Bir Günde En Fazla Kaç Kuş Tuttunuz ? - Sayfa 2 411k

Join the forum, it's quick and easy

Bir Günde En Fazla Kaç Kuş Tuttunuz ? - Sayfa 2 411k

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bir Günde En Fazla Kaç Kuş Tuttunuz ?

+17
xxx
surkentli21
e.f.s.i_texas
BlackJack
beyaz2727
murat yılmaz
okyanustatekdamla
kuscu44
tolga40
Gurkay
mustafa_yaldiz
kuşçu26
ksklecann
halit
Forum Uzman
Forum Admin
ByFeLaKeT
21 posters
Forum Uzman
Forum Uzman
Ad Soyad : ALİ TEMURTAŞ
Doğum Tarihi : 29/03/81
Forum Kayıt : 31/03/08

Bir Günde En Fazla Kaç Kuş Tuttunuz ? - Sayfa 2 Empty Geri: Bir Günde En Fazla Kaç Kuş Tuttunuz ?

25/11/2008, 5:20 pm
tutarmı tutar öyle demeyin yakaladıkların sakın hocanın kuşu olmasın _? hoca derken cami hocasının kuşu namı diyer candır
ksklecann
ksklecann
Ad Soyad : CAN UĞRAŞ
Doğum Tarihi : 27/08/90
Forum Kayıt : 24/04/08

Bir Günde En Fazla Kaç Kuş Tuttunuz ? - Sayfa 2 Empty Geri: Bir Günde En Fazla Kaç Kuş Tuttunuz ?

25/11/2008, 5:51 pm
hehehehehe olabilir :D
yabanılerden tuttmuştur 54 taneeee :D
kuşçu26
kuşçu26
Ad Soyad : Samet Dönmez
Doğum Tarihi : 03/10/88
Forum Kayıt : 06/02/08

26/11/2008, 8:26 am
bakın arkadaşlar.zaman zaman yörelerde genel olarak filo uçuran yörelerde (urfa,mersin,adana,antep) bazı kuşçular kapışırlar ve geceleri kuşları çuvala doldururlar ve 50-60 km uzaktan salarlar.bu şekilde urfada 2 kişinin kapışması sonucu biri diğerinin 100 kuşunu çekmiştir ve kuş başına 5 milyondan fidye alarak geri iade etmiştir.olabilir arkadaşımızın dediği doğrudur...ama bu kuşlar filo uçucusudur,yani karışma kuşu...
Anonymous
Misafir
Misafir

26/11/2008, 12:03 pm

En son alfa tarafından 4/12/2008, 2:36 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
okyanustatekdamla
okyanustatekdamla
Ad Soyad : savaş savaş
Doğum Tarihi : 10/12/77
Forum Kayıt : 31/10/08

27/11/2008, 7:26 am
selam arkadaşlar bende birgünde 34 yakaladım ama kar yağdığı zaman kar devamlı yağsa bu sayıyı 2 ye katlayabilirim
murat yılmaz
Ad Soyad : murat yılmaz
Forum Kayıt : 06/09/08

27/11/2008, 9:46 am
ya anlamadııgım bıse var sız nerde buluyosunuz bu kadar kusu bırı 34 bırı 54 tutmus bız burda bı tane kacak gorsek sasırıyoruz kım kacırmıs dıye benım yuva cok ıyıdır teradsta cok guzel kacak ınecek bı yuva ama ayda bı tane nadır ıner zaten her ınenı yuvamda tutmam o ayrıda sız nasıl buluyosunuz anlamadım gıttı neyse hayırlı gunler
kuşçu26
kuşçu26
Ad Soyad : Samet Dönmez
Doğum Tarihi : 03/10/88
Forum Kayıt : 06/02/08

27/11/2008, 11:11 am
selamünaleyküm
dün akşam üzeri bi beyaz benim kuşların yanında belirdi.hayvanlar yüksekte diye kuşun ne olduğunu anlayamadım.sonra alçaldıklarında farkettim ki basma perçemli bi sütbeyaz.uğraşmadım.1 saati üzerinde benim kuşlarla döndü.arkadaş koşa koşa geldi
arkadaş;
-indirsene !!!
ben;
-sebeeeep.kümesimde kuş mu yok?
arkadaş;
-bana verirsin.
ben;
-sende kuşmu yok?
arkadaş;
-low yakala işte...
ben;
-tamam abi dur.
böyle bi konuşmanın ardından kuşlara pırıltı çektim ve yavrulardan bikaçını indirdim.bu seferde oyuna yeni başalyan kuşlardan biri kalktı.dişisini çıkar pırıltı çek derken kuşu bastırdık zorla.beyazda indi kümese biraz geçte zorda olsa.şimdi kümeste.akşam arkadaş götürecek...
hemen hemen hergün gelip geçiyolar.yakalamak istesem haftalık yem param fazlasıyla çıkar...
size iyi eğlenceler...
beyaz2727
beyaz2727
Ad Soyad : ahmet muhtar
Doğum Tarihi : 01/01/77
Forum Kayıt : 29/10/08

27/11/2008, 12:37 pm
yıLLardır karışma kuşu bırakırım en fazla ındırıP tuttuğum 3 dur karışma sonrası oda gece projektorun altında.yazın kuşları dama bırakırız rahat rahat gezsın banyo yapsın tuylerını yenılesın dıye ucurmayız.sadece yavrularımız ucar yazın bıle en fazla bı gunde tuttugum kuş sayısı 5 gecmedı.boLe kuş yakalasak walla koşe oluruz helal olsun arkadaşlar.bu arada tutturdugumuzda cabası:)
Anonymous
Misafir
Misafir

27/11/2008, 4:45 pm

En son alfa tarafından 4/12/2008, 2:37 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ksklecann
ksklecann

27/11/2008, 4:53 pm
alfa sen il olarak nerdensin _?
Anonymous
Misafir
Misafir

30/11/2008, 7:02 am
alfa helal olsun sağa bende bi keresınde 84 tane yakaladım benımde yem bıttı yoldan geçen çocuklara ekmek aldırdım ekmek atmaya başladım 28 tane daha yakaladım arkadaş hepsini kanadını bantlamadan kapısı açık yuvaya koymuş meğer yakaladıklarım gelıyormuş yem yemeye :D :D :D
(nasıl iyi salladım mı lol! lol! )
okyanustatekdamla
okyanustatekdamla

5/12/2008, 8:17 am
en çok kuş kar yağdığında tutulur posta harici hiçbir kuş karda uçamaz genelde kümeler kümesine göre 30 lu 50 li gibi kümeler halinde karın yağış istikametine doğru döne döne giderler sağlam kuşları olan kara dayanıklı kuşlarla bu kuşları rahatça çekebilir normal zamanda günde en fazla 7 tane yakalıyorum ama haftalık sayarsak 15 i bulur hemen hemen her hafta 5 kuş yakalarım bizim bu yörede kaçak çok sizin oraları bilmem :) :D bol kaçaklı günler size :D
Anonymous
Misafir
Misafir

8/12/2008, 11:59 am
kar yağdığında gel ben sana kuş uçuruyum nasıl uçmazmış kuş :D
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

11/12/2008, 1:03 pm
okyanustatekdamla demiş ki:en çok kuş kar yağdığında tutulur posta harici hiçbir kuş karda uçamaz genelde kümeler kümesine göre 30 lu 50 li gibi kümeler halinde karın yağış istikametine doğru döne döne giderler sağlam kuşları olan kara dayanıklı kuşlarla bu kuşları rahatça çekebilir normal zamanda günde en fazla 7 tane yakalıyorum ama haftalık sayarsak 15 i bulur hemen hemen her hafta 5 kuş yakalarım bizim bu yörede kaçak çok sizin oraları bilmem :) :D bol kaçaklı günler size :D

:D
e.f.s.i_texas
e.f.s.i_texas
Ad Soyad : Fatih BULUÇ
Doğum Tarihi : 15/04/89
Forum Kayıt : 20/05/08

11/12/2008, 2:47 pm
aynen karda süper kuş tutulur benim 5 tane sağlam bangom var ilk önce yeri çatıyı falan temizlerim konmaya yer kalsın diye sonra salarım kuşları en son karda 8 tane yakaladım
ksklecann
ksklecann

11/12/2008, 3:17 pm
walla bizim buraya kâr yagmadıgı ıcın ucarmı ucmazmı bilmiyorum!
BlackJack
BlackJack
Ad Soyad : Fatih Korkmaz
Forum Kayıt : 10/12/08

11/12/2008, 7:07 pm
bu başlığı açan arkadaş açtığına açacağına pişman olmuştur heralde 35 leri 55 leri görünce 7 tane neki :D
okyanustatekdamla
okyanustatekdamla

18/12/2008, 7:40 am
bencede haklı pişman olmuştur bu msjlara cevap gelene kadar ben bu hafta 8 tane daha yakaladım cumartesi ve pazar :D ama hepsi mezata ayrı bir kümesim var yakalayınca oraya atarım ordan mezata :D maksat yem parası çıksın :D
surkentli21
surkentli21
Ad Soyad : ihsan turan
Forum Kayıt : 06/08/08

26/12/2008, 11:07 am
diyarbakır da kuşsaalımı heryılyapılır biseferinde 27 tene yakaladık tabi abimin arkadaşlarının kuşu oldugu için geri verdik tabi bu prova yaparken okadar tuttuk normealde okadar kuş bi seferde salımda bukadar kuşyakalamak zor bazıları epey atmış. yada o yörenin kuşları kuşdegil.. (saglamlık açısından)..bi arkadaşta demişki posta harici kuş karda uçmaz bizde salımlar kışın olur akşam .10 da dam dam kuş döker arkasına bakmadan giden kuşlar gördüm gündüzde degil.yani
xxx
xxx
Ad Soyad : MURAT KAYMAK
Doğum Tarihi : 13/10/70
Forum Kayıt : 13/06/08

26/12/2008, 12:03 pm
vallahı ben 6 sene oldu daha seftem yok sız nasıl bu kadar kuş yakalıyonuz anlamadım vallahı .ama olsun oda ayrı bı zevk bızım buralarda kuş bakan az oldugu için yakalama şansımızda malesef yok ondandır benım kuş yakalayamam elımde 30 tane posta var uçan yoz dahi gelmıyo bu da benım kaderım .herkese bol kuş yakalamalar.MURAT lol!
!!R_E_İ_S!!
!!R_E_İ_S!!
Ad Soyad : ali rıza demir
Doğum Tarihi : 14/09/94
Forum Kayıt : 12/03/10

26/3/2010, 9:42 pm
beyler bende 1 günde 6 tane kuş kaçrdm ama yeniydi hepsi (kart postalı)
eref
eref
Ad Soyad : özgür bilgiç
Forum Kayıt : 08/04/10

8/4/2010, 5:53 pm
gece karışmasında tam 17 tane kuşumu yakaladılar :) benim tutuğum ise maxsimum 4
PhanTol
PhanTol
Ad Soyad : Berkay
Doğum Tarihi : 01/06/93
Forum Kayıt : 04/06/09

10/4/2010, 1:07 pm
xxx demiş ki:vallahı ben 6 sene oldu daha seftem yok sız nasıl bu kadar kuş yakalıyonuz anlamadım vallahı .ama olsun oda ayrı bı zevk bızım buralarda kuş bakan az oldugu için yakalama şansımızda malesef yok ondandır benım kuş yakalayamam elımde 30 tane posta var uçan yoz dahi gelmıyo bu da benım kaderım .herkese bol kuş yakalamalar.MURAT lol!

Şans işi bunlar
Zaten Havsa küçük bir yer normaldir king
LEVENT.
LEVENT.
Ad Soyad : LEVENT KONUŞ
Doğum Tarihi : 28/06/84
Forum Kayıt : 09/03/10

13/4/2010, 10:07 am
bizim buralarda dökme yapılır.2 hafta önceki dökmede 1600 civarında kuş vardı.şehir halkı rahatsız olmasın diye gece saat 12 gibi Ahir Dağından kuşlar bırakıldı.amcam dökme yaparken bende damda kuşları bekliyordum.3 saat sonra yavaş yavaş kuşlar gelmeye başladı.dökmede 287 kuşumuz vardı.amcam dama geldiğinde ise 2 kümesde üst üste kuşla basılıydı.sabaha kadar tutsakların kanadını bağladık.o gece tam 127 tane kuş tutmuşuz.
Similar topics