kuşum kaçtı :( 411k

Join the forum, it's quick and easy

kuşum kaçtı :( 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

koçero02
koçero02
Ad Soyad : koçero
Forum Kayıt : 24/08/12

kuşum kaçtı :( Empty kuşum kaçtı :(

2/9/2012, 5:55 am
slm yoldaşlar 1 aydır besliyordum dişisi yumurtadaydı erkeğe antreman yaptırdıyordum yeme düşmüştü 1 sokak ilerden attım geri geldi 2 sokak ilerden attım geri geldi 3 sokak ileri atacaktım elimde kuşla dolaşmaya utanıyordum kardeşime verdim at deddim gitti attı gelmedi. hava kararmaya karşıydı belki karanlıktan gelmedi dedim hava hafif serindi bu gece hiç uyumadım şimdi sabah saat 8.45 geçe hala uyumadım bunu yazarken hafif dışardan bir kanat sesi geldi gittim heyecanla ama baktım kumruların kanat sesiydi benim kuş değildi biliyordum ama bir umut belki yorulmuştur o yüzden kanat sesi az çıkıyor dedim çıktım balkona benim güvercin değil. tam bir gece uyumadım hala uyuyamıyorum perişan haldeyim şimdi dişisi 2. yumurtayı yapıyor ama nafile kuş geri gelmezse ne olacak o yumurtalar ne olacak o dişi kuş. ben kümese nasıl gireceğim o dişi kuşa nasıl bakacağım ya o yavru çıkmayacak yumurtalara beni kim anlar biliyor musunuz ? gerçekten kuş sevdası olanlar :( ben yavruları erkek kuş gelse yine göremeyecektim üniversite başlayacak üniversiteye gideceğim yine göremeyecektim ama içim rahat olacaktı.Şimdi rahat değil işte bıraksaydım yemde kalsaydı neden yemde kalıyor biliyor musun ? Ben açlığı bilirim kuşlarında aç kalmasını hiç istemezdim yemdelerdi ama mutluydum benim bir çift kuşum vardı seneye kadar annem besleyecekti bende yazın gelip yavrularına bakacaktım yoldalar içim parçalanıyor :( ama beterin beteri vardır ya gözümün önümde kedi yeseydi daha mı iyiydi :( benim kuş gelmezse adım kalacak KUŞÇU KOÇERO. SAYG SAYGILARIMLA TEŞEKKÜR EDERİM İYİKİ BÖYLE BİR FORUM VAR. ÇOK ŞÜKÜR.
denigo20
denigo20
Ad Soyad : Deniz Tural
Doğum Tarihi : 14/04/92
Forum Kayıt : 17/05/08

kuşum kaçtı :( Empty Geri: kuşum kaçtı :(

28/1/2013, 11:58 pm
Öncelikle merhaba.Sorunuza geç cevap vereceğim ama idare edin artık.Bu tip durumlarda kuşu yıldırmanın pek bir anlamı yok tabi sokak sokak gezmeninde.Kuşu yorgun düşürmüşsün besbelli ve kendini atmıştır bir yerlere.Umarım geri gelir.Ancak gelmezse dişiyi başka erkeklerle bir araya bırakmazsan yumurtaları çıkartabiliyor tek başına hatta büyütebiliyor.Tabi bu her kuş için geçerli değil ne yazık ki.Bende bulunan bir kuş erkeği kaybolduğu halde 2 yumurtaya 18 gün tek başına yatarak çıkardı ve büyüttü.Benim için büyük bir mucizeydi açıkçası :)
Similar topics