Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 411k

Join the forum, it's quick and easy

Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferhat58
Ferhat58
Ad Soyad : Ferhat ÖZCAN
Forum Kayıt : 18/05/14

Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) Empty Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli)

10/6/2014, 6:58 pm
sayın abilerim ben 2 ay önce 1 mavi yakaladım dişi lduğunu düşünüyorum yanınada gittim 1 tane daha erkek mavi aldım bunlar 1 haftada eş kapılar hele dişi mavi çoko kızgın elime zor alıyorum kanat vuruyor.Hatta bu aralar erkeğe kur yapıyor dişi güvercin bildiğiniz erkek gibi kabarıyor erkeğin etrafında ama erkek hiç pas vermiyor.Özellikle yuvanın içinde inanılmaz derecede kur yapıyor eşini çağrıyor aksine eşide yuvaya girmiyor.dişi çok istekli ama erkek hiç kur falanda yapmıyor.Başka dişilerede yapmıyor arkadaşımın kümesindeki dişilerin yanına koymuştum ordada kur yapmıyor erkek kuşum.Benim soracağım dişi güvercin böyle kur yaparmı ve erkeğin sorunu ne olabilir?

bunlarda resimleri

[img]Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 2qtivbl[/img]
Ferhat58
Ferhat58

Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) Empty Geri: Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli)

10/6/2014, 7:23 pm
[img]Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 3sqhc[/img]
Ferhat58
Ferhat58

Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) Empty Geri: Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli)

10/6/2014, 7:25 pm
[img]Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 2n6dfnc[/img]
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

11/6/2014, 12:40 am
Ciftle$meyi bir kenára birak, ol deyince olmuyor bazi durumlar, ...

Onlar i$lerini cok iyi bilirler, seninde tek yapman SABIRLI olmaktir ! ;-) 

Bir bakmi$in istedigin olmu$, ... 

Dedimya, ol deyince olmuyor bazi cok istenilen durumlar, ... bir erkek birde di$i olduguna eminmisin ?

Ve bazen kadinlar olur, erkek gibi olurlar, ve bazen erkekler olur, ...  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 4245286173

Sabirli olmani tavsiye ederim, ... veyahut en azindan biraz daha, ... havalarda sicak, erkek bu durumda iyice kizi$irda, ... dogasinda var zaten bu, fakat her$ey azda olsa di$ilerde bitiyor !!!

Müsade yok ise erkegin ne yapsin, ... 

Sabirli ol ve bizi geli$melerden haberdár et ! Seviniriz buna ! 

Saygilarimla
Ferhat58
Ferhat58

11/6/2014, 6:56 am
Çok teşekkürler sevgili abim.Dişi olarak belirttiğim kuşun erkek olma olasılığı yok gibi çünkü boynu ince,erkeğe göre çelimsiz fakat kafamı karıştırdığı nokta kur yapması.Bu sabah kuşları yemlerken yeni 1 çift kuş daha almıştım.O kuşların dişisini erkeğin yanında uzaklaştırma gibi bir girişimde bulunuyor ve o erkeğe kur yapıyor.

Çok sert kanat vurmayı başladı yuvasından çıkardığım zaman yuvasına tekrar gidip ötüyor erkek gibi dönüyor

Kısacası abim kafam çok karıştı. Dediklerine uyacağım.Ayrıca duyarlılığından dolayıda çok teşekür ederim abim çok sağolasın.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

11/6/2014, 7:55 am
Bir$ey yapmadikki  king 

Sen birde ku$u zirt pirt eline alma huyundan vaz gec !

Biri seni hep kovalasa, yakalasa, ellese ho$una gidermi gitmezmi ?  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 4245286173 
Onlari kendi hallerine birak, yemlerini ver, sularini ver, ya yuvalik tabaklarindan sun, yada yuva yapabilmeleri icin yer ve imkán sun, ve biraz geri durup sabirla bekle, ... onlar i$erini iyi bilirler, ... belkide bir dertleri vardir, ... beden dillerini az cok ögrenip anlamak gerek, ...

Ben mesela bir ku$umu 2 yil bekledim, ... taki yumurtasini görene kadar, ve onuda gördüm sonuda, ... unutmaki, sabrin sonu selamettir !!!

Yavrusu yumurtadan cikamadi, fakat oda ayri 1 konu, ... kendiside öldü daha sonradan, ... ve inan, üzülmedimde degil, ... fakat her canlida illaki birgün bu aciyida tadacak, ... istesin veya istemesin, ... hic $ansimiz yok, ...

Olacagin ve ölecegin önüne ne yapsanda gecemezsin, ... nasibinde ne varsa anca onu görür, ya$ar veya yersin, ...  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 4245286173 

Elinde olanlara $ükür et ve kiymetni bil yeter, geriside gelir ve olur in$allah, ...
Fakat ku$lar konusundada o kadar kaptirma kendini, ... sadece hobby ise bunun hobby kalmasinada gayret göster ve kendi istikbalini gözdende kacirma, ... 

Kendine bile bakamaz durumdayken ku$lara nasil bakacaksin ?! Degilmi ?!
 Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 4245286173 

Kafana takilan olursa, cekinmeden sor !  king 

Saygilarimla güzel karde$im
Ferhat58
Ferhat58

11/6/2014, 8:34 am
eyw abicim çok doğru söylüyorsun.Dediklerini harfiyen yerine getirmeye çalışacağım.Bir gelişme olursa burada paylaşırım.Tekrar sağol.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

11/6/2014, 9:46 am
Sende  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 3584060080  ve herkes sag olsun in$allah !

Kolay gelsin, ...

Saygilarimla güzel karde$im
Ferhat58
Ferhat58

11/6/2014, 6:28 pm
Abi şudan dolayı erkek kuş kızışmıyor olabilirmi acaba erkek kuş biraz yaşlı aldığım adam öyle demişti yaşlı kuş dedi.Onun bi etkisi olurmu çünkü dişi kuşların yanına attığımda da dediğim gibi hiç kur yapmıyor.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

11/6/2014, 9:54 pm
Olabilir tabi, ...  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 1271201555 

Ama insanlardan yola cikarsak, ... genc iken pili bitenler var, ya$li olupta genclere ta$ cikaranda var, ... ve bunun ölcüsü yoktur, ... ya hali keyfi yerindedir, yada degildir, ... ve bu herkes icin farklidir, ... sana yariyan bana yaramiya bilir, bana yariyan sanada yariyacak diye bir$ey olabilirmi ? 

Olamaz tabi, ... o yüzden sabirli ol, ... 

Ya$li ku$ ise iki yumurtayi dolduramaz belkide, ... bir tanesine razi gel sende, ... hani kani yeter misali, ... ve bunu ve olacaklari anca zamanla görürsün nasipse tabi, ...
Ferhat58
Ferhat58

12/6/2014, 8:34 am
O şimdi yaşlı kuşun eşinden ayırıp onun gibi yaşlı bi dişi daha bulup onla eş yapmayı düşünüyorum bi süre bekledikten sonra.Hem beraber uçururum havada daha mutlu olur hayvan.Bekleyip göreceğim sonuç alamazsam dediğim gibi yaşlı bi kuşla eş yaparım.inşallah iyi sonuçlar alırım abicim tekrar sağolasın kusura bakma senide uğraştırdık tekrar çok sağol kuşçuluk dünyasında senin gibi abiler bulmak çok zor Allah senden razı olsun.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

12/6/2014, 10:07 am
Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 582302429  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 3584060080
Ferhat58
Ferhat58

17/6/2014, 1:33 pm
Sevgili murat abi kuşda hala bi tık yok hiç kızmadı diğer aldığım eşler yuvalarını yaptı 2 güne yumurtlayacak.Bu erkek hala kızmadı eşi de inan çok deli oluyor yuvada hep ötüyor.ama erkek kuş yuvayada girmiyo takılıyo kafasına göre.Bence abi bu erkek kuşun işi bitmiş  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 1114813240  lol!
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

17/6/2014, 3:46 pm
king 
O halde yapcak bir$ey yok  king
Ferhat58
Ferhat58

29/6/2014, 6:56 pm
Sevgili abim şu anda sana çok özürlerimi sunmak istiyorum değerli vaktini boşa harcadım.Dişi zannettiğimiz kuş hakikaten erkekmiş fakat fazla gelişmemiş şu an dişi zannettiğim kuşa eş aldım 2 günde eş kaptı.Kızmayan erkek iyiki kızmıyomuş yoksa işler vahim bi sürece girecekti  lol!  lol!  lol!  lol!  lol!  lol!  Acil yardım Erkek Güvercin çiftlerşmiyor!!!(Resimli) 634977988
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

30/6/2014, 11:31 am
Güle güle besle in$allah  king 

Háyirli Ramazanlar dilerim ( herkesede )
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

14/7/2014, 10:48 pm
Fotoğraftan anladığım kadarıyla kuşların ikiside erkeğe benziyor .
Similar topics