MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MESUT TOK (KIRKLARELİ)

+21
bayram59
kuyucuklu
kullanıcıadı
gurkanokur
kerimikiz1953
Ozdemir59
Exinos87
altınokguvercin
nebi
baba39
GUEST
şahin_-55
MİSKİCİ OKAN
kadox
ismetil
anilll39
Forum Müdür
rakun69
kasapserkan
Forum Admin
aynacı
25 posters
gurkanokur
gurkanokur
Ad Soyad : Trakyaguvercin.com
Forum Kayıt : 01/05/09

MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 Empty Geri: MESUT TOK (KIRKLARELİ)

6/10/2009, 8:38 pm
ayrıca isteyen kuşu kırar, isteyen böler, kişisel tercihtir bu, beğenmiyorsan bakma, ben eğer bundan zevk alıyorsam başkasını bağlamaz, maden sen öz yerli istiyorsun, onu ara bul yetiştir.
nebi
Ad Soyad : nebi
Forum Kayıt : 17/05/08

17/10/2009, 7:23 am
ıyıde o zaman o kırılan kuslarıda yerlı dıye atmasınlar masaya ne dıyeceklerse desınler ama yerlı ısmı altında kullanmasınlar ooohhh ne ala kır komunıskıyle yerlıyı yap patlakgöz kısa gaa koca tepe kusu bende yerlı var koca tepelı dıye gez ortalıkta ne guzel iş bee o zaman benımde sıze tavsıyem once bı trakya yerlısının nasıl bı kus oldunu arastırın ondan sonra kırılan kuslara bı ısım bulun ama ne olur trakya yerlısı ısmını kullanmayın
gurkanokur
gurkanokur

17/10/2009, 1:39 pm
nebi demiş ki:ıyıde o zaman o kırılan kuslarıda yerlı dıye atmasınlar masaya ne dıyeceklerse desınler ama yerlı ısmı altında kullanmasınlar ooohhh ne ala kır komunıskıyle yerlıyı yap patlakgöz kısa gaa koca tepe kusu bende yerlı var koca tepelı dıye gez ortalıkta ne guzel iş bee o zaman benımde sıze tavsıyem once bı trakya yerlısının nasıl bı kus oldunu arastırın ondan sonra kırılan kuslara bı ısım bulun ama ne olur trakya yerlısı ısmını kullanmayın

çok güzel bakıcı TRAKYA YERLİLERİM var. ayrıca trakya yerlisinin ne oldugunu araştırmak gibi bir gereksinimim de yok allaha şükür. öyle bir kaygım yok, trakya yerlisinde bir iddiam da yok.
nebi bey o sizin tercihiniz, isteyen komonerski ler ile kırar( sizde ilk önce araştırın da doğru komonerski yazımını öğreninin) , isteyen de bazıları gibi mantolularla kırar. siz de kendi yolunuzda gidersiniz. kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok. ayrıca korkmayın 'kırıklara' zaten bir ad bulmuşlar. ne mi ? ''KIRIK''... yarışmalarda görürseniz kırık kuşu direk diskalifiye edersiniz olur biter. ha kırk kuşları trakya yerlisi diye adlandıran kişilere de sonuna kadar karşıyım.
ayrıca şöyle birşey var kuş tepeyi büyütürken uçuş ve dönüş özelliğinden birşey kaybetmiyorsa , o zaman tadından yenmez.
nebi

17/10/2009, 1:59 pm
sızın son dedığınız olay hayal. ıste sızın gıbı dusunenler ancak trakya yerlısını bakıcı kullanırlar korlerler ben kımsenın zevkıne yada ne baktığına karısmıyorum ama o zaman kırmayın ya aslını bakın yada bakmayın yanı yerlıye benzetmeye ne gerek var burak o kusu oyle bak bırseyı yapıyorsanız da arkasında durun kuslara trakya yerlısı demeyın sakın yanlıs anlamayın sozum sıze deıl bunu yapan arkadaslara onca mezat gezıyorum hıc bır mezatta ben kırık kusa kırık dendığını duymadım hepsıne genel ısmıyle yerlı dıyorlar
gunun bırınde bı yarısmada bı gorev duserse seve seve yaparım sıze dustu galıba bılıyorsunuz ınsallah sızde dıskalıfıye etmıssınızdır.
ayrıca tesekkur ederım kusun ısmının yazılısını öğrettığınız ıcın ama cok buyuk bı sorun deıl bunun ısmının nasıl yazıldığı onemlı olan anlatılmak ıstenen ıfade anlayabıldınız umarım. saygılarımla
gurkanokur
gurkanokur

17/10/2009, 3:25 pm
az çok anlaştık :)kırık kuşa kırık diyemiyorlar haliyle, çünkü kuşlarını yerli olarak millete yedirmek istiyorlar, ama işi bilen direk ne oldugunu anlar az çok. trakya yerlisi bakıcılarımdan çok memnunum. bu arada bakıcılarımda kostüme dikkat etmem, benim için performans önemli. son bir çift dönen tepesiz sarım vardı, onları da geçen gün rüzgarda kaybettim, inmediler. 1 direkten aşağı dönmüyordu. dişi yere düşüyordu arada. bu tip dönen buralarda yok maalesef. bu arada alabadem edinmek istiyorum. sizin o taraflarda var mı acaba? saygılarımla
nebi

17/10/2009, 4:46 pm
yazık olmus sızın adınıza uzuldum boyle performanslı yerlılerı duyunca ınanın ıcım kıpır kıpır oluyor alabadem konusunda yardımcı olmaya calısırım kırklarelı merkezdemısın yoksa babeskı falan mı
gurkanokur
gurkanokur

17/10/2009, 5:12 pm
ben babaeskideyim, yeni dernekte hemen hemen her hafta mezattayım, işim olmadığı sürece. uzun süredir alabadem düşünüyorum ama bir türlü kısmet olmadı, l.burgaz festivalinde vardı ama gönlüme yatmadı. alabadem kaybolan bir güzellik
kullanıcıadı
kullanıcıadı
Ad Soyad : kullanıcı adı
Forum Kayıt : 17/07/10

21/7/2010, 7:56 pm
rakun69 demiş ki:üç soy evvelinde paltolu kırıgı girilmiş bu kuşa. 15 sene yerli baktık dostum başkasına anlatta bize anlatma. kırklar eli bulgar kırıgı filipe bakıyordu.
katılıyorum 3 yada dört soy önce mantolu girilmiştir kuşa bu apaçık ortada çok kovaladık bu modelleri zaten apaçıka ortada kuş güzel allah yaratmış maaşallah ama trakya değil arkadaşlar kasapserkan arkadaşım direk yerli diye yorum yazmışsın biraz dikkatli bak derim.
kullanıcıadı
kullanıcıadı
Ad Soyad : kullanıcı adı
Forum Kayıt : 17/07/10

21/7/2010, 8:06 pm
gurkanokur demiş ki:
nebi demiş ki:ıyıde o zaman o kırılan kuslarıda yerlı dıye atmasınlar masaya ne dıyeceklerse desınler ama yerlı ısmı altında kullanmasınlar ooohhh ne ala kır komunıskıyle yerlıyı yap patlakgöz kısa gaa koca tepe kusu bende yerlı var koca tepelı dıye gez ortalıkta ne guzel iş bee o zaman benımde sıze tavsıyem once bı trakya yerlısının nasıl bı kus oldunu arastırın ondan sonra kırılan kuslara bı ısım bulun ama ne olur trakya yerlısı ısmını kullanmayın

çok güzel bakıcı TRAKYA YERLİLERİM var. ayrıca trakya yerlisinin ne oldugunu araştırmak gibi bir gereksinimim de yok allaha şükür. öyle bir kaygım yok, trakya yerlisinde bir iddiam da yok.
nebi bey o sizin tercihiniz, isteyen komonerski ler ile kırar( sizde ilk önce araştırın da doğru komonerski yazımını öğreninin) , isteyen de bazıları gibi mantolularla kırar. siz de kendi yolunuzda gidersiniz. kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok. ayrıca korkmayın 'kırıklara' zaten bir ad bulmuşlar. ne mi ? ''KIRIK''... yarışmalarda görürseniz kırık kuşu direk diskalifiye edersiniz olur biter. ha kırk kuşları trakya yerlisi diye adlandıran kişilere de sonuna kadar karşıyım.
ayrıca şöyle birşey var kuş tepeyi büyütürken uçuş ve dönüş özelliğinden birşey kaybetmiyorsa , o zaman tadından yenmez.
onun adı KOMOROWSKİ'dir arkadaşım. güzel zıpladın ama sayı getirmedi. demekki fevriliğin bi gereği yok. ayrıca bu kuş düpedüz bir kırıktır vede yerli kuşların kırılması konusunda isteyen elbetteki istediğini yapar ama bu ne kadar etik bi davranış tartışırım arkadaş. her zaman herkez için adaletli olalım.
kasapserkan
Ad Soyad : serkan kurnaz
Doğum Tarihi : 16/12/77
Forum Kayıt : 23/05/08

25/7/2010, 10:21 am
slm beyler adeleti fılan bırakalımda kendımıze bıraz aşalım yerlı olmus olmamıs önemlı değil önemlı olan güzel kuslar güzel seyler paylasmak saygılar.
kuyucuklu
kuyucuklu
Ad Soyad : mustafa yılmaz
Doğum Tarihi : 01/01/73
Forum Kayıt : 06/06/10

27/7/2010, 7:49 pm
BU TARTIŞMA ASLA BİTMEZ......Trakya yerlisi(mi)?,yoksa kırık(mı)?...Hayraboludan pek saygıdeğer bi abinin(Bayram günal)bir hatırasını şöyle anlattığını duymuştum;Bir seferinde kendi kuşlarını görmek isteyen ve çeşitli sebeplerle kuşlarına çamur atan kişileri size kuş getirecem diyerek sanırım dernekte toplamış.Bana anlatırken Mustafacım diyor inanki, elimde bulunan en küçük tepeli ve en büyük tepeli kuşları bir kutunun içine koyup yaklaşık 10-15 kuşu derneğe çıkarttım.Daha kutuyu açar açmaz "BEN YERLİ KUŞ BESLERİM DİYENLERİN HEPSİ"en büyük tepelileri almak istedi diyor:) MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 3419840488 ..Bu bence üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir hadisedir.Lütfen sizde tarafsız bir şekilde düşününüz....Elbette daha güzele ulaşmak adına bi takım kırmalar yapılmıştır.Bunu kabul etmemek mümkün değil.Lakin TRAKYA YERLİSİ TEPECE UFAK ,GÖZCE ÇİRKİN AMA UZUN BACAK VE GAGADAN OLUŞUR...allah aşkına bunu kim diyebilir?Daha güzel şekilli tepeye ulaşmak adına,daha geniş bel yapısını yakalamak adına,gaga ,ayak ve bacak ,göz temizliği yapılarına sadık kalınarak uzun gagalı,temiz ve etsiz gözlü,uzun ve tüysüz bacaklı,büyük tepeli,performansça yüksek kuşlar elde edebilmek ELBETTE BÜYÜK BAŞARIDIR diye düşünüyorum.Bu başarıyı elde edebilmiş arkadaşlar varsa inanın alkışı hakediyorlar.Çünkü bu iş madden maliyetli,sabır ve bilgi gerektiren bir iştir.ANLAMSIZ TARTIŞMALAR YERİNE DAHA GÜZELE ULAŞABİLMEK ADINA YARDIMLAŞMAYI TAVSİYE EDERİM. MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 1390399058
bayram59
bayram59
Ad Soyad : Bayram Günal
Doğum Tarihi : 15/04/67
Forum Kayıt : 28/06/09

28/7/2010, 3:32 pm
mustafa yorumuna katılmamak elde değil çünkü gerçekleri yazmışsın yetiştireni tebrik etmesini bilelim yeter çünkü yetiştiricilik çok emek isteyen bir iş kan sokmadan istediğimiz yerlere yada göze hoş gelen kuşları yapamayız.Bugün her kuşa değişik kanlarda kuşlar sokuluyor bu işin sonu yok zaten sonu olsa insanlar zevk almaz.Güzele güzel demeliyiz. BURDAN HERKESE SELAMLAR...
baba39
baba39
Ad Soyad : Özgür AKSULU
Doğum Tarihi : 23/02/75
Forum Kayıt : 29/10/08

31/7/2010, 2:24 pm
selam arkadaşlar bu yerli meselesini bir açsak diyorum kimin elinde ne var ben gayette olsa bilmekteyim daha öncelerde ellerinde yerliye benzer kuşlarolduğunu sananlar çıkmışlar burada yerliyi konuşuyorlar nasıl oluyormuş dönüyormuymuş dönmuyormuymuş onun tartışmasını yapıyorlar ama bir konuda anlaşılmak gerekiyor trakya yerlisi diye bir ırk kalmadı bunu kesin olarak söylüyorum kuşlarımızın oynanmadık tarafı kalmadı bunuda herkesin bilmesini isterim burada da bunu konuyu fazla tartışmayın olurmu kimin elinde ne var ne yok az çok festivallerde ve de gezip gördüğümüz yerlerde belli oluyor benim yazacaklarım bunlar daha yazmak isterim tabiki ama başka sefere görüşürüz yine arkadaşlar hoşçakalın kendinize ve elinizdeki kuşlara iyi bakın bol yavrulu dönem geçirmeniz ümidiyle...
baba39
baba39

31/7/2010, 2:37 pm
bende buradan herkese sesleniyorum kimin elinde trakya yerlisi varsa resim yollasınlarda görelim ermeydanı burası arkadaşlar...
kuyucuklu
kuyucuklu

1/8/2010, 3:42 pm
baba 39 kardeş! Yerli konusunda bu kadar ısrarcı olduğunuza göre sizde en orjinellerinden vardır diye düşünüyorum! Haksızmıyım?tepesiz yerli derseniz lüleburgazda 1.lik alan kırmızılar bendenize ait.Sizin kuşların fotoları varsa yayınlarsanız seviniriz üstad...
Ozdemir59
Ozdemir59
Ad Soyad : Bülent ÖZDEMİR
Doğum Tarihi : 19/01/73
Forum Kayıt : 13/09/09
http://site.mynet.com/guvercin59/guvercin59/indeks.htm

10/8/2010, 9:22 pm
baba39 demiş ki:bende buradan herkese sesleniyorum kimin elinde trakya yerlisi varsa resim yollasınlarda görelim ermeydanı burası arkadaşlar...

herkeze buradan meydan okuyan sensin bence sen önce kendi kuşlarının resimlerini koyki kendi eksiklerimizi görelim bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp
kuyucuklu
kuyucuklu

30/8/2010, 2:36 pm
bülent baba 39 dan gelen bir foto varmı? benmi göremedim? malum buranın acemisiyim...
Ozdemir59
Ozdemir59
Ad Soyad : Bülent ÖZDEMİR
Doğum Tarihi : 19/01/73
Forum Kayıt : 13/09/09
http://site.mynet.com/guvercin59/guvercin59/indeks.htm

30/8/2010, 3:22 pm
kuyucuklu demiş ki:bülent baba 39 dan gelen bir foto varmı? benmi göremedim? malum buranın acemisiyim...

gelir Mustafa gelir kuşlar bir tüyden çıksınlar hele bu aralar mangal ile uğraşıyor bazı arkadaşlar aman dikkat fazla rüzgar yapmayalım mangalda kül kalmaz sonra
ugr
ugr
Ad Soyad : ugur bogday
Doğum Tarihi : 03/03/81
Forum Kayıt : 12/09/10

12/9/2010, 7:22 pm
benim beyazlarda seninkine yakın abi
baba39
baba39

14/10/2010, 9:59 pm
Selam arkadaşlar öncelikle söyleyeyim kimse kendini avutmasın bende yerli var diye çünkü trakya yerli kuşu ölmüştür şuanda herkesin elindeki kuşlar yerli adı altında bakılan kırkı yani oynanmış kuşlardır buda benim burada son mesajımdır herkese bol oynanmış trakya yerlisi güvercinler bakmaya ve üretmeye devam etsinler insan ancak kendini aldatır başkalarını değil buradaki son mesajım olup güvercin bakmayı bıraktım artık ilgilenmiyorum kim ne bakarsa baksın farketmez herkese hoşçakal ve selamlarımı iletirim elveda güvercin seven arkadaşlarım kendinize çok ama çok iyi bakın ... MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 2372082066 MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 3149687655
mehmet_25
mehmet_25
Ad Soyad : MEHMET ERGİN
Doğum Tarihi : 14/01/81
Forum Kayıt : 11/07/08

15/10/2010, 9:10 pm
Resimleri göremeden adam kuş belemeyi bıraktı:)))
baba39
baba39

16/10/2010, 12:11 pm
selam mehmet59_25 senin adam dediğin kişi 25 yıl bir fiil güvercin beslemiş olup sizin gibi yeni nesil kuşçu arkadaşlar kuşçuluğu kuşçuluktan çıkartmışlar hala tartışıp duruyorsunuz trakya yerlisi var diye elimizde olmayan veya kalmamış kuşların nasıl resmini koyupta bu kuşlar hala varmış gibi gösterip sizin gibi yeni nesil kuşçuları kandırmaya hiç gerek yok sizler ancak kırılmış oynanmış tepeli veya tepesiz güvercinlerle birbirinizi avutur durursunuz sizler hala anlamamaya devam ediyorsunuz bu yolda ilerlemeye devam edin derim ve trakya yerlisi adı altında almanlarla yugoslavlarla mestolarla ( bel üstü beyaz) kuşlarla oynayarak trakya yerlisi yapmaya devam edin ben bu yazılarımı daha öncede burada yazmıştım ve çok değişik yorumlar aldım konuyu daha fazla dağıtmadan sizler devam edin bu şekildeki kuşları bakmaya bilmem anlatabildimmi kendimi size saygılarımla MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 2372082066
mehmet_25
mehmet_25
Ad Soyad : MEHMET ERGİN
Doğum Tarihi : 14/01/81
Forum Kayıt : 11/07/08

16/10/2010, 4:14 pm
baba39 demiş ki:selam mehmet59_25 senin adam dediğin kişi 25 yıl bir fiil güvercin beslemiş olup sizin gibi yeni nesil kuşçu arkadaşlar kuşçuluğu kuşçuluktan çıkartmışlar hala tartışıp duruyorsunuz trakya yerlisi var diye elimizde olmayan veya kalmamış kuşların nasıl resmini koyupta bu kuşlar hala varmış gibi gösterip sizin gibi yeni nesil kuşçuları kandırmaya hiç gerek yok sizler ancak kırılmış oynanmış tepeli veya tepesiz güvercinlerle birbirinizi avutur durursunuz sizler hala anlamamaya devam ediyorsunuz bu yolda ilerlemeye devam edin derim ve trakya yerlisi adı altında almanlarla yugoslavlarla mestolarla ( bel üstü beyaz) kuşlarla oynayarak trakya yerlisi yapmaya devam edin ben bu yazılarımı daha öncede burada yazmıştım ve çok değişik yorumlar aldım konuyu daha fazla dağıtmadan sizler devam edin bu şekildeki kuşları bakmaya bilmem anlatabildimmi kendimi size saygılarımla MESUT TOK (KIRKLARELİ) - Sayfa 2 2372082066

Senin kadar olmasada 22 yıldır bende kuş besliyorum ve dağa hiç trakya yerlisi beslemedim herkezin zevki başka herkez gönlünün okşadığı kuşları besler bunada kimse mani olamaz yerli kuşu bana sorarsan hiç anlamam anlamadığım içinde sana burda yorum yapamam bak sende kuş beslemiyormuşsun ozaman derimki her yere burnunu sokma kim ne isterse oyle kuş baksın:))
baba39
baba39

16/10/2010, 9:38 pm
selam herkes istediği kuşu baksın bizde ona söz söylemiyoruz zaten mehmet kardeşim ben sadece diyorumki baktığınız kuşları trakya yerlisi adı altında festivallerde yarıştırmyın bakmış olduğunuz kuşlar veya senin bakmadığın kuşlar trakya yerlisi olmayan ve kimsenin elinde kalmayıp bu kuşlardan varmış gibi gösterip festivallerde yarıştırmaları bu ellerinde bu kuşlardan olan arkadaşlar kuşlarını festivallerde başka bir kategoride yarıştırmaları gerekli olduğunu söylemekteyim trakya yerlisi dalında değil bilmem anlatabildimmi kendimi sana ve son olarak yazayım enson tekirdağda yapılan festivalde tepesiz güvercin dalında gözlemci yaptılar beni ben burada beyaz,siyah,küllü ırklarında yerliye yakın olan kuşlarda görevli bir arkadaşla beraber derece verdim ve dereceye giren bir çift güvercin olup sizin festivalden sorumlu kişi ve yarışmadan sorumlu kişi ikinci ve üçüncüomayan ırklarda kendileri puan verip kendilerini ve orada yarışan arkadaşları kandırmış olmuşlardır bu konuyu kimse tartışmıyor ama herkes diyorki benim kuşum birinci seçildi aslında yok böyel birşey ayrıca üstüne basa basa söylüyorum kimsede trakya yerlisi kalmamıştır ve bu konuyu festivalden sorumlu kişiye söyleyebilirsiniz bu konuda açıklık getirsin herkese söyleyeceklerim bunlar benim saygılarımla ...
kuyucuklu
kuyucuklu

22/10/2010, 11:39 pm
baba 39.....tekirdağ daki festivalde tepesizler dalında gözlem ve puanlama yapmışsınız anladığım kadarıyla...bu sebeple muhakkak hatırlarsınız sanırım! Tepesiz kırmızılar dalında ki kuşlar arasın da damı hiç yerli yoktu? şöyle bir hafıza tazeleyiniz.Ayriyeten tekirdağa gelirseniz tekrar lütfen beni arayıp bulun.hem tepelide hem tepesizde yerlilere beraberce bakalım :) king
EROL AVRAP
EROL AVRAP
Ad Soyad : erol avrap
Doğum Tarihi : 23/12/91
Forum Kayıt : 20/01/11
http://www.trakyayerlisi.blogspot.com

10/2/2011, 12:21 pm
Paylaşım için teşekkürler....MESUT BEY.....
baba39
baba39

11/2/2011, 5:37 pm
Sayın kuyucuklu mustafa kardeşim benim tekirdağa gelmem önemli değil ancak sizin son yapmış olduğunuz festivalde ( görünen köy kılavuz istemez ) misali trakya yerlisi dalında yarışmaya çıkan beyazları ve diğer kuşların özellikleri oraya gelen misafirler ve güvercin besleyen arkadaşlarımız ve büyüklerimizin yapmış oldukları incelemeye dayanarak söylüyorum bilmem sende anlayabilecekmisin.Yarışmada derece alan kuşların fiziği ve yapısı itibarı ile kuşların kırık olduğu ve bu kuşlara derece veren sizler olup kimin nasıl bir gözle trakya yerlisi bakmış oldukları ortaya çıkmış oldu ayrıca trakya yerlisi minyon tipte olup sizin orada bakmış olduğunuz kırık yani oynanmış kuşlardan trakya yerlisi olamaz sizn bakmış olduğunuz kuşlar uzun ve düşük kanatlı olup,SİZLERDE bunlardan hoşlanıyorsunuz.
Söyleyeceklerim bu kadar...

SAYGILARIMLA
beytur
Forum Kayıt : 25/12/10

12/2/2011, 9:02 am
özgür abi özellikle tepeli kuşlar adına söylediklerine katılıyorum.
o bahsedilen kuşların ratko ( komorner tummler ) ve bazılarınınsa mantolu - pelenk piçi olduğunu -bu büyük tepeli cinsleri beslemiş biri kolayca anlar.
fakat kimsede yerli kalmamıştır sözüne katılmıyorum.
bende yerli sarı var özgür abi. tüm özellikleriyle ( performans+form); kendi kendini anlatan yerli kuşlarım var.
öte yandan ;tepeli kuş besleyenleri - kuşları yerli olanları tenzih ediyorum bu yorumum sadece özgür abinin kimsede yerli kuş kalmadı sözüne cevap verme ihtiyacımdır.