GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 411k

Join the forum, it's quick and easy

GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kuşcu_ahmet
Ad Soyad : ahmet kayıkcıoglu
Doğum Tarihi : 06/07/65
Forum Kayıt : 09/06/09

GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. Empty GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL.

19/2/2011, 4:54 pm
Merhabalar.Bu sanal ortamda birbirimizi tanımamız acısından bu başlıgı actım.Satıcı olanlarla olmayanlar birbirinden ayrıştırmalımı ayrıştırmamalımı.?Bütün merakcılara selamlarımı saygılarımı sunarım.
bekir79
Ad Soyad : B.Ç
Doğum Tarihi : 24/03/79
Forum Kayıt : 11/07/08

GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. Empty Geri: GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL.

19/2/2011, 5:29 pm
s.a.
benim bu konuyla ilgili fikrim.
bu işin elbet satışı olacaktır. hayatta herşey bir bedel üzerine kurulmuş. elinde haddinden fazla kuşun çogalmıştır degerlidir. sevdigin arkadaşına dostuna hediyede bulunabilirsin. paylaşabilirsin. paylaşmak güzel, ancak bazen satmayıp kıyamayıp arkadaşına hediye ettigin kuşları senin kadar deger vermedigini hatta senin yapmadıgın satış larla karşılaşılabiliyor.

şunu demek istiyorum. herşeyin bir maddi karşılıgı olması gerekir. besledigimiz kuşlarda bunun içinde.
satılır satılmaz hediye edersin etmessin degerinin üzerinde fiyatgelir vermezsin ayrı,

konunun başlıgına bakarsak
satıcı olanlarla yetiştiriciler arasında bana göre fazlabir fark yok. sonuçta herkuşçu birşekilde deyerinin karşılıgında kuşunu satabiliyor veya kuş alabilir. çogu kuşçuda bunu yapabilir. endogal haktır.
bu yadırganacak bir olay degildir. sonuçta bir sevgi oldugu kadar işin ticari boyutuda olması bana göre gerekli.

herzaman iyi dostlar karşına çıkmıyabilir. her iyi dostta sana iyi kuşunu hediye amaçlı vermiye bilir.

demek istedigim dükkancıda olsa mezatçıda olsa derneklerde kuş almaya kuş satmaya gelenlerle olmakla beraber büyük bir aile oldugumuzu. bu agacın her dalında birer yaprak oldugumuzu düşünmemiz gerekir. bu benim düşüncem.

malibadur
malibadur
Ad Soyad : mehmet ali badur
Forum Kayıt : 14/07/10

GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. Empty Geri: GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL.

25/2/2011, 10:01 am
değerli arkadaşlar ben kuşun parayla satılmasına karşıyım çünkü değeri olan herşeyin düşmanı çok oluyor.ve benim edindiğim tecrübe bu işin ticaretine yapanların çoğu çalıntı kuşları aktarmaktadır bu benim şahsi düşüncem ve bana kızanda çok olacaktır.bu güvercin beslemeyi ne zaman hobi olarak görürsek dostlukları ve güzellikleri paylaşmamız çok daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.ben bir zaman intte ilan vermiştim satılık güvercin diye arkadaşın biri aradı ve kuş istedi bende gönderdim iş paraya gelince emin olun isteyemedim ne kadar kuşlarımıza güvensekte sonunda mahçup olmak ve küfür yemek var ama hediye olursa hiç olmazsa oynamasa bile küfür etmez diye düşünüyorum.ve bana göre hediye ettiğim zaman en iyisine vermeye çalışırım çünkü o kuş beni ve memleketime temsil edecek bu da benim fikrim.bundan sonra kapanış yazılarıma değiştirecem.bu işi rant aracı olarak gömeyen tüm güvercin severlere selamlar.
tlgtck
tlgtck
Ad Soyad : tolga
Forum Kayıt : 11/03/10

25/2/2011, 11:16 am
Kesinlikle haklısınız Mehmet Bey. Kuşçular arası kavgalar,husumetler güvercin sevgisine çok zarar vedi. Birçok ilde uçurumculuk bitme noktasına geldi...
kuşcu_ahmet

25/2/2011, 10:53 pm
Merhabalar idalist olarak kuş besleyenler kuş satmaz hediye eder diye düşünüyorum.Ama bir gercekte var ki bedava olunca talipli cok oluyor.Dost olan olmayan amatör olan olamayan kuşun kıymetini bilen bilmeyen kısacası karpuz tarlası degilbu taklacı üstünde emek fazla iyisini parayla da alamazsın bu yüzden herkes adamını iyi tanımalı kim kimdir kim nedir bilmeli renkler belli olmalı bu camiada herkes hak ettigi yerde olmalı.TÜM MERAKCILARA SELAM OLSUN.
refik34
refik34
Ad Soyad : REFİK AKAY
Doğum Tarihi : 19/11/59
Forum Kayıt : 12/11/08
http://www.rakayguvercin.com

26/2/2011, 1:29 pm
Sevgili Arkadaşlar...
Çok zor bir konu başlığı atılmış. Neresine dokunsan seni incitecek. Bende konuya binaen uzun uza diye bir şeyler yazmak istemiyorum. Dediğim gibi fazla bulaşmadan her kuşçu işini adabı içinde yaparsa sonuçta herkes mutlu olacak. Yani yetiştirici yetiştiriciliğini satıcıda satıcılığını adabına uygun yaparsa…
Belki doğru değil ama ben yinede söylemek istiyorum. Kendim hediye veren ve yetiştiren sektörde yer aldığımı kuşçu arkadaşların bilmesini isterim.Selam ve Saygıyla
kuşcu_ahmet

26/2/2011, 6:28 pm
Merhaba Refik bey sizin kaliteniz ilk başta belli idi.Bu beyanatla bunu percinlediniz.Bizim lig deki üstatlarla kollektif anlayış icinde yeni dostluklara selam olsun.
ASGYB
ASGYB
Ad Soyad : DUMAN
Doğum Tarihi : 10/03/69
Forum Kayıt : 14/12/09
http://www.duman-kazim.tr.gg

26/2/2011, 6:30 pm

KUS UCURMAK, KUS OYNATMAK BIR SANATTIR, AMA BU SANATI TERBIYESIYLE,

AHLAKIYLA,YAPANDA SANATKARDIR.......

refik34
refik34

26/2/2011, 7:32 pm
Mesajlarınızdaki; Ahmet beyin dostluğuna, duman beyin anlayışına, teşekkür eder. Ve her bilinçli kuşçu bizim değerimizdir diyerek selam ve saygılarımı iletiyorum.
bekir79

26/2/2011, 10:19 pm
refik bey. sizin olgunlugunuz ve genel paylaşımlarınızın beni sonderecede etkiliyor.

satıcılar ve besiciler arasında fark oldugunu düşünmüyorum.
binlerce besici kuş satıcısı mevcut. internette kayıtlı bir sitede sadece 5.000 üstünde kuş satıcısı mevcut bunların çogu besici. sadece bir sitenin internet kullanıcılarından bahsediyorum. türkiye genelini internet kullanmıyanları düşünürseniz. sayıları 10 binlerle ifade edebiliriz.
zira güzel kuş günlerinde, mahallerlerde, illerdeki derneklerde, festivallerde, satılan kuşlar mevcut. örnekleri saymakla bitmez sitemizde saygı duydugumuz degerli abilerimizden kardeşlerimizden kuş alan kuş satan çok olmuştur ve bu ustatların hayatları kuşların içinde besicilik yaparak geçirmiş kişilerdir.

beysan beyin aldıgı milyarlık güvercinin sahibi
mardinli kardeşimizin inegini satıp miro aldıgı arkadaşımız
kırıkkalede milyarlık satılan kuşun sahibi
bu listeye çok yazılır satan arkadaşlarımız oldugu gibi alan arkadaşlarımızda besicidir.
dedigim gibi hepsi bir agacın dallarıdır.

HAKKIYLA GEÇİMİNİ VE RIZKINI HELALİNDEN KUŞ SATARAK KUŞ ALARAK KAZANAN ARKADAŞLARIMIZINDA ÇOGU BESİCİDİR. BEN YAPAMADIM KUMESİMDEN BU SİTEDE ÇOK ARKADAŞIMA, YAKIN ÇEVEREME TANIMADIGIM İNSANLARA ABARTISIZ 100LERCE KUŞ VERDİM. BİRKİŞİDE DİYEMEZ BENİM KUMESİMDEN HEDİYE KUŞ ALDIN. VERDİKLERİMİ HERZAMAN KUŞLARIMIN ZEKATI OLARAK DÜŞÜNÜRÜM:) VE HİYBE EDERİM.

BANA GÖRE HERŞEYİN DEGERİ OLSUN GÖNLÜNDENDE KOPSUN HEDİYEN OLSUN. ALAN KİŞİ SENİN DEGERİNİ BİLMESSE, BARİ KUŞUN DEGERİNİ BİLSİN DERİM.

(AHLAKIYLA, DOGRULUGU VE DÜRÜSLÜGÜYLE,
HİLELİGİNDEN DEGİL, HELALİNDEN TİCARET YAPAN,
EVİNİN RIZKINI KAZANANDA Bİ OKADAR BU CAMİADA BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ OLACAKTIR)

EN AZINDAN BENİM GÖRÜŞÜM.

kuşcu_ahmet

26/2/2011, 10:40 pm
mrb bekir bey şahsım adına satanada satmayanada saygım var.ama bunları birbirinden ayırmak kime zarar verir.satana hediye et desen normal olurmu?yada hediye edene para teklif edilse ayıp olmazmı?biz merakcıları şahsen tanımıyoruz bu sanal ortamda.bunları bilerek hareket edersek bu camiaya faydalı olacagına inanıyorum.bütün merakcılara selam olsun.
refik34
refik34

27/2/2011, 8:03 pm
Sevgili Bekir79 Arkadaş...Her iki Sektörde, (yani yetiştirici sektör ile satıcı sektörü) kuşçuluğu besliyor ve ayakta tutuyor.Biri olmadan diğeri olamiyor. Çok eski zamanlarda bile, güvercin bazen eti ve gübresi bazende, yön bulmadaki ustalığı için beslenmiştir.Yukarıda söylediğim gibi yeterki her iki sektörde, kendi ahlakı içinde gelişip yetkinleşsin.Selam ve Saygıyla
Selahattın47
Selahattın47
Ad Soyad : Selahattin Dağ
Forum Kayıt : 19/04/10

27/2/2011, 9:16 pm
ewet refik bey sana katılıyorum.Ve bu güzel paylasmanızı kutlar sizin teprik ederim herşey gönlünce olsun.SAYGILAR
refik34
refik34

27/2/2011, 9:21 pm
Teşekkürler sevgili selahattin kardeşim.Selam ve Saygıyla
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

28/2/2011, 1:54 am
Selam,

bende bugün icin düsündüklerimi paylasmak istiyorum, simdi:

" Kus`mu yumurtadan, yoksa yumurtami Kus`tan cikiyor " sözü veya sorusu ile baslayim diyecegime !

Isin maddi acisina bakarsak, gecen hafta aldim, bir cuval Bugday, 25 Kilosu burda olmus 13 Euro, en ucuz karisik Güvercin yemi yine öyle, ... Ihale`ye gidiyoruz, esi dostu görmeye, tek kus 10 Eurodan cikiyor Ihaleye, para vereni birakin, 5 Euro verim diyorlar, adam 20 - 30 Kus getirmis, Asi`sida var, ettigi yol bir yana, birde dönüsü ile karantinasi var bu isin, en azindan bilincli yapiliyor ise, ... yani varda var, ama gelde millet icin cabala, ama Avrupali diye gecinirler, ... görüyoruz, gözümüzün önünde olan seyler, ... iyilerini tenzih ediyorum tabiki !

Hediye edilen kusa bakarsaniz, ondan elde edilen yavrulara talip olabilir hediye eden, bir cift ister, buda en dogal hakki, ... ama kimiside Dost olsun olmasin, Gazin gelecegi yerden Tavugu esirgemiyen cinsten, ... GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 4245286173 vardir bir düsündügü, ... hayir duani istemiyor, ...

Gavurun imani para deriz burda, bizim bazi insanin artik cogundan farki yok, carsi pazar dedim`mi gercek yüzü ortaya cikiyor, keske cikmasaydi, ...

Benim Muhabbet kuslarindan yola cikarsam, kimi zaman alti hafta elden büyüttügüm kuslar oldu, hayat bu, onlardada ölen olabiliyor, kime kaca satip satmayacagim sonucta bana kalmis, elimde kalmaz sonucta, bilen biliyor, yine su an bile 20 yavru var, bunun 3 katida yumurta yatiyor daha, ortalama 30 Euroya veriyorum Kuslari (25 Kilo yemleri 25 - 35 Euro arasi) onuda vermek istemiyen o kusa sahip olmasin, cünkü kiymetini bilmiyecektir, ben satarken emin ellere gitmesini isterim, ... öyle pazarliktan sonrada birdaha ne arayan nede sormayan cinsten degilim, sorarim, hersey yolundami diye, gerekirse ilacta veririm, izinde alirim, bakarim 6 hafta, ... ve bazende kusun kanadini keseni görürüm, ucmasin diye, ele gelsin diye, diyorumya, Avrupali diye gecinirler, kim bilir hangi magradan cikma insan bunlar, ... öyle insana kusun birikmis Gübresini bile vermem, ...

Gecen bir Haci amca geldi, ya yigenim, Gübre lazim, varmi sende dedi, dedimki var, dediki biraz versene, tamam amcam dedim, aninda daldim Kümesime, doldurdum kos koca kovayi, güle güle kullan dedim, sanki iyi bir ".ok" verdik king

Duyan tüm Hacilar dayandi kapiya, daha varmi daha varmi, ... cikardim kazma ile küregi, kovada benden, dedimki, buyrun, dükkan sizin, ... kimse yanasmadi, ...

Dedimki, yem parasi niyetine bir 5 Lira atarsin artik Kumbaraya, onada yoklar, ... GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 3419840488

Ya bende sade Gavurun imani para saniyordum, yanilmisim, ... emege saygi derler ama, ... velhasilikelam, ben kendim icin, keyfim icin besliyorum, af buyrun, kimsenin agiz kokusunu bir "Kus" icin cekmem bu yasimdan sonra, camia deniliyorda, sözüm burdan disari, cok garip insanlar bu "Kuscular", vallahi bak, Kusa baka baka Kus beyin olan cok, karda kista kümese sumu tasiyan, karin icinden yem`mi tasiyan, baytara kusu yetistiren, neleri görüyoruz, sonra gel sana 10 lira verim desinler, KALSIN !

Parasi icin degil, soncta kustan gelecek parayla ekmek almak zorunda degiliz, yine onlar yiyecek, prensip meselesi, sade alan memnun olmamali, emegini cekende az cok giderlerini sagliyabilmeli, nasil gidilen yere eli bos gidilmez ise, buda öyle birsey, hay masallah de, olur olmaz zamanda gel kapiya dayan, mahallede ne kadar cocuk varsa etrafina diz, hayvanat bahsinde gezdirir gibi hoplat ziplat, tam ben soracaktim, Kahve yokmu diye utanmadan istekte buyur, cenazemiz olur, evi iki kapi ilerde, basin sag olsun demeye gelmeyen tipler, ...

Cok karamsar yazdim belki, af buyrun, 33 yasima girdim, bu kuslar ve kuscular sayesinde hergün bir yasima daha girmis oluyorum, yakinda 100`e varirim bu gidiste, ... cekecegim var, ... king

Gecen bir arkadasimin Güvercinlerine baktim, gecen yil daha dogrusu, Kümesinde 20 Güvercin var, zaten 15 sini ben verdim, hediye, yavsunu istedim, bir tane alamadim daha, yiyormu nediyor anlamadim, ...

6 hafta boyunca, cayirini bictim, Allah var, Tomates ile Salataligini yedim, ... hergün gittim baktim, sildim, baktim olmuyor, ayak altina benden olsun dedim, izgara aldim, yani kuslar benden cikma, öyle olmasa bile emanet, mecburum iyi bakmaya, ... neyse, bu izinden geri geldi, size yemin olsun, ne bir tsk, nede birsey, ... anahtari almaya geldi, gelis o gelis, ...

Sonra bende ön percemli ve arka takkeli beyazlar vardi, tutturdu onlari istiyorum, dedimki, erkegine 50 Euro verdim, sana disisi ile 50 Euro olur, bunu demedende benim 10 kusumu almis kutuya doldurmus ve geri getiriyor, 6 ay sonra hosuna gitmedigini anladi beyefendi, ... bana aynen söyle dedi (memleketi ISPARTA) :

50 cok dedin, ... dedimki sen ne veriyon (vallahi parasinda degilim) demezmi 20 verim, ... dedimki, cok az abi, düpe düz zarar, ... birde sunu demezmi, ama sana 10 kus getirdim birde !!!

Dedimki, öylemi, kimin kusunu kime getirdinki !?! Türkiyede yetismis olan biri icin cok ayip ediyorsun abi, vallahi kusura bakma dedim, artik geldiler, dedimki, madem istemiyorsun, beni neye yordun, burda kalaydilarda bende rahat rahat bakardim kuslarima, ne bilelim böyle yapacagini, ... insan birak bir tesbihi, lokum ile zaten aram yok, en adi olan bir cuval yem atar kapimin önüne degilmi, sifir, hemde eksilerin altinda, ... lafi bayagi uzattim, kusuruma bakmayin, diyecegim suki, dansözler bu kadar kivirmiyor yerine göre vallahi, bedava verilen birseyin kiymetini bilen pek yok, görüyoruz iste, ... karsiligi birakin, selam bile cok görülüyor bazen, ama yine bedava kus lazim olur ise dayanirlar kapiya, ... hos gelsin sefa gelsinler, umdugunu degil, buldugunu yer ama, onuda tahmin etmeli, ... veren icinden geldigi icin verir kesin, ama alanda hic utanmadan ertesi ihalede o kusu paraya cevirmeye getiriyor, o kusun ölüsü cikar kümesimden diyecegine isin rajonuna yapmadik birakmiyor, ... benim gözümde kusculuk böyle, ... Allah`a cok sükür hepsi degil, iyilere burdan selam olsun !

Bana gelen Kayserili kesiliyor basima, ... aslina hemseri sayilirik ama, aman, uzak dursunlar king istemiyom böyle hemseri king

Aklima baska birsey gelmiyor, ... GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 634977988 aslinda tam gaz almisken devam ederdim emme, ... king galsin simdilik king

Allah herkesin gönlüne göre ve bol bol sabir versin insallah, Kusculuk sabir isi, ... ya sabir, ... king

Saygilar
bekir79

28/2/2011, 8:50 am
refik34 demiş ki:Sevgili Bekir79 Arkadaş...Her iki Sektörde, (yani yetiştirici sektör ile satıcı sektörü) kuşçuluğu besliyor ve ayakta tutuyor.Biri olmadan diğeri olamiyor. Çok eski zamanlarda bile, güvercin bazen eti ve gübresi bazende, yön bulmadaki ustalığı için beslenmiştir.Yukarıda söylediğim gibi yeterki her iki sektörde, kendi ahlakı içinde gelişip yetkinleşsin.Selam ve Saygıyla

anlatmak istedigim konunun özüne inmişsiniz teşekkür ederim refik bey. GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 582302429

murat bey senin yaşadıgın sıkıntı bütün kuş sever cemaatte mevcut. seni çok iyi anlıyorum. herkezde bu konularda muzdalip. ben kendi açımdan yaşadıklarımla çok dersler çıkarttım. isteyene degil hak edene veriyorum. diyer konu itibariyle kendimi bir misyom edindim. düşündügüm misyondada devam ediyorum.
selametle..
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

28/2/2011, 2:43 pm
Allah isini ras getirir insallah "iyi" olanlarin !

Cok uzun yazdim fakat sonunda $u sözü unuttum:

E$ veya dost gibi görünen fakat düpe düz zararima sebep olmak istiyen insanlar bunlar, sadece ve sadece kendini ve cikarlarini düsünürler, paralari batsin, bunlarin parasi kimseye kolay kolay nasip olmaz, bitleri ciksa bugün, onu bile vermezler adama, ...

"Domuz`dan post, Gàvur`dan dost olmaz" diyordum hep, meger bizdede cok varda haberimiz yokmu$, ... ne yazikki, ... sözüm burdan di$ari tabiki, iyice bikmi$tim nerdeyse, ta ki bu siteyi bulana kadar, Allah hepinizden razi olsun, ben coktan raziyim !

O sözünü ettigim ki$iler hic utanmadan resim cekmeye kalksak bugün hepsi gel benide cek diye gecer Objektifin kar$isina, atar kolunu senin omuzunun üstüne, aralarinda su sizmaz bunlarin der görende, hic bir$sey yokmu$, her$ey Güllük, Güllistanlik, ... görünen manzara bunu andirir, meger gercekler ap ayri olur, ...

Insan yasadiklari ile olgunla$iyor, yilmadikca ayakta durmayi ögreniyor, duyarli bir millet oldugumuzdan herhalde bunlari bu kadar kayde aliyoruz, nicin ? Huzur icin, ama gelde anlat, susuyorsun birtürlü, olan sana oluyor, bir$ey diyorsun yine yanli$ anlasiliyor, gelde cik i$in icinden cikabilirsen, ...

Parasi batsin, cok $ükür lazim degil, Allah ici di$i özü sözü Allah`i bir olan insanlar ile muhattap etsin insallah !

Ne ekersen onu bicersin misali, ... gerci insan cogu zamanda ektigini bicemiyor malesef, ... havasindanmidir suyundanmi bilinmiyor, ...

Kader diyelim, ...

Saygilar
ASGYB
ASGYB
Ad Soyad : DUMAN
Doğum Tarihi : 10/03/69
Forum Kayıt : 14/12/09
http://www.duman-kazim.tr.gg

3/3/2011, 3:36 pm
GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 745452271 GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 745452271 GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 3167858558 GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 1437731403 Murat kardes Zaman Herseyin Ilacidir.Bu anlattiklarin Hayat Okulu bu Okul un en basarilisi TECRÜBE si cok olanda, herzaman yanlislardan ve kötülüklerden kendini koruyup dogrulara gitmek, zararin neresinden dönersen kar baskada söylencek bisey yok,Saygiyla Sevgiyle.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

3/3/2011, 3:55 pm
Dogru diyorsun abim, illaki öyle, insan $a$abiliyor, hatali kullariz, bilgisayar degilizki hep acildiginda her programm yine aniden hazir olsun, yapmayim diyom, etmeyim diyom, uzak durim diyom, yinede bela adami buluyor, bulabiliyor, alin yazisi sanki, ... adamin boyuna bakiyorum, agir birseye benziyor, tartiyorum gramm cikiyor, ... Allah rizasi icin sustukcada olan bana oluyor, ... sen bu isleri daha iyi bilirsin, cok sükür cok muhterem olanlarida var, onlarda olmasa yanmistik vallahi, ...

Dedigin gibi, insan yasamayinca anliyamiyor, meger barisci bir ugras bu güvercin sevdasi, millet digeri adina sevinemiyor nedense, ... gelde anla, ... gülen yüzlerin bazilari ne yazikki ya markyaj yada krem, asil yüz sonradan cikiyor meydana, o an anlasilanda, tüm zamandir edilen dostluk sahsi cikarlar üzerine kurulmus, gelde o an üzülme, alemin efendisi degilim kesin, ama cok gönlüm kirildi cok, kiranlarda yasi basi yerinde (insan) kisilere benziyor, azda olsa vicdan sahibilerdir derim hep, meger kör olmus vicdanlarda haberimiz yokmus, ...

Anliyana saz, anlamiyana davul zurna az, ... Allah islah etsin, baska birsey demiyorum, ...

Saygilar
samir
Ad Soyad : samir ercument
Doğum Tarihi : 22/02/74
Forum Kayıt : 23/09/08
http://www.samirercument.piczo.com

9/3/2011, 7:35 pm
saygı deyer metakçı camısası öncelikle bedel olmadan asla kımse ıyı bır şeye sahip olamaz hayatta her şeyin bedeli olduğu gibi tabikibu işinde bedeli vardır hedıye dersenız arkadaşlar harbı ve gerçekçı olalım kımse kimseye iyi kalite kuşunu kimseye hediye etmez ikincisine gelince sayın muratın da dediğigıbı
ben kendım için diyorum.tabiki ortalama yıllık sadece evdeki yem hariç ortalama benım aşağı yukarı 750 tl sadece vitamın gıda ve ilaçlarına gıdıyor dolayısıyla arkadaşlar.bence herkes ne alacaksa adam gibi ücretini ödeyip.adam gibi seçtiği gözünün beyendiği guvercini alması lazım bence hadıye hikayesi çok saçma.alıcının mutlaka hatırı olabılır ama hediye asla ben buna da karşıyım arkadaşlar beyendiğimi.gerekirse.ceketi satarım ama arkamdan bedavacıdır diye bir allah kulunu asla ve asla konuşturmam.saygılarımla samir.ERCÜMENT MARDİN MİDYAT
kuşcu_ahmet

12/3/2011, 6:15 am
mrb samir bey bizler satıcı olanlara karşı degiliz siz hediye edenlere karşısınız.Kimse iyi kuşunu hediye etmez demişsiniz benim notlarımın arasındada satmaz diye var.Paranın alamayacagı degerler vardır şahsım adına ben onun meraklısıyım.selamlarımı saygılarımı sunarım.
bekir79

12/3/2011, 11:14 am
herkeze merhaba..
ahmetbey yazılarınıza bir cepheden katılıyorum. paranın alamıyacagı degerler var demişsiniz evet katılıyorum. ancak insanların geçim şartların egitim barınma saglık durumları okadar zorlaştıkı evinde en degerli eşyalarını hayatın getirmiş oldugu sıkıntılar karşısında satmak zorunda kaldıgını canlı şahitleriyiz. zira kuşa geldiginde devede kulak kalır.
işim itibari ile binlerce barınaksız evsiz madde bagımlıları sokak çocukları kimsesiz yaşlılarla muhattap olup onların barınma saglık madde bagımlılarında EGİTİM sıkıntılarını çözmek için çalışıyoruz. anotomilerini dinlediginizde çogunluk itibari ile egitimin maneviyatsızlıgın ahlak boyutunun aile bazlarında sirayet etmesi ve ( neyazıkkı PARANIN NEKADAR GÜNÜMÜZDE GÜÇ OLDUGUNU ANLAMAK hiçde zor degil.

paranın alamıyacagı degerler kişi bazıyla sınırlıdır. insanı insan yapan ahlaki ve manevi degerinde haricinde ticari amaç olsun fazlalıktan olsun ihtiyaçtan olsun satılabilir alınabilir. zira rızkın %99 resulü ekremin dedigi gibi ticarettedir.

buna nazaran kuşbaz cemaatte iyilik yapmak hediyelerde bulunmak insanın ayrı bir güzelligidir. ancak karşılaşılacak sorunlar karşısında kendini kullanılmış hissetmek saf yerine konulmak isede insanın kendi elindedir. mesafeyi iyi ayarlamak zira kuş cemaati denildiginde türkiye genelinde nasıl bir izlenim bırakıldıgını anlatmama gerek yok.

kendi fikrim dogrultusunda ahlaki ve manevi sınırlar içerisinde BESLEDİKLERİMİZİN MADDİ VE MANEVİ DEGERİ OLSUN. (KİŞİLERE GÖRE) SATIŞI OLSUN VEYA GÖNLÜNDENDE KOPSUN HEDİYEN OLSUN DERİM.

Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/3/2011, 11:34 am
GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 1437731403 GÜVERCİN SEVERLER KİMLER SATICI KİMLER DEGİL. 3167858558
Similar topics