yolda bulduğum hasta taklacı 411k

Join the forum, it's quick and easy

yolda bulduğum hasta taklacı 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BuRaK.U
BuRaK.U
Ad Soyad : burak
Forum Kayıt : 12/05/11

yolda bulduğum hasta taklacı Empty yolda bulduğum hasta taklacı

12/5/2011, 3:27 pm
3-4 gün önce yolda bir güvercin buldum arabadan kaçmayınca yaralı sandım ve indim ama yarası falan yoktu bende alıp eve getirdim antibiyotik hap yutturdum şimdi biraz daha iyi buğday ve mısır verdim yemesi iyi hareketlendi balkona bıraktığımda uçmuyor hala geziyo tek başına aceba balkona alışırmı yada attığım zaman eski yuvasına döner mi?
bekir79
Ad Soyad : B.Ç
Doğum Tarihi : 24/03/79
Forum Kayıt : 11/07/08

yolda bulduğum hasta taklacı Empty Geri: yolda bulduğum hasta taklacı

12/5/2011, 4:31 pm
merhaba güzel kardeşim. rahatsızlıgın sebebini bilmeden antibiyotik yutturman dogru bir olay degil. bence yapman gereken yakında kuş besleyen bir büyügünden yardım alabilirsin. kuşu dışarıya bıakman dogru olmaz. sertte olabilir kanatlarında yel olabilir. bunu sen anlıyamiyabilirsin. dedigim gibi yanında bir kuş severden bilgi al gerekirse ona bırak.
BuRaK.U
BuRaK.U
Ad Soyad : burak
Forum Kayıt : 12/05/11

12/5/2011, 4:55 pm
ben zaten önce bu kuşu güvercinden anlayan birisine gösterdim hasta olduğunu ve antibiyotik yutturmamı bana o söyledi artı bide tanıdık bir veterineri aradım oda antibiyotik ve vitamin önerdi ilk bulduğumda çok halsizdi antibiyotikten sonra kuşta ki canlanma belirgin benim asıl merak ettiğim şimdi ne yapmalıyım?alıştırayımmı yoksa bulduğum yere götürüp atınca yuvasını bulur mu?
bekir79

12/5/2011, 6:33 pm
taklacı kuş besliyecegim dersen yerin müsait olacak tek alıştırsanda belirli bizaman sonra gider eşsiz fazla durmaz. bırakayım yerini bulsun dersen o zor tahminimce bitkinligi ve halsızligi yerini bulamayıp dışarıda kaldıgından. kuşu kuş sever bir arkadaşa vermeni tavsiye ederim. beslemek istiyorum dersen allah yardımcın olsun.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

12/5/2011, 8:46 pm
Bekir kardesimize katilmamak mümkün degil, en güzel yaklasim budur, gecmis olsun ve güle güle beslersin insallah, ...

Bizim bile bizim diye bildiklerimiz, bizi ve onlara titizlik ile yaptigimiz Kümesi terk etmez dedigimiz Kuslar kaybolabiliyor, ... bunu önlemek kusu ucurtmamak, buda en büyük ceza ve yanlis olur, kus bu ucacak, ...

Henüz pek isinmadin belkide kusa, birak bakim kendi haline, yani madem kusu toparlamaya niyetlisin, bir bakmisin kuscu oldun, bellimi olur, ... o halde aramiza hos geldin yolda bulduğum hasta taklacı 686484

Merak ettigin hersey burda mevcut, ona, yani kusa neler yapabilirsin, ne tür kuslar var, hepsi var burda, ...

Saygilar ikinizede
bekir79

13/5/2011, 6:37 am
yolda bulduğum hasta taklacı 210605 murat arkadaşım.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

13/5/2011, 6:47 am
Hepimizden insallah

yolda bulduğum hasta taklacı 200771
Similar topics