lütfen yardım 411k

Join the forum, it's quick and easy

lütfen yardım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lütfen yardım

+4
cinola
mermerci-vedat
Kuscu-Murat
paromantik
8 posters
paromantik
paromantik
Ad Soyad : atilla varol
Forum Kayıt : 24/06/11

lütfen yardım Empty lütfen yardım

24/6/2011, 7:34 am
değerli form üyeleri..en az 10-15 çift olacak şekilde kümes yapacağım. ve beslemem gereken 7 çift taklacı-oyuncu, 8 çiftte çok yükseklere çıkan kuş olması lazım.bu arada ne tür kuş tavsiye edersiniz. kümes ve kuş bakımı için olmazsa olmazları söylerseniz sevinirim. boyut olarak en büyük yapılı güvercinler hangileridir.tecrübelerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler
paromantik
paromantik

lütfen yardım Empty Geri: lütfen yardım

25/6/2011, 3:07 pm
Arkadaşlar yardım etmeniz için ne yapmak gerekiyor.23 kişi okumuş ama bir cevap yazan yok.ben ciddi hayal kırıklığına uğradım.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

28/6/2011, 9:56 pm
Selam,

sana tavsiyem canli canli nasil bir$ey aradigini bilmiyorsan önce bazi Yeti$tiricilerin Ku$larina bir göz at, ucu$ performansimi yoksa masa ku$umu istiyorsun, ... hic Güvercin besledinmi ?

Öyle eline gecen her Güvercini Kümesine tikmakla olmaz, Süs ku$u alirsin onu beslersin, Performans Güvercini alirsin onu kovalarsin, ...

Miro Miro kalmali, Sebap Sebap kalmali, Dönek Dönek kalmali, Bursa Güvercini yine öyle, yani Güvercini bozmadan üzerine dü$men en dogrusudur, Iskenderun Güvercini, Adana Güvercini yine öyle, tip tip Güvercinler var, ... zevkini kim ne bilsin, onada SEN karar verki harcadigin emege degsin, ... Modelini sec ondan sonra bizde ona göre cevap verelim, hepsi Güvercin ama hepsinin ayri ayri bakim tarzlari var, ... ona yariyan digerine yaramiyor, ... her dogru kabul görmez, her güzel alici bulmaz, ... zevk ve imkan meselesi bu, ...

Saygilar
paromantik
paromantik

29/6/2011, 7:32 am
selamlar...
öncelikle teşekkür ederim.

Şimdi ben yüksekte uçan ve yapılı kuş istiyorum. ayrıca daha 50-10 metrede uçupta oyun yapan kuşta olacak kümesimde.ve tür bozmak gibi niyetim yok.orjinal kalacaklar. bana sıfırdar kümes kuracağım için tavsiye bekliyorum.tür olarak büyük iyi uçar gibi...yada normal boyut ama oyuncudur gibi
mermerci-vedat
mermerci-vedat
Ad Soyad : Vedat DEMİRCİ
Doğum Tarihi : 25/11/86
Forum Kayıt : 18/03/11

29/6/2011, 9:50 am
kardeş oyun kuşu ucuracaksan onların yanında baska kus olmaz mesela donek-bursa-posta gıbı ama yok ben yuksek ucucu kuş beslıcem dersen tıp-donek-bursa-cınperı besleyebılırsın ama bunların yanında mardın ucuramazsın bozarlar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

29/6/2011, 12:09 pm
lütfen yardım 993232 bozarlar birbirlerini, ister istemez, ...

Ben her Güvercin hakkinda bilgi sahibide degilim, hem nasil olim, mümkün degil, arayan bulur misali, orasinada ilk önce sen karar vermelisin, ... ondan sonra yardimci olabiliriz veya olmiyabiliriz, ... umdugunu bulamadigin an sucluda biz oluruz, ... degilmi, ... arayan bulur, site cok zengin, ne ararsan var, yeterki ara, ... lütfen yardım 686484

Kolay gelsin

Saygilar
cinola
cinola
Ad Soyad : ali aydın
Doğum Tarihi : 06/11/78
Forum Kayıt : 10/02/09

29/6/2011, 12:32 pm
angut besle angut

tam senlik kovala yüksek uçsun bakımıda kolay heryere iner çıkar haydii iyi uçurmalar
paromantik
paromantik

30/6/2011, 6:01 am
Arkadaşlar ilginize teşekkürler. yardımcı olandanda olmayandan da Allah razı olsun
alee123
alee123
Ad Soyad : ali
Doğum Tarihi : 01/01/90
Forum Kayıt : 03/07/11

3/7/2011, 5:59 pm
Selam.

Kardeşim senin yerinde olsam oyun kuşu olaraktan 10 çift güzel mardin bulur beslerdim. yüksek uçan kuş içinde tip , dönek , kelebek , posta , bursa gibi kuşlar beslerdim. Ama mardinlerle onları aynı anda uçuramazsın bozarlar vedatında dediği gibi.
ATA OĞUZ BAYRAM
ATA OĞUZ BAYRAM
Ad Soyad : ATA OĞUZ BAYRAM
Doğum Tarihi : 05/03/72
Forum Kayıt : 21/06/11

4/7/2011, 12:36 am
Selam kardeşim...öncelikle mardin oyun kuşumu yoksa kostüm kuşumu besleyeceğine karar vermelisiin.Arkadaşlar doğru tesbitler yapmışlar...mardin oyun kuşları ile dönek ,kelebek,posta türü uçuramazsın..bunların uçuş tarzı tamamen değişiktir...bir de en önemlisi mardin kuşları özel ilgi ve zaman ister...performanslarını tam olarak görebilmen için düzenli olarak uçurup antrenman vermelisin..eger zamanın yoksa mesela yeni oyun söken bir yavruya günlük uçuramazsan büyük ihtimalle taklaya sarar (bu tabiiki kuşuna göre değişir)..gerektiği gibi performansını göremezsin..bazılarında kanat bile açar(bu da kuşuna göre değişir...hepsi değil)...sporcu misali günlük koşusunu yaptırmalısın...ben yıllardır oyun kuşu besliyorum ...bu konuda bir şeylerde başarabildiğime inanıyorum ..fakat artık en önemlisi..uçurmak için zaman bulamayışım..birde artık ATMACA lar özel üretilip doğaya salınıyor..eee sayılarıda bu kadar artınca üretilme sebebi olan yabani zararlıları yok edeceklerine beslediğimiz oyun kuşlarına saldırıyorlar...Birde tüfeği çekip bunlara zararda veremezsin kanunen yasaklamalar var...Fakat nedense biz kuş severlerin bu konuda pek söz hakkı olmuyor.............EGER SEN DOĞANIN DENGESİNE AYKIRI ATMACA ŞAHİN ÜRETİRSEN BUNLARIDA DOĞAYA SALARSAN HEDEFLEDİĞİN AMAÇLARI DEĞİL BİZ GÜVERCİN SEVERLERİN CANINI YAKARSIN..........MAALESEF BU KONUDA ŞİKAYETTE BULUNUP CİDDİYE ALINACAĞIMIZ BİR MERCİİDE YOK...Ben sırf bu sebepten 10yıllık damar olmuş üretip soy yaptığım oyun kuşlarını artık uçuramıyorum....Kuş uçurmanında devri yavaş yavaş kapanıyor bana kalırsa...bunca şehirlerdeki betonlaşmadan sonra...artık bahçeli evmi kaldı kuş besleyecek? DİYORUM....Artık kuşları kafeslerde kostüm olarak göreceğiz sanırım....ve galiba bundan bir kaç yüz yıl sonra genleride değişecek kuşların artık uçmayacaklar ..tavuklar ördekler misali.... mardin ırkı için sana söyleyebileceğim eger iyisine meraklıysan ve iyisinide bulursan onlar sana her konuda zevk verecektir...SON OLARAK EĞER BU YAZDIKLARIMI OKUYAN DERNEK YETKİLİLERİ ,FEDERASYONLAR VE ELİNDE BU KONUDA YAPABİLECEĞİ BİR ŞEYLER OLANLAR VARSA DEVLET KURUMLARI VASITASIYLA ATMACA ŞAHİN ÜRETİMİNE BİR SON VERİLSİN...DOĞANIN DENGESİYLE BU KADAR OYNAMAYALIM...ELİNİZLE YAPTIĞINIZ SİLAHLAR BİR GÜN SİZİDE VURABİLİR.....SAYGILAR....
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

4/7/2011, 9:20 am
lütfen yardım 386631 lütfen yardım 89498
combatant
combatant
Ad Soyad : bilal çetintürk
Forum Kayıt : 11/07/11

11/7/2011, 10:46 pm
kardeşim hiç kuş beslemediysen sana once bi kaç tur kuş beslemeni oneririm çunku ondan ona ondan ona geçmek olmaz belli bi ırkta karar kılmak kuşçulugun devam etmesi ve iyi performan almadaki en onemli etkendir saygılarr...
Suriyeli_salih
Suriyeli_salih
Ad Soyad : salih hüseyin
Forum Kayıt : 27/08/11

30/8/2011, 8:33 pm
her zeman orjinal guvercin olsun sus guvercin olsun filo olsun mardin ya da musul olsun ve gozel kuş zevkine gore besle hanki irktan kendin rahd hasedyorsun ö guvercin besle gole gole
Suriyeli_salih
Suriyeli_salih
Ad Soyad : salih hüseyin
Forum Kayıt : 27/08/11

30/8/2011, 8:38 pm
ya da iki kucuk kumez yabarsen biri filo biri başka cinsi ayri ayri olsun ama biraz zor gelr
Similar topics