Kümes'in Gönüllü Annesi :) 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kümes'in Gönüllü Annesi :) 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

Kümes'in Gönüllü Annesi :) Empty Kümes'in Gönüllü Annesi :)

14/2/2011, 4:05 pm
Arkadaşlar herkese merhabalar.Bir tane dişi süt beyaz var yaklaşık 1 aydan fazladır çiftleşiyorlar.Hepsi yumurtladı bu beyaz yumurtlamadı.Ve yuvada boş boş yattığını görmeye başlayınca bugün altına önce bir yumurta denemelik koydum onu kabullenmek istedi ama ben daha hayırlı bir iş yapıp cılız,bakımsız kalmış bir yavruyu bunun altına koydum ve annelik yapmaya başladı :) Yavru tüylenmiş miski bir yavru ama biraz bakımsız o yüzden böyle bir yöntemle büyütmesini istedim .
gokkuş
gokkuş
Ad Soyad : gokhan yapici
Forum Kayıt : 29/03/11

Kümes'in Gönüllü Annesi :) Empty Geri: Kümes'in Gönüllü Annesi :)

31/3/2011, 9:14 am
nedir bu sütbeyazlarin derdi..
bir çift var bende, disisi ayni senin disi gibi, çiftlestiler fakat yumurtayok.. bende altina yumurtami sureyim ne edim bilmiyomki..

sabirla beklemek gerekiyodur belkide?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

31/3/2011, 9:41 pm
Ise yaramaz gibi duran bakin nasil ise yariyor, ... bende`de öyle bir Kus var, ama beyaz degil, saz kanat bir arap disi, ... oyunluda, arkadasin elinden zor aldim kafasini cekiyordu, ... kus iki senedir bende, kendisinden hic yavru almaya gerek duymadim fakat altina ha bire yumurta sürüyorum, gayet güzelde bakiyorlar esi ile, bana göre her kümese böyle huylu kus lazim, yavruyu yapan kuslar bazen yavrudan sogabiliyor, hernedense artik oda, insan alemine akil ermezken hayvan alemine gelde akil erdir, ... bol yavrulu ve saglikli Kümesler dilerim

O Kuslarinizin hayrini görün, öyle kusa hasret olan cok, ona göre ...

Kümese iyi bakici niyetine mesela Posta Güvercini sokacaginiza elinizdeki Kuslardan bu sekilde olanindan yanayim bende, ... farkli farkli irklara gerek yok, hem yavru hemde ortam ister istemez bozulur, bozulabilir, toplu halde üretiliyor ise tabiki, ayri ayri gözü olanlarin bu sekilde bir dertleri olmaz, en azindan yavrunun anasi babasi belli olur, ...

Illaki sabirda kusculukta olmaz ise olmazlarin basinda gelen bir sifat`dir Gökhan abi, Allah hepimize bol bol sabir verir insallah, ...

Saygilar
gokkuş
gokkuş

1/4/2011, 11:52 am
murat emmi su an elimde olan alti kus (iki çift iki eke)
-gok çift yumurtladi ve yuvadan baska bisey gormuyor gozleri..
-sutbeyaz çift önleri açikken disi gitti 3 gün kayipti 3uncu gun erkek gitti, o zaman sikintidan gittim ekeleri verdiler, ve erkek disisiyle birlikde döndü
-ve ekeler hem alissinlar diye (balkonda besliyorum) hem de sutbeyaz gitmesin diye önlerini kapattim..
bir ay sonra açarim diye dusunuyorum o zamana yumurtadakiler çikar, sutbeyazlar yumurtlamis olur, ekeler alismis olurlar, hep birlikde uçurabiliriz diye dusunuyorum..

ama goklerden evvel sutbeyazlar geçti elime, ve hala yumurtlamadilarya.. iste ona yaniyom azcik.. (yoksa 3 gun kayboldugunda baska yere mi yumurtladi dersin?)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

1/4/2011, 8:44 pm
Zannetmiyorum, bazen yumurtayi gec görebilirsin, ... bende 1 - 2 ay bekledigim oldu, ... su an elimde Özbek Güvercinleri var, hepsi cifter cifter yumurtladi, kimini 2 kez yumurtlat`tirdim, yani yumurta kaydirdim, ... ama bir cift var, tik yok, ... Vitamin E ve Selen veriyorum ayni anda, yani hem ciftlestirmeden önce verdim hemde hala veriyorum, su yolu ile, bekliyoruz bakalim bizde, ... ama sorun yanlis degil, dediginde olabilir, hani kus kaybolunca ne etti, ne yedi ne gördü biz ne bilek, degilmi, ...

Ama öyle olsa üzerine yatar olurdu büyük ihtimal ile, yani orayi yuva bilirdi o an, ... bence baska bir sorun var, sen biraz daha bekle, ... Allah sabir versin, ...

Kolay gelsin

Saygilar
gokkuş
gokkuş

1/4/2011, 10:11 pm
tesekkurler selametle :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

2/4/2011, 3:44 am
Eyvallah