yeni başlıyorum!! 411k

Join the forum, it's quick and easy

yeni başlıyorum!! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

stabilocox
stabilocox
Ad Soyad : burak cam
Forum Kayıt : 17/04/12

yeni başlıyorum!! Empty yeni başlıyorum!!

9/6/2012, 7:56 pm
öncelikle herkese merhaba. 1 haftaya kadar yeni bir eve taşınıyoruz. ev 4
katlı terasında çekme kat ve onun üstündede güzel bir kümes var. ben
bu kümeste güvercin beslemek istiyorum. birkaç sorum var evin çaprazında
bir tane kuşçu var 70 80 tane kuş uçuruyor. kuşların ona kaçmaması
için ne yapmam lazım? birde evin hemen arka tarafında biraz daha yüksek
bir bina var. ev sahipleri kuşlardan biraz rahatsız oluyorlarmış
kuşların oraya konmaması lazım bunun için nasıl alıştırmam gerekir
kuşları ? ben kelebek, baska , bango ırklarından karma bir kümes
yapmayı düşünüyorum sizce uygunmudur, kuşlar dama alışırmı yoksa sürekli
yandaki kuşçudanmı toplarız kuşları. cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılar
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

yeni başlıyorum!! Empty Geri: yeni başlıyorum!!

21/6/2012, 9:53 pm
Öncelikle merhaba ve hayırlı olsun diyelim.Kuşları çok iyi eğitmeniz gerekiyor karşı kuşçuya kaçırmamak için.Öncelikle aldığınız kuşların kanatlarını bantlayın ve kümese koyun kuşları.Tabi bunu yaparken kapılarını da açık bırakın ki içeriye girip çıkmayı,etrafı tanımayı öğrensinler.Dışarı çıktıkları zaman azar azar önlerine yem atın ki yem yedikleri yeri öğrensinler.Daha sonra yavaş kovalamalarla kümese hafiften yem atarak kuşları kümese sürün ki orada yaşayacaklarını en azından oraya girmeleri gerektiğini öğretin.Bu uygulamayı bir kaç gün tekrarlarsanız kuşlarınız zamanla kendiliğinden girip çıkmaya alışacaklardır.Kuşların alışıp alışmadığını en basitinden hareketlerinden anlayabilirsiniz.Kuş rahat hareket edip,herhangi ürkek tavırlar göstermiyorsa yuvasına ısınmaya başlamıştır.Kümes önünde kuşlara banyo ortamı sağlarsanız bu daha da alışmalarını sağlayacaktır.Seçtiğiniz türler gayet uygundur bu arada söylemiş olalım.Başka çatılara alıştırmak istemiyorsanız kuşları uçuracağınız zaman çok az bir yemleme yapmalısınız,kesinlikle tok uçurmamalısınız.Bunu yaparsanız kuşlar aç olduğu için mecburen geri dönüş yapacaklardır.Bu sıkıyönetimi elden bırakmamalısınız,ipler sürekli sizin elinizde olmalıdır.İyi bir yönlendirmeyle hiçbir kuşunuz başka kuşçuya kaçmaz.Takıldığınız soru olursa seve seve cevaplarım.Selamlar...
Similar topics