FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FIRAT KAYMAZER (İZMİR)

+12
kelebekchi
bilal35
kemocan
e.f.s.i_texas
altınokguvercin
şahin_-55
meliço
Forum Admin
Haso
Forum Müdür
Rauf
oynakspor1903
16 posters
kemocan
kemocan
Ad Soyad : kemalettin kalaycıklıoğlu
Forum Kayıt : 08/01/10

FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 Empty Geri: FIRAT KAYMAZER (İZMİR)

30/1/2010, 8:48 pm
sayın rauf bey burasının demokratik ve özgür bir forum olduğunu sanıyorum.bende kemal beyin avukatı değilim.genel olarak yazıyorum .sizin yorumları sınırlandırma hakkınız mı varda böyle yazıyorsunuz.basmakalıp olsa kes yapıştır yapar-allah canpekliği versin dersek-birbirimizi geliştirme bilgi alışverişi yapma imkanımız olmazsa ozaman bu forumu kapatsınlar gitsinler.herkesde mutlu olsun yani.
kemocan
kemocan
Ad Soyad : kemalettin kalaycıklıoğlu
Forum Kayıt : 08/01/10

30/1/2010, 8:51 pm
selamlar.ankara kuşları konusunda da biz kırkanat kuşu kaldırıp atmayız.eğer güzel tatmin edici bir oyunu varsa severek besleriz.teşekkürler
kelebekchi
kelebekchi
Ad Soyad : Kemal Bıyıklı
Doğum Tarihi : 24/02/80
Forum Kayıt : 19/01/10

1/2/2010, 1:09 pm
Rauf demiş ki:Üzerime farz olmaz bu tarz konuşmalar ve tartışmalar ama kendimi tutamadım. Ben hem şebab severim, hem dönek severim, hemde kelebek yani saya severim... Bilinmeyen ve beslenmeyen kuşlar hakkında itici vasıfsız vs. gibi yorumlar yakışıksız kalıyor bunu söylememe gerek yok sanırım. Ancak beslenerek ve emek verilerek bir yere getirilmeye çalışılan bu güzel varlıklara bu tarz yorumlar yakışık kalmıyor. Özelliklerini sormuşsunuz ama birde itici vs. gibi bir yazı yazmışsınız. Buradaki kuşar sayadır yani oyun kuşudur ne taklacıdır ne başka ala vs. Oyun kuşunda kostüm aranmaz onların vazifeleri havadadır. Meziyetleri gözle görünmeyecek yerlerdedir. Yerde pek fazla önemi yoktur. Yani demek istediğim şudur; kimse kimsenin malına saygısızlık yapıpta kırmamı caprazmı vs. gibi yorumlar yapamaz hakkı yoktur. Fırat Bey benim babamın oğlu değil onu savunayım. Birkez görmüşlüğüm misafir etmişliğim var o zamandırda muhabbetim yok. Kemalettin bey siz oyun kuşlarında kanadı kır olanları bu kır kanat diye çöpe atarmısınız Ankarada? Benim bildiğiim oyun olsun kanadı kır olsun önemli değil. Bu işte böyledir bunlarda oyun olsun rengi bozuk olsun. Ama paçasız olmasın yada tozluklu. Yani beyler lütfen yorum yaparken karşınızdaki insanı incitmeyecek şekilde yorum yaparsak daha yakışık kalır...
İzmir-Torbalıdan Rauf BENLİOĞLU. saygılar....
Selamün Aleyküm Rauf bey,Ben İstanbulda ikamet ediyorum Aslen Manisa Kulalıyım Yaklaşık 20 senemi kelebek ırkına adadım...Halende besliyorum Bende Şebab severim sevdiğim kadar anlarımda nasıl olması gerektiğini. Bize Sevdiğiniz 3 ırk ismi yazmışsınız ben Güvercinin 550 ırkınıda severim...Amacım kimsenin şevkini kırmak veya kimsenin beslediği ırkı kötülemek değildir.Burada Amacım negatif eleştirileri masaya yatırıp Pozitife yani iticiliği çekiciliğe dönüştürmektir.Profesyönel bakıcılık bu gün yapılan yarışmaların doğrultusunda olmalıdır. Yani kuşun fiziki yapısı , kostümü , havadaki performası v.s. göz önünde tutularak bilinçli bi şekilde beslemektir. Ancak bu şekilde Kelebek ırkı hak ettiği yere gelir. İnanın kostümü harkulade fiziki yapısı ele avuca sığmayan havada matkap gibi dönen Kelebekleri yakın takibe alıp seyrettim...Bu tarz kelebekleri beslemek var iken Sayanın membasında olupta kostümü bozuk kelebekleri beslemek nedendir...? Hem sizinde bildiğiniz gibi "Elin iyisi bitmez" yani "Üstününde üstünü" , "Ustanında bir ustası vardır"...Ben Güzele GÜZEL DERİM Güzel benim olmasada...İnancınız olsun kelebek hakkında yeterince bilgiye sahibim.Bu bilgiyi kupalarla veya ödüllerle kanıtlayamıyor olabilirim. Benim gibi Düşünen Kelebek severlerin amacı 1. olmak değil 1. yapmaktır. Saygılarımla...
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

2/2/2010, 12:27 am
SAYIN KEMALETTİN BEY; SİZİN DEMEK İSTEDİĞİNİZİ ANLIYORUM FAKAT HERKES BENİM GİBİ ESNEK DÜŞÜNCELİ OLAMAZ. BEN TEKRAR DİYORUM BU KUŞLAR OYUN KUŞUDUR VE MEZİYETLERİDE HAVADADIR. DEMEK İSTEDİĞİM BUNDAN İBARETTİR. KESİNLİKLE BEN SİZE VE SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZE BİR SNIRLAMA YADA KET VURMA GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOKTUR DEDİĞİNİZ GİBİ BU PLATFORM SERBEST DÜŞÜNCE VE GÖRÜŞ PLATFORMUDUR. BEN ANCAK BURADA BİLDİKLERİMİ PAYLAŞMAKLA MÜKELLEFİM YANİ SİZİN DÜŞÜNCELERİNİ ENGELLEME GİBİ BİR LÜKSÜM YOK OLAMAZDA. SİZİ YANLIŞ ANLAŞILACAK BİR DÜŞÜNCEYE SOKTUYSAM KUSURA BAKMAYIN. NE GÜZEL DEMİŞSİNİZ OYUN KUŞLARI İÇİN BUNLARDA OYUN KUŞLARI AMA BUNLARINDA KOSTÜMÜ BUDUR... SAYGILAR....
Rauf
Rauf
Ad Soyad : Mahmut ayaz
Forum Kayıt : 11/05/08

2/2/2010, 12:41 am
kelebekchi demiş ki:
Rauf demiş ki:Üzerime farz olmaz bu tarz konuşmalar ve tartışmalar ama kendimi tutamadım. Ben hem şebab severim, hem dönek severim, hemde kelebek yani saya severim... Bilinmeyen ve beslenmeyen kuşlar hakkında itici vasıfsız vs. gibi yorumlar yakışıksız kalıyor bunu söylememe gerek yok sanırım. Ancak beslenerek ve emek verilerek bir yere getirilmeye çalışılan bu güzel varlıklara bu tarz yorumlar yakışık kalmıyor. Özelliklerini sormuşsunuz ama birde itici vs. gibi bir yazı yazmışsınız. Buradaki kuşar sayadır yani oyun kuşudur ne taklacıdır ne başka ala vs. Oyun kuşunda kostüm aranmaz onların vazifeleri havadadır. Meziyetleri gözle görünmeyecek yerlerdedir. Yerde pek fazla önemi yoktur. Yani demek istediğim şudur; kimse kimsenin malına saygısızlık yapıpta kırmamı caprazmı vs. gibi yorumlar yapamaz hakkı yoktur. Fırat Bey benim babamın oğlu değil onu savunayım. Birkez görmüşlüğüm misafir etmişliğim var o zamandırda muhabbetim yok. Kemalettin bey siz oyun kuşlarında kanadı kır olanları bu kır kanat diye çöpe atarmısınız Ankarada? Benim bildiğiim oyun olsun kanadı kır olsun önemli değil. Bu işte böyledir bunlarda oyun olsun rengi bozuk olsun. Ama paçasız olmasın yada tozluklu. Yani beyler lütfen yorum yaparken karşınızdaki insanı incitmeyecek şekilde yorum yaparsak daha yakışık kalır...
İzmir-Torbalıdan Rauf BENLİOĞLU. saygılar....
Selamün Aleyküm Rauf bey,Ben İstanbulda ikamet ediyorum Aslen Manisa Kulalıyım Yaklaşık 20 senemi kelebek ırkına adadım...Halende besliyorum Bende Şebab severim sevdiğim kadar anlarımda nasıl olması gerektiğini. Bize Sevdiğiniz 3 ırk ismi yazmışsınız ben Güvercinin 550 ırkınıda severim...Amacım kimsenin şevkini kırmak veya kimsenin beslediği ırkı kötülemek değildir.Burada Amacım negatif eleştirileri masaya yatırıp Pozitife yani iticiliği çekiciliğe dönüştürmektir.Profesyönel bakıcılık bu gün yapılan yarışmaların doğrultusunda olmalıdır. Yani kuşun fiziki yapısı , kostümü , havadaki performası v.s. göz önünde tutularak bilinçli bi şekilde beslemektir. Ancak bu şekilde Kelebek ırkı hak ettiği yere gelir. İnanın kostümü harkulade fiziki yapısı ele avuca sığmayan havada matkap gibi dönen Kelebekleri yakın takibe alıp seyrettim...Bu tarz kelebekleri beslemek var iken Sayanın membasında olupta kostümü bozuk kelebekleri beslemek nedendir...? Hem sizinde bildiğiniz gibi "Elin iyisi bitmez" yani "Üstününde üstünü" , "Ustanında bir ustası vardır"...Ben Güzele GÜZEL DERİM Güzel benim olmasada...İnancınız olsun kelebek hakkında yeterince bilgiye sahibim.Bu bilgiyi kupalarla veya ödüllerle kanıtlayamıyor olabilirim. Benim gibi Düşünen Kelebek severlerin amacı 1. olmak değil 1. yapmaktır. Saygılarımla...

ALEYKÜM SELAM KEMAL BEY. MEMLEKETİZİ BELİRTMİŞSİNİZ SAĞOLUN. MANİSA KULADA ÇOK GÜZEL DÜZ MAVİLER VE MAVİ BAŞLAR SAYİR ETMİŞTİM. DÜZ MAVİLER KARŞI VE AŞAĞI OYUNLU, MAVİBAŞLAR KARŞI OYUNLUYDULAR. O GÜN GÜZEL BİR SAYA ZİYAFETİ ÇEKMİŞTİK UÇURAN ARKADAŞTAN ALLAH RAZI OLSUN... SİZ GÜVERCİNİN 550 IRKINI SEVERİM DEMİŞSİNİZ NE MUTLU SİZE. BENDE SEVERİM GÜVERCİNLERİN ÇOĞUNU BENİM BELİRTTİĞİM SADECE BESLEMEKTE OLDUĞUM GÜVERCİNLERDİ. BEN ŞAHSEN OYUN KUŞLARINDA RENK BAZ ALMAM VAR GÜZEL OYUNLU VE GÜZEL RENKLİ KUŞLAR VE ELİMDEDE VARDI SİZDE YORUM YAPMIŞSINIZ SAYFAMDA MAVİ BAŞ ERKEĞİM... BEN DEVAMLI GEZİYORUM ARAŞTIRIYORUM ŞU ANDA KÜMESLERDE KOSTÜM KUŞU OLARAK BESLENEN KARABOZALILAR KARANFİLLER KIRLANGIÇLAR (SARI, KIRMIZI, MAVİ, KARA) BUNLARIN KAÇTA KAÇI HAVADA SAYA MEZİYETİ YAPIYORLAR MERAK EDİYORUM. BEN OYNAK KUŞUN İYİSİNE MERAKÇIYIM VE OYNAK KUŞUN ISLAHINDAN YANAYIM. SAYA DEDİĞİMİZ KUŞUN UÇMASINDAN YANAYIM. VE BU DÜŞÜNCELERİMDEN DOLAYI İZMİRDE KURULMUŞ OLAN DERNEKTE YARIŞMA TALİMAT NAMELERİNE GÖRE GÜN VE GÜN KUŞ UÇURUR VE ONA GÖRE ELEMASYON YAPARDIM. HANİ DEMİŞSİZ YA PROFESYONELLİK YANİ O ŞEKİLDE UÇURUMLAR YADA YARIŞMA KRİTERLERİNE GÖRE HAVA DİSİPLİNLERİ. BEN BAYA Bİ UZUN YAZACĞIM ONDAN DOLAYI SAYIN FIRAT ABİİDEN AF DİLİYORUM. TARTIŞMA POLEMİK OLMAMASINI DİLİYORUM. MERAKLI İNSANLARI POLEMİKLER UZAKLAŞTIRMAMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BANA SÖYLEMEK İSTEDİĞİNİZ HERHANGİ BİR ŞEY OLURSA SAYFAMA YAZMIŞSINIZ ZATEN ORAYA YAZARSINIZ SEVİNİRİM. ÇÜNKİ BENİM KUŞLARIMDA KOSTÜM PROFESYONELLİĞİ DIŞINDA... KUSURUM OLDU İSE AFFOLA....
karizma3509
karizma3509
Ad Soyad : hilmi içdağ
Forum Kayıt : 05/02/10

6/2/2010, 2:30 am
maşallah FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 1437731403 FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 745452271 güzel resimler
karizma3509
karizma3509
Ad Soyad : hilmi içdağ
Forum Kayıt : 05/02/10

6/2/2010, 2:31 am
karizma3509 demiş ki:maşallah FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 1437731403 FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 745452271 güzel resimler
FIRAT KAYMAZER (İZMİR) - Sayfa 2 4245286173
baybars
baybars
Ad Soyad : BAYBARS KUTAY
Forum Kayıt : 17/04/10

17/4/2010, 5:58 pm
çok harika beğendim.
ibrahim_35
ibrahim_35
Ad Soyad : İbrahim SEFER
Doğum Tarihi : 13/05/93
Forum Kayıt : 25/04/10

25/4/2010, 12:59 pm
Mavi kafa dişin çok güzelmiş maşallah fazla yavru bakıtma saya kuşa yaramıyor.Allah nazardan saklasın
serdar35,5
serdar35,5
Ad Soyad : SERDAR KARATAY
Doğum Tarihi : 11/03/77
Forum Kayıt : 10/07/10

12/7/2010, 10:45 am
kuşların güzel ama ben 10 yaşından beri besliyorum nerde o eski kara, mavi, kırmızı bozalılar birileri piyasayı şekillendiriyor oynak dediler edremitlerle kuşalrın kanını bozlar, karanfil gerdanlı dediler, mavi, pal dediler eski kuşlar kalmadı çelenkli hafif kapalı karabozalılar yok artık bende bango hünkariye yöneldim daha onları bozamadılar sayalar kadar neyse kuşlarının hayrını gör kardeş