salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ? 411k

Join the forum, it's quick and easy

salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rasputin
rasputin
Ad Soyad : yunus kağıtçı
Doğum Tarihi : 19/03/79
Forum Kayıt : 11/01/10

salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ? Empty salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ?

30/9/2012, 4:00 pm
herkese selamlar, kümesimde kuşlarıma süt aşısı uyguluyorum ve veba gibi hastalıklara karşı savunmalılar. fakat ne yaptım ettimse Salmonella ile bir türlü başa çıkamadım, kümesime fare, serçe ve bunun gibi bulaşıcı hastalık taşıyan hayvanların girmesi mümkün değil. Nifuramiycin dahil her türlü ilacı kullandım ama kanat, ayak tutulmaları, urlar hala devam ediyor. anladığım kadarıyla bulaştıktan sonra bu salmonella ile mücadele neredeyse imkansız. bu yüzden bana her sene uygulayabileceğim çok etkili bir salmonella aşısı tavsiye ederseniz çok sevinirim, bu şekilde önlemimizi baştan almış oluruz. teşekkür ederim...
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ? Empty Geri: salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ?

30/9/2012, 7:45 pm
1. numara chevita bulamassan colombovac.

bunları almanyadan getirmek zor . karne ile veriliyor. piyasada bunların bulgar yapımı (çakmaları) var aman dikkat.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ? Empty Geri: salmonella için bildiğiniz etkili bir aşı var mı ?

2/10/2012, 9:07 am
Gecmi$ olsun
mbasaran12
mbasaran12
Ad Soyad : Mahmut Aktürk
Forum Kayıt : 07/08/12

18/10/2012, 1:56 pm
Bu siteden alabilirsiniz yalnız özel kargo firmalarıyla gönderdikleri için %90 gümrükte takılır kargo firmasına ordino ücreti ödedikten sonra alabilirsiniz.

http://pigeons.mercasystems.com/index.php/chevita-chevivac-p200-2-x-100-doses-paramyxovirus-vaccine-for-pigeons.html

http://pigeons.mercasystems.com/index.php/chevita-chevivac-s-2-x-50-doses-salmonella-typhimurium-live-vaccine-for-pigeons.html
özgür onat
özgür onat
Ad Soyad : özgür onat
Forum Kayıt : 14/08/13

15/8/2013, 7:00 pm
salmonella  hapı var  ondan al iyileştirirsin hasta kuşlarını
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

15/7/2014, 11:23 am
Ben şimdi ortaya birşey atacağım bazıları bana tepki gösterecek belkide. Salmonella için aşıya gerek yoktur güvercinlerin %90 ı zaten salmonella ve beraberinde 5 6 hastalığın daha taşıyıcısıdır eğer elinizdeki damızlıklarınız sağlıklı ise antikorlarları tamamdır sizin tek yapmanız gereken bilinçli şekilde beslemek. paranız yoksa 100 kuş besleyeceğinize 20 25 aded kuş besleyin bu kadar fazla kuşa harcayacağınız yem parasını ilaç parasına kaliteli markaların bakım setlerine yatırın beyers,röhnfried,natural,sky usa gibi markalar iyidir bitkileri araştırın alternatif tıptan yararlanın. Bu şekilde sağlıklı olan kuşlarınız doğadaki gibi eksiksiz şekilde besleneceğinden bağışıklık kazandığı hastalıklara karşı antikorlarını yavrularınada geçirecekler ve yavrularıda bu hastalıklara şerbetli olacak.Birde üstüne  haftalık olarak temizlik yapar ilacını atar pürmüzle yakarsanız salmonella sadece prebyotik ve probyotik faydalı bakterilerin altında ezilen dışlanan sefiller olurlar bir nevi biyolojik savaş yani.İlla aşı olsun derseniz salmonelladan evvel pmv1 aşısına özen gösterin bu aşılarıda mezatlarda çekmeceden masa altından çıkaran kişilerden alıp ezbere vurmayın bunların alayı kaçak geliyor yolda gelene kadar zaten bozuluyor . Soğuk zinciri bozmamış resmi ithalat yapan yada güvenli bir şekilde size taşıyabilecek bir tanıdığınız yoksa zaten hiç boşuna heves edipte aşı falan uğraşmayın kendinizi kandırırsınz.
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

15/7/2014, 11:58 am
rasputin demiş ki:herkese selamlar, kümesimde kuşlarıma süt aşısı uyguluyorum ve veba gibi hastalıklara karşı savunmalılar. fakat ne yaptım ettimse Salmonella ile bir türlü başa çıkamadım, kümesime fare, serçe ve bunun gibi bulaşıcı hastalık taşıyan hayvanların girmesi mümkün değil. Nifuramiycin dahil her türlü ilacı kullandım ama kanat, ayak tutulmaları, urlar hala devam ediyor. anladığım kadarıyla bulaştıktan sonra bu salmonella ile mücadele neredeyse imkansız. bu yüzden bana her sene uygulayabileceğim çok etkili bir salmonella aşısı tavsiye ederseniz çok sevinirim, bu şekilde önlemimizi baştan almış oluruz. teşekkür ederim...
Salmonella kümeslerimizde zaten var yani dışarıdan bulaşmıyor bunlar sadece fırsatçı bakteriler siz istediğiniz kadar kümesinizden yabancıları uzak tutan fare,sinek,yabani girmesin farketmez havadan bulaşan yüzlerce viral hastalık var bunların birkaçı hariç üzerinde yapılmış bilimsel araştırma  yok malesef, yani kuşlarımız nelerle boğuşuyor bir allah bilir. İşte bu viral hastalıklar bünyeye girdiğinde fırsatçı olan salmonella ortaya çıkıyor salmonellanın yanında e-coli de %100 geliyor.Bir diğer problemde ayak kanat tutulması yapan tek hastalık salmonella değil siz salmonelladan şüpheleniyorsanız 21 gün boyunca trimotoprim,ampisilin,enrofloxin,sulfa grubu antibyotikler,tetrasiklin veya türevleride olabilir herhangi birini kullandığınızda en ufak bir değişim bile olmuyorsa bu salmonella değildir.Birde kümesinizde ağır salmonella vakası varsa aşılamada büyük risktir önce iç parazit tedavisi yapılarak salmonella için doğru ilaç kullanımı yapıp ardından vitamin ve bağışıklık destekleyi kür uygulayarak aşılamayı en son sağlıklı kümese yapmanız gerekir.İşimiz çok zor ustam çok keşke salmonella olsa çözümüde var ilacıda ucuz benim şansıma tüküreyim megabacteria ile uğraşıyorum ilacı pahalı alamıyorum test sonuçları belli antibiyogram sonuçları belli ilacı belli ama öylece uzaktan izliyorum bünyelerini bitkilerle güçlendirmeye çalışıyorum.
Similar topics