 pm
bence meraklı olan elindeki güvercinlerinin çok güzel olanlarını böyle festivallere götürüp çok paralara satmak isteyenler tüccar o festivale güzel güvercinlerini getirip yavrularını hediye eden de meraklıdır bence böle
mardinlisamet
mardinlisamet

27/1/2011, 9:46 am
KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 3419840488
mardinlisamet
mardinlisamet

27/1/2011, 1:50 pm
MERAKÇILIK ÜNVANI
Genel anlamda merakçı diye bilinen ve saygı gösterilen kimseler hayatları boyunca varlık içinde büyüyen herhangi bir ekonomik sıkıntısı olmayan kuşları gerçekten çok seven onları koruyan ve yaşadığı şartların vermiş olduğu etkiden dolayı insan emeğinin paradan daha üstün olduğunu bilen bu sebep ten kendi gözünde emeklerinin paha biçilmez olduğunu düşündüğünden dolayı kuşlarını satmayan ama bunu bildiği halde istediği parayı verip emekleri satın alan çalışma gereği olmadığından dolayı kuşlarla yeterli zamanı harcayan onlara iyi seyislik yapan bu şekilde çok iyi kuşlar ede eden kuşlarının saflığını bozmayacak başka kan karıştırmayacağından emin olduğu ve gerektiğinde geri alabilecek dostlarına hediye eden kişilere benim gözümde RANTÇILAR tarafından merakçı ünvanı verilir.

Tüccar isse bu zevki hem yaşamak ve hem kendi yaşamını idame etmek için kendice yetiştirmiş olduğu kuşları para karşılığı satan kişilerdir.
Bu durumda benim gözümde tüccar bu camia için daha faydalı bir iş yapmaktadır .
Bulunduğumuz şehirlerde hiç kuş satan insan olmamış olsaydı napardık acaba ?
Herhalde bir merakçının dostluğunu kazanmak için elimizden geleni yapardık
yada bu zevki unutmaya çalışırdık.
Ben şahsım kurulum aşamasında olan bu sistemin kurulmadan bozulmasını gerektiğini savunuyorum aksi halde bu tarz istisna i olayların neticesinde hayatın hemen hemen her alanında olduğu gibi bir sınıfsal mücadele doğacaktır sınıflar biri birini kıracaktır sayın akay ın burada belitiği gibi Arkadaşlık onun bir üst aşaması olan dostluk bizim için çok önemlidir. Zira Kuşçu cemaati söz konusu olunca saygı, özveri ve bu uğurda elini taşın altına koymak, bizim aldığımız kültürün bir gereği olarak önümüze çıkmaktadır. Tartışma ve söylemlerimiz bu temel taşların üzerine oturmalıdır. Ve bu tartışmanın öyle gelişmesini temenni ederek, tüm bireyleri kapsamasını isteriz. İsteriz ki sonuçta bu duygu ve düşüncenin temelinde bir hukukumuz oluşsun. Ve bu manada birbirimize sarılalım. Hukuk nedir ki demiyelim biraz askıya alınsa ne önemi var diye düşünmeyelim. Çünkü bu hukukla oluşacak dostluk bize lazım. Öyleki kuşçu âleminde bir kuşçunun ne önemi var diyebilirmiyiz? Elbette ki hayır her kuşçu bizim has dostumuz olmalıdır. Dolayısıyla hepsinden önemlisi biz kuşlar gibi uçmayı. Balıklar gibi yüzmeyi öğrendik ama basit bir sanat olan, İNSAN GİBİ YAŞAMAYI unutmamak lazım

Ve yine saygı duyduğum deyerli üstad sayın dumanın bu yazılarını çok ama çok dikate almamız gerektiğini düşünüyorum
< TİCARETE EVET :Şebap kuş yetştiricileri ellerindeki kuşlardan satıp para kazanabilirler. Her ne kadar ben satmasamde bunu yapanlarıda kınamam...Hatta birileri bunu yapmalıdır da..Yani ekenomik itici güç meselesi...

RANTA HAYIR: Normal alım satımdan farklı bir kavram bana göre....Rant kelimesi içinde biraz katakulle ile ,düzebnbazlıkla,spekülasyaın ve piyasa yönlendirmeleriyleireklam ve adam kandırma ve göz boyama ile,ürünün içine hile katmakla elde edilen, birazda haksız olarak kazanılmış parayı ifade ediyor......

DEĞİŞİK FORMLARA EVET:Miskidede kürenktede değişik formlar beslenebilir,bunlarında kendi aralarında yarışmaları olabilir..yeterki kimse kimseyi rant amacıyla kanalize etmesin..
Yeterki kuşları içine başka kan katılmasın ve kuşlarımızı geri dönüşsüz biçimde kaybetmeyelim ..

Evet Merakçılar vermiş oldukları ücretin karşılığını almadıklarını düşünkükleri için rantçı tücarları kötüler rantçı tücarlar ise onların velinimeti olan unvan sahibi merakçıları herdefasında yüceltir ve kast edilenin kendisi olmadığını savunur.

mert turan
mert turan
Forum Kayıt : 02/01/11

27/1/2011, 4:38 pm
slm toprağım deste sağbi güzel bir konu açmışsın bjii
ASGYB
ASGYB
Ad Soyad : DUMAN
Doğum Tarihi : 10/03/69
Forum Kayıt : 14/12/09
http://www.duman-kazim.tr.gg

27/1/2011, 5:39 pm
Samet Bey acmis oldugunuz konu gercekten de bilinmesi gereken bir konu vermis oldugunuz bilgileri kus besleyen herkesin bilmesi gerekiyo zaten ayrica kelimelere aciklik getirdiginiz icin cok tesekkürler.DUMAN...
f_1
f_1
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 15/10/10

28/1/2011, 7:45 pm
tanıdığım merakcıda var tüccarda
aralarındaki fark biri kuşlara kuş gibi bakıyor,yemi,suyu,ilacı,kümesinin temizliği v.s
biride aman cok yemesinler zaten pazar günü satacam diye 40 kuşa 2 avuc bugday atıyor
kümes temizliği ise henüz vaki olan bi durum değil,kümeste 3 folluk 2 tünek king
hastalıksa hiç mühim değil pazara kadar ölmesinde alan iyleştirir artık king
bence merakcı ve tüccar kavramına birde bu yönden bakmak lazım!!!!
lookinq_21
lookinq_21
Ad Soyad : feyzullah aslan
Doğum Tarihi : 30/08/84
Forum Kayıt : 13/07/10

28/1/2011, 11:46 pm
aynen o şekilde oluyo mezat lara gittiğinizde dikkat edin kuşu sunan mezatçı arkadaş kuşu o kadar çok hırpalıyorki kafesin içerisinde yakalıcam die tamam tüccar olabilirsin ama bu işi yaparkende merakcı lar gibi biraz daha özen göstermek lazım bi kuşu satarken yalan söleyerek deyilde kuş neyse onu anlatarak dan satsınlar sonuçta insanlar para veriyor vede en önemlisi emek harcıyor herkezin özelliğini beyendeği kuş lar vardır ellerinde kalmaz korkmasınlar tüccar olabilirsin ona kimse bişi demiyor ama birazdaha özen göstermek lazım ki başka kuş getirdiğinde bak bu nun kuşları güzel kuş alıcaksan bu arkadaşdan al diye bilelim bide şunu sölemek istiyorum bu tüccarlar(mezatçılar,alsatcılar) piyasaya çıktığından beri kuşların değeri öldü gibi bişi bence bu kadar değersiz değiller kuşları değerinden aşşağıya satacağına hediye ver bence daha mantıklı sonuçta kuşcusun herkezin herkeze ihtiyacı olabilir erkek sende olur dişi onda bu şekilde de değerlendirebilinir ama uygulayana tabiki
kuscugsgs
kuscugsgs
Ad Soyad : gökhan uzun
Forum Kayıt : 08/03/10

29/1/2011, 2:02 am
HER MERAKCIDA TÜCCARLIK VARDIR HE TAMMAM COK COK İYİ KUSLARA PARA VERİP ALIP ÜRETEN KUSA DEGER VERCEK İNSANLARA HİCBİR ÜCRET KARSILIGI TALEP ETMEDEN AL BESLE CANIN SAG OLSUN DİYEN VARMI VARSA ELLERİNİ ÖPERİM KONU BASLIGI MERAKCI İLE CANBAZ OLSA COK FARK VAR SİMDİ KİM İYİ KUSU ÜRETİP EN AZINDAN ZARARINI CIKARTANA KADAR YAVRULARDAN TÜCCARLIK YAPMIYO KESİNLİKLEDE YANLIS BİRSEY DEGİL .. SAHSIM ADINI BESLEDİGİM BÜTÜN KUSLARIDA EVLADIM GİBİ BAKARIM TANIYAN BİLİR AMA MASRAFLAR CIKSIN DİYE VERDİMİZ OLUYO NORMAL DEGİLMİ MARDİNLİ SAMET ABİ
mardinlisamet
mardinlisamet

29/1/2011, 7:19 am
kuscugsgs demiş ki:HER MERAKCIDA TÜCCARLIK VARDIR HE TAMMAM COK COK İYİ KUSLARA PARA VERİP ALIP ÜRETEN KUSA DEGER VERCEK İNSANLARA HİCBİR ÜCRET KARSILIGI TALEP ETMEDEN AL BESLE CANIN SAG OLSUN DİYEN VARMI VARSA ELLERİNİ ÖPERİM KONU BASLIGI MERAKCI İLE CANBAZ OLSA COK FARK VAR SİMDİ KİM İYİ KUSU ÜRETİP EN AZINDAN ZARARINI CIKARTANA KADAR YAVRULARDAN TÜCCARLIK YAPMIYO KESİNLİKLEDE YANLIS BİRSEY DEGİL .. SAHSIM ADINI BESLEDİGİM BÜTÜN KUSLARIDA EVLADIM GİBİ BAKARIM TANIYAN BİLİR AMA MASRAFLAR CIKSIN DİYE VERDİMİZ OLUYO NORMAL DEGİLMİ MARDİNLİ SAMET ABİ

bende artık sizi biliyorum ve sizinde benim değerli güvercinsever bir dostum olduğunuza inanıyorum sagılarımlla inşallah emekleriniz boşa çıkmaz
vedat savci
vedat savci
Ad Soyad : vedat savci
Forum Kayıt : 22/10/09

29/1/2011, 12:50 pm
bence günümüzde merakcı kalmamıştır
taner0755
taner0755
Ad Soyad : Taner Yalçınkaya
Doğum Tarihi : 15/01/73
Forum Kayıt : 03/02/09

31/1/2011, 10:45 pm
Samet güzel bir açıklama tebrik ederim
mardinlisamet
mardinlisamet

1/3/2011, 4:45 pm
KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 3434830833 KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 582302429
lovest42
lovest42
Ad Soyad : Mustafa AÇIKGÖZ
Forum Kayıt : 10/06/11

10/6/2011, 5:24 pm
Bende tüccar olarak yapıyorum ama yok pazara kadar ölsün elimden çıkarıyım vs mantıgıyla yapmıyorum atıyorum 20 çift kusum var 4-5 ay boyunca yavru alıyorum 50 yavrumu aldım diyelim 3-4 çiftini ayırıyorum kendime diğerlerini satıyorum satmak mecburiyetindeyim azaltmam gerek bakabileceğim kadarını besliyorum illaki ürüyor çogalıyor satıyorum çıkarmasada az da olsa yem parasını çıkarıyor bazen fazlası çıkıyor üç beş kuruş harçlık bırakıyor ama benim kümesimde kusumun gözüne toz kaçsın üzülürüm ayagı topallasın üzülürüm benim gözümde sevgileri var sevmekte böyle bişey zaten.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

10/6/2011, 9:54 pm
Selam cümleten,

her$ey zaten ilk etapta merak ile baslamiyormu ? KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 243385

O insanin yeri müsait olduktan sonra ve etrafi bu hayvanlara bakanlar ile dolu ise er veya gec bunun .okuna basan buna kaptiriyor kendini, ... tabiki kimi babasindan görmüs, ama biz kim Güvercin beslemek kim, Kafes hayvanlari ile Kus besledik, rahat etsinler diye Kümes yaptik, ...

Günümüzde Ihale`ler ve mezatlarda bu isi bir baska boyuta ta$imakta, maksat muhabbet, Güvercin vesile olsun, ama gercegi böylemi aceba ? KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 691241

Kusculuk kitlesi cok acayip, binde bir cikiyor bundan ekmek yiyebilen, kimi yem satar, kimi yemlik, kimi bilezik, kimide kus, alip satmak baska, bakici ile kus baktirip ben kuscuyum demek baska, kendi yavrusunu büyütüp ucurtup satmak bam baska, ...

Herkesin bir Kümesi vardir, Allah olmiyanada verir insallah, zaten cenàbi Allah herkesin riskini belli kilmis, zaman ile oglumuzda olur kizimizda, evimiz arabamizda, yeterki Allah izin versin, bize düsen riskimizin pesine düsmek, ... sükrederek insallah !

Kümes diyordum, yazin Kus bakmak ve beslemek kolaydir, yavru kaynar kiyi köse, yumurtadan ne cikacagini düsünmek birden bir yere yumurta yapmis kusun melez yavrusunu bile kiymetli kiliyor, merak iste, ... durum bu kusu elden cikarmaya gelince degisiyor, ... yazin hersey ho$, ya ki$in !?!

Karin icinde pacalar, ayaklar buz tutmu$, islanmi$ o ku$lari hayatda tutabilmek icin ugrasirken gün gelir o ku$u ihalenin birine götürür sahibi, satmak icin, ku$ta emegi var nede olsa, bir yil bilemedim iki yil bakmi$ o ku$una, en azindan o emegine kar$ilik bir bedel olmasi lazim bana göre, hani ku$ kimsede olmayan bir tip ku$ olsa mesela adam kafadan atiyorum 100 Euro der o Ku$a, sonunda 50`ye bile razi olur, ama gelelim günümüzdeki duruma, millet cöpcü olmu$, 10 Euro verim diyor, yemin cuvali olmus 13 Euro, ... uzun lafin kisasi, tüccarda olsa insan gözü kara olmasi lazim, yoksa i$i zor, merakcida artik hevesini alamadiysa Allah doyursun demek lazim, bakabildigin kadar ku$ bakmak en mantiklisi, herkesin hemen hemen colugu cocugu var, ku$lari ile gecirdigi vakiti ailesi ile gecirmiyen cok, ne yazikki, ve bu adamin yüzüne tükürür gibi sadaka verir gibi her ku$una 10 - 20 verim demek ne kadar ho$ onuda artik kendiniz dü$ünün, gözümüzün önünde olan ve aslinda olmamasi gereken durumlar, ama oluyor, yalan degil, ... birde utanmadan ciddi ciddi TABAN TAKLASI, A$I`si varmi diye sorar ! king 10 Euro`ya birde king

Herkes ister bir cifti veya tek olan Ku$u güzel, kendisini tatmin eden rakama satmayi, satanda vardir, iyi ku$ iyi para eder, fakat ben kendim icin diyeyim, 200`e veya 500`e aldigim Ku$lari ya 20, 30, veya 50`ye elden cikariyorumki ku$ icin kar$imdaki insanin gönlünü kirmayim, öylesinede veriyorum, fakat bedava giden ku$un kiymeti olmuyor, ... sonucta hicbirinizden kiymetli degil, umarim öyledir, bunuda yalanliyan cok örnek var ama, hediye edilen ku$u ertesi ihalede sati$ kafesinde görmek ne kadar üzücü onuda siz dü$ünün, millet iyice bozulmu$, Allah hepimizin yardimcisi olur insallah, ... bizim yerimizde burasi degil ama, ...

Saygilarimi arz ederim hepinize

Yanlis bir $ey yazdiysamda af ola insallah
gokkuş
gokkuş
Ad Soyad : gokhan yapici
Forum Kayıt : 29/03/11

11/6/2011, 1:05 am
zaten ku$u hapsetmissiM kendi istekleriMe esir etmi$iM, hürriyetini elinden almi$im
bu ku$un hakkini zaten veremeyecegiM, bu ku$un yemini vermek BENIM BOYNUMUN BORCU OLMU$.

her ku$ isteyene ku$ vermek istemem ama gönlünü de kiramam, yem parasi istemeyi de kendime ayip sayarim.. baska kuscularin isine karismayi istemem hele kendimi düzelteyim.. begendigim ku$a adam yem parasi isterse veririm daha fazlasini isterse nanay..

meraklisiyim diyebilirim, tüccarindan da uzak olmayi isterim..

meraklisi daha çok hobby niyetinde yani parasi oldukça ku$ alip bakar,
tüccar zaten adi üstünde..
Allahdan korksunda, ister meraklisi olsun ister tüccari.

tüccari ku$ irki ismine benzedi :D
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

11/6/2011, 1:19 am
KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 386631
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

11/6/2011, 8:41 am
ŞEBAPÇI MÜDÜR
ŞEBAPÇI MÜDÜR
Ad Soyad : ERDİNÇ METİN
Doğum Tarihi : 18/03/75
Forum Kayıt : 16/06/10
http://erdincmetinn@gmail.com

11/6/2011, 8:43 am
thommy01
thommy01
Ad Soyad : ayaz
Doğum Tarihi : 08/06/84
Forum Kayıt : 15/05/11

14/6/2011, 6:01 pm
Ben merakla başladım sonra 15 yıl kadar oldu hala güvercin besliyorum.Ama tüccarlık yapmadım bir kuşum kaçsa o gun yemek bile yemiyorum uzuluyorum.Ayrıca kimseyle kuşlarımı paylaşmam hediye etmem çünkü emek veriyorum,satma taraftarı deyilim, selamlar.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

16/6/2011, 2:46 pm
O da güzel bir tutum, gerci biri, seni tatmin edici bir rakam önerse satabilir insan diye düsünüyorum, en azindan sen yem parasini cikarmis olursun (ihtiyacin olsun olmasin) ve alan kisi bedava olmadigi icin insallah biraz daha sorumlu olur aldigi hayvana karsi, ne yazikki hediye en icten bile gelsede cogu zaman kiymeti bilinmiyor, ...

Hepimiz hergün emek veriyoruz, birde emege saygi sözü yokmu, o da ortada, ... KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 686484

Saygilar
FCchelsea
FCchelsea
Ad Soyad : ikram ugran
Forum Kayıt : 25/07/10

16/6/2011, 4:57 pm
saygilar abelerim ve arkadaslar.. ben yaklasik 4 yildir almanyada güvercin besliyorum ama kücklügümden beri türkiyede besledim.... ben burda kus sattmiyorum isime yaramayan kusu 50-60 km uzakta birakiyorum nereye giderse gitsin... ama mardinlisamat abe ve F1 abim kusura bakmasin ismini bilmioyrum.. cok dogru söylüyorsunuz.. aynen öyle olmus.. saygilarimla
emreert
emreert
Ad Soyad : Emre ERTABAK
Doğum Tarihi : 10/11/81
Forum Kayıt : 09/01/09
http://www.abantavcilik.com

17/6/2011, 8:09 am
beslediğim,sevdiğim hatta çok değer verdiğim kuşlarımı hediye verdiğimde oluyor,değerini gördüklerinde sattığımda oluyor...hobimizden para kazanmak güzel birşeydiribu bizim tasarufumuzdur...kuş satma olayını büyüterek bunun kazanç haline getiren insanlarda vardır,pazarlardan kuş toplayıp mezatlarda satarak hayatını devam ettirmeye çalışan insanlarda vardır,onlarada saygı gösdermemiz gerekir.
Anonymous
Misafir
Misafir

17/6/2011, 9:07 pm
.

En son mehmet orhan tarafından 16/10/2011, 1:18 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

17/6/2011, 9:27 pm
KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 89498 KİMLER MERAKÇI VE KİMLLER TÜCCAR 386631

Az ve öz tam üzerine bastin !

Tabiki elinde o arz edileni bulundurana kar$i saygiyi kaybetmeden, nede olsa pazarlik sünnetdir, 3 - 5 kuru$ veya TL icin kimse kolay kolay kar$isindakini kirmaz zannedersem, umarim öyledir, ... görünen ku$ olur köpek olur, alip kàr ile satmak ba$ka, yumurtadan taki belli a$amaya gelmesinde pay sahibi olmak bam ba$ka, ... merakta var i$in icinde, emekte, fakat fiyat bicilirkende Allah`tan korkmali ! ! !

Saygilar
seleray 51
seleray 51
Ad Soyad : Selim Kahraman
Forum Kayıt : 06/06/10

29/12/2011, 11:29 pm
WAYY WAYYYYYYY
akrepibo
akrepibo
Ad Soyad : ibrahim mecek
Doğum Tarihi : 07/11/80
Forum Kayıt : 02/03/12

3/3/2012, 10:43 am
SELAMÜN ALEYKÜM Tüm değerli dostlar.Samet bey bu güzel ve anlamlı yazınızı kendi derneğimizin grubunda sizin adınız olmak üzere paylaşmak istiyorum izniniz olursa.Şimdiden göstereceğiniz anlayış için teşekkür ederim saygılarımla KARAGÜMRÜK GÜVERCİN SEVERLER DERNEĞİ BAŞKAN YARDIMCISI İBRAHİM MECEK
kerimikiz1953
kerimikiz1953
Ad Soyad : kerim ikiz
Doğum Tarihi : 01/01/53
Forum Kayıt : 30/08/08

8/3/2012, 2:51 pm
selamın aleyküm saygı değer kuşçu arkadaşlar ilk önce siteme kavuştuğumdan çok memnunum gelelim konuya tabiki ilk kuşçuluğa başlarken çok paralar veriliyor ve en güzelini beslemek için fakat zaman içerisinde o güzel kuşlarrdan üretip parayla da satılıyor onları kınamamak lazım çünkü satan arkadaşlar da o yavruları üretebilmek için çok zamanını harcıyor çok samimi koş arkadaşlığında tabiki paranın lafı olmaz hepinize saygılar dilerim çok memnun oldum sitenin açılışına selamlar
ezpharess
ezpharess
Ad Soyad : Serhat ÖZCAN
Doğum Tarihi : 02/03/83
Forum Kayıt : 29/02/12

10/3/2012, 8:51 pm
aleykümselam
her kuscunun icinde vardir 3-5te olsa esnaflik

bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

13/7/2014, 3:02 pm
Kim tüccar kim merakçı bilmiyorum ama elindeki soyu korumak için 10 liralık kuşa 100 lira harcayan benim gibi güvercin severler %100 mağdur=)) Yok ilacı yok yem katkısı yok bilmem nesi derken elimdeki kuşun takımını 500 e satsam yine kurtaramam=)) Ama olsun bir kümes dolusu tek soy kendi yavrularını görmek sabancının servetine bile değer.
Similar topics