yavru güvercin yardım 411k

Join the forum, it's quick and easy

yavru güvercin yardım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cihat_58
cihat_58
Ad Soyad : cihat_58
Forum Kayıt : 19/02/10

yavru güvercin yardım Empty yavru güvercin yardım

16/6/2014, 5:46 pm
herkese merhaba
Bugün bir yerden kuşculuğu bırakan bir abiden 30 adet taklacı güvercin satın aldım.Fakat adam kuşçuluğu bıraktığı, bakamadığı için yavrularıda aldım.(ben kuşları satın alamsamda dağıtacaktı) 2 adet yeme düşecek yavru var.fakat 8 tanede 5 günlük 1 haftalık 10 günlük ufak yavrular var.eve getirince yavruların hepsini sırınga ve ağzıma yem koyarak tıka basa doyurdum ama yaşayacaklarından emin değilim ne yapmalıyım bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat
Ad Soyad : Murat Göcmen
Doğum Tarihi : 04/02/78
Forum Kayıt : 04/01/10
http://murat-tuna66.jimdo.com/

yavru güvercin yardım Empty Geri: yavru güvercin yardım

17/6/2014, 9:02 am
Selam Cihat`im  king 

Nasilsin ?

Háyirli olsun ku$larin ilk önce !
5 günlük ku$un yedigi veya kendisine yariyan yem 10 günlük olanindan cok farkli !

Gözün üstlerinde olsun, ve i$in zor anla$ilan !
Ebeveynleri nerde ? Yoklarmi ?  yavru güvercin yardım 3419840488 

Her$ey olacagina varir güzel karde$im, ... hakkinda háyirli olan ne ise o olsun !!!

Saygilar
cihat_58
cihat_58

20/6/2014, 6:37 pm
Aleykümselam abi seni sormalı ?
Abi sıkıntı yok. 3 tanesini kaybettim beslemeye çalıştım ama çok küçük oldukları için olmadı.
kaldı 7 tane artık ağzımla besliyorum ama canavar gibiler :D bulgur ekmek buğday ağzımda çiğneyip iyice doyuruyorum ondan sonra suyuda bastımmı kursakları yere yapışıyor zaten ondan sonra ses kesiliyor hepsi uyumaya baslıyor bi ara resimlerini yüklerim.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

20/6/2014, 6:40 pm
king 

Ne diyelim, kolay gelsin  yavru güvercin yardım 1271201555
cihat_58
cihat_58

20/6/2014, 6:43 pm
Yalnız abi bi konuda acil yardımına ihtiyacım var, aldığım yetişkin kuşların bazılarında hastalık olduğunu farkettim.Kuşu elime aldığımda parmaklarıma kemiği geliyor kuş kilolu fakat kemiği elime geliyor,ve halsizler.Ağzını açtıgımda insanlarda olduğu gibi boğaz iltihabına benzer beyaz iğne ucu büyüklüğünde beyazlıklar var.Üst solunum yolu enfeksiyonu olabilir.Kuşlar çok güzel kuşlar iyileştirmek istiyorum fakat ne ilacı alıyım veya doğal yollardanda olabilir.Acil mesajını bekliyorum abi.Şimdiden teşekkkürler.
Kuscu-Murat
Kuscu-Murat

20/6/2014, 7:47 pm
Gecmi$ olsun ilk önce !

Anlatmana göre Trichomoniasis`e benziyor, ... ve ilac piyasanizi bilmedigim icin buna kar$i kullanilan ilaca bak !

Toplu halde duruyorlar ise, hepsine aldigin ilaci vermelisin !

Dönem dönem, hatda ku$lar iyi gibi iken hele, Sarimsakli Limon kari$imli su hazirlayip kur $eklinde verließen, ku$u hem aritirsin, hemde dayanikli ve dinc tutarsin, ...

Önlemek tedavi etmekten daha iyi, kolay, mantikli ve ucuzdur herzaman icin ! 
 yavru güvercin yardım 4245286173 

Gecmi$ olsun ve kolay gelsin güzel karde$im, ... karde$inede ayri selamlar !

Sen agizinla gevi$lemektende vaz gec !!!

Ugra$ma demiyorum, fakat kendinide azda olsa dü$ün ! 
Bir$ey olmaz deyip gecme !

Tedavi di$inda`da suyun günlük taze olmasina dikkat et, hatda sicak günlerde 2 veya 3 kez degi$tir !

Yikanma sularinida yikanma bittiyse hemen dök ! Ki, icemesinler !
Icen icer yinede, engellemeye bak, ... 

Kendini dü$ün, ... sen onun veya bunu bulanik banyo suyunu icmek istermisin ? 

Sanmiyorum, ...
O yüzden ...

Saygilar  yavru güvercin yardım 4245286173
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

14/7/2014, 10:56 pm
Anlattığına göre kuşlarda trichomonasis veya candidiasis olabilir . Benim tavsiyem nidazol yada flagyl + mikostatin verip sularınada adaçayı + kekik çayı katacaksın(en doğal ağız temizleyici antiseptik bitkilerdendir alternatif tıptada aft yaralarını temizlemek için kullanılır içerdiği minarel ve vitaminler değerlidir özellikle adaçayındaki k vitamini bu tür hastalıklarda yaraların kapanması ve dokuların onarılması için şarttır)Bu mevsimde en fazla gözüken hastalıklardır bunlar trichomonasis iç organlara yayılırsa ölüm gelir . 5 6 günlük yavrularda kolayca bakılabilir hiç birşey yapamazsan buğday unu kepek unu mısır unu gibi unları karıştıracaksın 10 gram kadar ve bunu şekerli suyla puding kıvamına getireceksin 1 hafta bu şekilde yaşasınlar sonrasında tane yem vermek daha doğru olur daha farklı %100 garanti yöntemlerimde var ama biraz uğraştırır alet hırdavat gerektirir=)
Similar topics