yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım 411k

Join the forum, it's quick and easy

yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kuşçu007
kuşçu007
Ad Soyad : Mehmet Ali
Forum Kayıt : 21/07/14

yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım Empty yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım

21/7/2014, 11:35 pm
Sa arkadaşlar ben dün bi karakuyruk çift aldım bugun karakuyrukların durdugu sandıkta bi yumurta gördüm ama yatmıyolarda daha alışamadılar filan neyse bugunde aynı anda mavi mardinlerim yumurtladı yumurtlaran aynı gün çıktıgı için mavi mardinlerim ilk yumurtasının yaına karakuyruk yumurtasını koydum baktım yatıyo ikisinede szce bi soru olur mu ikinciyi yumurtlayınca 3 yumurtla olucak bi sorun olur mu ide bu gece baktım yatmıyor önünde eğilmiş bekliyor yumurtaların yardım edersinizi şimdi teşekkürler
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami
Ad Soyad : koray
Doğum Tarihi : 22/04/87
Forum Kayıt : 13/07/14

yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım Empty Geri: yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım

22/7/2014, 9:35 am
sen istediğin kadar altına yumurta sür 2. yumurtasını yapmadan acemi değilse yatmaz. Mardinin altında 3 yumurta çok zor her seferinde tek yumurta dışarda kalacaktır ve kuluçka süresiyle dışarda kalan yumurta sırayla yer değiştirecektir yani sonunda tek 1 yumurtan bile açılmayacak.Bu yazdığım %90 olacak şey kesin böyle olacak kimse diyemez bakarsın 3 yumurtaya birden basar ama çok zor sen arabların yumurtasını al altlarına geri sür dişi 2. yi çıkarınca muhtemelen yatar yvanın yakınlarınada çar çöp at içgüdüsel olarak hazırlık yapsın.
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami

yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım Empty Geri: yumurtanın altına başka yumurta koydum lütfen yardım

22/7/2014, 9:37 am
Birde şöyle birşey 2 yumurta görünce erkek yatıp kanlanmayı başlatmıştır kuluçka sırası dişiye geldiğinde erkek kalkmıştır dişide 2.yumurtayı çıkarma hazırlığında olduğu için yatmamıştır ve senin o 2 yumurta muhtemelen ziyan oldu .
kuşçu007
kuşçu007

22/7/2014, 10:34 am
bu sabah baktım erkek yatıyo ikisine birden ama ikinci yumurta çıkmamış mardınlerin sizce ikinci yumurta çıkmaz mı
bozdumanlı_susami
bozdumanlı_susami

22/7/2014, 2:44 pm
2.yumurta gelmeden kuşun altına yumurta sürülmez senin hatan burada zaten , üst mesajdada yazdım arabın yumurtasını geri koy .Sen ne yapmaya çalışıyosyun önce ona karar ver elindeki mavilerin üremesini istemiyormusun neden macera arayışına girdin=) Bırak hepsini kendi haline oynamasaydın o kuş yumurtladığı yerde kuluçkaya yatardı yeni olması önemli değil çok damarlı kuş olsa zaten kolay kolay kümes değişiminde yumurta alamassın biraz adaptasyon ister.
kuşçu007
kuşçu007

22/7/2014, 5:18 pm
Aynen haklısın çok yanlış yaptım valla
kuşçu007
kuşçu007

22/7/2014, 5:19 pm
A önce çıktım baktım ikinciyide yavmış mardin üç yumurta var üçünüde yatıyolar bakalım nolucak hayırlısı
Similar topics