güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 411k

Join the forum, it's quick and easy

güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ahme
ahme
Ad Soyad : ahme
Forum Kayıt : 25/01/11

güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu Empty güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu

7/3/2011, 8:50 pm
arkadaşlar abiler yardım bana 1 takım güvercin geldi çiftleşmeden sonra yumurtaya yatırdım 18 gün yattılar ondan sonra yatmadılar yumurtalarını aldım hafifce kırdırdım yumurtalar halan eski hallerindeydiler sizler daha iyi bilirsiniz güvercinler taklacı ne yapayım
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu Empty Geri: güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu

7/3/2011, 11:01 pm
Kusa Vitamin E Kuru yap 2 hafta boyunca, 1 ay yaparsan daha iyi, daha verimli olmalarini sagliyabilirsin böylelikle, tabiki herseyde oldugu gibi bununda garantisi yok, yani yüzde yüz diye birsey yok, ...

Ya büyük hastalik gecirdi, yada agir ilac aldi, yada kusta bir sorun var, ... bir takim geldi diyorsun, veren sana cöpünümü verdi aceba, yanlis anlama, hani iyi kusu kolay kolay kimse kimseye vermez, verende veriyor ama, zaten tuhaf bir kitle bu kuscular, kimi bitini bile vermeyen cinsten, ... neyse, ...

Geride kalmi$a degilde sen önüne bak, dedigim gibi, Vitamin E, Mineral ve Bira mayasi verirsen kuslarin yavru alma konusu icin daha iddiali olabilir, onlarda murada erir, sende insallah, ...

Kolay gelsin ve Saygilar
malibadur
malibadur
Ad Soyad : mehmet ali badur
Forum Kayıt : 14/07/10

güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu Empty Geri: güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu

8/3/2011, 3:12 am
ahme arkadaşım başımızdan geçen bi olayı anlatayım bizim buralarda kışlar sert geçer bizde yavru almak için kuşları bi arkadaşın fırınına götürdük güya sıcakta daha iyi yavru alacaktık.kuşlar çiftleştiyi halde yumurtalar boş çıkıyodu ve hiç yavru alamadık.bana göre çok aşırı sıcakda kuşları bozuyor.murat arkadaşada bi şey söyliyem kuşun bitine bile vermeyen insanlar bana göre haset ve fesat insanlar nesilin devamı için kuşları 3 e bölmek şart .bu işler böyle verirsen alırsın.tüm güvercin severlere selamlar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

8/3/2011, 9:42 pm
güzel dedin, temennigimiz bundan yana elbetde, oysa hediyelesmeyi cok seven bir millet oldugumuz halde konu kus olunca bir acayip olan cok, ... güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 4245286173

Bunlarida görmek var imis yazida, ... nidek, ... idare edecegiz yada bir iki adim geriye atacagiz, ... karambole ugramamak icin, ...

Yumurtalara gelince, kusu iyi hazirlarsan er yada gec bir yumurtasini görürsün, sabir sabir sabir, ... onu zaten görüyorsun biliyorum, ama dolusunu demek istedim, aksilik olmaz ise insallah !

Ben kisir diye elime gecen kusu bile yumurtlattirdim, bu benim basarim degil elbetde, ama sabrin sonu selamettir dememisler bosuna, ve yine öyle bir kus var elimde, yani bir cift, Rus Kaplanlari, 3 yildir kuslar bende, arkadas gözümü boyamak icin getirdi, Kaplan seviyorumya, hani marifet hediye geldiya, ama Kisir, hala bekliyorum dile kolay, 3 yil gecti, 4`düncü yila girdik, bakalim bu sene olacakmi, dile kolay, ama yavrusunu almak icin elimden geleni yapacagim, ... demek istedigim, bu isler hadi olsun demeyle olmuyor, kimisine gökten pirilti ile kus indirdigin vakit, iste simdi kuscu oldun der, kimi kacan kusu yakaladiginda yine yakaliyana ayni sözü der, kimi kafasini cektiginde yine ayni sözü duymustur, ... imkansizi veya zoru basaran kuscudur bana göre, ...

Saygilar
trojen
trojen
Ad Soyad : fatih albayrak
Doğum Tarihi : 04/02/87
Forum Kayıt : 22/02/11

9/3/2011, 10:18 am
arkadasdım kusların birinde döl yoktur veya yatamıyolardır yani yumurtayı belli aralıklarla cevirmeleri lazım kuslar yumurtayı ceviremiyolarsada yavru cıkmaz bide o kuşun yumurtalarını başka kuşun altına koy yine cıkmıyosa o kusların biri dölsüzdür buna sadece armakal30 kullanmak iyi geliyo ama döl sayısı azsa, eger döl yoksa care yoktur kardesim
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

10/3/2011, 12:05 am
Can bu, makina degil, bana göre sabir ile yanasmakta fayda var, herkese mahsus kalmis bir durumdur, ... Allah sabir versin, ... dogal yöntemlerden sasma, ... bana göre, ... kolay gelsin !

Saygilar
malibadur
malibadur

10/3/2011, 10:29 am
arkadaşlar ben uygulamadım fakat bi arkadaş dişiye doğum kontrol hapı yutturup kuşun yumutladığına söyledi benimde aklıma yattı çünkü haplar tamamen hormon içerikli şu an bende kısır yok ama olursada bu yöntemi denecem.tüm güvercin severlere selamlar.
ahme
ahme
Ad Soyad : ahme
Forum Kayıt : 25/01/11

10/3/2011, 12:36 pm
değerli arkadağlar yaptığınız yorumlar için tşk ediyrm
trojen arkadaşım bu dediğin ilaç iğnemidir
güvercin sewerlere slm
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

10/3/2011, 1:41 pm
Hormonlu besinlerden uzak durmak icin cabaliyor birileri, kimiside neden olsa hayvana, bana degilya diyerek kusa veya ne besliyor ise artik hormon ile doldurmayi seviyor, ... gelde anla, ...

Vitamin E yumurtalarin daha döllü cikmasini sagliyor, DOGAL YOLLAR`dan sasmamak lazim mümkün mertebe !!!

Vitaminlerin tümü ise yariyor, önemli olan kuslari ese attiktan sonra bunun ile baslamamak, ciftlestirilme dönemine hazirlik icin daha önceden kuslari hazirlamak mesele, ... bazilari vardir, ne yapip ne edip bir türlü yavru alamazsin, ondada yapilacak birsey yok illaki, ...

Hormon gibi seylerden uzak durun, aldiginiz yavru bile bundan etkilenebilir, ...

Dogal haline müdahele edilen kuslar o kadar direnisli olmiyabiliyor, normal ömrü 10 olabiliyor ise 2 yasini görmiyebilir, yani dezavantaji cok, belki tek olumlu yaniti belki bazen cabuk sonuc vermesi, ... ama sonu hüsran olur ise neye yarar ?!?
güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 691241

Sonra tasiydi, mineraliydi, ... bunlarda eksik olmamali, tabi 50 kusu olan adamin bunlara harcadigi para farkli, 10 kusu olanin harcadigi farkli, ... az olmasi herzaman iyidir, ... ben sadece VITAMIN E, MULTIVITAMIN, BIRAMAYASI, RODIMIN, VI - SPUMIN, GLUTAMIN, SARIMSAK, MERCANKÖSK TOZU (ROPA - B), ve CÖREKOTU veriyorum, yetiyor, tabiki dönem dönem, hepsi bir arada degil, herseyin periodu var, ... igne migne ile direk kusu doldurmak bana böre yanlis, kusun bioritmine müdahele ve er yada gec birsekilde bunun yol actigi seyler sizi dahada cok düsündürür, ... insallah öyle olmaz !

Taklaci kustada, eger yumurta cikarmak üzereyse kusu ucurtmamanizi tavsiye ederim, rahminde olan yumurta asiri sarsintilara màruz kalmamali, ... cikarsin yumurtalarini ondan sonra ucurtun, kimi ucurtur, olgunlasmasi icin, ilk kez yumurtladiysa mesela, oyun bozarmi diye, kimi ucurtmaz, oda yine bam baska bir konu, ...

Dogru bildiginizi yapin illaki, ... kolay gelsin, ...

Saygilar
trojen
trojen

10/3/2011, 8:06 pm
arkadasım armakal30 yan etkşsş olmayan ve hormon icermeyen dogal vitamin takviyesidr :) bu ilac sıvıdır şişede agzına bi damla ile verilir veya uüm kusların suyunada konulsa bi zararı yoktur :)
avcıı
avcıı
Ad Soyad : ismail
Doğum Tarihi : 29/12/77
Forum Kayıt : 31/12/08

11/3/2011, 7:17 am
EVET BÜYÜK BİR SORUN İLAÇ KİMYASALLAR VSR İNSANLARIN GENETİĞİNİ BOZDUĞU GİBİ HAYVANLARI DAHA BİR FAZLA ETKİLİYOR HER ŞEYİ DOĞAL HALİNE BIRAKMAK ÇOĞU ZAMAN DOĞRU OLANIDIR AMA GÜNÜMÜZDE ARTIK MİKROPLAR DEĞİL VİRÜSLER VASITASI İLE HASTALIK YAYILIR OLDU BU YÜZDEN BAZI İLAÇLAR KISIRLIĞADA HASTALIĞADA ETKİSİ OLABİLİYOR AMA ŞAHSİ FİKRİM BİR GÜVERCİNİN TEK BİR YAŞAM ALANI 50CM KARELİK BİR ALAN OLMALI VE AYAĞI KESİNLİKLE TOPRAĞA BASMALI GÜNÜN ÜÇTE BİRİ EN AZ GÜNEŞLENMELİ TOPRAK YEMELİ OT YEMELİ KİL YEMELİ YANİ KISACASI DOĞALLIK İLK ÖNCE GELECEK ÇARE OLMALI SONRA İLACA BAŞVURULMALI..
VE UFAK BİR DENEYİMİMİ PAYLAŞAYIM SİZLERLE .. EĞERKİ KUŞ ÖNCEDEN YUMURTLUYORDU VE SONRADAN YUMURTAYI KESTİ İSE 100/80 KUŞUN YUMURTA KANALINDA BİR YIRTILMA VARDIR YANİ DÖLLEME YOLU YIRTIKTIR YAHUT AŞIRI ŞEKİLDE YAĞ BAĞLAMIŞTIR .. BİR İKİNCİ SEBEB İSE BELKİ SİZ FARKINDA OLMADAN BİR HASTALIK GEÇİRDİ Kİ BU HASTALANMALAR KUŞLARDA SIK OLUR BAZEN HASTALANDIĞINI ANLAYAMAZSSINIZ AMA İÇERİSİNDE BÜYÜK TAHRİBATLARA YOL AÇAR VE İLK ETKİLEYECEĞİ ŞEY KAN DOLAŞIM YOLU VE FELÇ BUNU TAKİBEN YUMURTLAMA MEKANİZMASI OLUR BU ŞEKİL OLAN KISIRLIK TEDAVİSİ KENDİ OLUR AMA UZUN ZAMAN ALIR.
BU YÜZDENDİRKİ UZUN BİR KONU ASLINDA AMA YETERLİ OLUR BU BİLGİ SANIRIM KUŞUN YERİ DAR OLURSA TOPRAKTAN GÜNEŞTEN KİLDEN OTTAN ÇÖPTEN MAHRUM KALDIMI KISIRDA OLUR HASTALIKTA BİTMEZ İLK BAŞVURULACAK ÇARE DOĞAL ORTAMI YAŞATMAYA YÖNELİK OLMALI SONRA İLACA BAŞVURULMALIDIR..
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

11/3/2011, 8:50 am
Evet, mümkün oldugu kadar, fakat Doktor olmadigimiz icin cogu seyin teshissini ya yanlis koyuyoruz veya Güvercini dis görüntüsü ile bilip icinide biliyoruz nede olsa der gibi hareketlerde bulunuyoruz, cogu insan insan anatomisinden habersiz, dis agrisini düsünün, üst siradan bir dis cürük veya arizali olur, fakat agri alt siradaki dise vurabilir, sinir sistemi ile alakali birsey, agri diste oluyor, cogu zaman ama herseyde kafada olup bitiyor, agriyi algilayan orasi, agriyi hatirliyan orasi, agriyi ve verdigi aciyi unutmayan yine orasi, yani su önünde orturdugumuz bilgisayar insanogluna bakarsak aslinda bir oyuncaktan farki yok, ... isler iyice karisik aslina bakilirsa, zaten en komplex bir yapiya sahip olan bir insan vucududur, hele hele kalbi düsünün, atiyorda atiyor, hangi makina 60, 70, 80, 90 veya insallah 100 sene durmadan calisir, ne yag gerek, ne filtre, akil erdikce bilincli ve saglikli yasamaktan yana olduktan sonra vede Allah yeterki izin vermis olsun, ...

Malesef ilacsiz olmuyor, fakat Mikroplari Virüsleri ve Parazitleri daha basarisiz yapabilmek icin yukarida bir kac ürün saydim, kan yapan, korumayi güclendiren, dengeyi sagliyan ... bunlar ile ugrasir ise her insan aksilikleri en azindan hafif tutmus olur diye düsünüyorum, tabiki bazende kurunun yaninda yas olanda yaniyor, yanabiliyor, o da ayri bir konu, ... ve burdada yine gecerli olan 3 kelime geliyor aklima, ... SABIR SABIR SABIR !

Saygilar
trojen
trojen

12/3/2011, 8:46 am
murat kardesim doktor degilim fakat veterinerlik okudum ve suan orman muhendisiyim sen sabır etmeye devam et bakalım :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/3/2011, 11:37 am
Daha yasin genc, daha cooook okursun insallah !

Sabrin sonu selamet`tir !

Ediyoruz Allahin izniyle, edemiyenlerin halleride ortada nede olsa, ... bu Dünyada isleri is belki, ...

Saygilar
trojen
trojen

12/3/2011, 4:34 pm
kardesim o zamn sen hasta oldugunda sabır edip iyileşmeyimi bekliyom peki ilaçlarla iyileşmek yönteminimi arıyon :)keşke yaşım genc olsa yas 25 :) yolun yarısına az kaldı
refik34
refik34
Ad Soyad : REFİK AKAY
Doğum Tarihi : 19/11/59
Forum Kayıt : 12/11/08
http://www.rakayguvercin.com

12/3/2011, 9:07 pm
Sevgili Trojen Arkadaş…
Konuya binaen (sizde dahil) arkadaşlar bildiklerini bilmeyen arkadaşlarla paylaşıyorlar. Yalnız sizin polemik yaratmak için caba harcadığınızı anlamakta güçlük çekiyorum. Yoksa bizim bilmediğimiz birşeymi var. Zira anlaşılmayan bir durum varsa bizde sizinle paylaşmak isteriz. Selam ve Saygıyla
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/3/2011, 9:38 pm
Hasta olmak kadar normal birsey yoktur, kücük cocuklarda mesela "her" hasta olma durumu o insanin diresini art`tiymaya götürüyor, bunu TIP`ta biliyor, ... sen Doktor olmadigindan bilmiyorsun demekki king güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 4245286173 ne isin var ormanda, keske TIP`PI okusaydin king

Ben kendim icin sunu diyebilirim, ilac kullanmiyorum agri kesici dahil !

Ilac alip yine cekerek 1 haftada iyilesmektense 10 gün cekerim ama bitki caylari ile hastalik ile mücadele ederim, hasta olacagimi hissettigimde bunu engellemek icin elimden geleni yaparim, cogu zaman basaririmda, bu herkes icin gecerli degildir, her bünye bir degil, bir elin bes parmagi bile bir degil, herkesin DIS etkenleri, hayat sartlari ve buna benzer hassasiyeti ve kaldiracagi yük farklidir, benim icin iyi olan sana yaramaz, sana yariyan bana yaramiyabilir, ... ilaci ne almak mesele, ardindan suyu icmekte mesele degil, yutmak istedikten sonra neler var neler, ... peki ondan sonra !?! güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 3419840488

Ilac = ZEHIR`dir, her ne kadar adi sifa olsa bile, ... yarin cigerdi, böbrek idi, suydu buydu, bunlara yol acan hem sagliksiz yasam tarzi hemde bile bile "ilac`lar" ile zehirlenmekten gelenin Faturasi, ... anlatabildimmi bilmiyorum, ... güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 1668118718

Ilaclara, yani Kuslar icin diyorum, 1000 TL verecegime, misal yani, bunu yine veririm, ama Vitamine, Proteine ve buna benzer seylere, ve o zaman bak bi, ilaca gerek varmi, olmaz cünkü hastalik nedir bilmezsin, bu zamanda bile, nasil alistirirsan öyle gidersin, haaa, fire vermiyormuyum, arada bir iki ölen oluyor tabiki, oda hayatin kanunu, ama 20 yeni yavrunun yaninda 2 Kusun ölmüsse onada pek üzülmezsin, isterse ölen en güzel kusun olsun, ...

Haaa, Refik dayi, bak hele bi, ... kardesimizin yasina ver amcasi king güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 4245286173

Saygilar
trojen
trojen

13/3/2011, 8:36 pm
refik34 demiş ki:Sevgili Trojen Arkadaş…
Konuya binaen (sizde dahil) arkadaşlar bildiklerini bilmeyen arkadaşlarla paylaşıyorlar. Yalnız sizin polemik yaratmak için caba harcadığınızı anlamakta güçlük çekiyorum. Yoksa bizim bilmediğimiz birşeymi var. Zira anlaşılmayan bir durum varsa bizde sizinle paylaşmak isteriz. Selam ve Saygıyla
sadece fikrimi söyledim ve dogru bildgimi yani murat kardesimizin doktormusunuz ne diye ters fikitlerini ters bi dille anlatıgını sezdim onun için bana ne dille cvp gelirse bende o dilde cvp veriyom tartısma degil ne işin var orman da ne demiş oda bi meslek helal paranın alın terinin meslegi meslegime kadar dil uzattırmam nese ben seviyemi alcaltmıyacam :)
trojen
trojen

13/3/2011, 8:41 pm
ben yasımdayım ve ordan konusmaya benzemez seni konuda yasımla tartarım :) hem akıl yasta degil bastadır onu bile bilemeyecek yastaki için fiziksel yas büyük olabilir ama biyolojik dısında daha önemli yaşlar önemli bi daha nese yaa....... tartısma uzayacak nede olsa yaşımı verin sen veremezsende refik dayına söylersin yada ondan yardım istersin
trojen
trojen

13/3/2011, 8:45 pm
Kuscu-Murat demiş ki:Kusa Vitamin E Kuru yap 2 hafta boyunca, 1 ay yaparsan daha iyi, daha verimli olmalarini sagliyabilirsin böylelikle, tabiki herseyde oldugu gibi bununda garantisi yok, yani yüzde yüz diye birsey yok, ...

Ya büyük hastalik gecirdi, yada agir ilac aldi, yada kusta bir sorun var, ... bir takim geldi diyorsun, veren sana cöpünümü verdi aceba, yanlis anlama, hani iyi kusu kolay kolay kimse kimseye vermez, verende veriyor ama, zaten tuhaf bir kitle bu kuscular, kimi bitini bile vermeyen cinsten, ... neyse, ...

Geride kalmi$a degilde sen önüne bak, dedigim gibi, Vitamin E, Mineral ve Bira mayasi verirsen kuslarin yavru alma konusu icin daha iddiali olabilir, onlarda murada erir, sende insallah, ...

Kolay gelsin ve Saygilar
benim bi armakal30 ilacına karsı cıkan arkadas yoksa senin saydıgın bu ilacların firması ile anlasmalımısn :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

13/3/2011, 9:28 pm
Bak güzel kardesim, herkese herseferinde ben bunu kast ettim demem, sende bir ilk yapacagim, ben sana sen Doktormusun demek istesem derim, biiiiir !

Evet, mümkün oldugu kadar, fakat Doktor olmadigimiz icin cogu seyin teshissini ya yanlis koyuyoruz veya Güvercini dis görüntüsü ile bilip icinide biliyoruz nede olsa der gibi hareketlerde bulunuyoruz, cogu insan insan anatomisinden habersiz, dis agrisini düsünün, üst siradan bir dis cürük veya arizali olur, fakat agri alt siradaki dise vurabilir, sinir sistemi ile alakali birsey, agri diste oluyor, cogu zaman ama herseyde kafada olup bitiyor, agriyi algilayan orasi, agriyi hatirliyan orasi, agriyi ve verdigi aciyi unutmayan yine orasi, yani su önünde orturdugumuz bilgisayar insanogluna bakarsak aslinda bir oyuncaktan farki yok, ... isler iyice karisik aslina bakilirsa, zaten en komplex bir yapiya sahip olan bir insan vucududur, hele hele kalbi düsünün, atiyorda atiyor, hangi makina 60, 70, 80, 90 veya insallah 100 sene durmadan calisir, ne yag gerek, ne filtre, akil erdikce bilincli ve saglikli yasamaktan yana olduktan sonra vede Allah yeterki izin vermis olsun, ...

Bu yazi hepimiz icin gecerli olarak ele alindi, bu ikiiiii !

Kimseye meslegi ile alakali sen susun sen busun denilmedi, iki satirida üzerine alacak kadar garip bir yapiya sahip ise eger bir insan onunla yazismak ne anlama gelirki, her lafi üzerine veya yanlis anladiktan sonra, ... bu üc olsun hadi !

Kimseyle anlasmam yok, saydiklarim ham madde olarak elime gecendir, benim marketden aldiklarim, sarimsagin markasimi cikti simdi, limonun desen yine öyle, ... bu döööört !

Vitamin A olsun B olsun C olsun, bugün bu firmadan alirim, yarin digerinden, yeterki evdeki bitmis veya bitmek üzere olsun, yolum bunu satanin önünden gecsin ve o an üzerimde o kadar nakit olsun, ne fark eder, ...

Allah isini ras getirsin kardes, ... buda besssss !

Saygilar

Ha, lütfen büyüklerede saygisizlik yapmiyalim, yardimi sadece Allah`tan isterim, senin icinde birazdan bir Allah akil fikir versin duasi yaparim insallah, abdestimi alim helede, ...

Kirsehirede selam emmi gardas, ...
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

13/3/2011, 10:04 pm
Ben buyum diye attin kendini bakim ortaya`ya, ... unutmaki, yüksekte olanlar assagidakiler kadar emniyetli degillerdir, ...

Sallanmaya basladin daha geli gelmez, ... dikkat etde düsmiyesin, tutanda olmaz seni, ...

Bu isler iyice, bir defada degil, ne kadar uzun olursa olsun, gerekirse 3 - 5 defa okuki ortaya yazildigini anla, bazilari bir seferde anliyor, anliyabiliyor, bazilarida hic anlamaz, onlara türkü seklinde söylemeli en iyisi, nenni gibi, ... öyle sizdim, kizdim ile olmaz, yazilanlar yalan söylemiyor, bem beyaz ekrana siyah yazi, tapu gibi, ... ama laf anlamiyana laf anlatmak güc`müs, ...

Dogum günü haricinde baska bir benzerlik göremiyorum, ne yazikki`mi desem yoksa cok sükürmü desem onu cözemedim, ...

Saygilar kardesim
refik34
refik34
Ad Soyad : REFİK AKAY
Doğum Tarihi : 19/11/59
Forum Kayıt : 12/11/08
http://www.rakayguvercin.com

14/3/2011, 9:05 pm
Sevgili Trojen Arkadaş…

"İnsanlar hata yapmadan tecrübe sahibi olamazlar önemli olan, her olaydan ders çıkartmak...
Ve ne kendinize ne de başkalarını yıkıcı bir şekilde eleştirmeyin.
Eğer bir insanı insafsızca eleştirdiğinizi fark ederseniz...
Telafi edin ondan özür dileyin..
Bir daha kimseyi ne eleştirin ne de yargılayın...
Çünkü...
Bunlar...
Negatif enerjilerdir...
Ve size pozitif olarak dönmez...
Bunu unutmayın..."

Yukarıdaki yazı ne kadar güzel dile getirilmiş. Okuduğum zaman kendim çok beğendim. Yazıyı yazanın eline sağlık demekten başka bir şey gelmiyor aklıma. Bide yukarıdaki yazıya ek olarak tabiî ki size münhasıran şu düşüncemi de dile getirmek istiyorum. Gerçi her iki yazıda bu forum ortamında dile getirme fırsatını bulmuştum. Ama yine dile getirmek bana kısmet oldu.

Bu forumun zemininde elbette ki tartışmalarımız olacaktır. Bu tartışmalarımızda yapacağımız eleştiri yıkıcı değil yapıcı olmalıdır. Arkadaşların yanlışlarını, zaaflarını görüyorsak eleştirmekten çekinmemeliyiz. Bu eleştiriden dolayı arkadaşımız veya dostumuz alınabilir veya kendisini gücendirebiliriz diyerek bir şüpheye kapılmadan, eleştirimizi yerinde ve zamanında yapmalıyız. Bu durumun yani; eleştiri ve özeleştiri mekanizmasının sağlıklı bir şekilde işlemesi ve bu ölçüler içerisinde kendine uygun zemin bulması ve bir süre sonra toplumsal bir hal alması, elbette ki bizleri olumlu yere taşıyacaktır. Bu eleştirimizi kime karşı, ne zaman ve nerede kullandığımız çok önemlidir. Daha önceki yazılarımda; bir kuşçu arkadaşımızı kaybedecek lüksümüz olamaz demiştim. Eleştirimizi bir kuşçu arkadaşa veya genele yapıyorsak çok yapıcı, özenli, dikkatli ve kuşçu camiasına hizmet edecek şekilde olmalıdır. Özetleyecek olursam; üslubumuza özellikle dikkat etmeli kuşçu arkadaşları incitmekten ve dostça ilişkilerimizi zedelemekten mutlaka ve mutlaka kaçınmalıyız. Selam ve saygıyla.
Not:Yardım bakıma muhtaç insanlara yapılır.Çok şükür hepimizin eli ayağı vardır.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/3/2011, 9:32 pm
Sagolasin Refik dayi, ellerine ve yüregine saglik, kardesimiz yeni ve kimler, neyler bilmiyor, ayaginin tozuyla burda ve kesin istemiyerek yanlis anlasildi bana göre, belkide derdi var ve patliyacak yer aradi, yani bilmiyerek, ne desek yanlis anliyabilir bu durumda, bir sorunu vardir belkide, ...

Avatarlarimizdaki resimlerde kimi zaman Horoz görülür, kimi zaman Güvercin, kimi zaman Köpek resmi, kimi zaman herhangi bir resim ve son olarak kendimize ait bir resim, ...

O resimde gülerek görünsek bile herzaman öyle olmadigimiz kesin, hayat bu, türlü türlü derdi var, hergün yeniden onlar ile mücadele ediyoruz ister istemez, bizde istemezmiyiz, yiyelim, icelim, gezelim, tozalim, oh, aksamda yan gelip yatalim, ama olmuyor malesef, ... illaki bir yük tasiyoruz insan olarak, büyük veya kücük, yük yüktür, ve herkes her yükü kaldiramaz, karinca kendine benziyen 10 tane karincayi kaldirabiliyormus, bu büyük bir basari, ... bende hodri meydan diyorum, 1.000.000 tane karinca kaldiririm lol! davul bile dengi dengine dememisler bosuna, ...

Yukarida soruyu soran arkadasimiza yardim etmek ve yardimci olmaktan hic bir baska niyetimin olmadigini beni az cok burdan bile olsa bilen tahmin edebiliyordur, en azindan kafa yorarak okuyanlar, ...

Dedigim gibi, zannedersem zayif ve kirgin bir anina denk geldik arkadasimizin, oda sizmisiniz diyerek savas ilani zannederek buna yanit verdi, istemeden, yanlis zaman yanlis ortam misali, ... cani sag olsun, ben üzerime almiyorum zaten, umarim soruyu soran arkadasimizin bugünlerde yeni yumurtalari gelmistir ve bu sefer doludurlar insallah, ...

Herkese Saygilar sunarim

Murat Göcmen
malibadur
malibadur

24/3/2011, 11:50 pm
kuşçu murat kardeşim ben yumrtlalamaya karşı arkadaştan duyduğum doğum kontrol hapını yazdım.mesela hiçmi duymadın bu kuştan bi yavru alabilsek diye hormona karşıyım fakat yapacak bişe kalmadığında herkes kemo terapiye girmiyomu senin ve biz bu kuşları yemeyeceğimiz ve neslinin devamına sağlamaya çalışacağımız için bence aramak ve denemekten başka çaremiz yok.herkeze selamlar.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

25/3/2011, 10:41 am
Bilemiyecegim artik, kemosunu onu bunu, hasta hasta ölmektense ayakta herseyi tada tada ölmekten yanayim, illaki ölünecek, ... 3 gün fazla yasarsa insan, bu cokmu kàrli oluyor, ... insan oglundan yola cikar isek biliyorsunuzdurki hastaliklar imtihandir, onada sükür etmek lazim, üstelik burda cekilen azap öbür tarafta omuzumuzdan düsmüs olacaktir insallah, yeterki bundan ders cikartalim, tövbemizi edelim, ... $eryatin kesitigi parmak acimazmis, ...

Deneme ise yaramiyan, deneme amacli üretilenlerde olabilir, mesela farelerde veya buna benzer yaratiklarda, elindeki kusu sonu ne olur belli olmayan ilac ile terapi etmek ne kadar dogru ? Insani belki yarim saat icinde oh be dedirten bir ilac, diger yaratiklari ne sekilde etkiler kim biliyor aramizda ?

Laborlarda bunu adim adim protokolliyen insanlar var, neler denenmiyor, biz misil misil uyurken dünyanin heryerinde saat farki olayindan dolayi tabikide tip, bilim yeni yeni deneyimlere ve basarilara imza atiyor, kimin icin, illaki bizler icin, bazende hadlerini asiyorlar ama o ayri bir konu, ...

Hani dogum kontrol hapi deniliyor, ben sadece kendi fikrimi yaziyorum, bu hap insanlarin kullandigi degilmi ?

Yavru dönemide cok olumlu sonuc veren, erken yavru ölümünü engelliyen ve daha cok artisi olan Vitamin E dururken bu sekil girisimler yanlis bence, ...

Kusunuza ne verirseniz verin, ben sadece diyorumki, birincisi, bilincsiz onu ver bunu ver oluyor, kusunuzu cöp tenekesi gibi kullaniyorsun benim gözümde o an, ayaginin altinda isgara olsun, saray gibi kümeste olsun, siz kusu günlük besinlerden yola cikarak yemi ve suyu ile, yani yedigi ile ictigi ile zehirleyin, ondan sonra bu kus ise yaramiyor deyin, ... ilac görmemis insanlar bile hasta olabiliyor, ilac nedir bilmiyen insan yine öyle, istisnalar illaki vardir, ... hani ben bunu karsimdaki Dr. veya Prof. olana karsida savunurum, ... sizde kendi düsündügünüzü, böylelikle akil alis verisi meydana geliyor, bilinmiyen ögrenilir, bilinen paylasilir, ... daha ne istiyoruz, her seferinde burdaki arkadaslara ne düsünüldügü sorulmuyormu ?

Uzun uzun yazmam bir yana, ben her isi biliyorum demedim, farkli farkli acilardan bakmaya yardimci olma niyetindeyim, Güvercinlerine Doktorun kendine yazdigi antibiotigi veren insanlar var, oda hem parasi harcanmasin diye Güvercin ilacina bas vurmuyor, hemde kus distan iyi göründükce BOMBA gibi kuslarim diyor, buda Avrupanin göbeginde olan bir olay, ... kafa sallamaktan baska birsey gelmiyor insanin aklina, zikir cekmeyide demiyorum, ... güvercinlerin yumurtaları genel boş olurmu 4245286173

Velhasilikelam, deneme, deneme amacli tutulan, bakici olarak kullanilan, kisir oldugunu BILDIGINIZ Kuslarda deniyebilinir, ondan sonra elinizdeki iyi olarak bildiginiz ve neslini ayakta tutmaya calistiginiz kusa verilir, haaa, bu kus hicmi ölmiyecek, akliniza gelmiyen basiniza gelir bunuda unutmayin, durduk yerde hemde, ... bir bakmisiniz kusunuz yere yigilmis hareketsiz yatiyor, ... hayirli Cumalar dilerim

Son noktayi ben koyacagim demiyorum, yine umarim keyifli keyifli okunabilinecek bir kac seyler yazdim, hele heleki kuscu murat kardesim diye bana seslenildigi icin, umarim cevabim az ve öz oldu king bu gidiste ADMIN Beyden rica edecegim herhalde yakinda, yeni bir Diz üstü Bilgisayara ihtiyacim olacak, tuslar bozulmak üzere king simdiden ilginiz icin tesekkür ederim king

Bol yavrulu Kümesler dilerim

Saygilar
Agah
Agah
Ad Soyad : Agahoktay cetinkaya
Forum Kayıt : 04/05/17

4/5/2017, 8:22 pm
S.a Ben rusyaya ucak yoluyla iki cift guvercin getirdim ikinci yumurtalari bos cikiyor gayet guzel yatiyolar anlamadim nedendir
Similar topics