Degerli Beyaz ımı kacırışım 411k

Join the forum, it's quick and easy

Degerli Beyaz ımı kacırışım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ArifSahinkaya
ArifSahinkaya
Ad Soyad : Arif Şahinkaya
Doğum Tarihi : 23/09/93
Forum Kayıt : 12/07/11

Degerli Beyaz ımı kacırışım Empty Degerli Beyaz ımı kacırışım

12/7/2011, 10:21 pm
Abilerim güvercin beslemeye daha yeni basladım mezatlara gidip ortam yapıyorum ve güzel begendigim kusları alıyorum baktım 3 tane güzel Damarlı beyaz cıktı kus sahibi 160 lira fiyat bicti dernek sahibi direk 100 tl vurdu bende baktım kuslar güzel alıymmı almayımmı diye tereddutteyim dernekci dedi eger alırsan sana güzelbi takviye yapar ben fiyatımı geri alırım gerisinide mezat a gelen abilerinden toplarsın dedi tamam dedim 100 tlside bende var mezatcı 30 tl takviye yaptı 130 30 tl de mezat a gelenlerden topladım kümesimn en güzel kusları bu beyazlar olmustu direk makas a vurdum anne ve babanın kanatlarını ilk 3 kanat ını bırakmıstım neyse aradan 3gün 5 gün 1 hafta gecti kümese iyice alıstılar erkek disiyi yumrtaya kovalamaya basladı kmesinde biyerinde ufak bi delik vardı 1 güvercinin gecicegi kadar erkek güvercin nasıl orayı bulduysa benim işte oldugum bi gün ordan atlayıp gitmiş kusu bidaha bulamadım aradan baya bi zaman gecti 1 ay a yakın bi arkadasım geldi samsunda askerlik yapıyodu güvercindende anlıyo öle muhabbet ediyodum arif dedi hic kacak indirdin mi lan yok kanka dedim bende daha kısmet olmadı aradan 15 20 dakka gecti gecmedi bi baktım karsı catıya zınk diye bitane basık beyaz inmezmi hemde kol gibi erkek lan dedim erhan olum ne ballı adamsın ilk kacagımı senle indircez kus sanki benim kendi kusum hemen indi catıya girdi kümese hemen enseledim kusu baktım erkek direk attım disinin folluguna es aldılar bugun ilk yumurtamı aldım yavrularımın resimlerini burda paylascam Saygılarımla :D

En son ArifSahinkaya tarafından 1/8/2011, 8:56 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Degerli Beyaz ımı kacırışım Empty Geri: Degerli Beyaz ımı kacırışım

13/7/2011, 10:13 am
Hadi seninki makasliydi ve kayboldu, ... üzüldün kesin, para ile aldigin icin degil elbetde, ... ucamadigina göre kesin av olmu$tur senin beyaz erkek, ...

Bu indirdiginin sahibi onu aramazmi ? Gözü göklerde Kusunu bekliyordur, üzüntüden yatamiyordur, belkide kendi Kümesinde di$i ile yavrulari vardi, ... birde bunu düsündünmü ?

Kafa cekmekle, elin Kusunu indirmekle Kuscu olunmaz, rajona uymayan tavirlar bunlar, ... kafa cekiyorsanda veya yapmayi dü$ünüyorsan bari burda bunu yazma, yenisin, nasihat niyetine söylüyorum bunu, marifet degil gücsüz bir hayvanin canini almaya, ... hem öyle her gökten ineni folluga atarsan hastaliklar senin Kümesini cabuk bulur, el bombasi gibi tüm Kümesi mahf edersin, ondan sonra iyile$tirim diye ugra$ dur, Kus hastami, degilmi, ... Degerli Beyaz ımı kacırışım 243385

Allah i$ini ras getirir insallah, ...

Saygilar karde$
ArifSahinkaya
ArifSahinkaya

13/7/2011, 10:44 am
tamam usta dogru diyosunda ben yeniyim dedigim gibi acemilikten üst üste 3 4 tane güvercin kacırdım kimde oldugunuda biliyorum kusların yavrulu yumurtalı erkek mavi mermerim kactı indiren adama gidip söyledim vermem dedi tamam dedim eyvallah cok canım yandı parasını gectim o yavrularda öldü oyuzden bana eger kusum kactı diyip gelirse sahibi veririm kimse gelmedigi icin bende eşe vurdum. ve benim kimsenin kusunda gözüm yok adamın kusunu indirsem bile adam gelip isterse veririm gelmezsede yem parası yaparım. güvercinciligin zevki de kacak indirmek degilmi saten ?
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

13/7/2011, 10:49 am
degil
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

13/7/2011, 11:01 am
Degerli Beyaz ımı kacırışım 848716
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

13/7/2011, 11:04 am
Yeni olman bazi yanli$lari kapatmaz, güzel güzel yazmi$in, sen kimde oldugunu biliyorsun demi$sin, adam vermemi$, ... ayip vallahi, ... fakat Ahmetin sana cektirdigini sen Mehmete cektiremezsin, bilmiyorum anlatabildimmi, ... varsa etrafinda böyle yamuklar, sende ona göre davranirsin yeri gelirse, ... hani yenisin, ... forumu güzel güzel bir gez, neler görürsün neler, neler okursun neler, ... kimde ne Ku$lar var, kimde ne Kümesler, ... Hastaliklari, Ucurmayi, oku ögren, mezatlarda sohbetleri dinle, sorunu sor, ama aklin ile hareket et, ... burda yok yok, yani varda var, bildiklerinide ve ya$adiklarini payla$mak kadar güzel bir$ey yoktur, burasi ne güne duruyor, ... Degerli Beyaz ımı kacırışım 686484 bizden sana sadece bir abi nasihati, ...

Aramiza ho$ geldin

Kolay gelsin ve Saygilar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

13/7/2011, 11:05 am
Aha Adminde geldi, ... king
ArifSahinkaya
ArifSahinkaya

13/7/2011, 9:32 pm
dedigin dogru ama benim kapıma gelene bana güvercinin inmedi diycek kadar karaktersiz biri degilm üst üst e kacırdıgım kuslarım ve ölen yavrularım yuzunden o kusu indirdim bugunde üst üste 2 tane kacak geldi kümesime girip yem yedi saldım kusları aksama kadar catıdaydılar sonra ne oldu bilmiyorum. forumu da takip edip gereken bütün bilgileri toplamaya calısıyorum.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

13/7/2011, 9:36 pm
Estagfurullah, ... oku tabiki, bende hergün okuyorum, oku oku bitmiyor, Adminin eline saglik, doldurmu$, ... king

Kolay gelsin sana ve unutmaki, her koyun kendi bacagindan asilir, biz kuzu olmaya bakalim, kim ne ederse etsin, biz kendimizden sorumluyuz, ... degilmi !?! Degerli Beyaz ımı kacırışım 243385

Saygilar Arif`im
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

14/7/2011, 6:15 am
kuş tutmak sevaptır. kardeşim havadan gelen kuşun sahibi olmaz sen tutmasan başkası tutar ama komşunun arkadaşının kuşunu tutmak için uğraşmak ayıp o yakışmaz. ama havadan gelip inenede git denmez. tutulur
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2011, 10:24 am
Degerli Beyaz ımı kacırışım 243385 tutun bakim, ...
ArifSahinkaya
ArifSahinkaya

14/7/2011, 9:00 pm
Admin bende onu demek istiyorum ben kimseye cakallık yapmak niyetinde degilim tanıdıgım veya tanımadıgım adam gelirse kusu tarif ettiririm eger o kussa al git derim veririm vermezsem saten serefsizlige girer ve ben bunu yapcak birisi degilim. adminin dedigi gibi ben yakalamazsam baskası yakalar kusunuda gidip salmak yanlıs olur.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2011, 9:56 pm
O.K, mesele yok güzel kardesim, isin ras gele insallah, güle güle beslersin insallah, saglikli ömürler ve Kümesler dilerim !

Saygilar
Anonymous
Misafir
Misafir

14/7/2011, 11:05 pm
bizim memlekette burak kus tutmayi ucurani adam yerine koymuyolar, birde bu tuttugun kuslarin getirdigi hastaliklar var tabi , tabiki yapi meselesi saygi duyuyom yapana ama kesinlikle tasnif etmiyom dedigim gibi herkezin bir durusu vardir her birey farkli kissel karakteristik ozellige sahiptir farkli kulture dunya gorusune sahiptir. Degerli Beyaz ımı kacırışım 686484
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

14/7/2011, 11:45 pm
Kesinlikle ustam, bizde sadece duydugumuza yanit veriyoruz, asil maksadi yazilan iki satirdan anliyacak kadar alim degiliz bizde, ... Allah herkesin isini gücünü ras getirsin insallah, ...

Saygilar
ArifSahinkaya
ArifSahinkaya

1/8/2011, 8:57 pm
Beyazlarımın yavruları bugun cıktı. insallah düzgün bir sekilde büyürler :)
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

2/8/2011, 8:34 pm
Insallah hayrini görürsün, ... hele bir tüglensinler, o zamanda tügünce hayrini görürsün insallah !

Güle güle besle, ...

Saygilar güzel Karde$im
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

20/7/2014, 7:52 am
Mezatçı seni güzel kandırmış bu tip oyunlar çok olur.Dernek gerçek anlamda o kuşu almak için 100 tl basarsa sen istersen üstüne 150 bas napar eder takviye toplar kümesine sokar o koşu kaldıki sen dernekçinin bastığı 100 tl den 1 kuruş fazla basmadan takviye alıp kuşları almışsın türkiyede böyle birşey imkansız 100 lira basılan kuşlara 100 lira basamazsın üstüne birde dernekçi 100 lira bastığı kuşlar için senin 100 lira teklifine karşılık ihaleden çekilmiş üstüne birde 30 lira takviye yapmış işte buna gülerim Degerli Beyaz ımı kacırışım 3149687655 Neyse aradan epey zaman geçmiş artık akıllanmışsındır.
kuşçu007
kuşçu007
Ad Soyad : Mehmet Ali
Forum Kayıt : 21/07/14

21/7/2014, 11:28 pm
sa arkadaşlar burdan bişi sorabilir miyim
Similar topics