Arka bahçeye alıştırma! 411k

Join the forum, it's quick and easy

Arka bahçeye alıştırma! 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Furkan159
Furkan159
Ad Soyad : Furkan MESTAN
Forum Kayıt : 14/07/14

Arka bahçeye alıştırma! Empty Arka bahçeye alıştırma!

14/7/2014, 2:23 pm
Selamun Aleyküm arkadaşlar ya ben arka bahçede güvercin bakmak istiyorum ama benim arka bahçe çok kapalı yerde kalıyor kuşlar yukarısını göremiyecek şekilde çok dar bir alan güvercinler en fazla 1.5   2 m aralığında bir genişlikte yükseklik görüyorlar benim kuşlarım oraya alışır mı lütfen yardım edin yan taraftaki komuşunun bahçesi açık benim evin çatısında da bakamıyorum evim 3 katlı bina çok yüksek kalıyor bahçeye göre 1. katta oturuyorum güvercinlerim alışır mı lütfen yardım edin! :( :( :( güvercinlerimi saldığım zaman yan komşunun oradan uçsa yenden oradan kümesin oraya iner mi lütfen bir yardım bazı kişiler yavrularını alıştır ama yavruşarı da büyüdüğünde oraya inemez diyor damızlık baksam uçurmak isteyeceğim lütfen bir yadın!!! :( :( :(
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

Arka bahçeye alıştırma! Empty Geri: Arka bahçeye alıştırma!

14/7/2014, 10:18 pm
Oyunlu kuşu indirmen zor düz kuş besle. Güvercinin alışamayacağı yer yok biz arkadaşın kuşlarını 5 katlı binada bodruma alıştırmıştık zamanında. Kuşları uçuracağımız zaman bodurumdan apartmanın içine oradan bahçeye kovalıyorduk düşün yani alıştırdığımız yeri kuşlar bodrumdada ne gök yüzü görüyordu nede yuvalarının nerede olduğunu görüyor. Yeterki alışma sürecinde havalanıp inebileceği yerde yeteri kadar zaman geçirsin iyice alışsın napar eder yuvasını bulur . Birde ilk uçumda binanın tepesinde birisi 5 10 dakika elinde tutsun hayvan etrafı görsün sonra aşağıdan birisi kuş gösterirken aşağı doğru atın çatıdan 1 kere ayak bassın garanti alışır zaten bundan sonra elinizde 1 aded alışkın kuş olsun ondan sonrakiler kendi kümesinin kuşunu tanırlar o bir tanesi yuvaya atınca hepsi peşinden yol bulur dert etme bunu basit iş.
Furkan159
Furkan159

15/7/2014, 12:17 pm
Çok sağol kardeşim ya çok işime yarayacak bu şeyler :)
Furkan159
Furkan159

15/7/2014, 12:20 pm
peki ne cins kuş iner oraya yani hangi cins kuş bakayım ben orada?
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

15/7/2014, 12:38 pm
Ben senin yerinde olsam gönlüm hangisinden yanaysa ona bakardım. Ama taklacıları sağlam sökük kuşlardan alırsan inemezler seni esir ederler,yine aynı şekilde makaracı dönek vs çakılabilir,kelebek kuşunun zatn büyük kısmı aptal olur iyisini damarlısını bulmak mezatta aramakla kolay bulunmaz açık alanda bile başka pırıltıya gidebilir yuvasını terk edebilir, baska bango desen akıllı kuşlardır ama düz uçarlar heryere rahatlıkla inerler. Ama benim sana bir tavsiyem varkii güzel bir takımla başlarsan altından gelen yavruları hem imkanı yok kaybolmazlar hem uçarlar hemde renk olayına girersen para kazandırırlar . Bu bahsettiğim kuş kanat postanın ta kendisidir mesela şöyle birer takım sarıkanat,mavikanat,sabuni kanat olursa tadından yenmez beni aşar dersen beyaz postada göze hoş gelir hemde tanesini 15 ila 25 liradan güzel şekilde temin edersin.=)
Furkan159
Furkan159

15/7/2014, 2:55 pm
kardeşim ben alman alma taraftarı değilim benim gönlüm bango taraftarı heryere inerler çünkü :) benim için düz uçmaları önemli değil yeter ki kümesime insin alışsın onlar alıştıktan sonra başka da kuş alırım zaten :) ben o zaman bango bakayım en iyisi ondan sonra bangolar alışınca alman da bakarım çok iyi takla atmayan mardin de alırım :) ben kuşun çok iyisinde değilim :) yeter ki kümesime alışsın :)
Similar topics