Uçurma... 411k

Join the forum, it's quick and easy

Uçurma... 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tarsuslu33
tarsuslu33
Ad Soyad : çağrı yılmaz
Forum Kayıt : 15/07/11

Uçurma... Empty Uçurma...

22/7/2011, 5:52 am
ArkadaşLar Benim 1 Çift Taklacım Var 3 Gündür Kümeste Kanatları bantlı durumda 3 gündür sabah akşam kapılarını açıyom.Kendiliğinden çıkıyorlar sonra kendiliğinden kümese geri giriyorlar.sizce erkek kuşu ne zaman uçurmalıyım... Uçurma... 1668118718
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Uçurma... Empty Geri: Uçurma...

22/7/2011, 7:40 am
Selam,

Ku$larin yeni herhalde, yavrularmi daha yoksa ya$lari yerindemi ?

Gerci anlattigin gibi ise eger durum erkegi salmakla yanli$ yapmazsin, di$isi ile e$ almi$ durumda ise kolay kolay kacmaz, haa, bazi Ku$lar vardir, ne yapsan, ne etsen eski yerlerini ararlar, "kafali" denilen türden bunlarda, dua edelimki seninki "kafasiz" olsun birazcik king Uçurma... 686484

Ku$u gereksiz ürkütmüyorsan sorun olacagini sanmiyorum, 3 gün iyi gerci ama ben olsam 1 hafta bantli tutardim, hatda yemi az verki ac kalsin biraz, o an senin yerinin kiymetini daha iyi bilir, hele hele birde "iftar" vakti geldiginde, ... karninin doydugu yerden kolay kolay kacmazlar, kacarsada ne edeceksin böyle Ku$u, biraz vefa olsun degilmi, ...

Allah gönlüne göre verir insallah ve kolay gelsin

Saygilar
tarsuslu33
tarsuslu33

22/7/2011, 7:46 am
Yorum için teşekkürler.

Erkek durmadan dişinin etrafında dönerek ötüyor.dişiye basıyor. akşam üzeri bırakıyorum. dişi pek dışarı çııkmıyor zorla çıkarmak istemiyorum.erkek kendiliginden çıkıyor.hemen geri içeri giriyor.çıkıp çıkıp giriyor.girdiğinde hemen içeri yemini veriyorum.bu arada yem olarak buğday ve fiğ veriyorum.
tarsuslu33
tarsuslu33

22/7/2011, 4:28 pm
şuan Dişiyle erkek öpüşmeye başladılar sizce dişi ne zaman yumurtlar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

22/7/2011, 5:23 pm
10 gün gibi a$sagi yukari, ... sahip cikti bile desene, artik kolay kolay kaybolmaz o, yirtici hayvana yem olmasinda, dikkat et, saglikli ve bol yavrulu Kümesler dilerim, ...

Saygilar
tarsuslu33
tarsuslu33

23/7/2011, 5:55 am
teşekkürler.
tarsuslu33
tarsuslu33

23/7/2011, 3:41 pm
bugün bantlarını açtım.ikisininde erkeği havaya attım direk kümnesin içine girdi.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

23/7/2011, 9:01 pm
Yanli$ attin o zaman king

Pek ucmaya niyeti yok belliki, yarin Kümesin yakinindan at, Kümesi görsün ama Kümesten di$ari atar gibi at, yani sirtini Kümese ver, ... bunu hergün biraz daha ilerliye ilerliye yap, ama sadece erkegi at, madem atma derdindesin king

Ku$ evini aradikca ucmaya mecbùr kalir, ama o kadar ugra$mana degmez acikcasi, madem di$isine sahip cikti, bunun yavrusu daha toy olur, ucmaya hevesli olur, onu kovalarsin, ve aslina bakarsan ku$ elden atilmaz, at dedigime bakma, usül bu degil, ku$ bu, mecbur ucmali, haa, sen ucurtmazsin o ba$ka, ...

Saygilar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

23/7/2011, 9:05 pm
Sen ayaginin alcida oldugunu dü$ün, bugün cikarttin alciyi, gecmis olsun, seni itekleseler ko$ diye sen ne yaparsin ?

Ko$amazsinki, toparliyarak yere yigilirsin, ... öyle hemen atilmaz, sonucta bir can ta$iyorlar, sen zevk alma derdindeyken ku$a eziyet edip günah i$leme derim, ... Uçurma... 686484

Kendini bir onlarin yerine koy, belki derdi var, agrisi var, motor degillerki, ... sana görünmez belki ama birde böyle dü$ünmelisin, ... Uçurma... 686484

Kolay gelsin
tarsuslu33
tarsuslu33

24/7/2011, 9:16 am
tamam yorum için teşekkürler.
bu arada erkek dişinin etrafında ötüp duruyor.durmadan dişinin etrafında dolanıyor ötüyor
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

24/7/2011, 1:07 pm
Ciftle$me prosedürleri bunlar, protokole az kaldi king

Yemle, sularini ver, ve izle, ... yakinda ilk Yumurtana kavu$ursun zannedersem, ... insallah

Allah sabir versin

Saygilar
tarsuslu33
tarsuslu33

24/7/2011, 1:42 pm
amin.. Teşekkürler
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

24/7/2011, 2:03 pm
Eyvallah, ... hadi bakim, ...
Salih39
Salih39
Ad Soyad : Salih39
Forum Kayıt : 22/07/11

25/7/2011, 11:05 am
Selam.

Kümesde başka kuşlar yoksa salma 3 günde alışmaz kuş.İşini garantiye al en az 1 hafta beklet 1 hafta sonra aç bırak kuşları öyle salarsın kaçmaz.Ama yavrularsa kuşlar 3 günde alışır.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

25/7/2011, 12:41 pm
Herzaman bir risk`tir tabiki, kacarsa beslemek nasip degilmi$ demek lazim, ... degilimi ?

Hani i$i garantiye almak diyorsun, kacacak olacak ku$ yine kacar, yavrusunuda alirsin ama o firsatini bulsun kimse tutamaz, yeterki ayagi yerden kesilsin, ...

Bir seferinde ilk Miromu aldim, güzel bir paraya, yani ucuz degildi, ku$u aldim karantinaya, 1 hafta boyunca, erkekti, yanina uygun ve ucuz bir di$ide buldum, erkegi gözlemlemek icin yanina attim ve hergün oldugu gibi diger tüm ku$larimi avluda gezindirdim, ucani uctu, ucmiyani yerden kum ile ta$ yemekle me$gul, ve Mirolar hemen bunlarin dibinde, her kanat sesine o sese dogru yöneliyorlardi, kanatlari ne makasli nede bantli, gerek duymadim, ku$lari yemlemek icin küme$e dogu yönlendirdigimde bir tek ku$ kalmaz avluda, azar azar veriyorumki kümese sokabileyim, yoksa ugra$ dur, Mirolarim yine $a$kin $a$kin kümese bakiyorlar, bir anda tik yok, ... bunu bir hafta böyle yaptim tam tamina, ve ondan sonra karantina kafesinin kapisini araladim, önceden yine benim has ku$larimida saldim yere, ve seyrettim, ... bu arada o 1 haftanin son 3 gününde yemi artik azar azar verdim, Miroya yani, ... ve azar azar yere yem serperek yem veriyorum ku$larima, ben yemi nereye atsam onlarda orada, ... Mirolar cikti, ve hemen yeme saldirdilar, büyük yemlik o zaman ana Kümeste, yani ucurum Kümesinde, yemligin icine kepce ile yemi aktardim, 10 saniye sürmedi hepsi iceriye uctu, Miro tabiki orayi hic bilmiyor, icinde ne var, kendisini ne bekliyor, ama acliga dayanamadi herhalde ve oda girdi ardindan, $ansima olan belki, yanina attigim di$i önceden girdi, belkide onun etkisiydi fazla düsünmemesi, sonucta Kümese kendiliginden girdi, ... tabiki Ku$ Miro olunca ve büyük bir bedele kar$ilik alininca gözüm ha bire onun üstündeydi, ama dedigim gibi, cenàbi Allah o ku$u beslememi istediyse eger bana bagi$lar dedim, etmediyse bir saniye durmasin, bugün üzülmiyeceksem yarin üzülürdüm o an, onca ku$un vàr oldugu halde, ... yani biz $ans diyoruz ama, garanti diyede bir$ey yok malesef, Allah yazdiysa olur, bizim neyi istememiz mühim degil, mühim olan herzaman kalbinden ne gecmesi, Allah`ta bunu ona göre ödüllendirir, insallah, ... Uçurma... 686484

Bu $ekilde bir kac ku$ kacti tabiki, birkaci yine 3 gün kayboldu, gözüm göklerde catilarda onlari az aramadim, gelen geldi, gelmiyen kayboldu, ... ku$ bu, akilmi erir buna, ... ama hic kanat baglamadim, baglamamda, ...

Saygilar
Berk07
Berk07
Ad Soyad : Berk Biliş
Forum Kayıt : 19/06/12

19/6/2012, 10:47 am
Kolay Gelsin
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat