ALIŞTIRMA 411k

Join the forum, it's quick and easy

ALIŞTIRMA 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

enes4141
enes4141
Ad Soyad : enes canbulat
Doğum Tarihi : 09/11/02
Forum Kayıt : 14/12/13

ALIŞTIRMA Empty ALIŞTIRMA

7/7/2014, 6:57 pm
sevgili abilerim 
 Ben güvercin beslemeye yeni başladım. Ben sitede araştırdım kanat makaslama, kanat bantlama, kanadı çengelli iğne ile tutturma ve kanat çekmeleri duydum. Ben diyorum ki dişi kuşun kanadını makaslasam sonra alışsa erkeğide bantlasam 2-3 gün bu sürede bunlar kapıda gezze sonra çiftleşip yumurta yapsalar ve tüy dökme döneminde dişinin kanatları büyüse uçsa olur mu?

ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
                     VE
         LÜTFEN CEVAP YAZIN
Furkan159
Furkan159
Ad Soyad : Furkan MESTAN
Forum Kayıt : 14/07/14

ALIŞTIRMA Empty Geri: ALIŞTIRMA

14/7/2014, 2:42 pm
kardeşim sen ne yap biliyo musun dişinin kanatlarını çek erkeğin bantla  1 hafta boyunca dışarıya sal   gezsinler kendiliğinden dışarı çıkıp geziyorlarsa ve kendiliğinden kümese giriyorlarsa erkeğin bantlarını aç dişi zaten istese de uçamaz erkeği de hiç sıkıştırma kafasına göre takılsın günde 1 sefer sal sabah serinde ya da akşam serinde aç sal uşları kümesin içine doğru 2 hafta boyunca yem at kuşlar zaten kendiliğinden girer içeri sonra dişinin de kanatları uzamaya başlar sonra kesin alışırlar :) ama sabırlı olmak gerekir unutma :)
enes4141
enes4141
Ad Soyad : enes canbulat
Doğum Tarihi : 09/11/02
Forum Kayıt : 14/12/13

ALIŞTIRMA Empty Geri: ALIŞTIRMA

15/7/2014, 6:50 pm
abicim saol ben köyde akrabamla beslicem benim erkek onda dişi alcam benimkiyle eş yapcam sonra erkek onun kümesine alıiık zaten ondan çok saol kümesin etrafı hep açık olduğu için kuş etrafı görüyo ve alışıyo bu sabah salmıştım çok saol cevap verdiğin için  ALIŞTIRMA 3434830833