yardım edın lutfen!!! 411k

Join the forum, it's quick and easy

yardım edın lutfen!!! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

odin_nick
odin_nick
Ad Soyad : oğuzhan dinler
Forum Kayıt : 21/03/11

yardım edın lutfen!!! Empty yardım edın lutfen!!!

21/3/2011, 5:29 pm
beyler bir sorunum var yardım edın lutfen!!! 3419840488
ihalede iyi kusu anlamak ıcın ne yapmak lazım bde
kusu kumesıme getırdıgımde kuşun kantlarını bantlıorum ama kuş geldıgınde tok oluo kus ne kadar yem vermelıyım yada alıstıktan sonra acıkması ıcın ne kadar bklemelıyım ?
yardım edrsenız sevınırım
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

yardım edın lutfen!!! Empty Geri: yardım edın lutfen!!!

21/3/2011, 8:28 pm
Selam,

Ihaleden iyi kus bulmak sans isi, yani aslinda zor birsey, cogu zaman damizlik olarak el degistiriyor ihaleden alinan kus, kimiside atmaca icin kus aliyor, onlari yem niyetine saliyor, atmaca onlari avliyor, ve ondan sonra asil ucurtulmak istenilen kuslar havaya kaldiriliyor, ... ustalarin yöntemi, ... tabiki dis sartlarin yüzünden, ...

Ihaleye iyi kus gelir, ona görede sahibi belli bir fiyat düsünüyordur, ... yoksa 10 TL lik kus cok, ama kus var kuscuk var, ... senin gözüne hos geliyor ise bir kus, o kus iyidir iste, zevk meselesi bu, birde kus kendinden geciyor ise, yani eski sahibinin yaninda ucmayan senin elinde ucuyor ise senden mutlusu yoktur, hikayeler bölümünü bir oku, ... neler var neler, ...

Kus yerde yem birakmiyor ise iyi, yerde yem kaliyor ise cok veriyorsun demektir, kusun karninin doymasi icin kus basi bir yumruk dolusu yem günlük diyebiliriz, aclik ve yem ile terbiyelemek istiyorsan her ikinci gün yemlersende olur, bir gün ac olursa bak ertesi gün ne oluyor, sen yemi nereye atarsan kus oraya saldiriyor, ... yemi bir gün vermesen olur, ama suyu mutlaka vermelisin, ... yavruya bakan veya yumurtada yatani ne ac nede susuz birak !!!

Bu ara tabiki kus halsizlesir, kösede büzülüp keyifsiz keyfisiz oturur, dikkat etmek gerek, hareketli kus ates gibi olur, bir gün ac kalir, ama kusunun halinden anlamalisin, nasil arabanin halinden anliyorsan öyle, ... ama dedigim gibi, bir günden birsey olmaz, ben iki günde bir yemliyorum, gerci o vermedigim gününde acisini cikartiyorum o an ama, sikayetci degilim, kuslarimda iyi cok sükür, ...

Kolay gelsin

Saygilar
odin_nick
odin_nick

22/3/2011, 3:19 pm
saolun abı ama ihalede oyunlu kus ıstıorum nasıl anlamalayım kus takla atıor orda ama bna glnce ucmuor
ucan ve oyunlu kusu nasıl anlamalayım :bbfb5:
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/3/2011, 8:07 pm
yardım edın lutfen!!! 3419840488

Sorunu birdaha oku istersen, ... yardım edın lutfen!!! 1668118718

Bak, simdi oyun diyorsun degilmi, bu genis bir kavram, kimine göre doyurucu olur, kimine göre yetersiz ve o kus kendini ihalede buluyor ve satiliyor, amma aza amma coga, ...

Iyi kus bahcede veya Kümesin orada ucurulur, sahibi bir fiyat söyler, parasi olan alir, parasi olmiyanda alamaz, ... gözü o kusta olsa bile, ...

Ihalede Takla atiyor diyorsun, hadi Takla baska oyun baska, ... icerde Takla atip disarda "oynamiyan" Kus cok, icerde atmiyanda disarda döktürüyor, ... yani sen icerde atilan Taklaya, süpürülen Tavana bakma, o birazda seyislik ile alakali birsey, ... biz burda nicin ugrasiyoruz zannediyorsun, onca iyi kus gören adam hala daha iyisinin pesinde, sen kac kus gördün simdiye kadar ? ? ?

Hani Ihaleden turnayi alnindan vurayim, onunla isimi görürüm, aleme meydan okurum olmaz, ugrasacaksin, ama bilincli sekilde, cogu kisi o deneme asamasini coktan geride birakti, kimiside hala ugrasiyor, neden aceba yardım edın lutfen!!! 1668118718

Yasin kac bilmiyorum, ama eminimki sen illa paran ile degilde, seni seven, sana saygi duyan biri tarafindan mutlu edilebilirsin, ... madem ihalelere gidiyorsun, er veya gec eline sana göre güzel bir Güvercin denk gelir, ya paran ile alirsin yada sana belki hediye olarak gelir, Almanyada olsaydin sana güzel bir Arap erkek verirdim disi ile, ... daha cooook güzel kuslara sahip olursun, hele hele Sakarya Kuscu kayniyor, biraz zaman gectikce sende onlar ile tanisdikca bak bakim ne Kuslar gecer eline, simdiki arayisina gülersin geriye baktiginda, ... unutmaki Kusculuk sabir isi, Kusta bir can tasiyor, makina degilki bizim isteklerimize göre hareket etsin, bazen onu anliyabilmek icin önünde diz cöküp onunla daha ayrintili ilgilenmek lazimki dilinden anliyalim, sen onu anlarsan oda seni anliyacaktir, ortada bulusur gibi, ... biraz sabirsizsin belliki, ucurma ve Taklaci istisare bölümünü iyice bir oku, sonra hastaliklari, üretimi, ilk yardimi, kümesleri, Kusculuk neleri gerektiriyor ögren önce, elinden geldigince en iyisini uygulamaya bak, emek zevki, zevkinde emegini arttirir, ... Allah güle güle ugrasmayi nasip eder insallah, ... yardım edın lutfen!!! 4245286173

Hergün insan kendini gelistiriyor, kimiside bildigini unutuyor, yanlislardan ders cikartip yoluna devam etmen dilegim ile, ...

Saygilar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/3/2011, 8:11 pm
Unutmadan, 30 yildir bu isler ile ugrasan bile yerde duran kusa bos bos bakabiliyor, onu görebilmen icin biraz bu islerin icinde olmalisinki o sir gibi özellikleri kendine göre belirleyip görebilesin, ... ol demeyle olmuyor, tecrübe bile bazen yeterli olmuyor bu islerde, ... gözler iyi olsun olmasin, kus göründügü gibi (mi) (aceba) yardım edın lutfen!!! 1668118718 yardım edın lutfen!!! 3419840488 yardım edın lutfen!!! 1668118718
odin_nick
odin_nick

22/3/2011, 10:04 pm
abicim yasım 15 daha sıze gre cocugum ama abı bn sadece guzel kusum olsun her aksam duzenlı saatımde ucurup yemleyıp rahat rahat besleyıp kumesı kapatıyım ıstıorum sadece hepsi bu ama allah senden razı oldun bana yardımcı oldun :) yardım edın lutfen!!! 3434830833
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/3/2011, 10:54 pm
Rica ederim güzel kardesim, ne cocugu, en azindan ne istedigini biliyorsun !

Bizde cocuguz, en azindan Babamizin gözü önünde, daha yasin genc öyle diyelim, herseyi güzel güzel okuyup evde imkaninca uygulayip güzel yerlere gelebilirsin, tabiki önce okul, veya is, bu Kus isleri isten gücten sonra kafa dinlemek icin, tabiki zahmetide var, az kus besle ama temiz besle, yemide az olur, suyuda, yavrusu daha saglikli, ve temizligi daha kolay, daha ne Kuslarin olur insallah, ama önce dedigim gibi okulun ! yardım edın lutfen!!! 4245286173

Burda resim`mi ariyorsun, yazimi, ilacmi, fikrami, hikayemi, videomu, ne ararsan var, merak ettigin konularin basligina bir göz at, oralari bir kurcala, ne Kuslar var onu gör, ondan sonra nasil birseyi beslemek istedigine karar ver, ... herkes iyi seyler ile donanmak ister, onlara sahip olmak ister, kimi sansli olur, kimi o kadar degil, önemli olan icine sinmesidir güzel kardesim, sana huzur veriyor ise gerisi mühim degil, ...

Kafana takilan veya anlamadigin olur ise cekinmeden sor king

Saygilar güzel kardesim
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/3/2011, 10:57 pm
Hepimizden yardım edın lutfen!!! 582302429 insallah

:112:
odin_nick
odin_nick

23/3/2011, 4:13 pm
abicim tesekkur ederım
yardımcı oldugun ıcın bn talacı beslemek ıstıorum o yuzden 1 cift cakmaklı 1 cift mavi 1 cft limon beslemek ıstıorum 2 tanede kelebegım var szce bana duzenlı yapablmek ıcın aynı saatte acıorum kumesı ama kuşlar ucmuo belkı kızacaksın ama bu sorunun senı rahatsız edecegını biliorum simdiden kb bana nasıl besleyeceghım hakkında blgı verırmısın
:bbfb5:
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

23/3/2011, 11:26 pm
Hemde o kadar kizdimki simdi king

Neden kizayimki, ne güzel soru soruyorsun, ayip degilya, ... yeterki sor, bak, Kelebekleri ve Taklacilari ayri tut birkere, birbirleri ile es alirlar ise o kuslari bozarsin, aldigin yavru tip acisindan haric baska ise yaramaz, ... bunlardan cikan kuslari kimse istemez, yani kötü kus üretilmesin birkere !!!

Bu ara Kelebekler Güvercinlerin icinde hemen hemen insan ile en cabuk kaynasabilen Güvercin türlerindendir, elinden yem almaktan cekinmez, ac olsun yeterki, Taklaci bu konuda mesela daha dikkatli, hemen yanasmaz, ... bir yandan iyi bir yandanda degil, kisiye göre buna olan bakis acisi degisebiliyor, buda cok normal tabiki, ...

Ac olan Kuslarin er yada gec ucacaktir, ama seyislik diye birsey var, ucurma bölümünü oku, simdi ben buraya bunlari yazarsam kopya ceker gibi olur, bölüm bölüm oku oralari, nasil olur, nelere dikkat edilmeli gibi, ... ama en önemlisi, önce biraz bilgi sahibi ol ve o aradigin Kuslari ondan sonra al, ayni araba lisansi gibi, önce tecrübe ve kazanilan lisans, ondan sonrada araban yardım edın lutfen!!! 4245286173 ondan sonra yolda daha emin olursun, ... insallah !

OK ?

Talebesin, okumak hosunada gider, hele helede zevk aldigin veya merak ettigin konu ile alakali ise, iste buyur, ne ararsan var, iyi okumalar simdilik güzel kardesim !

Saygilar
odin_nick
odin_nick

24/3/2011, 3:07 pm
saol abicim gercekten cok yararlı br sayfa :) yardım edın lutfen!!! 3434830833
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

25/3/2011, 10:47 am
Sende :112: güzel kardesim, kolay gelsin, ...

Heryeri kurcala, müsade verdim gitti lol!

odin_nick
odin_nick

25/3/2011, 3:43 pm
yardım edın lutfen!!! 3434830833
Similar topics