ERDINC ibrahim (Kusadasi) 411k

Join the forum, it's quick and easy

ERDINC ibrahim (Kusadasi) 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ibrahim.erdinc
ibrahim.erdinc
Ad Soyad : halil ibrahim erdinc
Forum Kayıt : 15/01/14

ERDINC ibrahim (Kusadasi) Empty ERDINC ibrahim (Kusadasi)

15/1/2014, 1:23 pm
24.05.1990 yilinda Aydin / Germencik ilcesinde dogdum. Kendimizi bildik bileli evde kuslarimiz vardi. Babadab dededen beri kus bakilir evimizde. Eskiden pacalilar vardi dedem zamaninda rahmetli duz araplar maviler bakardi baskalar... O zamanlar hangisi donek hangisi azman bilmezdik kosardik kuslarin pesinden korkutuyoruz kuslari diye sopa yerdik. Sonra merakla sorup ilgi duymaya basladikca oturup anlatrdi bana hayal meyal hatirimda. Rahmetli olduktan sonra isleri dolayisiyla bir sure kus bakmayan babam evimizi aldiktan sonra bize bu meraki tekrar asilamis ve kusculuga 10 yasinda baslamis tamamen donek yetistirmeye ise 12yasinda karar verip diger butun kuslari satip donek yetistrmeye ve izlemeye baslamistik. Sizlere gore genc bir donek meraklisi ve yetistiricisi olarak Bergamadan Pala Kamil ve Oskar Vedat olarak bilinen kardesi Ergun Bayram abimle birlikte abilerinin kuslarina bakiyoruz. Matlar diye tarif eder Ergun abi kuslari. Mat renk galaca gorunmeyen yerinde kirmizi tuy olur kuslarin kanat alti kuyruk alti vs. Yada cakal olanlarn siyah tuy. Riza beyin kuslarina dayanirmis kokenleri oyle anlatir donus stilleri kanatlarini cekip piriltiya belli bi sure dalis yaptiktan sonra kucuk SIKI devirli bi yuvarlak uzun gidiyorlar benim de izledigim ve edindigim kuslarda da gordugum ozellikler bunlar. Adi gecmeyen bir cok yetistirici yeni nesiller icin konusmak gerekirse bergamada market isleten Muharrem abi,son zamanlarda Tire'den bircok yetistirici gidip kuslarindan edindi izledigimiz donekler de gercekten eski kanlarin izi ve performanslarini gormek mumkun. Cok gencsin bu kadar eski kani nerden biliyorsun diye dusunen ustalarimiz herkesin bi ustasi var ve eger iyi bir ustaniz varsa ve cok okuyup cok arastiriyorsaniz zaten bu hikayelerin ve kuscu muhabbetinin nesilden nesile nasil aktarildigini bizlerden daha iyi biliyorsunzdur eminim. Soz ucar yazi kalir diye bir baslik acmak istedim butun ustalarimiza bu irki bu zamana kadar getrmis yasatmis muhafaza etmis emek vermis herkese cok tesekkurler ki hiz gencler bu irkin ustun ozelliklerini ve performanslarini izleyebiliyoruz ve buyuk bir zevk aliyoruz. Bizler de bu irki islah edip gelecek nesillere aktarma ugrasi icinde olacagimiza kendim adima soz vererek tekrar tesekkur ediorum paylasimlariniz ve yaptiginiz arastirmalar icin. Her zaman yardim edebilecegim bir konuda yaninizda olmak dilegiyle...
Similar topics