Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları 411k

Join the forum, it's quick and easy

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bilalarabaci
bilalarabaci
Ad Soyad : Bilal ARABACI
Doğum Tarihi : 13/06/84
Forum Kayıt : 18/04/11
https://www.youtube.com/bilalarabaci

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları Empty Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları

27/7/2011, 8:58 am
Merhabalar Kuşçu arkadaşlarım,

Mardin (Takla) ırkı -oyun kuşlarına- meraklı biri olarak, geçmiş yıllarda 5-6 sene kadar oyun kuşu baktım ama gönlümce güvercin besleyemedin sonra çeşitli sebeplerle ilgilenmeyi bıraktım. Mayıs 2010'da askerden geldiğimden beri iş bulamayınca bu boş vakitlerde, diğer uğraşlarımdan olan "Avcılık" ve "Filim yapımcılığını" birleştirdim ve Yenibosna Avcı Derneği başkanımızın önderliğinde 14 tane av filimi yaptık YouTube'a attık ve avcı dostların bulunduğu internet sayfalarında paylaştık, çok hoş yorumlar aldık.

Av dönemi kapanınca da çevremdeki kuşçu dostlara ziyaretlere gitmeye başladım. Çevremizde eskiden genellikle Mardin Taklacı -Oyun kuşları- beslenirdi şimdilerde ivme kazanan kuşçuluk, Posta Güvercini Yetiştiriciliği ve Yarışlara katılma oldu. Çocukluğundan beri kuş besleyen ve Arap/Nohudi oyun kuşlarıyla nam salmış Arapçı lakaplı Adem Kurtuldu arkadaşım "Posta Güvercini Yarışlarına Katılmaya başladıktan sonra biz profesyonel kuşçuluğu öğrendik" deyince bu benim dikkatimi çekti ve ziyarete gittiğim zamanlarda, onların Posta Güvercinlerine nasıl teknik ve bilmi yaklaştıklarını görünce, bende hak verdim.

Çünkü, ben, Baska/Bango kırması bir çiftini beş liraya aldığım iki güvercine, Cumartesi pazarının dağılmasının ardından topladığım limon sandıklarını folluk/yuvalık niyetiyle içine bıraktığım ve bulduğum kırık tuğlaları üstüste koyduğum kümes benzerinin içine, aldığım birkaç kilo buğdayı zamansız şekilde sürekli yesinler diye attığımı günleri iyi hatırlıyorum

Posta Güvercini Besleyen ve Yarışlarda derece elde eden çevremdeki arkadaşların nasıl kuş baktıklarını görünce bunu tüm kuşçu arkadaşlarla paylaşmam lazım dedim ve bu sefer de diğer meraklarımdan olan Güvercin beslemeyi-Filim Yapımcılığı ile birleştirdim ve Posta Güvercinleri ve Yarışları hakkında belgesel tarzda, YouTube'a 4 parça şeklinde eklediğim bu 48 dakikalık filimi hazırladım ve sizlerle paylaşmayı istedim.

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları - Bölüm 1/4

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları - Bölüm 2/4

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları - Bölüm 3/4

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları - Bölüm 4/4

SEFA
SEFA
Ad Soyad : SEFA ERSOY
Forum Kayıt : 05/09/08

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları Empty Geri: Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları

27/7/2011, 12:03 pm
tebrikler bilal bey çok emek sarfetmişsiniz emeğinize sağlık bu kupada benden size gelsin Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları 22563
Ayhan isik
Ayhan isik
Ad Soyad : ayhan isik
Forum Kayıt : 31/05/11

Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları Empty Geri: Kod Adı : Şampiyon - Posta Güvercinleri ve Yarışları

28/7/2011, 9:32 pm
S.A

Tebrikler bilal bey gercenten cok güzel bir belgesel olmus emegineze saglik...Türkiyede böyle bilincli bir sekilde güvercin yetistiricisi olan güvercin dostlarini tebrik ediyorum gercekten avrupa sitandartlarinin üstünde olabilecek kümesler, bakim,kuslar, ve ilgi alaka cok zevkle izledim cokda hosuma gitti insallah bu belgeselde gördügüm güvercin yetistiricileri gibi her güvercin yetistiriciside kuslarina gereken ilgiyi alakayi gösterir...

Bol yavrulu ve saglikli kümesler dilegimle Allah insallah kümeslerinizden hastaligi uzak tuttar...

Saygilarimla
bilalarabaci
bilalarabaci
Ad Soyad : Bilal ARABACI
Doğum Tarihi : 13/06/84
Forum Kayıt : 18/04/11
https://www.youtube.com/bilalarabaci

30/7/2011, 2:51 pm
Zeki Müren'in de söylediği gibi "Alkışlarla Yaşıyorum" :)
Kıymetli vaktinizi ayırıp samimi görüşlerinizi yazdığınız için sizler de çok sağolun. Beğendiğinize sevindim.
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

30/7/2011, 11:07 pm
çok tşk ederiz süper bir paylaşım
ezeldayii
ezeldayii
Ad Soyad : can dogan
Doğum Tarihi : 01/06/76
Forum Kayıt : 05/09/12

5/9/2012, 10:55 am
tebrikler bukadar güzel anlatılır emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum saygılarımla
Similar topics