Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

yasin26
yasin26
Ad Soyad : Yasin
Forum Kayıt : 25/06/11

Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen Empty Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen

26/6/2011, 6:51 pm
Herkese merhaba, öncelikle siteyi hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum gerçekten çok faydalı bir site olmuş. Ben bu güvercin işine yeni girdiğim için açıkcası doğru dürüst birşey bilmiyorum o yüzden çok basit sorular sorabilirim neden bu böyle sorular soruyo demeyin Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen 634977988
Bende 3 çift kuş var sürekli olarak yumurtluyorlar ancak yumurtanın üzerinde birkaç gün yatıp kalkıyorlar .Çiftlerden bir tanesi dün ilk defa yumurtlamış 2 gündür gayet güzel bir şekilde yatıyor inşallah böyle devam eder. Yalnız beni kuşkulandıranda bu, diğer 2 çiftte böyle yatıyodu sonra canları sıkılınca kalkıyorlar Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen 634977988 dikkatimi birşey çekti, dişi kuş kümeste başka kuşlarda varken yatıyo ama kümeste tek kalınca terk ediyo hemen. Bende yatsın diye yanına 2 tane kuş bırakıyorum o zaman direk yatıyo. Sizce niye bu kuşlar yumurtaya birkaç gün yatıp sonra kalkıyorlar? Bazı insanlar yavrularını cami avlusuna bırakır ya bu olayda ona benzedi yumurtlayıp duruyorlar ama yumurtanın sahibi olmuyo belli bir süre sonra bende mecburen atıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
esatdogan
Ad Soyad : esatdogan
Forum Kayıt : 14/12/08

Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen Empty Geri: Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen

26/6/2011, 8:01 pm
s.a.
ben seni çözemedim de :) yine yardımcı olursam ne mutlu.

sen kuşlarla fazla oynama derim.kendi hallerinde bırak.fazla üstüne düşersen yavru alamassın.yemini suyunu ver çık kuşları fazla ürkütüp sitrese sokma .genelde yeni başlayanlar çok ilgi alaka gösterip,çok ellerine alıyolar çok yanlış bence kuşları kendi hallerinde bırak.yumurtaya yatmadığı zaman eline alıp yumurtaya götürme yatsın diye,dediğim gibi kendi halinde bırak.iyi akşamlar.
kenann
kenann
Ad Soyad : kenan demirel
Doğum Tarihi : 01/04/81
Forum Kayıt : 22/01/11

Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen Empty Geri: Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen

26/6/2011, 8:21 pm
kuşları arkadaşın dediyi gibi kendi haline bırak oynama günde bi kez sal dışariya yemini suyunu ver eksik etme havalar çok ısnıdı sularına çok dikkat et kuşun canı sıkılmasından deyil çıkar hava alıp belli bi süsre sonra gider yumurtasının üzerine yatar yumurtalarada eli sürme dokunma kuşlarlan oynama fazla günd ebi kez sal uçur hava alsınlar kümes dışında kum toprak yer gider yumurtasında yatar
yasin26
yasin26

26/6/2011, 9:55 pm
Cevaplarınız için sağ olun. Kuşları ellemiyorum hatta rahatsız olmasınlar diye sadece öyle uzaktan seyretmekle yetiniyorum ama yinede 7-8 tane yumurta heba oldu. Ben acaba kuşlarda herhangi bir hastalık olabilir mi diye merak etmiştim. Yorumlarınızı dikkate alcam bakalım yavru alabicem :D
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

26/6/2011, 10:02 pm
Bazen ku$lar ucamadiklari icin kilo alirlar, ciftle$meleri o zaman biraz zor olur, yumurtayi döllendirme yine zor olur, ... ku$lar eline nerden gecti ? Senmi aldin birimi verdi ?

Acemiliklerinden olmu$tur, ... yumurtanin icinde hareket olmayinca ku$ bunu üzerine yattiginda anlar, bo$ diye algiladigi yumurtanin üzerinde neden yatsinki ???

Yeni yumurtaya giri$ecektir haliyle, ... ama dikkat et, tavuk degil bunlar ha bire yumurta yapsinlar, yeterince Calsiyum, Mineral alabiliyorlarmi ?

Yumurtalarin olu$masi bir yana döllenmi$ olmasini istiyorsan bana göre bir Vitamin E takviyesi yap, sularina katiyorsun bunu ve bunu hergün veriyorsun, bunu en iyisi 2 hafta yada bir ay boyunca yap, hergün sularini tazele, dogru doz ile vermeye bak, azida zarar coguda, ve ondan sonra yumurta almaya bak, bugün verirsen ve o ku$ yarin yumurta yumurtlarsa büyük ihtimal ile o Vitamin E`den faydalanmami$ olur, ... ku$culuk sabir i$i, ... birde bu üretim bölümünü iyice oku, ... kolay gelsin

Saygilar
yasin26
yasin26

26/6/2011, 10:14 pm
Sağ ol Murat abi. Kuşları babam arkadaşından getirdi. Bizim kuşlar köyde olduğundan , kuşları salınca etrafta ot, toprak ne bulurlarsa indiriyorlar mideye king ama ben dışarıdan herhangi bir vitamin takviyesi yapmıyorum. bu senin bahsettiğin vitamini nerden bulabilirim?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

26/6/2011, 10:16 pm
Malzemecide yada yemcilerde olabilir, hic olmaz ise Vetrenerlere sor yada bildigin Eczaneye, ... memleketde kim ne satiyor bilmiyorumki, ... sende Kuş yumurtaya yatmıyor yardım lütfen 200771
Similar topics