muhabbet kuşlarıda  güvercinlerle aynı kategoride incelenebilirmi  411k

Join the forum, it's quick and easy

muhabbet kuşlarıda  güvercinlerle aynı kategoride incelenebilirmi  411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nkayaalp
nkayaalp
Ad Soyad : nazif kayaalp
Doğum Tarihi : 19/07/74
Forum Kayıt : 29/08/13

muhabbet kuşlarıda  güvercinlerle aynı kategoride incelenebilirmi  Empty muhabbet kuşlarıda güvercinlerle aynı kategoride incelenebilirmi

29/8/2013, 9:19 am
Öncelikle herkeze bol selam neşeli ve bereketli hobiler dilerim   
arkadaşlar aynı hastalıklar ve benzer belirtilerden mende muzdaripim ama benim tek farkım 
güvercin yerine muhabbet kuşlarıyla ilgilenmem forum daki hastalıkları inceledim ve aşağı yukarı 
belirtiler ve hastalıklar aynı 
  bu nedenle bende sizlerden yardım beklentisinde bulunabilirmiyim tabiki metabolizmaları aynı ise 
yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim:000:
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

muhabbet kuşlarıda  güvercinlerle aynı kategoride incelenebilirmi  Empty Geri: muhabbet kuşlarıda güvercinlerle aynı kategoride incelenebilirmi

29/8/2013, 10:26 pm
Birbiriyle kiyaslanamaz !

Güvercinlere Baytril vermerkte sakat, muhabbet ku$larada öyle, ... her ikiside ku$, fakat büyükba$ olmak ayri, ku$ba$i olmali ayri, ... hepside hayvan, fakat aralarinda daglar ve ucurumlar kadar fark var !

Güvercin ilac piyasasi geni$ oldugu icin, burdaki birkac Alman üreticide bu ilaclari Muhabbet ku$lara veriyor, ve akla gelmiyen her hastalik gün ve gün meydana gelmekte, ... ilac yerli olur fakat ya miktarini bilemezler, yada ben yanli$ dü$ünüyorum, ... oysa ben, ilaca harciyacagim parayi kaliteli yeme harcamayi tercih ederim, ... gücü ve direnci yerinde olan hayvan hasta olmaz kolay kolay, tavuklar a$i olur, inekler olur, domuzlar olur, koyunlar olur, ... süß türü ku$lar ne a$i olur nede buna benzer prosedürlere malzeme olurlar, ... bunu edende anca ve anca ilac üreticisini te$vik, bunu satanida zengin eder, ... onuda marifetmi$ gibi anlatir, ... bu konuda ne diyecek, nede yapacak bir$ey var, ... deney faresine döndüler zaten, ... Allah bunu yapanida af edermi bilinmez, ... cogu önce aliyor bulursa, bulu bulmaz veriyor ve cogu zaman ya anca o vakit ne yaptigina dair ya kafa yoruyor, yada nefsini rahatlatip ku$u yeni dertlere itiyor, ... ilac diye verdigi o an ilacmi artik, zehirmi orasida pek ilgilendirmiyor, ... insan cocuguna her ilaci verebilirmi ? ... veya vermek istermi ?

Insaninki canda, bunlarinki patlicanmi, ... muhabbet kuşlarıda  güvercinlerle aynı kategoride incelenebilirmi  1271201555
Similar topics