YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ) 411k

Join the forum, it's quick and easy

YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ) 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

schizoid
schizoid
Ad Soyad : Serdar KAR
Doğum Tarihi : 30/12/81
Forum Kayıt : 29/09/08

YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ) Empty YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ)

2/8/2012, 9:01 pm
Merhabalar.

40 günlük yavrunun iki ayağında birden, elle dokunulduğunda bayağı yumuşak ve büyük şişlikler oluşmuş. Parmaklarının tam başlangıcı yani ayağın tam ortasında. Altındada üstteki kadar şişlik mevcut. Yürümesine engel olmamasına rağmen bazen sendeliyor. Yemesinde içmesinde hiç bir problem yok. Sizce yemdeki bezelye oranını biraz kaçırmış olmamla ilgili olabilirmi? Konuyla ilgili bilgi sahibi olan yada bu durumu tecrübe eden varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Saygılar
YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ) Bdlgv
06ank26esk
06ank26esk
Ad Soyad : Yasin ŞAHİN
Doğum Tarihi : 23/07/80
Forum Kayıt : 12/07/12

YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ) Empty Geri: YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ)

2/8/2012, 9:15 pm
geçmiş olsun ilk defa görüyorum bu rahatsızlıgı sanki bi haşerat sokmuş gibi
bana sorarsanız yazın karışık yemi kesin tek temiz bugday
schizoid
schizoid

YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ) Empty Geri: YAVRUNUN İKİ AYAĞINDA YUMUŞAK ŞİŞLİK (RESİMLİ)

2/8/2012, 10:43 pm
Yasin Bey ilginize teşekkür ederim. Kuşun iki ayağında birden büyük ve yumuşak bir şişlik var haşerat olacağını sanmıyorum. Umarım düzelir.
schizoid
schizoid

3/8/2012, 11:49 am
Arkadaşlar bi fikri olan yokmu.
özgür türemen
özgür türemen
Ad Soyad : özgür türemen(20 denizli)
Doğum Tarihi : 17/01/78
Forum Kayıt : 02/06/10

20/8/2013, 7:42 am
arkadaşım bayril ile dekort ampül al ikisini karıştırıp şırınga ile vur
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

15/7/2014, 10:20 am
Bu dekortu aklından bile geçirme bu ilaç paragöz kuşbazların ve kulaktan dolma bilgilere itibar gösterenlerin başvurduğu çok zararlı bir ilaçtır kalıcı faydada sağlamaz topal kuşu 2 günde ayağa kaldırır 3. gün komple felç eder benden demesi .içi su toplamış gibimi yoksa yumuşak ur gibimi? Muhtemelen bu şişliklere dokunduğunda diğer bölgelerden daha sıcaktır. Üst dokuda bozulma olmadığı için mantara ihtimal vermiyorum eğer uzman desteği alacak imkan yoksa eczaneden diyabet iğnesi iste bu iğneyi şiş kısma batır iltahapmı akacak kanmı akacak bir görelim ama sadece dokunduracaksın kanama olsa bile iğne ucu kadar nokta şekilde kanayacak sonrasında duruma göre fikirlerimi söyleyebilirim.
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

15/7/2014, 10:30 am
Birde bezelyeden böyle birşey olmaz tabiki yemin temiz olduğunu varsayıyorum. Benim kullandığım yeminde %50 ye yakını 3 çeşit bezelyeden oluşuyor. Bezelyenin araştırdığım kadarıyla kuşlardaki yan etkileri çiftleşme döneminde döllenme verimini azaltabilir o yüzden yumurtaları görene kadar karışımda miktarı çok düşük tutmak veya hiç kullanmamak daya faydalıdır, lif içeriği yüksek olduğundan bağırsak hareketlerini dahada hızlandırır sindirim sistemi hızlı çalışan kuşlarda ishal yapabilir mesela bendeki kuşların  sindirim problemi olduğundan yem seçerken bezelye içeriği yüksek karışımlara dikkat ediyorum.Bezelye çiftleşme dönemi haricinde benim favori tahıllarımdan hem karbonhidrad hemde protein değeri çok yüksek içerdiği vitaminlerde mükemmel.Yavru gelişimindede protein oranı yüksek olan diğer tahıllara oranla sinridimi kolay olduğundan en faydalı tahıllardandır.Sadece bezelye ve mercimek ile eğer ciddi bir hastalık yoksa çok sağlıklı yavrular yetiştirmek mümkündür .