Son çarem bodrum. 411k

Join the forum, it's quick and easy

Son çarem bodrum. 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

indepence
indepence
Ad Soyad : zafer yorganlı
Forum Kayıt : 20/04/11

Son çarem bodrum. Empty Son çarem bodrum.

14/9/2011, 1:15 pm
Merhaba güvercinsever dostlar.4 yıl aradan sonra tekrar güvercin besleme duygularım depreşti.en son üniversitedeyken edirnede balkonda beslediğim oyunlu mardin kuşlarım vardı.okul bitince de edirneden çok sevdiğim bir arkadaşıma hepsini hediye edip istanbula dönüş yaptım.bulunduğum yerde teras veya müstakil ev ayarlayamadım.( ki içimde uktedir trilyoner de olsam mutlaka bi müstakil ev yapıp her odasını bir tür güvercine ayıracağim lol! ) neyse muhabbeti uzatmayayım.Oturduğum binanın bodrumu eskiden kalorifer dairesi olarak kullanılıyordu.doğalgaza geçişle oranın bir numarası kalmadı boş boş duruyor.ayrıca binanın caddeye bakan cephesinden gider borusu ile havalandırması da mevcut.bina içerisinden de gelecek havayı hesaba katarsak içerinin yeterince hava aldıgını soyleyebılırım.Burada bir köşeyi tuğla ile örüp gerekli havalandırmalar da yapılacak sekilde bir kümes yapmayı düşünüyorum.Beslemek istediğim kuş türü miski sabuni vs. şebap kuşlar. yani kuş uçurmaya müsait bir mekan bulamayışımdan dolayı güzel 1 ya da 2 çift kuş alıp onların soyunu üretmek istiyorum.

Bu işe girişmeden önce sizlerin de fikirlerini almak istedim arkadaslar.Bahsettiğim bodrumun fotoğraflarını da en kısa zamanda çekip burada sizlere yayınlayacagım.
Daha önce bodrumda kuş besleyip konuda deneyim sahibi olan arkadaşların önüme çıkabilecek artı ve eksileri yazmaları bana yapacakları en büyük yardım olacak.herkese iyi forumlar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Son çarem bodrum. Empty Geri: Son çarem bodrum.

15/9/2011, 7:31 am
Selam,

Ku$lari zindan hayatina mahkùm etme derim, üretmek ayri, fakat Güne$ gibisi yok, i$ik dersek bu konuda UV Florasanlar kullanmalisinki Ku$ göremedigi Güne$i telafi edebilsin, ... normal i$igin nesi var dersen, ... yapma i$iktan ba$ka bir$ey degil, UV`i bo$una cikarmami$lar, yani faydasi cok, ... hadi bu günü görmek icin, ... fakat Ku$ azda olsa ucabilmeli, ... hani Kumuyla, Ta$iyla, Cimeniyle, Topragi ile beslenirse daha saglikli olur, güzel bakacagindan $üphem yok, fakat imkanlarin en iyisini saglamak yine senin kendi elinde, madem bakmaya karar verdin, ... kolay gelsin, ne diyek, ... Son çarem bodrum. 686484

4 Yil aradan diyorsun, yani yeni ba$lamiyorsun sonucta, bir bildigin, eskiden kalma yanli$larin ile dogrularin vardir, onlari göz önüne alarak kollari sivarsan daha iyi edersin, biz sana ne önerebilirizki, tercih senindir, ... illaki vardir 1 bildigin, ... degilmi ! ? !

Saygilar
indepence
indepence
Ad Soyad : zafer yorganlı
Forum Kayıt : 20/04/11

16/9/2011, 7:16 am
Teşekkür ederim cevabın için hocam.Tabi bu konuda bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.Ama bilmediğim şeyler olduğuna da eminim.Yani daha önce hep açık alanda besledim ben kuşlarımı şimdi şartlarımı zorlayarak sadece burayı ayarlayabildim.Ve daha önce boyle bır mekanda kuş yetiştirmediğimden çekincelerim var.Dediğiniz uv florasanları araştırıyorum bugunden itibaren.Eğer bir işe kalkışıyorsam külfetlerine de katlanırım.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

16/9/2011, 1:41 pm
En dogrusuda budur zaten !

Duru$u ile bize huzur veren yaratiklari almak mesele degil, onlari "Kümes" diye adlandirdigimiz yerlere tikmak ile beslenme olmaz, ... ortaya yaziyorum, adam vardir, kendine bakamiyor, peri$an vaziyetde, ama Ku$a bakmaya karar veriyor, ... Son çarem bodrum. 686484

Zindana atmayla merakci olunmaz, yemi suyu bir yana, önleyici Vitamin ürünleri yemden masrafli, hani eksiklik olmasin derken onlarada dikkat etmek gerek, ... 10 Ku$a bakan var, onun derdi az olur, ama 300 Ku$u olanin vay haline, A$imiydi, Vitaminimiydi, adam hangine yeti$sin, ... haa, Sigara icmez mesela ve onun Sigarasida bu meraki olur, ama birde aile var ise, yani illaki birileri ihmal edilir, az olursa i$ide az olur derdide, ... cok oldukca dertleride kederleride artar, ... Son çarem bodrum. 686484

Güne$in yerine gelince, ya$amin kaynagi diyebiliriz, zaten öylede, Güne$i yok saysan Allah göstermesin her$ey bitmeye mahkùmdur, o günde gelecek kesinlikle, biz görmeyiz insallah, ...

Onu aratmiyan i$te bu UV Florasanlar olur, renkler bile farkli görünür, verimlilik artar, yani her acidan olmaz ise olmazlarin ba$inda yer alan bir icàt, ... göreceksin onuda insallah, ...

Besleme niyetin gec olsunda güc olmasin, her$eyin hayirlisini ve tabiki güzelini temennigi ederim senin icin, ... tabiki ne ekersen onu bicersin misali, her$ey ba$ladigin vakit senin elinde, ... hani mesela yemlemeye gitmez isen olacaklara hazir olmalisin, ... sulama dersen yine öyle, ... yem bidonlari veya kovalari agizana kadar en iyi yemler ile dolu olsa ne olmasa ne olur, onu Ku$a vermezsen veya vermeye firsat bulamaz isen, ve bir$ey olmaz tutumuyla bakilirsa faturayi o sucsuz hayvanlara cikartmi$ olur insan, ... ac ac ölen cok Ku$ gördüm, sahibi bazen 4 gün bazen 5 gün ugramazdi Kümesine, her Kümese gittigimizde ya Ku$lar ölü, ya ba$lari koparilmis ve gövdede yok, ne bilim, ama Kuscu diye gecinirdi, ...usül bu degil, aranan bu degil, olmamasi gereken bu degil, ama ne yazikki oluyor, buda yalan degil, ...

Hayirli Cumalar dilerim

Saygilar ve i$in gücün ras gele insallah

Nelere az cok deginmek istedigimi Son çarem bodrum. 686484
baoklular
baoklular
Ad Soyad : Murat
Forum Kayıt : 25/02/12

27/2/2012, 8:11 am
Son çarem bodrum. 1271201555