güvercinim alışmadı 411k

Join the forum, it's quick and easy

güvercinim alışmadı 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŞAHAN KESER
ŞAHAN KESER
Forum Kayıt : 16/12/10

güvercinim alışmadı Empty güvercinim alışmadı

10/2/2011, 8:38 pm
bende bi tane pal war . geçenlerde hava attım kuş 30 dk uçtu sonra çatıya indi erkek gökü yanına attım erkek gökte uçtu ve bizim evin çatısına kondular benim kümesim bahçede olduğu için kuşlar kümesi göremedi erkek gök uçarken yuvaya indi ama dişi pal oynaya oynaya kaçtı peşinden koştum kuşları yere attım kuşu indirdim ve tutum ama kuş halen alışmadı ne yapmalıyım
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

güvercinim alışmadı Empty Geri: güvercinim alışmadı

11/2/2011, 1:15 pm
Şahan Bey öncelikle merhaba. Bazı kuşlar inatçıdır yüzlerce kuş olsada alışmaları uzun zaman alır.Bazı kuşlarda vardır ki kümese attığın anda alışır. Kuşların alışma evresi biraz sıkıntılıdır.Kişilerde acaba kaçar mı korkusu sürekli vardır. Bence bir süre kuşun dışarıyla temasını kesin.İçerde belirli bir süre kalsın önce ve kümesin ortamına ısınsın. Daha sonra yavaş yavaş kapılarını açın ve kuşların kendileri girip çıksınlar dışarıya. Ve en önemli kural kesinlikle kuşu yakalayıpta elinizle havaya atmayın. Aksi takdirde kuş kaçabilir. Kendi hallerinde gezmelerine izin verin .Yine bir kuşun kaçmaması eşinin olup olmamasıyla da paralellik gösterir. Bu durumda ben kaçacağına pek ihtimal vermem eğer bir de kümes kalabalıksa. Selamlar...
ŞAHAN KESER
ŞAHAN KESER
Forum Kayıt : 16/12/10

güvercinim alışmadı Empty Geri: güvercinim alışmadı

11/2/2011, 4:29 pm
teşekkürler
Similar topics