DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ? 411k

Join the forum, it's quick and easy

DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ? Empty DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ?

15/7/2014, 9:49 pm
Saygı değer abilerim sevgili kardeşlerim size derlediğim ve kıştan beri deneyip çok ama çok büyük faydalarını gördüğüm geneli bağışıklık sistemini dengelemek ve zararlı patojenlerin sayısını baskılamak için seçtiğim bitki ve bitki kürlerinden bahsetmek istiyorum az birşey zahmeti var ama inanın ben bu yollara labratuvar sonuçlarını aldıktan sonra tedavinin çok çok pahalı olduğu megabakteriosis hastalığından sonra mecburen başvurdum ve bu hastalığa karşı ilacı alıp kullanamasamda(tek kuş günlük 13 tl masraf 30 gün tedavi süresi)Bu bitkiler üzerinde denemeler yapmaya başladım ve sonunda bu hasta kuşların yavrularını öldürmeden büyütmeyi başarabildim. Bu bitkileri ilk denemeye başladığımda ajandamdaki not en sevdiğim susami dişi 272 gram olarak not düşmüşüm imha ettiğim kuşlardan en zayıfıda 160 grama kadar düşmüş zaten son evredeydi tüyleri bile yarı var yarı yoktu nerdeyse hastalık kronik formda aylar içinde kuşları zayıflatıyor dönem dönem yeşil ishal ve birkaç günlük süren kusmaların dışında herhangi bir belirtiside yok genel olarak uçma,iştah,üreme vs gibi faliyetler çok normal hatta iştah çok yüksek sanki hiç doymuyorlardı ve buna doğru orantılı olarak hastalık sindirim kaynaklı olduğundan kocaman dışkı yaparak yemden faydalanamıyorlardı birde megabacteria yanında trichomonasis,salmonella,koksidyoz gibi problemlerde vardı zaten bu namussuzlar bünyede varlar resmen zincirleme birbirleriyle dayanışmalı olarka kuşlarımızı btiriyorlar.Öncelikle ben araştırmalarımda ornitolog Murat Doğan gün beyin tv haberine denk geldim merdiven altı kaçak onlarca ilaç kullanmış birisi olarak kuşlardanda ümidimi kesmiştim zaten bir şansda yurdum insanının ürettiği bir ürüne vereyim dedim. Zaten postacı Hikmet Yılmaz abimde defalarca kuşlarımı toparlamamda yardımcı oldu trichomonasis,salmonella,koksidyoz hepsi var dedi ilaç hazırladı kaç kez hayata küsmüş yemden kesilmiş bitmiş kuşlarımı iyileştirmeme vesile oldu en son yüzüm tutmadı hastalık için rahatsız etmeye birde suçluluk hissetmeye başladım hiçbirşeymi bilmiyorum nasıl kuş bakıyorum ben bu hayvanlara noluyor diye kafayı taktım elimde beğendiğim 2 farklı soydan durumu diğerlerine göre daha iyi olan 1 er takım kuşlarımı bıraktım 1 adedde basık mavilerimden sağlıklı bir dişi yavrum vardı onada kıyamadım(bunlar zaten iyi kuşlarımdı aynı kişiden almıştım zaten soy takibi yapılmış künyeli aşılamaları zamanında yapılmış kuşlardı tahminimce o yüzden daha iyiydiler) geri kalanların hepsini kafam güzel imha ettim gecenin bir yarısı gittim toprağa gömdüm sonra Hikmet abimin tavsiyeleri ile ornitolog Murat Doğangün hocamızın profesyonel bakım kürünü karşılaştırdım bizim ustanın tavsiyeleri ornitoloğun listesindede yer alıyordu buna bakarak güven oluştu ve ilk siparişimi verdim. Ustanın dediği gibi ilk iş dişi erkek ayırdım ve iç parazit tedavisi levamix ile başladım vallahide billahide solucanları gözümle gördükten sonra dedim tamam bu adamın ürünleri sahte ürünler değiller.Sonrasına aynen küre devam ettim salmonella,koksidyoz,trichomonasis,crd hastalıkları için sırasıyla kürü uyguladım bu esnada hergün kümesi ilaçladım pürmüzle yaktım ilaçlar arası geçişlerde birkaç gün ıstrıhat verip vitamin mineral prebyotik,peribyotik katılarlar destekledim. Bu kürlere ek olarak 10 gün boyuncada flagyl +mikostatin kombinasyonunu kullanarak en sık görünen temel hastalıkları ve mantarları temizledim.Gelgelelimki bu patojenlerin sayısı zarar veremeyecek kadar azalsada megabakterilerde herhangi bir azalma olmadı zaten ornitoloğum tek çıkar yok ampeteramisin b kullanacaksın baska yolu yok demişti ve komple imha ederek kümeside yıkıp yakmak en mantıklı çözüm demişti ben yinede pes etmedim. Bu megabakteri aslında bir çeşit mantarmış bende bulduğum ne kadar mantara etkili antioksidan bitki varsa topladım eşleri birleştirmeden kullanmaya başladım kimi karışım kusturdu kimisi acaip dışkılama yaptırdı ama zaten ishal olduğundan dolayı ishal yapıp yapmadığına emin olamadım (okadar ilaca rağmen ishal kesilememişti) kimisi uyuklattı kimisi stres yaptı anlayacağınız deneme tahtası oldular. Sonunda bir doz tutturdum hiç bir yan etki görmedim ve 15 20 gün kadar bunu kullandıktan sonra ishaller kesilmeye başladı bende fırsat bu fırsat diyerek eşleri bir araya getirdim. İlk yavrular büyüyene kadar her nekadar btkilerin bazılarında sürekli kullanımı bünyede tahribat yapar uyarısı olsada kulak ardı ederek kesmeden devam ettim dedimya gözden çıkarmıştım artık .Gelelim sonuca ben bu geçen sürede 272 gram olan dişimden bu  sezon tam 8 aded sağlıklı yavru aldım diğer takımı bakıcı olarak kullandım bunlardan sadece üretmek istediğim kuşun 2 farklı batında tek yumurtası tutmadığından dolayı diğer takımın sakladığım yumurtalarından 1 er  aded sürmüştüm o yüzden 2 farklı batın 2 yavrusunu büyüttüm zaten onlardan briside tek bıraktığım mavi ile eş olmuşlar şu an kuluçkadalar. Geçen hafta 10 günlük bir ara ve ağır bakımdan sonra eşe atmıştım 2 takım aynı gün yavrudan büyüyenlerde 3 gün sonra yumurtlamışlar flaşla kontrol ettim tüm yumurtalar kanlı lol! Bu süre boyunca sadece 2 aded yumurta kaybım olmakla birlikte tek bir yavrum bile ölmemiştir sadece 2 aded uçurayım dedim onlarıda alacadoğan götürdü bende hepsini makasladım yerim müsait değil. Kuşları çok araştırıp aldım başkasını belki tatmin etmez ama benim ölene kadar besleyeceğim dahada iyisini aramayacağım kuşlar bu nedenle dışardan kuş sokmayı kestim  kuşa vereceğim parayı bakım setlerine bitkilere,kaliteli yemlere ve yavrulara yem yapmak için kullandığım elektronik aletlere yatırdım el değirmeni,baharat çekici,mikser blender tarzı şeyler işte.Gelelim bitkilere öncelikle doku onarımını hücre yenilenmesini destekleyen,antifungal antibakteriyel ve antiviral etkili bitkileri seçtim sebebi ise mantarla uğraşırken bakteriyel bir hastalık için antibyotik kullanırsak beraberinde faydalı bakterilerde öldüğünden meydan mantarlara kalıyor ve yine hastlık silbaltaştan başlıyor öyle bitkiler kullanmalıydımki hem vitamin mineral değerleri yüksek bağışıklık destekleyici hem antioksidan hemde hücre yenileyici tüm zararlı patojenlerle savaşmada destek olmalıydı. Gelelim bitkilere ister deli saçması deyinki harbidende deliyimdir askerde komutanlar bile deli diye çağırırdı raporumda var DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ? 634977988 İstersenizde koruyucu önlem olarak haftada birkaç gün kullanın bu size kalmış ama ben tek yavrusunu alamadığım kuşlardan bu yazdığım kürler ve bitkiler sayesinde ordu kurma yolunda ilerliyorum ilacı kesitiğimden beri yabozlarlada kuşlarımın teması devam ediyor.
1-)ilk sıraya karanfili yazıyorum hem karışımda kullandım hemde ishali ağır seyreden kuşlara günde 2 3 sefer her seferinde 2 aded yutturdum fazla detaya inmeyeceğim isteyen bitkileri tek tek araştırsın herbirinin faydası koca bir sayfa kaplıyor  karanfil bilimsel çalışmalarda kuşlarımızın en büyük düşmanı e-coli bakterisine en etkili antibyotikten daha fazla ve daha kısa sürede etki ettiği ıspatlanmış antibyotiklere zamanla direnç gösterebilen e.coli allahın ne büyük hikmetiki karanfilin içeriğindeki 100 e yakın bileşene direnç geliştiremiyor yani ömür boyu etkili ,bağırsakların en büyük dostundan mantarlara ve ağız içi bakterilerede etkiside cabası.
2-)Adaçayı kısaca çok güçlü bir antioksidan,k vitamin dğeri yüksek,antifungal etkili hem çaya kattım hemde kendi yaptığım organik elma sirkesi ile işleme tabi tutarak elma sirkesinden adaçayı sirkesi çıkardım (bakın burası çok önemli neredeyse hepimiz sirke kullanıyoruz fakat marketten alıyoruz bunlar bozulmaması için kansorejen madde olan E kodlu kimyasal bileşikleri içeriyor yani fayda değil market sirkesinden zarar görüyorsunuz benden demesi)
3-)Kekik Hikmet ustadan gördüğüm değerli bir bitki hem kendisinin kullandığı katkılarda doğal olarak içeriyor hem yağından faydalanıyordu . Ben bunu çay karışımına ekledim ve eşe atana kadar hergün yemlerine az miktarda yağ dönüşümlü olarak cuprem +imuneks+1 çay kaşığı kekik olacak şekilde karıştıtarak kuşlara yedirdim alışınca deli gibi iştah açıyor birçok zararlı patojene doğal çözüm özellikle kursak,ağız içi yaraları ve sindirim sisteminde fayda göreceksiniz
4-)Zeytin ağacı yaprağı hiç araştırdınızmı yada düşündünüzmü zeytin ağacı neden dünyanın en uzun yaşayan böceklerden haşerelerden en az etkilenen ağacı?Ayrıca yağınıda bir dönem kaşık kaşık yemi balçık gibi yapana kadar kullandım zayıflamasınlar erimesinler diye çaresizlik işte böyle birşey ama çok enteresan üreme organlarında yağlanma yapmadı aksine o dönem çıkan yumurtalar sanki posta yumurtası gibi kocamandı 
5-)nane bunuda çayda kullandım,faydaları yazmakla bitmez benim kümesim müsait değil siz kümesinize masa sandalye atabiliyorsanız kapatın camı çerçeveyi bir cezvede bir tutam nane kaynatın oturun kuşlarla birlikte  buharı kümesi kaplasın 5 6 dakika burada derin derin soluklanın o iflas etmiş kirli havadan bitmiş ciğerleriniz nasıl daha o anda rahatlayacak görürsünüz fazla kaçırmayın ama .
6-)yaban mersini benim aldıklarım kurum üzüme benziyor bunlarıda yavru tableti gibi düşünün 2 3 günde bir ağızdan 2 aded yutturdum faydaları mükemmel zaten 250 gram alsanız 200 gramını kendiniz yersiniz okadarda güzel tadı var meyve olarak yutturmak sanki ishal yapıyormuş gibi geldi  ama çay olarak vermedim  çay olarak kullanıldığında ishal giderici,idrar yolu enfeksiyonlarında antibyotik etkisi var bununda faydaları çok yüksek alternatif tıpta kullanılan bir bitki ama harbiden isana bağımlılık yapıyor şeker gibi tadı var.
7-)defne yaprağı keyifçiler bunu bilmesi gerekir restoranlarda falan fırında balık istediğinizde üzeri sebzelerle süslenip getirilir üzerinde birkaç aded yeşil ufak bir yaprak olur işte bu defnedir balığa hoş bir tat katar evlerde buğlama yapan annelerimizde bazen bunu kullanır ben kuşlar için kafayı yemeden önce bu defneye 1 kez bile dikkat etmemiştim sonradan farkettimki bizim valide hanımda kullanıyormuş antioksidandır iştah açar çok önemli mineralleri içerir balgam söktürür sindirimi düzenler vs vs  DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ? 3149687655 Şimdilik bu kadar yaz yaz parmaklarım ağrıdı daha yarısına bile gelemedim ilgi görürse devam edicem.
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami

DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ? Empty Geri: DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ?

24/7/2014, 4:05 pm
8-)toz zencefil , bu bitkiyide hem çay karışımında kullanıyorum hemde   antibyotik şurup yapıp ağızdan damlatma yoluyla   kullanıyorum iştah acıcı,antiseptik,antioksidan,solunum yollarını rahatlatıcı etkileri çok yüksek kusma problemlerinede engel oluyor .
9-)zerdeçal ,bu bitkide iltihapları kurutmak için çok şifalı ,dönem dönem muhakkak raslamışsınızdır özellikle yavru döneminde olur dışkı berbat çürük yumurta gibi kokar işte bu kokunun sebebi hastalıklardan dolayı zarar görmüş bağırsakların yara alması ve iltihaplanmasından dolayıdır.Ayrıca antibakteriyel özelliği,bağırsaklara ve karaciğere olan faydası diğer tercih sebebleridir.
10-)sarımsak bunu herkez biliyor zaten heriki türlüsünüde kullanıyorum taze sarımsağı zerdeçallı şuruba katıyorum.
11-)rezene ,iştah acıcı,bağırsaklara faydalı,ayrıca ishal gibi durumlarda tek başına demlenip sularına katılırsa vücudun kaybettiği suyu geri kazanmada yardımcı oluyor ornithosis gibi balgam yapan hastalıklardada balgam söktürücü özelliğyle fayda gösteriyor.
12-)kakule, hem kızıştırıcı özelliği var hemde astım bronşit gibi birçok solunum yolu hastalıklarına iyi gelyor bunu arada bir tek başına çay olarak demleyip sularına katıyorum yada kuşlar çok açken 1 avuç dış kabuğunu soyarak içindeki ufak tohumları yediyorum.
13-)olmazsa olmazımız limon anlatmaya gerek yok heralde yanlız bunu tek başına kullanmıyoruz öyle bitkilerle karıştıracağızki etkisi 100 kat artacak
14-)zeytin yağı
15-)karabibe,arada bir balla karıştırıp yeme katıyorum mide asidini arttırıp sindirimi hızlandırdığı biliniyor ayrıca bakterist etkiside var.
16-)yeşi elma bunuda sirke yapımında kullanıyorum.
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami

DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ? Empty Geri: DOĞADAN FAYDALANMAK İSTERMİSİNİZ?

25/7/2016, 6:09 am
Kimse okumamış kimsede devamını merak etmemiş. En güzeli birşey paylaşmamak heralde. 30 a yakın tek soy yaptıktan sonra 2 çift bırakıp dolapçıya döndüm aynı formül ile 20 ye yakın dolapçı yavruyu hastalanmadan büyütüp uçurdum. Artık kuşlara aşı yapmıyorum, ilaç kullanmayıda bıraktım çünkü kuşlarım hasta olmuyor maşallah gülle gibi etli butlular.Son formülü kimseyle paylaşmayacağım ne emek vermeyi bilen nede emek verene saygı göstermeyi bilen bir milletiz. İsterse röhnfiried firmasının en kral en pahalı yapay sahte katkılarını getirin bana bundan sonra alayı hikaye gelir.100 e yakın yavruda sıfır kayıpla test ettim onayladım. Kar kış tüy mevsimi en zor dönemler falan hepsi problem olmaktan çıktı.Sallabaş ,bronşit ,salmonella ıvır zıvır hastalıklar hepsi masal oldu. Ayrıca bunun dışında otomatik değirmen alarak kendi harmanladığım oranda  tahılları çekip içine bazı bitkileri katarak toz şeklinde yavru yemide imal ettim. Bu yemi ballı su ile puding kıvamına getirip günde birkez yavrulara veriyorum.Çok pratik 1 dakika sürmeden doyurduğum yavrunun 24 saat boyunca başka hiçbirşeye ihtiyacı yok en sıcak günde bile ekstra su takviyesi istemiyor. Allah akıl vermiş sizlerde araştırın deneyin yanılın kendi formülünüzü bulun.Herşeye ilaç kullanmayın ,bilinçsizce herşeye ilaç tavsiye edip yüksek dozda insan ilaçlarını dayatan cahil insanlarıda denemeyin.İlk kelimesi oku ile başlayan bir din kitabına sahibiz okuyun !!