tırnak sorunu  411k

Join the forum, it's quick and easy

tırnak sorunu  411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŞAHAN KESER
ŞAHAN KESER
Forum Kayıt : 16/12/10

tırnak sorunu  Empty tırnak sorunu

10/2/2011, 8:39 pm
geçenlerde kuş aldım ama tırnakları çok uzun nerdeyse yürüyeniyo kesmelimiyim?????????
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

tırnak sorunu  Empty Geri: tırnak sorunu

12/2/2011, 12:32 am
Tirnak makasi ile kesebilirsin ama dikkat etmelisin, icinden sinir geciyor, en iyisi güclü bir isiga tutup kesmektir, iki kisi olunursa daha iyi, ...

yada elleme ve kusu betonda ve tasta gezindir, zamanla kendi asinir, ...

Saygilar
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

12/2/2011, 2:03 am
paçayı duydumda tırnagı ilk senden duyuyorum tırnak sorunu  2372082066
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/2/2011, 2:57 am
Yumusak yerlere basiyor ise eger, asinma olayi o kadar yogun olmaz, ... haliyle uzayabilir, ...

Bir seferinde, cenaze islerinde calisiyordum, o güne dek bende bunu bilmiyordum, cenazenin birini temizlerken, tirnaklarina baktim, normal gibilerdi, biz isimizi yaptik, fakat sonra gözlemledigim birsey oldu, sanki tirnak, adam ölmüs olduguna ragmen uzamaya devam etmisti, tırnak sorunu  3419840488 hayret ettim, sonra adama sordum, sende farkindamisin diye, oda dediki, ölü insanin eti gerileme yapinca haliyle tirnak uzun görünebiliyor o an, o an anladim bunu uzamadigini, ...

Tirnak denilince aklima geldi, ... paylasmak istedim, ...

Sert yerlere deymedikce normalinden uzun olabilir, bana göre olabilecek bir durum, ... saman, cim, veya izgarada duran kuslar icin gecerli olabilir herhalde, tünek bile odundan, normali yani, orda bile tirnak sürtüse sürtüse normal kalir, ... bazi kuslarin gagasini bile kesmek gerek, adamlar tas filan vermiyor, oturduklari cubuklar plastik, ... yani kus ne etsin, ...

Saygilar king
ŞAHAN KESER
ŞAHAN KESER

12/2/2011, 4:18 pm
tırnağını kesince geri çıkarmı ??
SEFA
SEFA
Ad Soyad : SEFA ERSOY
Forum Kayıt : 05/09/08

12/2/2011, 6:05 pm
çıkar arkadaşım bizim gibi düşün olayı kesiyoruz uzuyo ama bizimkiler kadar hızlı uzamaz keserken tırnaga dikkatli bak içinde şerit şelinde sinir hücreleri gecer derinden kesersen kanatırsın o yüzden sinirden sonrasını kesmeye çalış kolay gelsin
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

12/2/2011, 6:19 pm
Ben bu konuda Murat Abi'ye katılıyorum.En basitinden ben önceden beslediğim tavukları örnek vereyim.Tavukların tırnakları ve gagaları çok uzun oluyordu ve gagaları yamuk oluyordu özellikle pazar tavuklarının.Neyse bahçeye saldığımız zaman 1 hafta içinde tavukların gagası düzleşiyordu.Güvercinlerdede aynısı olabileceği düşüncesindeyim tırnak sorunu  169655664
ŞAHAN KESER
ŞAHAN KESER

13/2/2011, 2:58 pm
teşekkürler
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

15/2/2011, 4:07 am
Kolay gelsin
BlackJack
BlackJack

21/2/2011, 2:39 am
erkekse kesmen kuşa zarar verir.dişinin üstünde tutunamaz kayar. tırnak sorunu  4245286173
By_Çiko
By_Çiko
Ad Soyad : Cihan Boz
Doğum Tarihi : 19/11/87
Forum Kayıt : 06/11/10

26/4/2011, 8:29 pm
arkdşlrr benmde mavinin ayagnda ankaradan geldgnde pislik birikmiştii tırnaklar tamamen kapalıydı kşunn pisligii top şeklnde tırnaklardaydı btanesini temzlerken çıt die bi ses geldii yeni o kdrda ıslattmm scak suyla ama çok kanadıı trnak dibnden geldii tırnak yenden çıkar demi? tırnak sorunu  596732
BlackJack
BlackJack

27/4/2011, 7:47 pm
çıkar keşke bekleseydin o kendi çözülürdü ıslattıkça.yarabandıyla sar orayı 2hafta sonra çıkar bandı.geçmiş olsun.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

27/4/2011, 9:57 pm
Islatmadanda yavas yavas cikarabilirdin, kendi tirnagin ile, ...

Gecmis olsun, kuslarin canini yakmayin, dikkatli olun, ...

Bu Hayvanlar ile Insanlar arasinda bir ucurum vardir, ... dil sorunu, halinden anlamak lazim, agizlari var dilleri yok, masum hayvanlardir, hangi tür hayvan olursa olsun, sizin parmaginiza bir cam parcasi girdiginde onun verdigi aciyi düsün, cekilmiyor cam parcasi veya diken battikca, ... hayvan deyip gecmemeli, uyusturamiyoruzda, ... dikkatli olmak gerek, ben dahilim sözlerime, ortaya yazdim, ...

Tirnak dedinde, burda, yani Avrupada biri var, Kuslarinin özelligi iki ayaginda iki parmaginin tirnaginin kesik olmasi, sagda biri kesik, solda biri kesik, ... yavru iken kesiyor tirnagini, bilezik ne güne duruyor onu merak ediyorum, ... gelde anla, ...

Gecmis olsun