Yardım! 411k

Join the forum, it's quick and easy

Yardım! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salih39
Salih39
Ad Soyad : Salih39
Forum Kayıt : 22/07/11

Yardım! Empty Yardım!

26/7/2011, 6:25 am
Öncelikle merhaba.

1çift kuşumun fareler 5-6 defa yumurtasını yedi.Şimdi yeni kümes yaptım yeni kümese geçti kuşlar bu kümeste fare yok ama kuşlar yumurtluyor yumurtaya yatıolar tam yavru çıkacağı zaman yatmıyolar yumurtaya bakıyorum yavrusu daha yeni yumurtadan çıkmış ama ölmüş.Her seferinde böyle oluyor bu sorunu nasıl halledebilirim.

Ve başka 1 kuş daha var o da sandıklara yumurtlamak yerine yere betona yumurtluyor ve yumurtaya bakmıyor nasıl düzeltebiliriz bu durumları.

İyi forumlar.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Yardım! Empty Geri: Yardım!

26/7/2011, 11:31 am
O yavrusu ölende bir eksiklik olabilir, tavuk degil bunlar, ha bire yumurta yavru yapsinlar, buda yorar Ku$lari, ...

Yumurtadaki yavru cikmakta veya ciktiktan sonra di$ etkensiz ölüyor ise gücsüzdür, fakat normalde Yumurtanin kabugunu kendi kiran Ku$ hayata hazir ve 1:0 önde gelir, belki anasi veya babasi fazla yüklendi üzerine ve ezdi, ... bazen görürüz, yavrusu gelmi$mi diye onu rahatsiz ederken Ku$ aptalca yavrunun ba$ina, bogazina basiyor, taze bebek buna ne yapsinki, ... yavru Gözünü acana kadar fazla dokunmamak gerek, zaten gözünü actigindan az sonra bir zaman icinde kapali yüzsükler takilir veya takilmaz, yani ele alma zamani o an aslinda ba$lar, ... sözüm ortaya, yanli$ anlamayin ve üzerinize almayin lütfen !

Ortaya yaziyorum, ...

Bir eksiklik var ama bunu Beysan Ta$tan`a sorsaniz ilac ile daha isabetli bunun önüne gecilebilinir insallah, ...

Ben mesela mercankösk, kekik otu, cörek ötu veriyorum, ve bendede böyle bir cift var, belki 8 yumurta aldim, kimisi bo$ cikti, kimisinde icinde cikmaya hazir yavru buz gibi ölü vaziyetde, ... hic yavrusunu alamadim henüz, bu günlerde son kez yumurtasini alip bekliyecegim, bu sene olmaz ise seneye insallah, ... yapacak bir$ey`de yok, olmayinca olmuyor, ama Ku$`tan bir beklentiniz var ise, onu o beklentiye hazirlamaniz lazim, ... Olimpiyatlara hepimiz gideriz, ama ne yazikki ancak seyirci olarak, orada yari$mak icin ona göre belli bir pozisyonda olmamiz gerek, ... Yardım! 686484

O yere yumurtliyanda belliki yukarilara veya sandiklara isinamadi, ayri bir cifthaneye kapatirsaniz orada mecburen yumurtliyacak(tir) insallah, ba$ka caresi olmaz, ... Yardım! 686484

O bakmaz ise erkegi bakar, ama zannedersem kendiside orada rahatlik ile yumurtasina sahip cikacaktir, mecburda cikmaya, ... yapacak ba$ka i$te yok orada, ... yeterki sen onlara iyi bak, ...

Kolay gelsin

Saygilar
Salih39
Salih39

26/7/2011, 12:34 pm
Bilgilendirme için teşekkürler.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/7/2011, 12:46 pm
Rica ederim, kolay gelir insallah

Saygilar
Salih39
Salih39

26/7/2011, 2:30 pm
İlk yardım bölümüne kimse bakmıyormu onunla ilgili bi bilgin varmı?

1 konu açtımda 1 hafta olucak cvp yok.

Saygılar.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

26/7/2011, 7:48 pm
Selam,

Bey$an abi yogun herhalde yine, onu ararsan daha iyi edersin, ... acil ise eger, ...

Beysan Taştan : 0532 523 80 45

cikmaz isede:

Mümin Yılmaz : 0537 236 75 07

Selam söyle ve gecmis olsun

Saygilar
Salih39
Salih39

27/7/2011, 8:06 am
Saol.İyi forumlar.