Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım 411k

Join the forum, it's quick and easy

Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

laklak01
laklak01
Ad Soyad : deniz tansel
Forum Kayıt : 14/06/14

Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım Empty Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım

14/6/2014, 1:54 am
Merhaba Genelde tüm forumlar güvercin üzerine olduğundan mecburen konuyu bilgili kişilerin olduğunu varsayarak burada açmak zorunda kaldım.Elimde yuvası dağılarak düşmüş bir haftalıkken alarak büyütüp 5 ay baktığım bir kumru kuşu var.Yetişkin hale geldiğinde doğal ortamından ayırmamak adına bir kez dışarıya bıraktım fakat 3 gün içerisinde hastalanmış yorgun aç susuz olarak geri geldi.Beslenmese öleceği çok belliydi.Şuan da evde ve tamamen evcil hale geldi.Benim sorum tekrar dışarıya bırakmaya gönlüm razı gelmiyor beslenemeyip ölmesinden korkuyorum  o sebeple bu kuş evde tek olarak beslenebilir mi? Tek eşli olduklarına ve çift yasamak zorunda olduklarına dair bilgiler edindim.Ne kadar doğrudur bilmiyorum.Hayvana eziyet etmekte istemem.Bir de cinsiyetini öğrenmenin bir yolu var mıdır? Ayna da yansımasına saldırıyor bu erkek kuşlara has bir özellik olduğunu duydum.Yardımlarınızı bekliyorum.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım Empty Geri: Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım

17/6/2014, 10:48 am
Ayna ku$u strese sokar, hemde gerekesiz !

Yalnizlik Allah`a mahsus bir durum, ...
In sana nasil insan gerek ise, hayvanada irkindan biri er veya gec gerek ! 
 Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım 4245286173 
Beslemede tecrübe edindignizi yazdiniz, ve artik yemini suyunu kendi yer zannedersem, ... 
Hasta ve gücsüz geri döndüyse ya ko$ullara ali$amadi, veyahut kendini besliyemiyor, ... olabilir tabi, ...

$iringayla beslenilen canlilar zaten ayri bir dert, ... ve onlarin getirdigi sorun ve dertler ap ayri bir konu !

Elinizdeki erkek ise, ku$ pazarlarindan di$i bulun, ve ikisini bir araya getirdiginizde neler olacagini kendiniz görün ! 
Erkeklerin ba$ini di$iler döndürür, sizde belki böylelikle derdinizden kurtulursunuz veya yükünüz hafifler !  king 

Saygilar
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım Empty Geri: Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım

17/6/2014, 10:50 am
Ayna ku$u strese sokar, hemde gereksizce !

Yalnizlik Allah`a mahsus bir durum, ...
Insana nasil insan gerek ise, hayvanada irkindan biri er veya gec gerek ! 
 Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım 4245286173 
Kendinizi onun yerine koyun sadece 1 kac saniye, ... 

Beslemede tecrübe edindignizi yazdiniz, ve artik yemini suyunu kendi yer zannedersem, ... 
Hasta ve gücsüz geri döndüyse ya ko$ullara ali$amadi, veyahut kendini besliyemiyor, ... olabilir tabi, ... yem bulamadi filan, ...

$iringayla beslenilen canlilar zaten ayri bir dert, ... ve onlarin getirdigi sorun ve dertler ap ayri bir konu !

Elinizdeki erkek ise, ku$ pazarlarindan di$i bulun, ve ikisini bir araya getirdiginizde neler olacagini kendiniz görün ! 
Erkeklerin ba$ini di$iler döndürür, sizde belki böylelikle derdinizden kurtulursunuz veya yükünüz hafifler !  king 

Saygilar
laklak01
laklak01
Ad Soyad : deniz tansel
Forum Kayıt : 14/06/14

18/6/2014, 11:40 am
benim elimde ki yabani kumru aynısından evcil olan bir dişi kuş bulmam çok zor beyaz kumruyla eşleşir mi birde cinsiyeti anlamanın bir yolu yok mudur
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

18/6/2014, 12:48 pm
Istanbul`da yok yok !!!

Ariyanda bulur, ...

Cözüm bulmaya cali$iyoruz, isminiz gibi lak lak ediyorsunuz, ...

Ariyan bulur, bakin sitelere forumlara, ... ba$ka ne diyelim size  Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım 3419840488 

Üstelik elimizdeki ku$larda yaban olanlardan üreme, ... ve her nekadar ismi evcil olsada, hicte öyle degiller, ...

Siz aynisindan bulunda, varsin ayni cinsiyetden olsun, irkindan olsunda  Güvercin degil ama kumru kuşu hakkında yardım 1271201555 

Neyse, ... bol $anslar dilerim arayi$inizda, ... ne diyelim, ...

Saygilar
Similar topics