Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!! 411k

Join the forum, it's quick and easy

Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qtahya
Qtahya
Ad Soyad : ibrahim karabay
Forum Kayıt : 17/04/14

Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!! Empty Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!!

17/4/2014, 7:59 pm
Selamun Aleyküm abiler arkadaşlar.. Bugün sabah damızlıklarımı yemledim kuşlar gayet güzel yemlerini yediler sularını içtiler akşam bir geldim kuşumun birinin kursagı şişmiş.. Su yem gibi sebebten degil .. balon misali hava dolu şişlik ilk defa basıma geliyor .. hastalıkmı degilmi tedavisi nedir bilgisi olan abiler arkadaşlar yardımcı olursa bilgisini baylaşırsa çok sevinirim...
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!! Empty Geri: Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!!

13/7/2014, 3:45 pm
Aleykum selam geçmiş olsun bu bir hastalık ama aynı belirtileri veren birkaç farklı hastalık var . Bunun dışında pis yemlerden iltihaplanmada yapabiliyor. Bence kuşa 12 saatte bir  0.7 ml mikostatin ver eğer candidiasis gibi mantar ve türevlerinden dolayı olan bir şişlikse düzelecek düzelmesede bünyede %100 var olan zararlı mantarların büyük kısmını yok etmiş olursun yani bir kaybın olmaz. Bu ilaç kana çok düşük miktarda karıştığından dolayı diğer ilaçlarlada etkileşimi olmaz kombine olarakta kullanabilirsin ama nette yazılanlar gibi bu ilacı bir iki damla olacak şekilde kullanma yetişkin bir güvercin için 0.7 ml ornitolog tavsiyesidir.
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!! Empty Geri: Selamun Aleyküm kuşumun kursagı balon gibi şişti yardım edermisiniz !!!

13/7/2014, 3:50 pm
Ben olsam labratuvar testleri haricinde kesin tanı koyamadığım bu tür kursak şişlikleri için ilk 3 gün mikostatin ile birlikte nidazol veya flagyl de kullanırdım. Eczane ilaçları dışında roni plus da iş yapar.
Similar topics