CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM 411k

Join the forum, it's quick and easy

CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM

+4
murat yılmaz
tolga40
kuşçu26
Forum Admin
8 posters
Anonymous
Misafir
Misafir

CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM Empty CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM

26/10/2008, 12:38 pm
ortalama 2 saat uçan her seferde 10-12 takla arası oynıyan 15 tam sefer çıkaran bir kuş sizce ne kadar eder???
ustalarım cevaplarınızı beklıyorum
Forum Admin
Forum Admin
Ad Soyad : Güvercin Forum
Doğum Tarihi : 05/10/84
Forum Kayıt : 10/01/08
https://thepigeontv.yetkinforum.com

CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM Empty Geri: CEVAPLARINIZI BEKLIYORUM

26/10/2008, 12:46 pm
kuş dolar altın euro degil sabit bir kuru ederi olsun kuş sahibinindir 10 lirada ister 1000 lirada ister...

sana basit bir örnek wereyim ben orta okul yıllarında pazaran bir beyaz kelebek almıştım 3 lira gözleri beyaz hoşuma gitmişti normal kelebekler 2-5 arası satılıyordu normal bi paraya aldım yani pazarın sonuydu yanımızda kuş satmaya gelmişti genç birisiydi ben kuşu aldım onlardan onlar gitti pazardan tam bizde gidiyorduk biri geldi bu saya ne kadar dedi bende kendime aldıgım için soranlara 20 lira diyorum aklımın ucundan geçmez 20 liraya okuşun satılacagı adam 20 lirayı çıkardı attı aldı gitti kuşu olurunu bile sormadan bu işler böle....
Anonymous
Misafir
Misafir

26/10/2008, 3:33 pm
o zaman senın gözunde ne kadar eder dediğim kuş???
kuşçu26
kuşçu26
Ad Soyad : Samet Dönmez
Doğum Tarihi : 03/10/88
Forum Kayıt : 06/02/08

26/10/2008, 5:21 pm
abi taklası güzel saati de güzel.ama en önemlisi oyun tertibi.mesela burgu varmı?kaç metreden sefere baslıyor?anası babası nasıl,altından gelen yavrular nasıl?yani soyu.birde bu kuş eke mi yavru mu?yaşı kaç?kaç sefer yapıyor?her seferde aynı takla aynı ferformans mı?oyuna atması nasıl?sinekte mi uçuyor yoksa orta semada mı?
çok şey istedik ama bunlar önemli şeyler.ben kuş almam parayla ve satmam.ama izlediğim kuşta bunların olması gerek...
Anonymous
Misafir
Misafir

26/10/2008, 5:34 pm
1-her kuşta burgu olmaz o zevk meselesidir.
2-ana babasının yıllardır soy takibi var
3-kuş eke yavrusuda var
4-15 sefer çıkarıyor,
5- takla performansı aynı taban taklası var
6-orta semada uçuyor
7-yetermı??? lol!
kuşçu26
kuşçu26

26/10/2008, 6:35 pm
zevk meselesinde o zaman ben burgusuz kuş izlemem nolacak?birde senin anlattığın kuşta burgu olsaydı nasıl izlerdin?
abi şaka bir yana eğer soy takibi varsa kuş eke ise 15 sefer yapıyorsa izlenecek bir kuştur.güle güle besle...ha ben 2 direk 3 direk gideni severim o da zevk meselesi...20 takla da bana göre fazla.5-6 atsın uzun gitsin sesli nizamlı nadide bi çiçek gibi burgulu şekilde tabanlı tavanlı oynasın derim...
iyi uçurmalar...

En son kuşçu26 tarafından 8/11/2008, 5:44 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

26/10/2008, 7:37 pm
saolasın
tolga40
Ad Soyad : yıldız
Forum Kayıt : 01/08/08
http://site.mynet.com/tolga40/

26/10/2008, 9:11 pm
25 ytl eder daha fazla etmez bizim buralarda
Anonymous
Misafir
Misafir

27/10/2008, 6:26 pm
sizin oralar 25 ytl ediyosa kralıda 100 ytl dir o zaman
tolga40

28/10/2008, 8:32 am
en kralın fiyat biçilmez senin dediğin kuşlar 25 ytl burda

En son tolga40 tarafından 28/10/2008, 4:09 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Anonymous
Misafir
Misafir

28/10/2008, 3:22 pm
yolla ozaman kralının videosunu izleyelim hep beraber lafla olmuyo gözümüzde görsün
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

28/10/2008, 3:45 pm
25 ytl ye ole kusmu olur ya senın bahsettıgın kus eger gercekten soyu guzelse vede renk olarakta ıyıse cıftını 250 verılır ama dedıgın gıbıyse. 25 ytl ıkı tane takla atar 10 dakka ucar o tarz kuslar verılır...
tolga40

28/10/2008, 4:15 pm
yok kardeş arkadaş soyunu sormuyo zaten 15 tane sefer yapsın seferinde 10,12 takla atsın fiyat sordu dediği türdeki kuşları ben isteyim 25 ytl alırım ben 30 sefer yapan kuşları çiftini 100 ytl verdim geçen arkadaşa bizim burda 15 sefer yapan kuşu çoğu beslemez zaten 40 sefer yapmalı kuş dediğin
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

28/10/2008, 4:40 pm
valla ustad ıst da olsan alısverısımız olurdu senle saglam oyun kusunu sivastan mardinden elazığdan almak ıstersen saglam yıne en az 100 150 derım
ronya
ronya
Ad Soyad : zuhal tan
Doğum Tarihi : 10/07/73
Forum Kayıt : 28/10/08

28/10/2008, 6:12 pm
selam arkadaşlar bendeki kuşta 3 saatten fazla duruyo fişek çekerken hayran kalıyo insandegeri ney derseniz asla deger veremem o kuşa 2 saat uçuyosa senin fiyat bile sormaman lazım unun uçuşu bile yeter
tolga40

28/10/2008, 8:28 pm
ha kardeş yanlış anlaşılmasın ben 25 ytl alırım fakat sen git 100 ytl basarsın aynı kuşa
Anonymous
Misafir
Misafir

28/10/2008, 10:24 pm
saatten dersen 6 saat uçan kuşta var ama önemki olan fazla uçması değil
değerli bi insan demişki
önemli olan yaşamak değil yaşadığın sure içinde faydalı şeyler yapabilmek...
tolga40

29/10/2008, 5:22 am
6 saat uçan kuşlar var sefer araları var, kuşta seferini yaptıkça uçar, öyle boş boş gezinmez inemediğinden uçuyor
kuşçu26
kuşçu26

29/10/2008, 6:03 am
abi bazı kuşlar inemediğinden zorla 6 saat uçuyo, bizim kuşlarımız oyun yapmak için 6 saat uçuyo...
Anonymous
Misafir
Misafir

30/10/2008, 6:34 pm
arkadaşlar oyunlu kuşun otuz seferi kırk seferi önemli değil bence önemli olan istikrarlı oyuna gelmesi yer nekadar mesafede geliyor kaç taklayla oyun yapıyor
taklasının mesafesi nedir uzunmu kısamı gidiyor. yere ineceği zaman düzmü iniyor perdahlıyarakmı iniyor bunlar oyunlu kuşta bir bütündür 40 sefer oyuna gelen kuş uzun oynamaz bir direk oynar taklası bol olabilir ama kısa oynar sefere 15 kere gelen kuş uzun oynayabilir. arkadaşlar birbirimizi kandırmaya gerek yok nihayetinde ufacık yürek taşıyor iki saat uçan kuş çok gezen kuştur bence saygılar
Anonymous
Misafir
Misafir

30/10/2008, 8:03 pm
bu yorumlardan bi sonuç çıkarttım herkesin oyun kuşundan beklentileri farklı
yani standart bir oyun kuşu yok. biri der burgulu oynasın, bırı der dama kuyruğunu sürtsün, biri uzun gitsın 5 takla atsın yani herkesın beklentılerı ve zevklerı farklı
sadece kupaya kuş uçuran kuşçuların oyun kuşundan bekledikleri performans aynı çünki kupaya katılcak kuşta belirlenen nitelikler olması gerekıyor.

bıde soru soran arkadaşlar sorularına yanıt bulamıyolar bunun nedeı ise herkesin birbirinin yorumuna yorum yapması.herkes yorumunu yapsa sorusuna cvp arıyan arkadaş bu yorumlardan mantık yurutup sorusunun cvp ını alabilir.

yanlışım varsa lütfen düzeltın

saygılarımla zaralı emrah kardeşiniz...
eric
eric
Ad Soyad : ali demir
Doğum Tarihi : 20/07/76
Forum Kayıt : 06/11/08

30/1/2009, 5:38 am
arkadaslar kusculukta tam bi belli fiyat yok.bu tamamiyle arz talep meselesi.bakin ben kanadada yasiyorum EMRAHIN kusuna 500 dolar veririm ancak kardesim sitanbulda kuscu arkadasa sziyarete gidiyor arada bir.odanin icinde 5 sefer yapan ayna kuruk miski var arkadastan 50 dolara aliriz diyor.ben ona 1000 dolar veririm ama orda 100 dolar eder belki
yada alacak kisiye gore degisir.ama senin kus orada edecegi para 15 20 lira gibi bisey.
bunu tahminen soluyorum yaptigim arastirmalara gore.ah ah turkiyeden kus getiremiyorum yanarim ona yanarim.cok inceliyolar.esim turkiyeden yumurta getirdi ama o zaman yumurtada yatan cok az kusum vardi 14 yumurta telef oldu.sadece 14 ve 8 gunluk 4 yumurta vardi gelir gelmez 1 cift kelebek posta es vardi onlarin yumurtasini attim altina 4 tane bunlari koydum sadece 14 gunluk 1 tanesi 4 gun sonra cikti.tam 2 haftalik oldu hevesle bakiyordum birden bi sabah baktim olmus.icim parcalandi valla.havalr serindi acaba ondan mi oldu yoksa benim 3 yasindaki oglum o gecen aksam kumese girmisti yavruyu eliyle sikarak orseledimi bilemiyorum ama son derece saglikliydi.iste bole bi talihsizlik yasadim.ama simdi elimde 14 tane urfa mardin taklacilari var.onlarin ustunde calisiyorum.
Anonymous
Misafir
Misafir

30/1/2009, 7:39 am
tırlarla getırtme şansıznı yokmu yada hayvan kargosuyla uçaklarla taşıyolar heryere bıldığım kadarıyla
Anonymous
Misafir
Misafir

30/1/2009, 8:36 am
25 ytl diyenler lütfen üst üste ne kadar varsa siz 25 deyin ben 50 verecem adamınm tarifindeki kusu getirin almazsam serefsizim 50 ytl den anlattıgı işi yapacak getirin aldım. sizin orası muz umhuriyetimi.kardes dediiğin gibiyse gülerek besle bende olsun 1000 ytl den asagı vermem adamlar 15 mt kacan 3,4 takla vuran kuslara oda zer 500 tl istiyolar gülerek besle
aytekin67
aytekin67
Ad Soyad : aytekin
Doğum Tarihi : 05/05/67
Forum Kayıt : 30/08/08

1/2/2009, 8:01 pm
Selam ! Emrah arkadas bence bu kusun / kuslarin ne kadar ettigini biliyor bence...
Söylesede bizde bilsek ;=))) Bana göre bu kuslar IYI dir.
Bu arada bu tip oyunlu kuslar cok satilmaz bence,yaniliyormuyum ?
Selamlar basarilar.
osman yamak
osman yamak
Ad Soyad : Osman YAMAK
Doğum Tarihi : 20/08/72
Forum Kayıt : 01/02/09

1/2/2009, 9:09 pm
S.A. Emrah bey sizin bahsettiğiniz özellikte bir eke kuş Türkiye genelinde eke kuş yarışmalarında ilk üç'e girer benim internetten takip ettiğim kadarıyla. öyle kuşa 25 lira eder diyenlerin ömürleri boyunça kümesine öyle kuş girmemiştir bençe öyle kuşta para ile satılmaz gercek dosta hediye edilir.Saygılar
Anonymous
Misafir
Misafir

2/2/2009, 6:38 am
ben kuşuma fiyat biçmem benım için önemlı olan dostluktur kuşta buna bır vesiledır.yorumlarınız için teşekkur ederım