ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM 411k

Join the forum, it's quick and easy

ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

thommy01
thommy01
Ad Soyad : ayaz
Doğum Tarihi : 08/06/84
Forum Kayıt : 15/05/11

ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM Empty ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM

22/2/2014, 6:56 pm
geçen yazdan buyana aldıgımız bütün yavrular öldü nedeni ishal yeşil su gibi aynı  sizdede oldumu bu hastalık sonradanda sallabaş oldular 40 ka yakın kuşum öldü vede arkadaşlarımında bukadar var ölen ne yapmamız lazım aşımı vuralım genclik aşısı yoksa bu boyle mi gidecek yavru alamıyoruz yardımcı olrsanız sevinirim.......                                                                                                                                                                  
İsmail İLERİ
İsmail İLERİ
Ad Soyad : İSMAİL İLERİ
Doğum Tarihi : 24/01/80
Forum Kayıt : 16/09/13
http://www.kuscumekani.com

ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM Empty Geri: ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM

2/5/2014, 12:50 pm
Kardeşim kuşunuzda new castle virüsüne bağlı olarak ölümler meydana gelmiş. Bu hastalığın en başda tedavisi hastalıktan önce aşılamaktan geçer. eğer aşı yapmadıysanız ölenler ölecek. kalan sağlar sizin olacak. kuşları mümkün olduğunca zengin karışımlarla besleyin birde mümkün mertebe mineral vern.
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM Empty Geri: ÇOK KUŞUMUZ ÖLDÜ ARKADAŞLAR YARDIM

14/7/2014, 10:36 pm
Bu kuşların anaçlarında problem yoksa sadece tüm yavrular ölüyorsa çözümü %100 biliyorum. Eğer pmv1(kuşlardaki newcastle değildir newcastle tavuk hastalığı güvercine etki etmez aşısıda koruma sağlamaz) varsa kümesde aşısız olan damızlık kuşlarınında büyük bir kısmının boynu dönmesi gerekir ama damızlıklarda %10 dan fazla boyun dönmesi yok sadece yavrularda var diyorsan bunu 1 ayda çözeriz dert etme.