arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ?? 411k

Join the forum, it's quick and easy

arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ?? 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ??

+13
polllat
saint91
ksklecann
kara_snek
haziran_78
KONYALI 42
ademyavuz
necati
yaşar
surguncavus
murat yılmaz
Forum Admin
tilki
17 posters
tilki
tilki
Ad Soyad : emrah goksel
Forum Kayıt : 29/06/08

arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ?? Empty arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ??

26/8/2008, 3:37 pm
arkadaşlar elımde bıcıf mıskem var arkatepe kuşlarım sertte fakat bı turlu sokemıyorum yanı duzel temıyorum aşırı ve sert oyun yapıyolar kımı zaman oyundak kalkamıyolar bıle neyapmalıyım yardımcı olur sanız sevınırım saygılar
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ?? Empty Geri: arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ??

12/9/2008, 9:50 pm
oyun kuşu ustaları bi yardım edin yahuu
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ?? Empty Geri: arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ??

13/9/2008, 7:01 am
merhaba oyun kusu beslıyosan dıkkat etmen lazım kus yavruluktan cıkarken genelde basımıza gelır kus serte gırer ama kusları ızlemelısın taklasının nasıl cevırıyor kanat ucuylamı yoksa normal sekıldemı bunu ızleyıp serte gırecegını sezmen lazım ve kusun kuyrugundan ortasını cekmen lazım saglı sollu 3 adet bırakıcan ama tabı serte gırmeden gırdıkten sonra pek fazla yapacagın bıse yok cunku butun oyun kusu besleyen arkadasların boyle sorunları olmustur..
surguncavus
Ad Soyad : kk
Forum Kayıt : 07/09/08

17/9/2008, 4:49 pm
ğğ

En son surguncavus tarafından 31/7/2011, 1:00 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
yaşar
yaşar
Ad Soyad : yaşar köksel
Forum Kayıt : 29/09/08

30/9/2008, 7:05 pm
Selamlar . Sertte oynayan kuş iyi kuştur. onu ucurmaya gelince eşleri değiştirmen lazım.
Yani başka kuşlarla çalışmalısın . Bendede vardı bir çift beyazdan
4 adet yavru aldım
4 dünüde sertten cıkaramadım.Eşleri değiştirceksin .Bilirsinki izleyemdikten sonra ne
önemi var dimi.Ancak benim sertte oynayan kuşlarımı serti bırakırlar diye devamlı
ucurdum . Yumurta gördüler vede yavruya baktılar ama nafile geldi.Yanlız bu her kuşta
gecerli değildir.Yani bazısı 2 gün sertte kalıyor . Bazısı 2 ay . Bazısıda ,bendekiler gibi
hiç cıkmıyor.Ama bir tavsiye : İYİ KUŞ PROBLEMLİ KUŞTAN CIKAR.seninkiler gibi.
Teşekkür Ederim.
surguncavus

1/10/2008, 3:28 pm
allah razı olsun :)
necati
necati
Ad Soyad : necati kırbıyık
Forum Kayıt : 02/10/08

3/10/2008, 12:39 pm
Sevgili kardeşim o kuşları düzenli ve hergün en az iki kerez uçurman lazım.Eğer bundanda sonuç alamıyosan o kuşları normal oynayan sert olmayan bi kuşla eşleştir.Yavruları normal olcaktır.Denemeni tavsiye ederim.Yatırmak tamamen kuşları mahveder.
ademyavuz
ademyavuz
Ad Soyad : Adem Yavuz
Doğum Tarihi : 01/01/80
Forum Kayıt : 04/06/08

3/10/2008, 5:16 pm
tilki demiş ki:arkadaşlar elımde bıcıf mıskem var arkatepe kuşlarım sertte fakat bı turlu sokemıyorum yanı duzel temıyorum aşırı ve sert oyun yapıyolar kımı zaman oyundak kalkamıyolar bıle neyapmalıyım yardımcı olur sanız sevınırım saygılar

devmalı kuşlarlala ilgilecen ve ucuracan bu kadar zor bilmem anlata bilyomu mu?:)
KONYALI 42
KONYALI 42
Ad Soyad : KENAN BEYAZGÜL
http://www.konyalikuccu-42.de.tl

4/10/2008, 6:10 pm
Selam arkadaslar kuslarinin kanat teleklerine bakmani tavsiye ederim bazi kuslar varidir 6 telekte sik takladan cikaramazsin hatta kus kesinlikle ucmaz onu biraz zamana birak sabir isidir kus bas teleklere geldigi zaman ucacagini belli ediyor o zaman da yatar zaten cünkü oyun bozar ucurursan benim basim dan gecti sik taklada kuslarimi ucurmam ken dileri ucuyorlar zamani geldiginde yine de ustalar daha iyi bilir saygilar
haziran_78
haziran_78
Ad Soyad : şükrü demiroğlu
Forum Kayıt : 22/10/08

23/10/2008, 8:48 pm
ben bir yerden duydum ve yaptım iyi geldi sanada söyleyeyim kuşun kuyruklarını bağlayacaksın uçururkenn kuş dah arahat uçuyor ve dengesini rahat kuruyor ve takla atması azalıyor bence bir dene benim kuşu o kurtardı her uçurduğunda kuyruklarını bağla kople ve günde 2 sefer kesin uçur
kara_snek
kara_snek
Ad Soyad : Caner Şenol
Forum Kayıt : 12/07/08

27/11/2008, 2:40 pm
iyide cocuk diyorki 2 günde arkadaki catıdan gelmedi diye zannetmiyorumki ben kuyruk bağlansın ve kendi çatısına basabilsin senin tapıcan tek iş var kardeşim kuşun kuyruklarını komple yolmak tonga kalsın öyle uçur ve tok uçurma kuşlarını....
Anonymous
Misafir
Misafir

27/11/2008, 3:24 pm
arkadaşım kuşun hiç bi tuyunu yolma yazık hayvana eğer uçuramıcam diyosanda çatıda yatması probem oluyorsa bakabılecek birine ver kımsenın kuş ları tutsak etmeye hakkı yok yok kuş çok güzelmiş efendım yatırıp yavrusunu alıcam yavrularını uçurucam mantiğı bana tamamen ters senın dediğin gibi bi tanede bende vardı 8 gun aç susuz yattı çatıda en sonunda kovaladım kendı çatıma konduda öle yakaladım iyileştirdikten sorada hemen arkadaşıma verdım o terasta beslıyor kuş orda daha rahat edeceği için ona verdım bence benım zevkimden önce kuşun rahatlığı önce gelir
Anonymous
Misafir
Misafir

27/11/2008, 3:26 pm
o kuşu normale döndurmenın tek yolu devamlı uçurmak başka bi çaresi yok
surguncavus

27/11/2008, 4:51 pm
şşş

En son surguncavus tarafından 31/7/2011, 12:59 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
ksklecann
ksklecann
Ad Soyad : CAN UĞRAŞ
Doğum Tarihi : 27/08/90
Forum Kayıt : 24/04/08

27/11/2008, 4:54 pm
maşallah güzele benziyo ama 1. resimde sanki gagası kısa gibi gözükmüş resimden dolayı herlade paylaşım için tşk
kara_snek
kara_snek
Ad Soyad : Caner Şenol
Forum Kayıt : 12/07/08

27/11/2008, 5:05 pm
aynen bende onu diycektim kırmızı göz falan böyle kuş oynar be hocam...
surguncavus

27/11/2008, 5:10 pm
atmacanın aldıgı eşi sadece bizim terasa konuyodu bu hıyar konamıyo
onun soyunu üretmeyi düşünüyom ama korkuyom ben birtanesiyle ugraşamazken
düzünesiyle nasıl ugrasacam ama soya gıdecem daha dogrusu deneyem :) :) :D
saint91
Ad Soyad : murat poyraz
Forum Kayıt : 26/11/08

27/11/2008, 5:22 pm
bişi sorabilir miyim?bende de bi kuş var.aynakuyruk arap dicem ama deil galiba.siyahın biraz daha açık rengi ve kırmızı göz.nasıl bi kuştur bu.ben anlayamadım yardımcı olur musunuz?
polllat
polllat
Ad Soyad : sinan öztekin
Doğum Tarihi : 02/01/93
Forum Kayıt : 25/01/09

26/1/2009, 6:29 pm
aynısı banada oldu kuyruklarının ortasını çektim düzeldiler
bykalfa
bykalfa
Ad Soyad : Ercan
Doğum Tarihi : 13/05/80
Forum Kayıt : 23/11/08

27/1/2009, 9:31 am
zaralıemrah demiş ki:o kuşu normale döndurmenın tek yolu devamlı uçurmak başka bi çaresi yok

%100 katılıyorum bunun baska yolu yok,hergün düzenli uçur araya bi öncü kat teke teke ucur 10 gün sürmez açılırlar.
surguncavus

28/1/2009, 4:25 pm
bykalfa demiş ki:
zaralıemrah demiş ki:o kuşu normale döndurmenın tek yolu devamlı uçurmak başka bi çaresi yok

%100 katılıyorum bunun baska yolu yok,hergün düzenli uçur araya bi öncü kat teke teke ucur 10 gün sürmez açılırlar.
ben 2 kusumdada denedım duzeltemedım gercı yerıne gore de degısır ama neyse ben terasta ucuruyom yer olsa süper olur ama
bırı kanatlarını makaslamak zorunda kaldım
digerı her gun gelıyo kanatları kan dinlendirim dedim birgun kumestem cıkarmadın ertesı gun cıkarınca bi kalktı vurdu vurdu taklayı gıttı bulamadım
şans işte saglık olsun
Anonymous
Misafir
Misafir

28/1/2009, 4:41 pm
ozaman o kuşun ana babasını ayırıcaksın yavru almıcaksın çıkan yavruyu uçuruamıyosan
başka kuşlarla denıceksın işte oyun kuşu bu kadar zor bi iş ALLAH butun kuşçulara sabır versın
sakaryalısamet
sakaryalısamet
Ad Soyad : sametyıldırımm
Doğum Tarihi : 09/04/95
Forum Kayıt : 28/01/09

arka tepe mıskem var sertten cıkaramıyorum ?? Empty mrb

1/2/2009, 4:00 pm
mrb abiler bende posta gk var ne yavru çıkar
Donadotti
Donadotti
Ad Soyad : Erkan kay
Doğum Tarihi : 24/01/82
Forum Kayıt : 08/11/08

2/2/2009, 1:00 pm
Anlamadım ben sertte dediği kuşların sürekli olarak takla atıp uçamamasımı oluyor.Yani dolap gibi bi şeymi?
surguncavus

2/2/2009, 5:15 pm
hayır sert kuşun taklası diğerlerinin attığı 4 taklaya eş değerde
kanatlarını öyle bi vuruyokı çok uzaktan takla attıgını anlarsın
kondugunda kanatları % 100 patlamıştır kan içinde kalmıştır
hani derlerya uçtumu konamaz kondumu uçamaz o işte
Donadotti
Donadotti
Ad Soyad : Erkan kay
Doğum Tarihi : 24/01/82
Forum Kayıt : 08/11/08

3/2/2009, 11:20 am
Anladım. Benim bi nudi var oda uçtuğu zaman kanatları patlamış geliyodu iki hafta uçurmadım şimdi çok şükür iyi bi sorunda yok.
sezgin ertemur
sezgin ertemur
Ad Soyad : sezgin ertemur
Doğum Tarihi : 06/05/71
Forum Kayıt : 13/07/08

17/4/2009, 10:33 pm
kardeşim senin tarif ettiğin şekile gelen kuşlara biz samsunda zeri ağır deriz biraz zor uçarlar takladan kuyrunu çek biraz hafiflesin kuş ondan sonra kaldır havaya günde üç sefer zorla baktın uçmuyo ana va babayı ayır demekki oyavrular sert düşmüş
ha bide şu var zeri yani sert yavrularda sökğldüyü zaman daha bol taklalı oynarlar selamlar
kardeşim
Similar topics