almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi.. 411k

Join the forum, it's quick and easy

almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi.. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adanali11
Adanali11
Ad Soyad : ali aslan
Forum Kayıt : 08/07/11

almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi.. Empty almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi..

8/7/2011, 4:18 pm
slm kardesler.. bir guvercin balkonuma yuva yabdi bundan 2 hafta once ve
her gun geliyorlar ,.. 2 kus biri "babasi" biride "annesi" galiba : ))
.bende atmak istemedim..sonra o yuvaya 2 yumurta birakdilar..bende iste
dedigiim gibi atmak istemedim ve 2 haftadir balkonumdalar..bende onlara
ekmek su felan veriorum..ama sorun var.. bugun 1kusdan birine bakdim
kafasinda 3 -4 tane bit vardi .kucuk ve buyuk.. bu kusu odama aldim orda
kus elimden kacdi bir o tarafa bu tarafa .. .d simdi korkuorum ..odam
bitlenirmi bu yuzden..yoksa korkucak bisey yokmu..birde bu bitlerden bu
kuslari nasil kurtaririm... bilen varmi..birde bu yumurtalar ne zaman
catlar...tam olarak ...

ilk defa bole bisi yasiyorum.. kuslari
yumurtlari atmak istemedim acidim valla.. banada alistilar
kuslar...sizce odamda bitlenme olurmu o kus cunki 1kez odamda bir bu
tarafa bir su tarafa ucmusdu ... yani bana simdi kuslari beslememde
eksileri ve artilari soyleyebiliriimisiniz hastalik kabarmiyim..

kardesler cok yazdim umarim cevablanir.. ilk defa bole bise yasiorum valla ne yabmam gerektigini bilmiyorum..

dortmund,almanyadan selamlar..
kenann
kenann
Ad Soyad : kenan demirel
Doğum Tarihi : 01/04/81
Forum Kayıt : 22/01/11

almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi.. Empty Geri: almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi..

8/7/2011, 4:58 pm
hiç bişey olmaz abi ya takma kafana bi bu fazla bişey olmaz bu arada dediyin gibi 14 gündür yatıyolarsa yumurtalar çıkmak üzere haberin olsun fazla rahatsız etme hayvanları nede olsa onlar yabani yem su ver yem olarak buğday verebilirsin
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi.. Empty Geri: almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi..

8/7/2011, 9:16 pm
Selam,

yahu bit diye diye ka$inti tuttu king

Korkacak bir durum yok, onlardaki bit bizlere zarar vermez, ...

Sen onlari rahat birak, zaten yumurtalarin günü gelmi$ sayilirda, bitlere kar$i ne yapabilirim diye sordun, özel Güvercinlere has "Badesalz" var, yani Banyo tuzu, bunu Güvercin yemi veya malzemesi satan yerden temin edebilirsin, arayan bulur, ... bunuda önlerine saglam bir kap ile sergilersen onlar isini bilir, gerci yabani güvercin bunlar, hem bit hemen hemen her Güvercinde olabilen bir$ey, yabanide olsa ne olur, ...

Yolun benim buraya dü$se sana o tuzu ben verecegim ama, sen onlarin bir civ civlerinin cikmasini bekle, onlari fazla rahatsiz etme, ve en iyisi Güvercin yemi verirsen pekte uzaklara gitmezler yem aramak icin, böylelikle hep burnunun dibinde olurlar, ... kutsal hayvanlar bunlar, onlari izledikce keyif alirsin insallah !

Yapabilecegin fazla bir$ey yok, haaa, yuvalari yagmurdan islanabiliyor ise etrafi ona göre korursan iyi edersin, hani islanmasin yuva, arti yel mel girmesin, gerisi sorun degil, ... yani yapabilecegin hatda pek yanli$ yapabilecegin bir$ey yok, onlar i$ini bilir, sen seyret dur yeterki, ...

Kolay gelsin ve

Saygilar
Adanali11
Adanali11

almanyadan selamlar kardesler.. lutfen okuyun cevaplayin..kus balkonuma yuva yabdi.. Empty o

17/7/2011, 5:15 pm
arkdslar saolun cevablar icin..suan buyuk bir sorun var.. dun
bakdim 2 guvercin yumurtasi ndan 20 gun gecmesine ragmen hala cikmadi
ve bugun bakdim 1 yumurta yuvada yok ! balkonun asagiya bakan duvarinda
sari sulu yumurta izleri vardi ve asagiya bakdim oraya yumurta kabuklari
ve sayfre hebsi oraya dusmus ve yuva biraz daginik durumdaydi..! sizce
bu olay nasil olmusdu valla cok uzuldum ya..sizce bu olay nasil olmusdur
hala anlamiyorum annessimi onu asagiya atti.. anlamioyrum.. ve suan 1
yumurta tek var yuvada ve oda hala 20 gun gecmesine ragmen
cikmadi..kalan 1 yumurtanin onun
ölu yumurta olun olmadigini nasil anlarim..saygilar..

En son Adanali11 tarafından 17/7/2011, 5:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : o9)
kenann
kenann
Ad Soyad : kenan demirel
Doğum Tarihi : 01/04/81
Forum Kayıt : 22/01/11

17/7/2011, 5:31 pm
yumurtayı büyük ihtimal kendileri attı günü geçtiyi için ümidini kesti yada karga filanda almış olabilir kalan yumurtayı hafiften salla doluysa ses gelmez boşsa ses gelir olan oldu emek boşa çıktı kardeş
Adanali11
Adanali11

17/7/2011, 6:17 pm
Yani yumurtayi sallim hafif icinde kucuk guvercin varsa ses gelmez diyorsun he.. bakalim kardes..saol